Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 44

2020-02-04

5 лютого о 14:00 у Харківській академії неперервної освіти (вул. Пушкінська, 24) відбудеться круглий стіл «Сертифікація – крок до професійної досконалості».
Захід проводять Департамент науки та освіти ХОДА, Управління Державної служби якості освіти в Харківській області та Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти. Участь у круглому столі візьмуть експерти цих установ, а також вчителі початкових класів, які успішно пройшли сертифікацію у 2019 році.

2020-02-04

4 лютого голова ХОДА взяв участь у координаційній нараді керівників правоохоронних органів Харківської області.
На заході в обласній прокуратурі підбивали підсумки роботи в минулому році та позначали пріоритети - 2020. Два пріоритети для правоохоронців виокремив керівник області Олексій Кучер.
«Я хочу особливу увагу звернути на стан розслідування корупційних правопорушень, а також на все те, що відбувається в розслідуванні справ щодо незаконного вирубування лісів. Саме на ці дві проблеми в Харківській області звертав особливу увагу Президент», - наголосив голова ХОДА.

2020-02-04

Вдень 5 лютого та протягом доби 6 лютого складні погодні умови: сильний та мокрий сніг. Сильні налипання мокрого снігу та хуртовина. Вітер східної чверті 15 – 20 м/с, місцями 25 м/с. Утворення снігового покриву висотою 10-15 см, місцями 25 см. Снігові замети, на дорогах ожеледиця, сніговий накат.
Очікувані погодні умови спричинятимуть порушення та припинення руху транспорту на дорогах та вулицях (ІІ рівень загрози, помаранчевий); ускладнюватимуть роботу підприємств енергетики та комунального господарства.

 

 

2020-02-04

Про різке погіршення погодних умов попередили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулось під головуванням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

2020-02-04

Президент України Володимир Зеленський провів нараду за участю представників Кабінету Міністрів і Верховної Ради, присвячену виконанню поставлених перед урядом завдань та планам на найближче майбутнє.
«Видано два укази Президента щодо завдань уряду й парламенту з економічних та соціальних питань. 30 завдань виконано, 13 виконані частково або перебувають у процесі виконання, дев'ять завдань не виконано», – сказав Глава держави на початку зустрічі.

2020-02-03

У столиці Італії пройшов Кубок світу з важкої атлетики, про це повідомляють в Управлінні у справах молоді та спорту ХОДА.
Ірина Деха стала переможницею змагань у ваговій категорії до 76кг. У сумі двоборства вона підняла вагу 236кг та перевершила результат найближчої суперниці Патриції Штреніус зі Швеції, яка стала другою, на 2кг.

2020-02-03

Немає потреби додаткового звернення громадян, інформують в Міністерстві соціальної політики України.
«Через те, що НКРЕКП затвердила окремий тариф на послугу розподілу природного газу в кінці грудня - отримувачам пільг та субсидій надійшли нові платіжки із зазначенням повної вартості до сплати за послугу з розподілу природного газу, адже відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» це є складовою оплати комунальних послуг. Через те, що відповідні рішення НКРЕКП набрали чинності лише з початку року, ми в лютому проведемо донарахування розміру пільг та субсидій з урахуванням нової послуги з розподілу природного газу автоматично за два місяці 2020 року. Звертаємо увагу, що відповідне донарахування буде здійснено без додаткової необхідності звернення громадян», - сказав заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

2020-02-03

3-6 лютого за повідомленням Укргідрометцентру очікується сильний сніг, утворення снігового покриву висотою близько 20 см; місцями ожеледь та налипання мокрого снігу; пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини; на дорогах ожеледиця.

