Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 41

2020-02-25

Заступник голови ХОДА розповів про заходи, які вживаються в регіоні для запобігання занесенню і поширенню коронавірусу 2019-nCoV.
Він нагадав, що Харківщина однією з перших у країні відреагувала на ситуацію, яка склалася в світі, – і вже 28 січня в нас відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене питанню коронавірусу 2019-nCoV. Також вже прийняте рішення про створення в області тимчасової протиепідемічної комісії, склад якої найближчим часом буде затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

Пам'ятка

2020-02-25

- Перелік заходів  виставко - ярмаркової діяльності в Україні у 2020 році тут.

- Перелік виставок і ярмарків за кордоном у 2020 році тут.

2020-02-24

24 лютого в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської за участю голови районної ради Геннадія Лазарєва відбулася розширена апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, служб району, громадських організацій, сільськими, селищними головами, в.о. міського голови.

2020-02-21

Нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі» набирає чинності з 19 квітня 2020 року.
21 лютого в Харкові відбувся семінар електронного торговельного майданчика E-Tender з питань публічних закупівель за участі розробників. Відкрив захід перший заступник голови ХОДА Віталій Погосян. Він зазначив, що зміни, які набирають чинності, з одного боку, значно розширюють можливості, а з іншого - сам процес стає суворішим до порушень.
«Ми плануємо разом з громадськими організаціями та Prozzoro проводити серії тренінгів з роз'ясненнями по всьому нашому регіону. Не тільки в Харкові, але й у районах області», - повідомив Віталій Погосян.

За словами першого заступника голови ХОДА, за підсумками 2019 року середній показник учасників тендерів - 2,53. Він зазначив, що ціль – вийти на показник понад 3.
«У нас область дуже велика, за минулий рік у нас проведено велику кількість тендерів на суму близько 8 млрд гривень, - сказав Віталій Погосян. – Сума, яку вдалося зекономити в минулому році, склала 320 млн грн».
Довідка. Нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі» набирає чинності 19 квітня 2020 року. Вона передбачає низку кардинальних змін, які раніше не застосовувались у публічних закупівлях. Це і спрощенні закупівлі (з 50,0 тисяч гривень), і публікація звітів про укладені договори з 0 гривень, і використання електронного каталогу для закупівель товарів («Prozorro-market»), поступовий перехід від тендерних комітетів до уповноваженої особи для здійснення закупівель, підвищення персональної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель тощо.


2020-02-20

Голова ХОДА повідомив, що наш регіон може стати транзитним для переміщення пасажирів, яких евакуювали з КНР.
Олексій Кучер разом з усіма відповідними службами знаходився в аеропорту «Харків» з 5:30 20 лютого.
«Приводу для паніки немає. Харківська область повністю готова. Усі дії відпрацьовані. Усі відповідні служби зараз знаходяться тут. До можливого прийняття літака ми готувалися з учора. Усі ті люди, а їх 73 особи, які прибувають в Україну, є здоровими. Вони пройшли перевірку спочатку китайськими лікарями, після цього ще раз їх перевірили наші лікарі, які прибули туди. Ми знаємо на сьогодні, що 4 особи, в яких була підозра на коронавірус, не були прийняті на борт. За деякий час, якщо підозра не підтвердиться, ми їх теж повернемо», - повідомив голова ХОДА.

2020-02-20

Літак, який евакуював українців з Китаю, приземлився в аеропорту «Харків». З нашого регіону людей перевозитимуть до Нових Санжарів Полтавської області.
За інформацією голови ХОДА Олексія Кучера, одразу після приземлення на борту розпочалась перевірка пасажирів медиками, а також заходи прикордонного та митного контролю.
«Через термінал аеропорту ці пасажири не проходитимуть. Їх автобусами доправлять до Нових Санжарів Полтавської області, де люди будуть знаходитися у закритому медичному закладі Національної гвардії України», - повідомив голова ХОДА.

2020-02-20

Дорогі українці!
Сьогодні ми вшановуємо подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя за європейський вибір нашого народу, демократичні цінності, можливість жити гідно та будувати краще майбутнє.

2020-02-20

Акція «Час літати» відбулася на майдані Героїв Небесної сотні.
У ці дні в Україні згадують людей, які загинули на Майдані під час Революції Гідності. 18, 19 та 20 лютого стали найтяжчими днями, коли з життя пішли воїни Небесної сотні. До акції в Харкові, яка зібрала представників Євромайдану та громадськості, долучилося керівництво ХОДА та голова облдержадміністрації Олексій Кучер. Промову виголосив отець Віктор Маринчак, настоятель храму Св. Іоанна Богослова.
«Нам важко згадувати ті страшні години, коли розстрілювали наших побратимів. Ми бачили рідних і близьких тих людей, що загинули. Ми пам'ятаємо їх, ми бачили їхні тіла. Мені досі згадується, як здивувало мене те, якими красивими вони були – навіть у труні, навіть після смертельних поранень. Бо духовна краса долає смерть, - сказав отець Віктор. - Це люди, які мали вишуканий розум, вигострену думку, але сталеву волю. Таку, як криця, яка долає все».

