Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 27

2020-05-05

Сьогодні, напередодні Дня пам'яті та примирення і 75-х роковин з Дня Перемоги голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов відвідав та привітав ветеранів Другої світової війни.
Голова районної державної адміністрації Володимир Усов зауважив, що на теперішній час, ветерани – є однією з найбільш вразливих категорій громадян, які потребують підтримки, піклування та уваги. Подякував кожному ветерану за героїзм, відданість, мирне небо та побажав найголовніше – міцного здоров'я, довгих років життя і життєвої наснаги.
Всі ветерани Другої світової війни, що мешкають на території Дергачівського району отримають щирі вітання зі святом та продуктові набори.

2020-05-04

Направлено до вірусологічної лабораторії, у т.ч. повторних – 149, позитивних результатів – 6, негативних результатів – 78, на лабораторному дослідженні – 65, вилікувалось – 2.

2020-05-04

Шановний Олександр Борисович!
Прийміть щирі вітання з Днем народження
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добробуту, життєвих гараздів, здійснення мрій.

2020-05-04

Про це йшлося на щоденній селекторній нараді з питань запобігання поширенню коронавірусу, що відбулася під головуванням Володимира Зеленського.
Кабінет Міністрів України готує рішення, яке допоможе підприємцям і споживачам підготуватися до безпечного виходу з карантину.
«Ми маємо тримати обмежувальні заходи до 11 травня, як і обіцяли, адже здоров'я людей – найважливіше. Стабільна ситуація з поширенням COVID-19 та відсутність критичної кількості хворих у нас - тільки завдяки вчасним карантинним заходам. Але оскільки бізнесу треба підготуватися до виходу з карантину: закупити товар, провести дезінфекцію, попередити людей – ми всією країною готуватимемося до цього вже на поточному тижні», – зауважив Володимир Зеленський.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що уряд розробляє алгоритми безпечного відкриття об'єктів оптово-роздрібної торгівлі непродовольчими товарами (крім торговельно-розважальних центрів), салонів краси, автосалонів, музеїв, бібліотек та інших закладів громадського відвідування, які матимуть чіткі правила дотримання санітарних норм.
Розглядають також можливість відкриття літніх майданчиків закладів громадського харчування, однак місцева влада може обмежувати їхню роботу чи закривати з огляду на ситуацію, яка склалася в місті та регіоні.
Послаблення карантинних заходів потрібне для підтримки економіки України, однак вони можуть бути посилені знову в разі загострення епідеміологічної ситуації. Адже навіть Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) продовжила глобальний надзвичайний стан.

2020-05-04

Дорогі українці!
Традиційно на початку звернення я бажаю вам здоров'я.