2020-02-03

Вона передбачена для створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу під рекордно низький відсоток - 5, 7 або 9% на суму до 1,5 млн грн строком до 5 років.
«Уряд працює над тим, щоб вартість кредитів знижувалась, і ми вже маємо певні успіхи. За останні шість місяців вартість кредитів у банках істотно зменшилась, але для масштабних змін уряд прийняв рішення компенсувати частини відсоткової ставки таким чином, щоб людина фактично змогла отримати кредит під 5-7-9 відсотків у залежності від того, яку кількість робочих місць буде створювати нова справа. Для нас важливо надати підприємцям більше ресурсів, більше свободи і більше можливостей», - сказав Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, презентуючи програму (https://www.kmu.gov.ua/news/oleksij-goncharuk-uryad-zapustiv-programu-dostupnih-kreditiv-5-7-9-pid-rekordno-nizkij-vidsotok).

2020-02-03

Про це повідомляють в Управлінні у справах молоді та спорту ХОДА.
З 25 по 31 січня в приміщенні спорткомплексу «ХАІ» відбулись змагання зі стрільби з лука в приміщенні, на яких харківські спортсмени завоювали сім нагород, у тому числі дві золоті.

2020-02-01

Випуск молодих нацгвардійців відбувся на Меморіалі Слави в Харкові. У заході взяв участь голова ХОДА Олексій Кучер.«Ви великі молодці! Ви подолали серйозний шлях для того, щоб сьогодні отримати ці дипломи. Але пам'ятайте, що попереду – ще більш серйозний шлях. І далі все залежить від вас – від кожного з вас», - звернувся до офіцерів Національної гвардії керівник області.
Олексій Кучер привітав батьків випускників та викладачів Національної академії Національної гвардії України. Голова ХОДА разом із керівництвом академії вручив дипломи випускникам вишу.

2020-02-01

400 спортсменів змагатимуться на ІХ Всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед юнаків та дівчат «Колізей - 2020».
Перед початком турніру його учасників підбадьорив голова ХОДА Олексій Кучер.

2020-01-31

ПАМ'ЯТКА ПЕРШОЧЕРГОВИХ ДІЙ ПРИ ПОГРОЗІ ДІЙ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

Дії персоналу підприємств, установ та  організацій у разі отримання інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту

Дана Пам'ятка визначає порядок першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності у разі отримання інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту, у першу чергу об'єктів підвищеного ризику та життєзабезпечення.
Будь-­яке по­ві­до­м­лен­ня  (у то­му чи­с­лі ано­ні­м­не) про загрозу вчинення терористичного акту, пе­ре­да­не по те­ле­фо­ну, у пи­сь­мо­во­му ви­гля­ді, осо­би­с­то або у будь-якій іншій формі, має роз­г­ля­да­ти­ся як    ре­аль­на за­гро­за жит­тю та без­пе­ці громадян, як­що не бу­де   до­ве­де­на не­пра­в­ди­вість на­веде­них у ньо­му да­них.
У разі отриман­ня анонімного повідомлення про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту   у пи­сь­мо­во­му  ви­гляді посадова особа по­ви­нна, не роз­го­ло­шу­ю­чи змі­с­ту до­ку­мен­та, як­най­швид­ше пе­ре­да­ти йо­го керівникові місцевого органу поліції або СБУ. 

 1. При отриманні інформації про вчинення або загрозу вчинення  терористичного акту, по можливості, уточнити: 

- хто передає дане повідомлення; 

- причини здійснення даного вчинку; 

- які вимоги висуваються; 

- можливий час вчинення терористичного акту. 

2. Негайно повідомити у відділ поліції по телефонам: 102 та оперативного чергового Управління Служби безпеки України в області: (057) 700-16-61, (057) 700-34-50, 067-570-10-77. 

 3. До прибуття підрозділів поліції провести наступні заходи: 

- припинити роботу, заняття; 

- вжити заходів до евакуації робітників, учнів, службовців, документації і т.п. на безпечну відстань від ймовірного місця вчинення терористичного акту; 

- не допустити проникнення сторонніх осіб, відвідувачів, покупців, клієнтів на об'єкт. 