2020-02-19

За повідомленням УкрГідрометцентру, у Харківській області 19 лютого вдень та сьогодні вночі туман, видимість 200 – 500 м. З урахуванням таких погодних умов можливі порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць. У зв'язку з цим, звертаємось до водіїв врахувати вищезазначену інформацію про можливі ускладнення погодних умов при плануванні маршруту, дотримуватися Правил дорожнього руху, особливо швидкісного режиму та безпечної дистанції, а також відмовитися від небезпечних маневрувань.

 

2020-02-19

20 лютого 2020 року на базі  Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України (м. Харків, просп. Московський, 142) відбудеться семінар-навчання для керівників та спеціалістів агроформувань області на тему: «Інноваційні рішення в селекції та технологіях вирощування сільськогосподарських культур».
Учасники заходу матимуть можливість ознайомитися з виставкою Інституту рослинництва імені В.Я. Юр'єва НААН України та інших наукових установ, на якій будуть представлені сорти хліба, зразки рослин, наукова література по сільському господарству, методичні посібники, а також отримати посвідчення з підвищення кваліфікації.
Початок заходу:  09.00
Участь у заході безкоштовна.
Додаткова інформація за телефонами: (057) 705-48-61, Смик Аліна Олександрівна (063) 694-11-22.
Програма проведення заходу.

2020-02-18

Заступник голови ХОДА бере участь у спільному заході «Оптимізація лікарняної мережі в Україні», який проходить у Києві 17-18 лютого.
Захід проводять спільно Міністерство охорони здоров'я України та НСЗУ за підтримки представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні. Міжнародні експерти презентують представникам усіх регіонів України успішні кейси оптимізації лікарняної мережі, що були реалізовані в інших країнах.
«Зараз для всіх регіонів актуальним є питання формування стратегії розвитку як госпітального сектору, так і всієї охорони здоров'я регіону в цілому на найближчий і середньостроковий періоди. Цим питанням опікуватимуться госпітальні ради. Поки що вони створені не в кожній області України. Більш того, не скрізь ще затверджені госпітальні округи. У Харківській області 1 госпітальний округ затверджений обласною радою ще в 2018 році, а 14 лютого цього року голова ХОДА Олексій Кучер підписав розпорядження про створення госпітальної ради», - зазначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

2020-02-18

Під час заходу, що пройшов під головуванням Олексія Кучера, обговорили хід виконання в регіоні доручень Президента України.
«Рада була створена після того, як відбулось засідання Ради розвитку громад і територій під головуванням Президента України 24 грудня 2019 року», - відзначив голова ХОДА Олексій Кучер.

2020-02-18

Про це повідомив Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час селекторної наради 18 лютого.
У нараді під головуванням прем'єр-міністра взяв участь голова ХОДА Олексій Кучер. Під час заходу розглянули низку питань. Серед них – детінізація ринку пального; надання регіонами інформації про факти імовірного незаконного видобування корисних копалин; внесення ОДА проєктів перспективних планів спроможних територіальних громад та готовність до наступного етапу медичної реформи.

2020-02-18

Про це повідомив заступник голови ХОДА Руслан Тихонченко під час першого засідання Ради розвитку громад і територій Харківської області. 
Руслан Тихонченко нагадав, що діє Програма надання підтримки учасникам антитерористичної операції та операції Об'єднаних сил для будівництва житла в Харківській області на 2019-2021 роки. Загалом на її реалізацію планують виділити 45 млн грн з обласного бюджету. Цим коштом учасникам АТО/ООС та їх родинам при купівлі житла компенсують 40% його вартості.

2020-02-17

Про це повідомили у Міністерстві юстиції України.
У Telegram-каналі будуть публікуватися актуальні юридичні поради, які допоможуть краще розуміти свої права. Трудове, сімейне, пенсійне, земельне та інше законодавство з прикладами з практики та порадами щодо механізмів захисту порушених прав. Поради максимально адаптовані для людей, які не знайомі з юридичною термінологією, та детально роз'яснюють правові питання, з якими найчастіше стикаються у побуті, на роботі, під час відпочинку чи у сімейних відносинах тощо.


Подождите...