А сьогодні, крім цього, я хочу побажати всім важливої запоруки цього здоров'я. Це – терпіння. Терпіння, щоб дотримуватись
карантину та дочекатися безпечної обстановки.
Подивіться на статистику країн, де або не запроваджували карантинні заходи, або зробили їх м'якими. Результат – тисячі смертей та десятки тисяч захворілих щодня.
Так, є негативний вплив карантину на економіку. Втрати від нього – болючі. Але потенційні втрати від високої захворюваності та смертності – катастрофічні. Згідно з дослідженнями, повне скасування карантину матиме шокуючі наслідки. Якщо завтра ми повернемось до звичного нам ритму життя – це потенційно плюс 120 тисяч смертей до кінця року. Саме тому пом'якшення карантину не може бути передчасним. Воно поетапне, і перше пом'якшення відбудеться 11 травня. Будуть відкриті, зокрема, парки, сквери, салони краси, літні майданчики кафе та ресторанів.
Актуальна наразі статистика дає нам надію на майбутнє. Проте ситуація могла бути іншою. Ми могли мати не 12, а 200 тисяч захворілих. Є дві причини, чому вдалось уникнути критичного сценарію. Перша – це вчасно вжиті заходи. Жорсткі, але, як показав час, – правильні. Друга причина – це заслуга наших українських лікарів. Їхня професійність, мужність і самовідданість на передовій боротьби з коронавірусом. Сьогодні тема COVID-19 заполонила весь простір, але водночас ми не можемо забувати про глобальну ситуацію в нашій медичній галузі. Бо сьогодні наші медики опинилися під ударом.
Фейсбук, інстаграм і мій робочий стіл заповнені зверненнями лікарських колективів з усіх куточків нашої країни. Всі вони стосуються другого етапу медичної реформи. Зазвичай ми звертаємося до лікарів по допомогу. Сьогодні про допомогу благають наші лікарі.
Знаєте, з перших днів президентства я отримую абсолютно полярну інформацію. Одні запевняють, що реформа – панацея, інші – що це смерть.
Нам була потрібна неупереджена та об'єктивна оцінка. Не диванних експертів, а топових вітчизняних медиків. Ми створили робочу групу, куди ввійшли академіки, професори та заслужені лікарі нашої країни. Вони спільно з новим керівництвом МОЗу проаналізували стан речей. Правда полягає в тому, що реформа має як великі плюси, так і очевидні мінуси.
Наше завдання – зберегти всі позитивні моменти та терміново виправити помилки.
Зокрема, через новий механізм фінансування може бути звільнено близько 50 тисяч медиків та закрито 332 лікарні по Україні. Майже тисяча лікарень отримає набагато менше грошей, ніж у минулому році. Під загрозою опинились екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична та туберкульозна служби. Все це викликає низку запитань. Чому замість того, щоб рятувати життя інших людей, медики змушені думати про власне виживання? Чому тарифи складали не профільні лікарі, а чиновники, без глибинного розуміння процесу? Яким чином один виклик швидкої фактично оцінили аж у 75 гривень?
Чому за інсульт та інфаркт сума на папері як мінімум удвічі менша від реальної вартості?
За новим механізмом деяким лікарням вистачить коштів хіба що на дверний замок і плакат: «Ми закрились. Тримайтесь. Удачі».
Обласні дитячі лікарні недоотримають майже 200 мільйонів гривень.
На межі закриття – більшість протитуберкульозних лікарень і диспансерів.
Я не можу всього цього допустити. Я не можу допустити скорочення бригад швидкої допомоги. І ситуацій, коли людині стало погано в понеділок, а швидка доїхала до неї у вівторок. Або якщо ви житель, наприклад, Сумської області, то вам краще взагалі не хворіти, бо доведеться їхати на лікування за 200 кілометрів.
Я не можу допустити, щоб кваліфіковані дитячі лікарі поїхали за кордон і було катастрофічне зростання дитячої смертності. Або щоб у найближчі два роки захворюваність на туберкульоз зросла на третину. Ми не можемо всього цього допустити, бо інакше це буде називатися не реформа, а диверсія.
Саме тому я закликаю міністра охорони здоров'я, голову профільного комітету Верховної Ради та головного санітарного лікаря України невідкладно запропонувати шляхи вирішення цих питань. Нам потрібне не згортання реформи, а її покращення. Визнання помилок та їхнє виправлення.
Я впевнений, що глобальна вимога одна, і вона дуже проста: реформою мають бути задоволені і пацієнти, і медики всіх рівнів.
Дорогі українці! Питання до реформи не означають, що ми вважаємо нашу медицину ідеальною. І що нічого не потрібно змінювати.
Повірте, від початку коронавірусу як ніхто інший я бачу, що наша медична галузь не просто вразлива, а фактично перебуває за крок від коми.
І єдине, завдяки чому вона досі жива, – це наші українські медики.
Я не можу допустити того, що 50 тисяч з них опиняться на вулиці.
Під час війни ніхто не скорочує власну армію. Наші лікарі сьогодні – це таке ж військо, яке захищає здоров'я українців.
Тому я чекаю відповідних рішень від усіх уповноважених осіб.
А вам, дорогі українці, бажаю міцного здоров'я та традиційні 36,6!
Бережімо себе! Бережімо наших лікарів!
Бережімо Україну!

2020-05-03

Шановна Тетяна Олександрівна!
Прийміть щирі вітання з Днем народження
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добробуту, здійснення мрій.
Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки і приємні події.

2020-05-02

Шановна Таміла Дмитрівна!
Прийміть щирі вітання з Днем народження
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добробуту, життєвих гараздів, здійснення мрій.
Нехай кожен новий день приносить лише добро, а доля буде щедрою на успіх.

2020-05-01

Шановний Сергій Олександрович!
Прийміть щирі вітання з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добробуту, життєвої наснаги.
Нехай усі заповітні мрії здійсняться.

2020-05-01

Шановні мешканці Дергачівського району!
Прийміть щирі вітання зі святом – 1 Травня!
Це свято для тих, хто своєю щоденною працею створює завтрашній день, процвітання і добробуту Дергачівського району та України в цілому.
Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров'я, щастя, успіхів та наснаги.
Нехай гарний весняний настрій супроводжує вас протягом усього року!



З повагою,

Голова Дергачівської
районної державної адміністрації                                                                           Володимир УСОВ

2020-05-01

Всі ми очікуємо послаблення карантину. На відкриття кафе, парків, кіно. На відновлення руху потягів та літаків, аби вирушити у нову подорож.
Аби це стало можливим скоріше, на свята варто залишитися вдома та дотримуватися заходів безпеки.
Кількість інфікованих на COVID-19 в Україні сягнула позначки 10 тисяч. Пам‘ятайте про це, плануючи свої вихідні.


Подождите...