Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 13

2020-07-03

03 липня голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимира Усова відвідав з робочою поїздкою Безруківську сільську раду та обговорив з Безруківським сільським головою Миколою Шабалтасом питання соціально – економічного розвитку Безруківської громади.
У ході робочої поїздки Володимир Усов та Микола Шабалтас ознайомилися з роботою ряду об'єктів соціальної сфери, а саме: Безруківського ліцею, амбулаторії загальної практики – сімейної медицини с. Безруки та поштового відділення. Володимир Усов оглянув матеріально – технічний стан закладів та обговорив питання, які потребують першочергового вирішення.
Віталій Шурубура розповів Володимиру Усову про хід будівництва парку відпочинку у с. Безруки, який будується за сприянням ФОП «Шурубура» та Безруківського сільського голови Миколи Шабалтаса.
Також Володимир Усов та Микола Шабалтас відвідали підприємство ТОВ «Реал - Пакс», яке відоме, як в Україні так і за її межами. Основними видами діяльності є виготовлення резинового взуття та виробництво виробів з пластмаси. Володимир Усов оглянув виробничі потужності, поспілкувався з директором підприємства Бєдєлом Бєдєловим. У ході спілкування були обговорені основні питання розвитку підприємства. Голова Дергачівської районної державної адміністрації подякував Бєдєлу Бєдєлову за благодійну діяльність та створення потужного промислового підприємства на території району, яке є одним з найбільших бюджетоутворюючих підприємств Дергачівського району.

2020-07-03

ПРИЗОВ - 2020
Служба в Армії – це школа мужності, хоробрості і стійкості, особливого гартування волі та характеру, які залишаються у людини на все життя.

Протягом другого місяця поспіль тривають відправки призовників Дергачівського району до лав Збройних Сил України та Національної гвардії України. Кращі хлопці – гордість Дергачівського району призвані на військову службу.
На цей час молодь Дергачівського району вже у навчальних центрах здійснюють перші кроки на військовій службі, звикають до дисципліни, порядку, розпорядку дня та готуються прийняти присягу на вірність України.
Бажаємо нашим захисникам здоров'я та успіхів у надбанні бойової майстерності, щоб щира любов до України, славетні бойові подвиги українців всіх поколінь, народна повага надихали їх на нові звершення у благородній справі служіння рідному народові.
У відповідності до вимог статті 65 Конституції України, статей 1, 15 Закону України “Про військовий обов'язок та військову службу”, Указу Президента України від 16.01.2020 № 13/2020 (зі змінами від 23.03.2020 № 103/2020)   з 01 травня 2020 року розпочався призов на строкову військову службу.
Нагадуємо, що у разі якщо за будь-яких обставин повістка до призовника не надійшла, громадянин призовного віку зобов'язаний з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк, з дня початку чергового призову, визначеного Указом Президента України (пункт 8 статті 15 Закону України “Про військовий обов'язок та військову службу”).
Ухилення від призову на строкову військову службу - карається обмеженням волі на строк до 3 (трьох) років (стаття 335 Кримінального кодексу України ).
Нагадуємо про пільги для призовників:
- виплачується грошова допомога при призові у розмірі двох мінімальних заробітних плат;

Довідково: Передбачено статтею 21 Закону, а порядок виплати визначено постановою КМУ від 12.08.2015 №587 “Про затвердження Порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу”.
- військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм;

- щомісяця виплачуються кошти в залежності  від військового звання та посади на додаткові особисті потреби;
- при звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів;
Довідково: Для в/службовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів.
- надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);

- час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
- за ними зберігаються (під час дії особливого періоду в державі) робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;
- особи, які були призвані в період навчання у ВНЗ I-IV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання;
- тільки військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі);
- члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників;
- інші соціальні пільги, передбачені для в/службовців або членів сімей в/службовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження служби, у разі отримання в/службовцем строкової військової служби поранення (контузії, травми або каліцтва) у період проходження ним строкової в/служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності;
- призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються.
Довідково: Підпунктом 8 пункту 7 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744.