 4. У випадку виявлення предметів, що викликають підозру самостійно не намагатися приймати будь які дії по їх огляду, транспортуванню. Далі виконувати дії згідно з цією пам'яткою.

Керівнику підприємства (установи) по запобіганню терористичних актів при проведенні масових заходів

 Ви несете відповідальність за безпеку вашого персоналу, відвідувачів (клієнтів), за організацію і проведення профілактичних антитерористичних заходів у довіреному Вам підприємстві (установі). 

З метою недопущення і запобігання терористичних актів на підприємстві (установі) необхідно: 

- на робочих нарадах проводити інструктажі антитерористичної спрямованості; 
- звертати увагу на: 
- стан огорожі, дверей у підвальні, горищні і приміщення, що пустують;
- підозрілі предмети або речі, залишені без догляду;
- припаркований на території, що прилягає до підприємства (установи), автотранспорт, що викликає підозру;
- вживати заходів щодо недопущення на територію підприємства (установи) сторонніх осіб;
- бути особливо уважним при наданні ваших приміщень у наймання іншим особам;
- вишукати можливість виділення засобів для установки охоронно-пожежної сигналізації, закупівлі й установки переносних засобів пожежогасіння (вогнегасників), складанню договорів на охорону зі спеціалізованими охоронними підприємствами, устаткуванню приміщень кнопками екстреного виклику поліції.

У випадку виявлення предметів, що викликають підозру:

- не намагатися самостійно приймати будь які дії до їх огляду або  транспортування;
- негайно повідомити у відділ поліції за телефоном: 102 та оперативного чергового Управління Служби безпеки України у Харківській області: (057) 700-16-61, (057) 700-34-50, 067-570-10-77;
- до прибуття співробітників поліції силами своїх співробітників обмежити доступ до предмета сторонніх осіб;
- вжити заходів до евакуації учнів, службовців, документації і т.п. на безпечну відстань від ймовірного місця здійснення теракту, при евакуації не допускати прохід людей повз підозрілий предмет;
- забезпечити оточення небезпечної зони.

Забороняється:

- торкати і переміщати підозрілі предмети;
- заливати рідинами, засипати ґрунтом, накривати будь якими матеріалами цей предмет;
- користуватися радіо апаратурою поблизу підозрілого предмета;
- робити температурний, звуковий, механічний і електромагнітний вплив.

У випадку вибуху негайно:

- викликати швидку допомогу за телефоном: 103;
- викликати аварійно - рятувальну службу за телефоном: 101;
- повідомити у відділ поліції за телефоном: 102 та оперативному черговому Управління Служби безпеки України в Харківській області: (057) 700 16 61, (057) 700 34 50, (067) 570 10 77
- повідомити інші необхідні аварійні служби. 

Рекомендації керівникам підприємств, організацій, установ щодо дій в екстремальних ситуаціях 

 Запобіжні заходи при виявленні підозрілого предмету, що може виявитися вибуховим пристроєм:

- жорсткість пропускного режиму при вході (в'їзді) на територію установи;
- щоденні обходи території установи і її огляд на предмет своєчасного виявлення вибухових пристроїв або підозрілих предметів;
- періодична перевірка складських приміщень; ретельний підбір і перевірка кадрів;
- при здачі складських приміщень в оренду рекомендується включати в договір пункти, що дають право при необхідності перевіряти їх за вимогою керівника установи. 

 У випадку виявлення підозрілого предмета, що може виявитися вибуховим пристроєм: 

- сповістити про це у правоохоронні органи;
- дати співробітникам вказівку знаходитися на безпечній відстані від виявленого предмету, не наближатися, не торкати, не розкривати і не переміщати знахідку;
- при необхідності приступити до евакуації людей відповідно до наявного плану;
- забезпечити безперешкодний під'їзд до місця виявлення предмета автотранспорту правоохоронних органів, медичних, пожежних і інших служб;
- до моменту прибуття оперативно-слідчої групи забезпечити присутність осіб, що знайшли знахідку. 

