Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 263
Досить актуальною на сьогоднішній день є проблема невиплати керівниками підприємств – боржників заборгованості із заробітної плати. Питання погашення заборгованості по заробітній платі перебуває на особливому контролі.
Але не завжди керівники підприємств мають бажання на погашення існуючих боргів із заробітної плати і всіляко вчиняють дії пов'язані з ухиленням від їх сплати.
Примусове виконання виконавчого документа полягає у вжитті заходів примусового виконання рішень та застосовується весь спектр повноважень якими наділений державний виконавець, як до самої юридичної особи так і до керівника суб'єкта – господарювання. Такими заходами є, зокрема, звернення стягнення на кошти та інше майно, належне боржникові, направлення до суду подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника підприємства, звернення до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення керівника підприємства до кримінальної відповідальності у разі наявності ознак злочину.
Сьогодні, 23 лютого, в Харківській області оголошено День жалоби за загиблими в результаті теракту, який стався 22 лютого під час мирної ходи біля Палацу спорту. Відповідне Розпорядження від 22.02.2015 підписав голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін.
Як сказано в Розпорядженні, траур оголошений «у зв'язку із здійсненням терористичного акту, який призвів до загибелі жителів у місті Харкові, та з метою вшанування пам'яті загиблих». У День жалоби на всій території Харківської області в 13.00 пам'ять загиблих вшанують хвилиною мовчання. Також на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій буде приспущено Державний Прапор України.
21-22 лютого 2015 року у Харкові на базі КЗ "КДЮСШ №5" відбувся відкритий чемпіонат Харківської області з швидких шахів 2015 року.
Як і завжди на подібних обласних змаганнях, Дергачівський район мав представницьку делегацію. Цього разу згідно стартового списку – 8 шахістів із 52 учасників.
Регламент змагань передбачав 9 турів за швейцарською системою із контролем часу 10 хвилин із додаванням 10 секунд на кожен хід. Відмітимо, що саме такий контроль часу застосовується на відповідних чемпіонатах України.
За результатами змагань перемогу отримав наш земляк, міжнародний гросмейстер Ельдар Гасанов (с. Черкаська Лозова).
Розпочинається прийом документів для формування нового складу громадської ради при Дергачівській райдержадміністрації
Ініціативна група з підготовки установчих зборів повідомляє про проведення 26 березня 2015 року о 15.00 в залі засідань районної державної адміністрації установчих зборів для формування нового складу громадської ради при Дергачівській районній державній адміністрації.
На цих установчих зборах склад громадської ради формується шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання працювати у громадській раді.
До складу громадської ради можуть бути обраними представники громадських, релігійних, благодійних організації, професійних спілок та їх об'єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України.
Інститути громадянського суспільства при бажанні взяти участь у зборах надають до ініціативної групи заяву у довільній формі, підписану уповноваженою особою керівного органу об'єднання громадян.
Шановні дергачівці!
Рік тому весь світ схвилювали події, які забрали життя понад сотні українців. Їх жертви стали початком великої трагедії, котра вкарбувала минулий рік кровавою сторінкою української історії.
Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» в Україні щороку 20 лютого буде відзначатися День Героїв Небесної Сотні.
Цей день відзначається з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Посвятімо себе пам'яті, творенню демократії, будьмо щирими українцями-патріотами, любімо свою рідну й багатостраждальну землю! Пам'ятаймо нашу історію та творімо наше мирне майбутнє!
Слава Україні! Вічна пам'ять нашим Героям!
Перший заступник голови
районної державної адміністрації І.Б. ГАПЛЄВСЬКА
19 лютого 2015 року в Дергачівському районному Будинку культури відбувся тематичний захід-реквієм «Лютневі події, які змінили наше життя...».
До початку заходу глядачі мали змогу познайомитися з тематичною експозицією «Пам'яті Небесної сотні присвячується» в виставковій залі Будинку культури.
У заході взяли участь керівництво районної державної адміністрації, районної ради, депутатський корпус, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, районних служб та молодь.
Сцена нагадувала фрагмент барикад, які були на Майдані минулого року. Реквієм починався з відео прологу, в якому розповідалося про події лютого 2014 року, що розділили історію України на «до майдану» і «після». Лейтмотивом заходу стала теза про те, що ми не маємо права забути героїв, які показали нам новий рівень свідомості, гідності і свободи.