 

2020-07-02
02 липня голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов  взяв участь у нараді під головуванням голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Кучера.
У ході наради були розглянуті питання у сферах сільськогосподарського виробництва, освіти, роботи у справах дітей, культури і туризму, молоді та спорту, соціального захисту населення, містобудування та архітектури.
2020-07-01

Шановні архітектори Дергачівського району!
Щиро вітаю вас з Днем архітектури!
Архітектура – це частина нашого життя, частина нашої культури і спадщини, яку ми залишимо дітям.
Нехай ваша творчість втілюється у найкращих проєктах на благо Дергачівщини.
Щиро бажаю щастя, міцного здоров'я, невичерпної енергії у творчих справах.

З повагою,

Голова Дергачівської районної
державної адміністрації                                                                                          Володимир УСОВ

2020-07-01

01 липня голова районної державної адміністрації Володимир Усов провів робочу нараду з начальником та головним інженером Дергачівського відділенням АТ «Харківгаз» з питання проведення реконструкції газопостачання Вільшанської лікарні ім. П.М. Агеєнка.
За результатами наради надано відповідні доручення та обговорено терміни виконання.

2020-06-30

Урочистості відбуваються 28 червня в усіх районах регіону.
Голова ХОДА Олексій Кучер, разом з народними депутатами України, Генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою, жителями та гостями міста, представниками громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування, поклав квіти до пам'ятника Незалежності України на площі Конституції в Харкові.
«Конституція – це фундамент, на якому тримаються всі закони України, та взагалі всі правила нашого суспільного життя. Ті норми, які містить головний нормативний акт країни, вони є нормами прямої дії. - зазначив голова ХОДА Олексій Кучер. - На мій погляд наші мешканці насамперед повинні навчитися користуватися такими нормами. І, власне, опираючись на саму Конституцію, вони повинні контролювати, як чиновники виконують ці норми».
Олексій Кучер зазначив, що День Конституції повинен стати для кожного не просто черговим вихідним, а днем, у який кожен дізнається більше про свої права та свободи, на яких розбудовується сучасна українська держава.

2020-06-30

З метою підтримки та розвитку національно-патріотичного руху у Дергачівському районі голова Дергачівського районної державної адміністрації Володимир Усов та народний депутат України Євген Пивоваров завітали на одноденний пластовий захід у с. Подвірки Солоницівської селищної ради. Для підтримки пластового руху Харківської області Володимир Усов передав пластунам необхідні речі для активного туризму та солодощі. Під час заходу голова Харківського обласного осередку «Пласт» Ірина Голубєва вручила Володимиру Усову Подяку за всебічну допомогу у проведенні свята літа «Підкова».

2020-06-30

Продовжуючи ознайомлення з роботою об'єктів соціальної сфери Дергачівського району, сьогодні, голова районної державної адміністрації Володимир Усов відвідав з робочою поїздкою Полівську сільську раду за участю директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико - санітарної допомоги Дергачівської районної ради» Романа Кушнарьова, народного депутата Євген Пивоваров, Полівського сільського голови Інги Токаренко, депутата районної ради Олександра Кузнєцова.
У ході робочої поїздки Володимир Усов оглянув матеріально – технічну базу амбулаторії загальної – практики сімейної медицини с. Дворічний Кут та фельдшерського пункту с. Польова. Крім закладів охорони здоров'я Володимир Усов завітав до Полівського сільського клубу, КЗ «Полівська гімназія» та оглянув мальовничі краєвиди сільської ради.
Обговорені питання дорожньої інфраструктури сільської ради, розвитку агротуризму та створення спортивної зали на базі Полівського сільського клубу.
«Для повноцінного вирішення проблемних питань необхідно своїми очима побачити суть питання, особисто почути місцевих жителів, за для кого ми працюємо», - зазначив Володимир Усов.

2020-06-28

Шановні мешканці Дергачівського району!
Щиро вітаю вас з нагоди державного свята – Дня Конституції України!
28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла Конституцію України. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Основний Закон країни наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки.
Наш високий громадянський обов'язок – поважати Конституцію, слідувати її положенням, підвищувати правову культуру суспільства.
Бажаю вам міцного здоров'я, добробуту, щедрої на успіхи долі та мирного неба. Нехай поруч з вами буде впевненість у захищеності своїх прав, всього того, що дає нам Конституція і гордості за високе звання громадянина Української держави.