 Порядок прийому повідомлень, що містять погрози терористичного характеру, по телефону і письмово.

При прийомі телефонного повідомлення, що містить інформацію терористичного характеру:
- намагайтеся дослівно запам'ятати розмову і зафіксувати її на папері;
- у ході розмови визначте стать, приблизний вік, особливості мови особи, що телефонувала (голос, темп мови, вимова, манера мови тощо);
- відзначте звуковий фон (шум, звуки, голоси), характер дзвінка (міський або міжміський);
- зафіксуйте точний час початку розмови і його тривалість;
- при наявності на вашому телефонному апараті автомата визначення номера – запишіть номер, що визначився. 

При одержанні письмової погрози: 

- покладіть документ у чистий поліетиленовий пакет і тверду папку;
- не залишайте на ньому відбитків своїх пальців;
- не розширюйте коло осіб, знайомих зі змістом документа;
- не зшивайте документ, не склеюйте, не згинайте і не мніть його, не робіть на ньому написів.

ПРАВИЛА ТА ПОРЯДОК ПОВОДЖЕННЯ І ДІЙ НАСЕЛЕННЯ

 1. Загальні рекомендації громадянам щодо дій у екстремальних ситуаціях

 Тероризм — це метод, за допомогою якого організована група або партія прагне досягти проголошені нею цілі через систематичне використання насильства. Для нагнітання страху застосовуються такі методи терористичних дій як вибухи і підпали житлових та адміністративних будинків, магазинів, вокзалів; захоплення заручників, автобусів, викрадення літаків тощо. Для запобігання можливого терористичного акту або зменшення його наслідків необхідно дотримуватися наступних запобіжних заходів: не торкати у вагоні потяга (електрички, трамвая, тролейбуса, автобуса), під'їзді будинку або на вулиці (ринку, у громадських місцях і т.д.) безхазяйні пакети (сумки, коробки і т.д.) і не підпускайте до них інших. Повідомити про знахідку співробітникові поліції. У присутності терористів не виражати своє незадоволення, утримуватися від різких рухів лементів, стогонів.

 2. Рекомендації щодо дій населення у конкретних ситуаціях 

Дії у випадку виявлення підозрілого предмета, що може виявитися саморобним вибуховим пристроєм. Якщо Ви знайшли підозрілий предмет – ні в якому разі не залишайте цей факт без уваги! Перебуваючи у суспільному транспорті, опитаєте навколишніх Вас людей для того, щоб одержати інформацію про його хазяїна. Якщо такий не встановлений, негайно повідомите про знахідку водієві (машиністові, кондукторові, співробітникові поліції).
При виявленні підозрілого предмета у під'їзді свого будинку опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь з них. Якщо власник предмета не встановлений – негайно повідомите про знахідку у відділення поліції. 
При виявленні підозрілого предмета в установі негайно повідомите про знахідку його керівникові (у школі - черговому адміністраторові).  В усіх перерахованих випадках: 
- не торкайте, не розкривайте і не пересувайте знахідку;
- зафіксуйте час її виявлення;
- намагайтеся зробити так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки;
- обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи;
- не забувайте, що Ви є основним очевидцем.

Пам'ятайте!

Зовнішній вигляд предмета може ховати його дійсне призначення. Як камуфляж для вибухових пристроїв використовуються звичайні сумки, пакети, згортки, коробки, іграшки тощо.

Батьки! 

Ви відповідаєте за життя і здоров'я Ваших дітей. Роз'ясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або у під'їзді, може становити небезпеку для їхнього життя. 

Ще раз нагадуємо! 

Не робіть самостійних дій зі знахідками або підозрілими предметами, що можуть виявитися вибуховими пристроями – це може привести до їх вибуху, численним жертвам, руйнуванням;

Як діяти, якщо Ви потрапили у перестрілку?

