Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 8
Церемонія прощання з курсантом університету Повітряних сил відбулася 29 вересня на Меморіалі слави у харківському лісопарку.
Віталій – один з 26 курсантів, які були на борту літака, котрий розбився в Чугуєві в п'ятницю. Він вижив у катастрофі, але наступного дня в лікарні помер, оскільки отримав травми та опіки, не сумісні з життям.
«В історії України сталась страшна трагедія – загинули наші хлопці. Віталій відчайдушно боровся, але Господь розпорядився інакше. Я співчуваю батькам. Будь-які слова, які сьогодні будуть сказані, не зможуть повернути нашого хлопця. Нехай земля йому буде пухом, і нехай душу Віталія зігріває Господь», - сказав голова ХОДА Олексій Кучер під час церемонії прощання.
Начальник Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба Олександр Турінський, прощаючись з курсантом, підкреслив, що він був одним з кращих синів країни.
«Нас всіх спіткало дуже велике горе. В одну мить Україна втратила 26 кращих своїх синів, 26 справжніх чоловіків, які в складний час для країни свідомо обрали почесний шлях захисту Батьківщини. І щодня наполегливо йшли до мети, але не сталося... Ми сьогодні проводжаємо в останню путь Вільхового Віталія Богдановича, 20-річного юнака, який з дитинства мріяв про небо, про кар'єру військового і, зібравши всі сили, до останнього боровся за своє життя. Віталію, нехай останній твій політ у небо принесе в твою душу Царство небесне. А в нашій пам'яті ти завжди залишишся усміхненим, щирим та вірним сином України», - сказав Олександр Турінський.
Прощання з іншими 25-ма загиблими курсантами відбудеться після того, як будуть проведені ДНК-експертизи.
Указ № 410/2020 підписав Глава держави.
«У зв'язку з трагедією, що сталася внаслідок катастрофи військового літака Ан-26 під час планових навчальних польотів 25 вересня 2020 року поблизу м. Чугуєва Харківської області та призвела до загибелі військовослужбовців Повітряних сил Збройних сил України, з метою вшанування пам'яті загиблих постановляю: оголосити в Україні 26 вересня 2020 року Днем жалоби», – йдеться в документі.
Згідно з указом, у день жалоби на всій території України має бути приспущений державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
Усі розважально-концертні заходи мають бути скасовані, а до програм теле- й радіопередач – внесені відповідні зміни.
«Учора ми втратили молодих хлопців-курсантів і досвідчених військових, у яких попереду було все життя і, впевнений, не одна бойова звитяга. Важко підібрати слова, щоб висловити біль від цієї втрати. Важко знайти потрібні фрази, щоб втішити батьків, дружин і діточок загиблих воїнів. Уся країна сьогодні буде у скорботі разом з їхніми родинами. Я підписав указ про оголошення 26 вересня Днем жалоби», – заявив Президент України.
Глава держави наголошує на необхідності оперативного з'ясування причин авіакатастрофи та проведення об'єктивного й неупередженого розслідування.
22 вересня під головуванням голови Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Дергачівського району щодо поточної епідеміологічної ситуації на території Дергачівського району.
За результатами засідання комісії прийняті відповідні рішення.
Ознайомитися з протоколом позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Дергачівського району від 22 вересня 2020 року № 32 можливо за посиланням: http://dergachirda.gov.ua/img/userimages/user_758/3215.pdf
Шановні ветерани Другої світової війни та учасники партизанського й підпільного руху!
Від щирого серця вітаю вас з Днем партизанської слави.
Сьогодні, ми з вдячністю вшановуємо подвиг колишніх партизанів, підпільників – лицарів народного руху опору, які у роки Другої світової війни стали до нерівного бою з нацистськими окупантами.
Ваш неперевершений подвиг, мужність, відвага є взірцем стійкості і самопожертви у відстоюванні незалежності і свободи держави, добрим прикладом для виховання молодого покоління.
Ми завжди будемо пам'ятати ваш величний подвиг старшого покоління, яке переконливо довело, що любов до Батьківщини та національна єдність роблять нас нездоланними.
Висловлюємо щиру подяку за ваш подвиг і перемогу та бажаю вам міцного здоров'я, мирного неба.
З повагою
Голова Дергачівської районної
державної адміністрації Володимир УСОВ
Шановні рятівники, працівники та ветерани цивільного захисту і пожежної охорони!
Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем рятівника!
Професія рятівника нелегка і небезпечна, як прийнято говорити – для справжніх чоловіків.
Це свято є державним визнанням неоціненного внеску людей цих мужніх професій - людей сильних духом, котрі з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії, цілодобово підтримують постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом і завжди готові якнайшвидше допомогти тим, хто найбільше потребує невідкладної допомоги.
Висловлюю щиру подяку усім рятувальникам Дергачівського району за врятовані життя, самовідданість та самопожертву під час виконання службового обов'язку.
Бажаю Вам міцного здоров'я, життєвих гараздів та якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших родинах!
Зі святом!
З повагою
Голова Дергачівської районної
державної адміністрації Володимир УСОВ
17 вересня голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов привітав рятівників Дергачівщини з професійним святом.
Володимир Усов подякував працівникам ДСНС за самовіддану службу та нагородив Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради за високий професіоналізм при виконанні завдань за призначенням, досягнення високих показників у службовій діяльності та з нагоди Дня рятівника.