З 1 березня громадяни Росії не матимуть змоги в'їжджати, прямувати транзитом, перебувати і пересуватися територією України на підставі паспорта громадянина Російської Федерації або свідоцтва про народження (для дітей віком до 14 років). Про це повідомляє Східне регіональне управління державної прикордонної служби України.
В той же час, усі громадяни Росії, які до 1 березня прибули на територію України, виїжджатимуть на підставі документів, за якими вони в'їхали.
19 лютого 2015 року у приміщенні відділу освіти райдержадміністрації відбулася зустріч лідерів районної громадської молодіжної організації «Нове покоління Дергачівщини» з представниками кримінальної міліції у справах дітей Дергачівського РВГУМВС України Харківської області, за участю завідувача сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації Марєйкіної В.Л., голови РГМО «Нове покоління Дергачівщини» Марєйкіної О.Л. На порядок денний були винесені питання: «Профілактика правопорушень у молодіжному середовищі» та «Реалізація молодіжної політики у 2015 році у Дергачівському районі».
У разі знаходження (виявлення) вибухонебезпечних предметів НЕОБХІДНО:
- терміново припинити усі роботи;
- вивести (відвести) на максимально можливу відстань усіх людей, які знаходились поблизу;
- обгородити місце знаходження вибухонебезпечного предмету;
- організувати охорону місця до прибуття відповідних фахівців;
- терміново повідомити районний відділ внутрішніх справ за телефоном - 102;
2-08-88
- аварійно-рятувальну службу за телефоном – 101; 2-04-19
- терміново повідомити райдержадміністрацію; 2-00-51, 3-03-69.
При виникненні надзвичайних ситуацій, для звернення уваги громадян вмикають сирени, гудки на підприємствах, що свідчить про подання сигналу "УВАГА ВСІМ".
Оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій здійснюється через мережу провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції і телебачення, пересувні автомобілі аварійних служб оснащених гучномовцями.
Почувши звуки сирен необхідно увімкнути телевізор, радіоприймач для прослуховування екстреного повідомлення управління надзвичайних ситуацій.
На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень на можливі надзвичайні ситуації. Уважно вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Сьогодні серед естетичного виховання дітей все більшої популярності набуває художня гімнастика. Це один з найбільш видовищних і витончених видів спорту, який з 1984 року включений до програми Олімпійських ігор. Всі вправи йдуть під музичний супровід. Вибір музики залежить від бажань гімнастки і тренера, але кожна вправа повинна тривати не більше півтори хвилини.
14 лютого у районному Будинку культури відбувся ІХ районний конкурс майстрів художнього слова «Від слова до слова».
44 учасника різного віку змагалися у майстерності художнього слова, як завжди, у 3-х номінаціях: «виконавська» – вірш чи проза; «авторська» – авторський твір; «усна народна творчість та гумор» – казки, билини та гумор. Цьогорічний конкурс був присвячений видатній українській поетесі Ліні Костенко, яка у цьому році відзначатиме свій ювілей.
13 лютого 2015 року в Дергачівському районному Будиноку культури відбувся звітний концерт вокального ансамблю «Смайл-S» на підтвердження звання «зразковий» аматорський колектив.
Такі заходи мають велике значення, адже саме ці флагмани творчості і є, так би мовити, обличчям Дергачівського району. Подібна атестація проводиться раз на три роки і стимулює колектив зі званням удосконалювати свою майстерність та підвищувати художній рівень виконання творів.
13 лютого 2015 року в м. Дергачі на алеї Слави біля пам'ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам відбулась урочиста церемонія покладання квітів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.
У церемонії покладання взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська, голова районної ради Михайло Бушев та його заступник Вячеслав Желтобрюх, голова Дергачівської міської ради Олександр Лисицький, помічник народного депутата України Володимира Кацуби Анатолій Луханін, представники служб району, громадських організацій, ветерани Афганської війни та молодь.
Чергове засідання Дергачівської літературної студії «Суголосся», яке відбулося 14 лютого 2015 року, було надзвичайним. Одразу декілька знаменних дат відзначали учасники зібрання – 55 років з дня створення цього об'єднання та вихід у світ нової збірки віршів Члена Національної спілки письменників України, лауреата літературних премій, почесного громадянина Дергачівщини Віктора Тимченка. У дружньому колі зібралися всі, хто цінує поетичне слово, небайдужий до творчості взагалі і таланту Віктора Петровича зокрема.
«Земля і небо наяву» – під такою назвою вирішив об'єднати автор свої вірші.