Якщо стрілянина застала Вас на вулиці:

- відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття і проберіться до нього, не піднімаючись у повний ріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи, бордюри, канави тощо. З першою нагодою сховайтеся у під'їзді житлового будинку,  у підземному переході і дочекайтеся закінчення перестрілки;

- необхідно вжити заходів для порятунку дітей, при необхідності прикрийте їх своїм тілом;

- по можливості повідомте про вказані події співробітників поліції.

 Якщо стрілянина застала Вас у будинку, укрийтеся у ванній кімнаті та ляжте на підлогу – знаходитися у житловій кімнаті небезпечно через можливий рикошет.

 Як діяти при захопленні автобуса (тролейбуса, трамвая) терористами?

Якщо Ви знаходитеся у захопленому терористами автобусі (тролейбусі, трамваї) намагайтеся дотримуватися наступних рекомендацій:
- не звертайте до себе уваги терористів, не дивіться їм в очі, зніміть ювелірні прикраси. Жінкам у міні-спідницях бажано прикрити ноги;
- заспокойтеся і спробуйте відвернутися від подій, що відбуваються, наприклад, почніть читати, розгадувати кросворди;
- не пересувайтеся по салону і не відкривайте сумки без дозволу терористів;
- огляньте салон, відзначте місця можливого укриття у випадку стрілянини;
- не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку терористів;
- якщо спецслужби почнуть спробу штурму – негайно лягайте на підлогу між кріслами і залишайтеся у такому положенні до кінця штурму;
- після звільнення негайно залиште автобус (тролейбус, трамвай) – не виключена можливість попереднього його мінування терористами і вибуху (загоряння).

 Як діяти, якщо Ви опинились у заручниках

 Якщо Ви виявилися у заручниках:

- не допускайте дій, що можуть спровокувати нападаючих до застосування зброї;
- переносіть позбавлення, образи і приниження, не дивіться в очі злочинцям, не поводьтеся зухвало;
- не допускайте істерики і паніки, виконуйте вимоги злочинців, не заперечуйте їм, не ризикуйте своїм життям і життям оточуючих;
- перш ніж що-небудь зробити (сісти, встати, попити, сходити в туалет тощо) запитаєте дозволу в злочинців;
- якщо ви поранені, постарайтеся не рухатися. Цим Ви запобіжите додатковій втраті крові.

 У ході дій спецслужб по звільненню заручників:

- лежіть на підлозі обличчям вниз, голову закрийте руками і не рухайтеся;
- тримайтеся по можливості подалі від дверей та вікон;
- ні в якому разі не біжіть назустріч працівникам спецслужб або від них, тому що Вас можуть прийняти за злочинця.

Дії при одержанні інформації про евакуацію

 Якщо інформація про початок евакуації застала Вас у квартирі:

- візьміть документи, гроші, цінності;
- відключіть електрику, газ, воду, загасіть в печі (каміні) вогонь;
- надайте допомогу в евакуації літнім, важко хворим людям та дітям;
- закрийте вхідні двері на замок;
- повертайтеся у залишене приміщення тільки після дозволу відповідальних за евакуацію осіб.

П А М ' Я Т К А

для пасажирів, водіїв автобусів, трамваїв, таксі, кондукторів, працівників установ на випадок виявлення вибухових речовин, виникнення екстремальної ситуації

При виявленні вибухових речовин або підозрілих предметів, у яких може знаходитися вибухівка (дипломати, сумки, коробки, пакети), з метою запобігання вибуху необхідно знати наступні правила:

- забороняється торкати і переміщати підозрілий предмет, засипати його ґрунтом або піском;

- забороняється користуватися електрорадіоапаратурою поблизу даного предмету;

- забороняється робити температурні, звукові, механічні, електромагнітні впливи на вибухові предмети;

- при виявленні хоча б одного підозрілого предмету не здійснювати пошук інших вибухонебезпечних предметів.