Зі святом! З Днем Конституції України!

З повагою,

Голова Дергачівської
районної державної адміністрації                                                             Володимир УСОВ

2020-06-28

Шановна молодь Дергачівщини!
Прийміть щирі вітання з нагоди Дня молоді!
Молодість – фундамент для усього майбутнього життя, тому важливо правильно використовувати час та переваги цієї пори: учіться, самовдосконалюйтеся, досягайте нових успіхів. Ви – майбутнє нашої України. Від ваших нових ідей, новаторства та ентузіазму залежить розвиток та процвітання нашої держави.
Бажаю вам міцного здоров'я, щастя, вірних та надійних друзів. Нехай у вас будуть легкими і широкими життєві шляхи.

Зі святом!

З повагою,

Голова Дергачівської
районної державної адміністрації                                                                           Володимир УСОВ

2020-06-27

Сьогодні, за ініціативи голови Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов відбувся велопробіг до Дня Конституції України та Дня молоді.
Учасники велопробігу стартували з майдану Перемоги у м. Дергачі та з села Дворічний Кут і попрямували до фінішної локації – березового гаю села Польова. До участі у заході долучилися близько 200 мешканців Дергачівського району.
У рамках проведення велопробігу відбулося традиційне змагання з перетягування канату.
«Сьогодні, у велопробігі взяли участь багато бажаючих, які доводять нам, що Дергачівщина обирає здоровий спосіб життя. Моя переконлива думка, що необхідно розвивати туристичні маршрути для велоспорту на території Дергачівського району, адже наш район багатий на історико – культурну спадщину, пам'ятні об'єкти та і просто має неймовірно красиві та мальовничі міста» - зазначив Володимир Усов.
Учасники заходу насолодилися красивими пейзажами, природою та пригостилися смачною польовою кашею і смаколиками.
Володимир Усов дякує місцевим головам за допомогу у організації проведення велопробігу та мешканцям Дергачівського району, які люблять свій рідний край та Україну.

2020-06-26

26 червня з нагоди 24-ї річниці Дня Конституції України відбулася церемонія покладання квітів до пам'ятника Т.Г. Шевченку. У заході взяли участь голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов, заступник голови Дергачівської районної державної адміністрації Костянтин Лизлов, керівництво районної ради, народний депутат України Евгений Пивоваров, депутати обласної та районної рад, представники служб району, громадських організацій, громадськість.

Посилання на відео

2020-06-25

Сьогодні, відбулася робоча поїздка голови Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов  до закладів охорони здоров'я смт Солоницівка, смт Пересічне та смт Вільшани за участю директора комунального некомерційного підприємства «Дергачівська центральна районна лікарня» Дергачівської районної ради Дмитра Дончака, директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико - санітарної допомоги Дергачівської районної ради» Романа Кушнарьова, народного депутата України Євгена Пивоварова.
Володимир Усов та Євген Пивоваров оглянули матеріально – технічну базу Солоницівської поліклініки, Вільшанської лікарні ім. П.М. Агеєнка, амбулаторій загальної практики – сімейної медицини смт Пересічне, смт Вільшани.
У ході робочої поїздки голова Дергачівської районної державної Володимир Усов обговорив з керівниками медичних установ питання реалізації етапів медичної реформи та створення на території Вільшанської лікарні ім. П.М. Агеєнка міжрайонного гемодіалізного центру. Володимир Усов зазначив, що на сьогоднішній день найбільш нагальним питанням серед вищезазначених закладів є покращення матеріально – технічного стану амбулаторії загальної практики – сімейної медицини смт Пересічне.
Володимир Усов зазначив, що для успішного проведення етапів медичної реформи необхідно покращувати матеріально – технічну базу закладів охорони здоров'я та підвищувати заробітну плату медичному персоналу.
Володимир Усов та Євген Пивоваров завітали до Онуфріївського джерела, де проходив обрядовий захід, у ході якого депутат Солоницівської селищної ради Тетяна Пантелєєва розповіла про історію джерела.
Також були обговорені питання благоустрію прилеглої території Онуфріївського джерела.


Подождите...