Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 256
На протязі доби по Дергачівському району очікуються пориви північно-східного вітру 15-20 м/с.
Увечері з 26 на 27 травня 2015 року, по району очікуються грози, шквали пориви північно-східного вітру 15-20 м/с.
22 травня 2015 року у районному Будинку культури за сприяння голови районної державної адміністрації Політухи О.О. та Благодійного Фонду «Забота» відбувся концерт класичної музики.
Перед учнями навчальних закладів району і всіма бажаючими виступали видатні музиканти сучасності.
22 травня 2015 року на стадіоні Харківської зооветеринарної академії відбувся обласний етап фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю «Козацький гарт», в якому взяли участь близько 400 школярів із 31-го району області та міста Харкова.
Вже не вперше в нашому районі проводиться обласний фестиваль юного козацтва Слобожанщини, а це змагання на витривалість та спритність, веселі естафети, перетягування канату та вікторина з історії українського козацтва. За підсумками всіх етапів змагань команда славних козаків з Дергачівського НВК «ЗШ-ДЗ» в наполегливій боротьбі вибороли друге місце. Вітаємо нашу команду у складі Степаненка Олега,Єрмолович Вікторії, Бабіча Данила, Разіної Юлії, Ревенка Дмитра, Циплухіної Ангеліни, Молоткова Владислава, Шитової Аліни, Коноза Дмитра, Гилун Анни, Морєва Олексія, Хілінської Олександри та керівників команди Желтобрюх Світлану Миколаївну і Єрмоловича Олександра Михайловича.
День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння українського етнічного вишитого одягу, його популяризація серед молоді та населення держави загалом. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу чи садочок.
Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.
Історія української вишитої сорочки сягає своїм корінням в глибоку давнину, коли наші предки були язичниками і вірили в потужну силу природи. Своє шанування український народ висловлював в незвичайному мистецтві – вишивці. Через вишиті візерунки та орнаменти наші пращури передавали сімейні знаки, які зберігалися в роду. Кожен рід у давнину мав свою спадкову символіку.
Голова Дергачівської районної державної адміністрації Олександр Політуха та населення району висловлюють глибоке співчуття рідним та близьким Курилка Сергія Вікторовича у зв'язку з тяжкою втратою.
Життєвий шлях нашого земляка обірвався під час виконання службових обов'язків в с. Попасне Луганської області. Загиблому було 37 років, у нього залишилися дружина та двоє дітей. Він був люблячим батьком, чоловіком, сином.
20 травня 2015 року відбулася робоча поїздка голови районної державної адміністрації О.О. Політухи до Проходівської сільської ради.
Голова райдержадміністрації ознайомився з роботою Проходівської сільської ради, Мало-Проходівського сільського Будинку культури, сільської бібліотеки, Великопроходівського навчально-виховного комплексу, амбулаторії загальної практики сімейної медицини. В ході робочої поїздки голова райдержадміністрації завітав до храму Іоанна Богослова, який знаходиться на території ради.
Голова райдержадміністрації Політуха О.О. та сільський голова Биченко А.І. обговорили актуальні питання розвитку території та добровільного об'єднання територіальних громад
За оперативною інформацією управління агропромислового розвитку райдержадміністрації станом на 22 травня 2015 року сільськогосподарськими підприємствами району посів кукурудзи на зерно проведено на площі 2871 га (90 % до прогнозованої площі посіву), сої посіяно на площі 978 га (101 %).
Продовжується посів проса та гречки. Станом на 22.05.2015 року посіяно 198 га гречки (94 % до прогнозованої площі) та 432 га проса (75 %).
Завершуються роботи по посіву соняшнику. Посіяно 5376 га (94 % до запланованої площі посіву).
20 травня 2015 року головою районної державної адміністрації Політухою О.О. проведено особистий прийом громадян.
На прийом зі своїми проблемами прийшло 11 громадян. Порушувалися питання надання матеріальної допомоги на лікування, приватизації земельної ділянки, отримання пенсії, розширення проїзної частини дороги, питань перевезення громадян. Звернулася громадянка, яка відноситься до пільгової категорії «Діти війни» з питання надання роз'яснень щодо пільг на послуги газопостачання та електропостачання. Також підняте питання забруднення навколишнього середовища, на що голова райдержадміністрації терміново створив виїзну комісію для подальшого його вирішення.
