Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 30

2020-04-23

У цьому році поминальні дні припадають на час пандемії. В Україні оголошено карантин і масові збори можуть сприяти ще більшому поширенню хвороби і є небезпечними для життя та здоров'я людей. Перенесення поминальних днів на кладовищі – одне з рішень щодо перешкоджання поширенню коронавірусної інфекції.

У зв'язку із ситуацією, що склалася, Дергачівська районна державна адміністрація рекомендує:
- утримуватися від відвідування кладовищ;
- прибирання біля могил здійснювати в інші від поминальних днів, збираючись не більше як по 2 чоловіки;
- дотримуватись дистанції;
- дотримуватись «маскового режиму»;
- категорично заборонено вживання їжі та розпивання спиртних напоїв на кладовищах;
- закликаємо приділити особливу увагу контролю за дітьми;
- заборонено обмінюватись продуктами харчування, цукерками та напоями!
Щоб не провокувати спалахів захворюваності і не продовжувати все це, подбайте про рідних та близьких. Бережіть себе і поки що – залишайтеся вдома!
Будьмо свідомими!

2020-04-23

На даний час випадки захворювання зафіксовані на території міста Харків та 10 районів області.
Таку інформацію озвучила в.о. санітарної лікарки Харківської області Любов Махота під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За її словами, на даний час зареєстровано 260 випадків підозри на коронавірусну інфекцію.
«Лабораторно підтверджено 101 випадок. Це станом на ранок, але наша лабораторія працює і вже на зараз - плюс 7 випадків, - сказала Любов Махота. - Станом на цей час маємо 108 випадків, з яких 2 особи померло, 7 одужало».
За її інформацією, відбулось занесення коронавірусної інфекції в 9 лікувальних закладів регіону, захворіло 18 медичних працівників.
«Прогноз щодо тенденції епідпроцесу несприятливий – очікується подальше зростання захворюваності», - зазначила Любов Махота.
Голова ХОДА Олексій Кучер зазначив, що у Харківській області обстеження на коронавірусну інфекцію є обов'язковим у трьох випадках.
«Перша категорія - це люди, яких визначають лікарі як таких, у яких наявна конкретна симптоматика. Друга категорія – люди, які контактували з хворим, що було підтверджено після епідеміологічного розслідування. І третя категорія – це люди, хворі на пневмонію», - сказав Олексій Кучер.
Він зазначив, що на сьогодні в Харківській області обстежили близько 600 осіб з пневмонією. З них у 30 виявили COVID-19.

2020-04-23

Бажаю здоров'я, дорогі українці!
Продовжую звітувати перед вами про нашу боротьбу з поширенням коронавірусу в Україні.

