Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 40
Підтримуючи сучасні тенденції з розвитку електронного урядування Державна служба зайнятості впроваджує електронні сервіси з надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям з використанням інтернет-технологій.
Громадяни можуть скористатися наступними сервісами Державної служби зайнятості:
-онлайн пошук роботи;
-електронний кабінет шукача роботи;
-електронний кабінет роботодавця;
-електронна черга;
-онлайн резюме;
-онлайн тестування щодо вибору професії.
Усі перелічені сервіси можна знайти за посиланням https://www.dcz.gov.ua/
За більш детальною інформацією можна звернутися до Дергачівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Дергачі, вул. 1 Травня, 8 А.
27 лютого у районній державній адміністрації відбулися збори Дергачівської районної громадської організації ветеранів України за участю керівництва районної державної адміністрації, районної ради та керівників відповідних служб району.
Круглий стіл за участю представників громадських організацій, які займаються питаннями рідкісних захворювань, та народних депутатів від Харківщини відбувся 28 лютого.
На початку заходу заступник голови ХОДА Михайло Черняк зазначив, що проблема надання допомоги орфанним хворим є системною та вимагає вирішення, в першу чергу, на національному рівні.
«Проблема полягає в тому, що державні програми допомоги хворим з онкологічними та орфанними захворюваннями об'єднані в одну. При цьому нозологій по онкології дуже багато. І програма нібито фінансується, але по факту ситуація з орфанними хворими стала гірше, місцеві бюджети не витримують навантаження по лікуванню, яке на них покладається. Наша позиція в тому, що програми необхідно розділити. Це питання буде визначене як одне з пріоритетних для нашої Госпітальної ради. Крім того, ми постійно підіймаємо його на рівні центральних органів влади. На днях будемо озвучувати його під час зустрічі з Прем'єр-міністром, яка буде присвячена готовності до реалізації медичної реформи», - розповів Михайло Черняк.
За повідомленням Укргідрометцентру у Харківській області 28 лютого вночі очікуються сильні опади у вигляді дощу та мокрого снігу, вранці та вдень 28 лютого можливі пориви північно-західного вітру до 15-20 м/с.
У зв'язку з цим, просимо бути обережними, оминати нестабільні конструкції, старі, трухляві дерева та обірвані лінії електропередач.
Кошти на проведення робіт виділили з обласного бюджету.
Відповідне рішення підтримали депутати Харківської обласної ради під час сесії 27 лютого. Загалом на відновлювальні роботи спрямують 2,4 млн грн – по 200 тис. кожному з 12 закладів. Ремонти проведуть у Балаклійській, Богодухівській, Валківській, Вовчанській, Дергачівській, Красноградській, Мереф'янській та Чугуївській ЦРЛ, центральних лікарнях Ізюма, Куп'янська й Лозової, а також Харківській обласній клінічній лікарні.
Ці лікарні входять до переліку опорних медичних закладів Харківської області, який затверджений Кабінетом Міністрів України. Окрім ремонтних робіт, для цих закладів профільним міністерством запланована закупівля необхідного переліку медичного обладнання», - повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
Також цього року в області триватиме будівництво амбулаторій загальної практики – сімейної медицини в сільській місцевості. Кошти виділені на будівництво амбулаторій у Барвінківському, Близнюківському, Борівському, Великобурлуцькому, Вовчанському, Дергачівському, Зміївському, Кегичівському, Красноградському, Чугуївському та Шевченківському районах, а також на території Золочівської, Нововодолазької, Оскільської та Старосалтівської ОТГ.
До переліку об'єктів поточного ремонту увійшли понад 20 доріг у 19 районах області.
Фінансування робіт з Дорожнього фонду Харківської області було затверджене 27 лютого у ході ХХІІІ сесії Харківської обласної ради.
Перелік місцевих доріг, які ремонтуватимуть у цьому році, Харківська область однією з перших затвердила в «Укравтодорі». Саме тому область вже має відповідне фінансування, і тендери щодо визначення виконавців робіт оголошені вже на 70%. Така оперативна робота дозволить розпочати ремонти вже у березні – квітні.
Як зауважили в ДП «Дороги Харківщини», у порівнянні з минулим роком обсяг фінансування ремонтних робіт у 2020-му збільшився, але об'єктів стало менше.
27 лютого перший заступник голови райдержадміністрації Інна Гаплєвська взяла участь у пленарному засіданні XXIII сесії обласної ради VII скликання.
Питання «тіньової» зайнятості є актуальним питанням сьогодення. Від офіційно нарахованої заробітної плати та сплачених внесків залежить набуття страхового стажу, який сьогодні забезпечує соціальні виплати, а у майбутньому вплине на розмір пенсії.