20 травня 2015 року за ініціативою Дергачівського міського голови Олександра Лисицького відбулось зібрання з активом міської ради щодо питання об'єднання територіальних громад.
Участь у зібранні взяли голова районної ради, співголова Робочої групи Михайло Бушев, заступник голови районної державної адміністрації, заступник голови Робочої групи Катерина Каратаєва, заступник голови районної ради, заступник голови Робочої групи Вячеслав Желтобрюх, віце-президент з архітектурної діяльності та проектування АО «НТІ ТТР», експерт Офісу з питань впровадження реформи у сфері місцевого самоврядування, член обласної робочої групи Ігор Лисенко, члени Робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об'єднання територіальних громад, сільські, селищні голови району, депутати міської ради, голови вуличних та будинкових комітетів, представники громадських організацій та політичних партій.
18 травня 2015 року відбулася робоча поїздка голови районної державної адміністрації О.О. Політухи до Русько-Лозівської сільської ради.
Голова райдержадміністрації ознайомився з роботою сільської ради, Русько-Лозівської дільничної лікарні, навчально-виховного комплексу, дошкільного навчального закладу «Волошка», сільського Будинку культури та сільської бібліотеки.
В ході робочої поїздки голова райдержадміністрації Політуха О.О. та Русько-Лозівський сільський голова Бєсєдін О.А. обговорили актуальні питання розвитку території та добровільного об'єднання територіальних громад.
19 травня 2015 року в залі засідань районної державної адміністрації під головуванням голови районної державної адміністрації Олександра Політухи відбулось засідання Робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об'єднання територіальних громад за участю голови районної ради Михайла Бушева, експерта Офісу з питань впровадження реформи у сфері місцевого самоврядування Ігоря Лисенка та членів Робочої групи.
Понад 300 листів, аплікацій та малюнків надійшло до польових розташувань захисників Маріуполя від дітей Дергачівського району. Про це повідомляють в Регіональному медіа-центрі Міноборони (Харків).
Як сказано у повідомленні, більшість з послань від юних патріотів потрапило до бійців, які нині перебувають у одній з найгарячіших точок Донбасу – в селищах Широкине та Бердянське. Частину малюнків підготовили вихованці Солоницівської гімназії №3 та навчально-виховного комплексу «Перлина» Дергачівської районної ради.
Урядом 1 квітня 2014 року була схвалена Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (розпорядження КМУ №333-р - далі Концепція) та затверджено план заходів з п реалізації (розпорядження КМУ №591-р від 18.06.2014 р.).
Відповідно до цього плану внесено зміни, до Бюджетного та Податкового кодексів України, якими здійснено перший етап бюджетної децентралізації. У разі об'єднання такі громади наділяються повноваженнями та ресурсами, як у міст обласного значення. Натомість територіальні громади, які не візьмуть участь у об'єднанні, залишаються осторонь цього процесу та позбавляються права на виконання делегованих державою повноважень органів місцевого самоврядування в селах, селищах, містах районного значення, що не об'єдналися. Отже, об'єднання територіальних громад є запорукою переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень.
16 травня 2015 року в Дергачівській виправній колонії було проведено день відкритих дверей. В цей день установу мали можливість відвідати близькі та родичі засуджених на заході був присутній член спостережної комісії при Дергачівській районній адміністрації Володимир Грудина (голова Дергачівської районної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» агропромислового комплексу України).
Під час проведення заходу гості на власті очі побачили побутові умови що створені для засуджених, відвідали їдальню, житлові кімнати, кімнати проведення виховної роботи та приймання їжі.
16 травня 2015 року у районному Будинку культури відбувся фест «Українська jazz весна», який започаткував новий щорічний джазовий фестиваль. Так Дергачівщина відсвяткувала День Європи.
Сьогодні на «джазовій карті» України виникло ще одне місто, місто Дергачі, яке долучилося до свята «вільної музики», як називають джаз у світі. Дергачівський районний Будинок культури вже не вперше бере на себе високу місію виховувати музичні смаки мешканців та гостей міста. Достатньо назвати відомий на Харківщині фестиваль альтернативної музики «Неформат», який збирає гурти поп, рок, хард та інших стилів музики. Новий фестиваль проводився з метою знайомства, популяризації джазового музичного мистецтва і був присвячений всесвітньому дню джазової музики. Організація Об'єднаних націй у 2011 році заснувала Міжнародний день джазової музики, який щорічно відзначають 30 квітня.