Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 38
З метою запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції (COVID-19) та з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації ви можете отримати необхідну вам інформацію у наступних інтернет - ресурсах:
- «Єдине соціальне середовище» (веб сайт державної служби зайнятості) https://www.dcz.gov.ua/;
- «Освітній портал» https://skills.dcz.gov.ua/;
- «Профорієнтація та розвиток кар'єри» http://profi.dcz.gov.ua;
- веб сайт Харківського обласного центру зайнятості https://kha.dcz.gov.ua/;
-Фейсбук - сторінки Харківської обласної служби зайнятості https://www.facebook.com/Kharkiv.region.zaynyatist/ та Дергачівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості https://www.facebook.com/dergachircz.
Довідки за телефонами: для безробітних (05763) 3-40-61; для роботодавців (05763) 2-00-31.
Про це йдеться в указі № 88/2020 від 16.03.2020.
«Ураховуючи, що поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2, створює загрозу особистій, громадській та державній безпеці, спричиняє тяжкі соціально-економічні та демографічні наслідки, з метою посилення захисту населення, невідкладного здійснення заходів щодо протидії поширенню COVID-19 в Україні, відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України постановляю утворити Координаційну раду з протидії поширенню COVID-19 як консультативно-дорадчий орган при Президентові України, основним завданням якого є моніторинг ситуації та напрацювання пропозицій щодо здійснення ефективних заходів, спрямованих на протидію поширенню. COVID-19 в Україні», - йдеться у документі.
Глава держави звернувся до українців щодо протидії коронавірусу.
Текст звернення розмістило Офіційне представництво Президента України.
Дорогі українці!
Відсьогодні я буду максимально часто інформувати вас про актуальну ситуацію щодо протидії коронавірусу.
Станом на 16 березня 2020 року в Україні опрацьовано 79 підозр на коронавірус.
П'ять із них, на жаль, позитивні. 64 – не підтвердились.
Ще 10 опрацьовуються лабораторно.
Як і обіцяли, вчора ми повернули додому 123 українців, які застрягли на кордоні Італії та Словенії. Експрес-тести показали відсутність у них коронавірусної інфекції.
Однак кожен з евакуйованих зобов'язався здійснити 14-денну самоізоляцію. Це – гідний приклад громадянської свідомості.
В умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19 з 00 годин 00 хвилин 17 березня 2020 року протягом наступних двох тижнів будуть закриті пункти пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення.
Для громадян України, які подорожують власним транспортом, пункти пропуску відкриті. РНБО звертається до всіх громадян України з проханням повернутися до 17 березня 2020 року. У разі виникнення обставин надзвичайного характеру буде організовано доправлення українських громадян спецрейсами.
Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров'я дають роз'яснення - як діяти, щоб убезпечити свою родину від хвороби.
«Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна», – сказала заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
Про це повідомляють на офіційному сайті Глави держави.
«Ми обговоримо питання закриття кордонів та авіасполучення з низкою країн. Буде обговорено забезпечення необхідними засобами лікарень та аптек – мова і про маски, і про експрес-тести», – сказав Глава держави на виїзному позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України.
Володимир Зеленський обурився тим, що в аптеках ціна деяких тестів на визначення коронавірусу перевищує 10 тисяч гривень.
«Тому в нас буде окрема розмова і з виробниками, і з постачальниками щодо спекулятивних цін», – зазначив Президент.
Головними темами засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики стало обговорення податкової та митної реформ.
Захід відбувається під керівництвом голови комітету Данила Гетманцева та за участі заступника голови ХОДА Олександра Скакуна.
На початку заходу Данило Гетманцев зазначив, що питання, які обговорюються на комітеті, не відносяться виключно до Харківської області, а стосуються всієї України.
МЗС наполегливо рекомендує українським громадянам утриматися від будь-яких поїздок за межі України.
Це стосується, насамперед, КНР, Республіки Корея, Японії, а також традиційних, популярних серед українців туристичних напрямків, зокрема - Італійської Республіки, Королівства Іспанія, Французької Республіки, Грецької Республіки, ФРН, Арабської Республіки Єгипет, Об'єднаних Арабських Еміратів, Турецької Республіки, Королівства Таїланд, Держави Ізраїль тощо.
«Просимо врахувати, що станом на сьогодні низка країн на національному рівні запровадила комплекс жорстких обмежувальних (карантинних) заходів, спрямованих на локалізацію вірусу (Італія, Франція, Німеччина, Ізраїль, США та ін.), які триватимуть до повної стабілізації санітарно-епідеміологічної ситуації», - нагадують у міністерстві.
Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер – за результатами засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області.
«Під час засідання комісії було прийнято низку рішень. Вони збігаються з рішеннями, які були прийняті урядом. Як і постановив уряд, усі навчальні заклади – незалежно від форми власності – закриваються на карантин. До 3 квітня навчання не повинно проводитись. Це рішення підлягає обов'язковому виконанню всіма органами на місцях», - наголосив голова ХОДА.
