Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 46
29 січня 1918 року відбулася трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
До Дня пам'яті Героїв Крут організовано та проведено у закладах загальної середньої освіти району: семінари; уроки пам'яті; бесіди; засідання «круглих столів» на теми: «Українське розстріляне відродження»; «Їм було лише шістнадцять»; «Трагічна сторінка української історії на шляху до незалежності України»; «Крути – символ українського патріотизму»; «Крути: подвиг і трагедія»; «Причини та наслідки трагедії під Крутами». У шкільних бібліотеках та музеях оформлені тематичні виставки художньої літератури, експозиції на теми: «Вічна пам'ять героям»; «Героїчні сторінки в історії українського народу».
Вітаємо з Днем народження Тетяну Володимирівну Гасс – начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації
Шановна Тетяна Володимирівна!
Прийміть щирі вітання з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добробуту, миру і злагоди.
Нехай кожен день буде наповнений яскравими подіями, успіхами та щирими посмішками рідних і друзів.
Прийом заявок на конкурс стартував та триватиме до 1 березня 2020 року.
Заявку можуть подати і наукові установи, і університети.
Претендувати на премії можуть науковці, яким не більше 35 років, і доктори наук - до 40. Переможці отримають дипломи, відзнаки та грошову нагороду - 60 прожиткових мінімумів.
Детальна інструкція з подання заявки за посиланням: http://kno.rada.gov.ua/uploads/documents/37217.pdf
Плани розвитку співпраці між нашим регіоном та прибалтійською країною обговорили під час зустрічі голова ХОДА Олексій Кучер та Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс.
Сервіс запустило Міністерство розвитку громад та територій України.
На новій платформі (https://new.dfrr.minregion.gov.ua/) обласні державні адміністрації вже можуть оголошувати конкурсні відбори проєктів на 2021 рік за умови наявності затверджених регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки, планів їх реалізації, а також визначених пріоритетних технічних завдань.
Міністерство цифрової трансформації України інформує про початок роботи національної онлайн – платформи з цифрової грамотності, яка буде доступна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/.
Це перший візит на Харківщину нового Надзвичайного та Повноважного Посла Французької Республіки в Україні.
На початку зустрічі Олексій Кучер відзначив, що Франція входить до першої 20-ки країн за зовнішньоторговельним оборотом з Харківською областю.
27 січня у приміщенні Головного управління Державної податкової служби в Харківській області провели круглий стіл, присвячений цій темі.
Це питання розглянули під час засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 28 січня.
Президент України Володимир Зеленський заслухав керівництво Міністерства охорони здоров'я щодо ситуації з коронавірусом, який розповсюджується з Китаю, та заходів, яких МОЗ вживає у зв'язку з цим.
Міністр Зоряна Скалецька повідомила, що наразі в Україні не зафіксовано зараження цим вірусом. Виявлені випадки, про які повідомляли ЗМІ, були звичайним грипом.
Понад 1,5 мільйони євреїв, загиблих від нацистської політики терору, були нашими співгромадянами.
У час німецької окупації в роки Другої світової війни територія України стала одним з осередків численних переслідувань за расовою, етнічною, національною приналежністю та масових страт єврейського населення. Так, за статистикою, серед 6 мільйонів загиблих євреїв від нацистської політики терору понад 1,5 мільйони були нашими співгромадянами.
Такі дані офіційної статистики наводить Національна рада України
29 січня о 15:00 Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва проведе зустріч на тему: «ХРФПП: чим ми можемо вам допомогти».
Про це домовилися голова ХОДА Олексій Кучер та Міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська.
27 січня очільниця Міністерства соцполітики перебуває з робочим візитом на Харківщині. На початку поїздки до регіону Юлія Соколовська зустрілася з головою ХОДА Олексієм Кучером. Вони обговорили комплекс питань, що пов'язані з роботою соціальних закладів області в умовах децентралізації.
Серед тем, яким приділили увагу керівник області та Міністерка соцполітики, - деінституалізація інтернатних закладів. Уряд ставить завдання: до 2026 року перевести всіх дітей з інтернатів у патронатні сім'ї, де вони проживатимуть до всиновлення. У Харківській області створені відповідні умови. Проте питання виникають у випадку інтернатних закладів системи соціального захисту, в яких проживають діти з особливими потребами. Всиновлення цих дітей відбувається вкрай рідко, тож тимчасове утримання їх в патронатних сім'ях наразі важко організувати.
Під час зустрічі Олексій Кучер та Юлія Соколовська домовилися про те, що Харківська область підготує свої пропозиції щодо реформування системи соціального захисту і надасть їх міністерству.
У рамках робочого візиту в Харківську область 27 січня Міністерка соціальної політики візьме участь у першому випуску протезистів-ортезистів за міжнародним стандартом, які пройшли дворічне навчання у ХНУРЕ і тепер готові надавати українцям новий рівень технічних засобів реабілітації.
Також Юлія Соколовська відвідає клінічну базу УкрНДІ протезування, зустрінеться з тренерами, керівництвом ХНУРЕ, експертами Human Study та координаторами проєкту Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації.
Змагання з боксу «Странджа - 2020» відбулись з 21 по 25 січня в болгарській столиці - місті Софія.
За інформацією Управління у справах молоді та спорту ХОДА, у ваговій категорії до 63кг серед чоловіків «золото» здобув Ярослав Харциз. На шляху до фіналу він одноголосим рішенням суддів 5:0 впевнено переміг суперників з Норвегії, Чехії та Італії, а у поєдинку за перше місце з рахунком 4:1 здолав грузина Лашу Гурулі.