Для початку хочу подякувати всім українцям, які відзначали Великдень вдома.
Для всіх це було незвично, але дуже важливо для нашого здоров'я.
Цьогоріч богослужіння відвідало близько ста тисяч вірян, у той час як минулого року їх було сім з половиною мільйонів.
Ця різниця доводить, що ми є зрілими, відповідальними громадянами, які думають про себе, своїх близьких та українських лікарів. Вважаю, ми великі молодці й можемо собою пишатися.
Також сьогодні я хочу відзначити рішення Єврокомісії надати Україні допомогу для протидії коронавірусу в розмірі 1,2 мільярда євро.
Це важливі кошти, які зможуть гарантувати макрофінансову стабільність у нашій країні та пом'якшать негативні наслідки пандемії для громадян.
Я дякую за це і щиро сподіваюся, що пропозиція буде схвалена Європарламентом та Радою ЄС.
Упевнений, це стане черговим сигналом про міцну дружбу та партнерство Європи з Україною.
Крім цього, я підтримую рішення українського уряду продовжити карантин до 11 травня. Це – правильний крок, який базується на аналітиці Національної академії наук та Міністерства охорони здоров'я.
У нас є чіткий план виходу з карантину. Невдовзі Прем'єр-міністр озвучить детальний сценарій з п'яти етапів виходу з карантину.
Плавний вихід розпочнеться за двох ключових умов.
Перша: протягом десяти днів відсоток виявлених хворих не змінюється або залишається в межах 5%.
Друга умова: лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менше ніж наполовину.
Дорогі громадяни! Ми всі з нетерпінням чекаємо моменту, коли зможемо повернутися до звичного ритму життя. Зможемо вільно ходити на роботу, в парки, кінотеатри та ресторани. Але поспіх у питанні життя та здоров'я нації може бути фатальним. Тому ще трішечки терпіння й самодисципліни.
Продовжуємо слідкувати за розвитком ситуації та – найголовніше – зберігаємо спокій.
Тим часом триває робота над забезпеченням країни, наших лікарень та аптек усім необхідним. Завтра буде відвантажено та направлено в регіони України 200 тисяч ПЛР-тестів вітчизняного виробництва. А загалом є замовлення на два мільйони ПЛР-тестів, зроблених в Україні. Також до кінця травня ми очікуємо від українського виробника 200 апаратів штучної вентиляції легень.
Серед іншого, цього тижня до нас прибуло 360 тисяч захисних респіраторів та 800 тисяч реагентів для ПЛР-тестувань.
А сьогодні маємо радісну подію – у Гостомелі приземлився наш Ан-225, наша легендарна «Мрія». Літак доставив на батьківщину понад 12 мільйонів масок, а також сотні тисяч захисних костюмів та окулярів.
Загалом відзначу, що за час боротьби з COVID-19 наші літаки «Антонов» доставили в Україну, Америку, країни Європи та Близького Сходу більш як дві тисячі тонн різних вантажів. Внесок і важливу роль України в боротьбі з коронавірусом позитивно оцінює весь світ.
Знаєте, ми часто чомусь забуваємо, що нам є чим і ким пишатися.
Це неправильно, ми не маємо соромитись і можемо гучно казати про наші приводи для гордості. І це не лише літаки «Руслан» та «Мрія». Це й наші медики. Сьогодні з Італії додому повертається група українських лікарів та вірусологів. Вони допомогли нашим італійським друзям у непростий час, а найголовніше – вони повертаються додому з безцінним досвідом лікування та протидії коронавірусу. Я дякую їм за виконану роботу і щиро вітаю на рідній землі.
Окрім цього, я завжди казав, що найбільшим скарбом України є саме наші люди. У нас багато талановитих учених і науковців. З перших днів боротьби з коронавірусом вони працюють над пошуком ліків, які можуть допомогти людству. Наразі проходять дослідження чотирьох різних лікарських засобів.
І в ці дні Україна починає клінічні випробування препарату для боротьби з COVID-19. Є попередні висновки наших учених та виробників, за якими цей лікарський засіб може бути дуже ефективним. У них є всі підстави вважати, що він може суттєво знижувати або повністю нейтралізувати загрозу смерті від тих ускладнень, які коронавірусна інфекція спричиняє людському організму.
Особливо це стосується людей із зони підвищеного ризику, які мають серцево-судинні захворювання та цукровий діабет.
Є надія, що засіб буде дієвим не лише для лікування, а й для профілактики захворювання.
Звичайно, нам треба дочекатись офіційних результатів клінічних випробувань, але разом з усією країною ми віримо в наших учених і тримаємо за них кулаки.
І наостанок. 23 квітня оголошено ООН Міжнародним днем англійської та іспанської мов. Зараз, перебуваючи вдома, ми можемо всією країною «прокачати» власні навички та знання іноземних мов.
Обов'язково настане день, коли все це закінчиться й до нас у країну зможуть завітати іноземні туристи. Давайте за час карантину підвищимо свій рівень іноземної мови та зустрінемо гостей чистим і бездоганним «Welcome to Ukraine».
Залишайтеся вдома та будьте здорові, дорогі українці!
Бажаю вам 36,6. Бережімо себе! Збережемо Україну!

2020-04-22

Хворих – 1; направлено до вірусологічної лабораторії – 71, позитивних результатів – 3, негативних результатів – 58, на лабораторному дослідженні – 10.

2020-04-22

22 квітня голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов та радник голови Харківської обласної державної адміністрації Андрій Кудряшов ознайомилися з ходом будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу на території Дергачівського ліцею № 2. Мета проєкту є розвиток спортивної інфраструктури в районі, зміцнення здоров'я населення заходами фізичного виховання та спорту. В комплексі зможуть займатися близько 400 осіб на день, заняття для дітей у ФОКу будуть безкоштовними. Працюватиме монофункціональний зал для ігрових видів спорту, тренажерний зал та фітнес-центр. Завершення та відкриття фізкультурно-оздоровчого комплексу планується у вересні 2020 року.
Також, голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов, радник голови Харківської обласної державної адміністрації Андрій Кудряшов та Малоданилівський селищний голова Олександр Гололобов ознайомилися з ходом проведення внутрішніх ремонтних робіт у КЗ «Малоданилівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Дзвіночок».

2020-04-21

За повідомленням УкрГідрометцентру, 22 - 23 квітня у Харківській області очікуються сильні заморозки від 0 до -5 градусів.

2020-04-19

Шановна Аліна Михайлівна!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, успіхів, добробуту.
Нехай доля буде щедрою на успіх, а мрії втілюються у життя та приносять бажану радість і задоволення.


Подождите...