Олексій Кучер також повідомив, що уже сьогодні рішення про введення карантинних заходів приймають виші області – у частині з них заняття скасували з 12 березня, частина – ще в процесі затвердження таких рішень. Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України в області вводяться обмеження масових та спортивних заходів. А саме – не проводяться масові заходи, в яких бере участь понад 200 осіб.
«Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів та вболівальників», - додав голова ХОДА.
Він відзначив, що зараз вирішується питання щодо проведення в Харкові футбольного матчу за участі ФК «Шахтар». Якщо подія відбудеться, то пройде без уболівальників. Також в області скасовано низку заходів, які планувалися облдержадміністрацією – у тому числі виїзні прийоми громадян у районах області. Відтерміновано й проведення на Харківщині акції «Озеленення України».
За повідомленням Укргідрометцентру вранці та вдень 12 березня у Харківській області очікуються пориви західного вітру, 15-20 м/с (І рівень небезпечності).
Перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська та заступник голови районної ради Віра Стрілець привітали з Міжнародним жіночим днем Медведєву Пелагію Іванівну, мешканку села Безруки, довгожительку Дергачівського району.
Шановні мешканці м. Харкова та Харківської області!
Пропонуємо Вам взяти участь у соціологічному опитуванні «Публічна безпека та довіра до правоохоронних органів». Це дослідження проводиться з метою покращення якості правоохоронних послуг та визначення проблем безпеки у районах м. Харкова та Харківської області.
За результатами опитування будуть встановлені пріоритетні напрями забезпечення публічної безпеки і порядку на території Вашого мешкання на поточний рік та оцінено ефективність роботи правоохоронних органів у минулому році.
Пройти опитування можна на комп'ютері, планшеті або смартфоні за посиланням: http://survey.univd.edu.ua/index.php/448549.
Ви можете також пройти опитування, натиснувши на цей банер на сайті Вашого відділу поліції або на сайті Вашої районної адміністрації. Також можливо зайти через наведений QR код з будь якого мобільного пристрою.
Відповіді на запитання займуть у Вас 10-15 хвилин. За необхідності Ви можете перервати заповнення анкети та продовжити її заповнювати у вільний час - для цього натисніть «Продовжити пізніше» у правому верхньому куті екрана, а для повернення натисніть «Завантажити незавершене опитування» у тому ж місці.
Опитування абсолютно анонімне. Результати обчислюватимуться в узагальненому вигляді з групуванням по районах міста та області.
Це щорічне моніторингове дослідження проводиться з 2013 року Харківським національним університетом внутрішніх справ (науково-дослідною лабораторією з проблем протидії злочинності) спільно з Головним управлінням Національної поліції в Харківській області за підтримки Соціологічної асоціації України, Консультативної місії Європейського Союзу та Харківської обласної державної адміністрації в рамках регіональної Програми забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності на території Харківської області.
Якщо у Вас виникнуть запитання, Ви можете звернутись до виконавців за адресою: ndl@univd.edu.ua.
Тут можна знайти оперативні відповіді на поширені запитання щодо COVID-19.
Чат-бот доступний тут: https://t.me/COVID19_Ukraine_Bot.
«Також працює Telegram-канал «Коронавірус_інфо» з оперативною та поточною інформацією щодо ситуації з вірусом COVID-19 в Україні, - повідомляють у міністерстві. - Це єдиний Telegram-канал, верифікований Міністерством охорони здоров'я. Всі новини, поточні дані, рекомендації та оцінка від фахівців. Долучайтеся! https://t.me/COVID19_Ukraine».
Так, керівники відповідних відомств мають переглянути запаси держрезерву на предмет забезпечення засобами індивідуального захисту населення з урахуванням 3-місячної потреби.
А також до 11 березня їм необхідно визначити обсяг коштів, необхідний для поповнення держрезерву. Таке рішення ухвалили на засіданні урядового антикризового штабу з протидії поширенню в Україні коронавірусу.
До уваги роботодавців!
19 березня 2020 року о 10.00 на базі Харківського центру професійно – технічної освіти державної служби зайнятості відбудеться засідання «круглого столу» на тему: «Соціальний діалог: посилення ролі роботодавців у забезпеченні якості освіти та професійному розвитку майбутніх кваліфікованих робітників за професіями сільськогосподарського напряму» за участю німецьких експертів.
Учасники заходу матимуть можливість ознайомитися з сучасною матеріально-технічною базою Центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, активними програмами служби зайнятості; поспілкуватися з майстрами виробничого навчання, які здійснюють підготовку за професіями сільськогосподарського напряму, зокрема за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
Реєстрація учасників заходу буде здійснюватися Дергачівською районною філією Харківського обласного центру зайнятості до 13.03.2020 року за адресою: м. Дергачі, вул. 1 Травня, 8 А або за телефоном (05763) 2-00-31.