Переваги легальної зайнятості:
- право на вільний вибір професії та місця роботи;
- гарантоване отримання грошової винагороди за виконану роботу;
- право на відпочинок;
- захист від незаконного звільнення;
- безпечні умови та дотримання режиму праці;
- соціальний захист у разі втрати працездатності чи роботи.
За довідковою інформацією щодо працевлаштування звертайтеся до Дергачівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою м. Дергачі, вул. 1 Травня, 8 А.
26 лютого голова ХОДА провів зустріч з науково-освітянською спільнотою області.
Під час зустрічі обговорили актуальні проблеми розвитку науково-технічного та інноваційного потенціалу Харківського регіону.
«Для мене сьогоднішня зустріч з науковою та викладацькою спільнотою дуже важлива. Це перша зустріч, яка надасть поштовх нашій взаємодії. Я налаштований на те, щоб наша наука розвивалась на всі 100%. Тому сьогодні я прийшов, у першу чергу, щоб вас послухати та почути, як влада може допомогти вам. Адже все те, що ви робите для країни, для її розвитку та розвитку кожен свого напрямку у світі – це заслуговує на повагу», - сказав голова ХОДА, відкриваючи захід.
Голова ХОДА Олексій Кучер разом із представниками ЗМІ перевірив готовність головного інфекційного закладу регіону до прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус.
Керівник області відзначив, що Харківщина розпочала профілактичні та підготовчі заходи ще близько місяця тому. Зараз усі необхідні дії реалізовані на 100%.
«Ми на 100% готові. В інфекційній лікарні є бокси, що мають окремі входи для того, щоб загальними коридорами не проводили людей у разі, якщо, не дай боже, буде завезено особу, яка інфікована коронавірусом. Ми вже повідомляли, що з обласного бюджету було виділено 600 тисяч гривень на підготовчі заходи. Сьогодні відбудеться засідання обласної протиепідемічної комісії. За наслідками цього інспектування та тієї інформації, яка надходить з усіх лікарень області, ми сформуємо порядок денний та продовжимо працювати», - повідомив Олексій Кучер.
Захід відбудеться 14 травня 2020 року в Києві, його вже вп'яте проводить Міністерство освіти і науки.
«Innovation Fest» – це майданчик, де наші науковці, інноватори та стартапери можуть показати свої кращі проєкти, позмагатися за їхню фінансову підтримку, познайомитися з потенційними інвесторами. Тобто це один із кроків до того, чого нам зараз дуже бракує – ефективної комунікації науки та бізнесу. І саме побудова такої комунікації буде одним з пріоритетів нашої роботи як міністерства на цей та найближчі роки», – повідомив перший заступник Міністра освіти і
Захід відбувся 26 лютого.
Голова ХОДА зазначив, що вся інформація, яку область передаватиме до Міністерства охорони здоров'я, повинна бути максимально точною та реальною.
«Ми не будемо спотворювати, приховувати реальну ситуацію на території Харківської області. Це дуже важливо, - сказав Олексій Кучер. - І якщо в нас є проблемні сторони – ми будемо доносити інформацію до міністерства і спільними зусиллями вирішувати їх».
Під час наради обговорили стан готовності медичних закладів регіону. У першу чергу акцент зробили на підготовці обласних інфекційних лікарень до ймовірного прийняття пацієнтів з підозрою на коронавірус. Заклади забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, ліками, тест-системами.
На заході розглянули превентивні заходи, що проведені та проводяться в області.
«Усі знають, що в нас жодного випадку коронавірусу на території області немає, але всі заходи ми маємо відпрацювати належним чином задля того, щоб бути готовими у випадку, не дай боже, прояву цього захворювання на території нашої області», - сказав, відкриваючи засідання, заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
Голова ХОДА Олексій Кучер повідомив, що в регіоні провели та продовжують реалізовувати всі необхідні профілактичні заходи.
«Вам як фахівцям і нам як людям, які розуміють, що відбувається, потрібно доносити до суспільства цю проблематику, - звернувся Олексій Кучер до представників медичної спільноти регіону. - Моїм заступником проводилась нарада, де всі медичні заклади повідомлені про необхідність стовідсоткової готовності. На сьогодні, враховуючи той зворотний зв'язок, який ми отримали, ми розуміємо, що ми готові».
За повідомленням Укргідрометцентру у Харківській області вночі та вдень 26 лютого очікується сильний вітер з поривами до 15-20 м/с, на дорогах ожеледиця.
У зв'язку з цим, просимо бути обережними на дорогах, а також оминати нестабільні конструкції, старі, трухляві дерева та обірвані лінії електропередач.