Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Відбувся фест «Українська jazz весна»
16 травня 2015 року у районному Будинку культури відбувся фест «Українська jazz весна», який започаткував новий щорічний джазовий фестиваль. Так Дергачівщина відсвяткувала День Європи.
Сьогодні на «джазовій карті» України виникло ще одне місто, місто Дергачі, яке долучилося до свята «вільної музики», як називають джаз у світі. Дергачівський районний Будинок культури вже не вперше бере на себе високу місію виховувати музичні смаки мешканців та гостей міста. Достатньо назвати відомий на Харківщині фестиваль альтернативної музики «Неформат», який збирає гурти поп, рок, хард та інших стилів музики. Новий фестиваль проводився з метою знайомства, популяризації джазового музичного мистецтва і був присвячений всесвітньому дню джазової музики. Організація Об'єднаних націй у 2011 році заснувала Міжнародний день джазової музики, який щорічно відзначають 30 квітня.
Цей фестиваль відбувся вперше на Дергачівщині завдяки його організатору, автору проекту та ідейному натхненнику Артему Дмитриченкову. Артем –людина відома у музичних колах Харківщини і не тільки, він являється одним із кращих трубачів України, лауреатом багатьох джазових фестивалів як в Україні так і за її межами.
У фестивалі брали участь джазові колективи Heart Beat Brass Band, Black Ton, Jam Session Big Band, а також спеціальні гості фестивалю гурт «Барабошоу», вихованці Дергачівської дитячої музичної школи.
На свято джазової музики «Українська jazz весна» були запрошені відомі джазмени м. Харкова: Ковач Ю.І., Кобець Є.І., Откидач В.М.
Ковач Юрій Ігорович – лауреат міжнародних джазових конкурсів, людина, яка знає про джаз якщо не все, то майже все. У своїй промові Юрій Ігорович відзначив, що Дергачівщина завжди славилася своїми музичними традиціями і зокрема традиціями духових оркестрів і тим краще, що ці традиції підтримує молоде і талановите покоління сучасних поціновувачів джазової музики.
Кобець Єфим Ісакович, керівник біг-бенду ім. Анатолія Слатіна, подякував Артему Дмитриченкову за запрошення на «Українську jazz весну» і побажав довгих творчих років новому фестивалю.
Откидач Володимир Миколайович, доктор мистецтвознавства, професор Харківської державної академії культури, висловив думку, що Дергачівський джазовий фестиваль буде з кожним роком залучати нових цікавих учасників, і що м. Дергачі складе достойну конкуренцію іншим українським джазовим містам таким як Одесса, Днепропертровськ, Київ.
Публіка прекрасно сприймала джазову музику у виконанні учасників фестивалю, у глядацькій залі не змовкали оплески. Музика з фестивалю лунала на центральній площі м. Дергачі і призивно запрошувала усіх бажаючих приєднатися до святкового дійства на головній сцені районного Будинку культури.
Усі колективи-учасники і солісти отримали дипломи учасників «Української jazz весни».
Залишається нагадати, що у рамках фестивалю проводилася акція «Молодь Дергачівщини за мир», і у фойє районного Будинку культури проходив збір коштів на підтримку воїнів АТО.