Водіям автобусів, трамваїв, таксі, кондукторам при виявленні підозрілих предметів необхідно негайно заглушити двигун (у трамваях і тролейбусах – знеструмити вагон) і вжити термінових заходів по евакуації пасажирів.
Повідомити про виявлення вибухових речовин або предметів, схожих на вибухові речовини, а також інформацію про терористичні акти, що готуються, вибухи, на найближчі чергові частини правоохоронних органів.
Категорично забороняється здійснювати які-небудь дії з виявленим підозрілим предметом.

П А М ' Я Т К А

у плані можливих диверсійно-терористичних актів для освітніх установ характерним є анонімне повідомлення про закладку саморобного вибухового пристрою у будинок, де знаходиться установа

Нагадуємо основну послідовність дій при отриманні такого повідомлення:

1. Установити контакт з анонімом, ні в якому разі не виявляючи брутальності: представитися, назвати своє ім'я; спробувати заспокоїти особу, що повідомляє про вибуховий пристрій; завірити, що вимоги будуть негайно передані керівникові.

 2. З'ясувати вимоги аноніма й одержати інформацію про характер погрози: уважно вислухати і під диктовку записати всі його вимоги; під будь-яким приводом запропонувати повторити свої вимоги; задати уточнюючі питання про характер погрози і часу її реалізації, стимулюючи розповісти якнайбільше.

 3. З'ясувати мотиви дій аноніма: задати питання про цілі, що переслідує анонім, відповіді вислухати уважно, виявляючи співучасть; запропонувати анонімові інші шляхи реалізації його цілей.

 4. По закінченню розмови варто повторити основні моменти бесіди з ним, сказати ще раз, що усі вимоги будуть передані керівникові, переконати особу, яка телефонувала повторити дзвінок («Можете передати все це прямо нашому директорові, він підійде через 10 хвилин» тощо).

 5. Негайно доповісти про дзвінок керівникові та заповнити контрольний лист спостережень.

 6. Якщо у телефонному апараті немає визначника номера, то не класти слухавку після закінчення розмови на важіль, накрити її предметом, що виключає прослуховування розмов у приміщенні, де встановлений телефон (хутряна шапка, піджак, шарф, кофта і т.д.). До приїзду спецслужб розмови у приміщенні бажано припинити.

Порядок дій керівника освітньої установи:

 1. Не допустити паніки у довіреній установі;

2. Не допустити розповзання слухів;

3. Особисто або через довірену особу докласти про факт за телефоном 102. Зайвих дзвінків в оперативні служби робити не треба (правоохоронні органи самостійно оповіщають взаємодіючі служби).

4. Про отриману інформацію повідомити тільки  керівнику служби безпеки.

5. Провести організовану евакуацію за заздалегідь відпрацьованих сигналах (типу «Навчальна пожежна тривога! Усім залишити будинок» тощо).

 Евакуацію проводити поза зоною можливо вражаючої дії підозрілого предмета.

У випадках про виявлення ознак вибухового пристрою, підозрілих предметів, осіб повідомляти  за телефонами:

-         102 чергову службу Національної поліції України;

-         (057) 700-16-61, (057) 700-34-50, 067-570-10-77 - чергового УСБ України в Харківській області.




2020-01-31

Відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський.
«Останні 5 років для усієї освітньої спільноти було очевидно, що в Україні поглиблюється проблема з доступом до якісної математичної освіти. Ми маємо чудові результати з міжнародних олімпіад, і в цьому – величезна заслуга наших вчителів, але, на жаль, більшість дітей почали втрачати мотивацію до навчання. Очевидно, що року недостатньо, аби виправити всі проблеми з нашою математичною освітою. Але ми можемо впровадити найбільш нагальні й потрібні нашим дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна всім, бо вона – про наше щоденне успішне і заможне життя в сучасному світі», – відзначила Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад.

2020-01-31

Керівник облдержадміністрації Олексій Кучер та голова Наглядової ради ГС «Харківський кластер інформаційних технологій» підписали меморандум про співробітництво.


Подождите...