Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 171

2018-02-06

Рада голів державних адміністрацій у рамках співпраці з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою SABIT, яку спонсорує Міністерство Торгівлі США, інформує про відкриття нової програми бізнес стажування для фахівців з України за напрямом «Охорона здоров'я: Управління клініками».
Термін стажування у США: з 31 березня до 21 квітня 2018 року.

Звертаємо увагу! Анкети на конкурс щодо участі у Програмі стажування приймаються до кінця дня 15 лютого 2018 року.
Для участі у Програмі стажування запрошуються (лише фахівці приватних закладів):
• Головні лікарі, керівники та власники приватних медичних закладів;

• Керуючі приватних медичних закладів, що працюють у різних відділах (менеджмент, HR, закупки, постачання і т.і.);
• Фахівці приватних клінік та діагностичних медичних закладів;
• Фахівці, що займаються телемедициною та покращенням якості медичних послуг;
• Представники медичних асоціацій.
У програмі будуть приймати участь  компанії з України, Молдови, Росії, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменії, Узбекистану.

2018-02-06

Захід пройде 10 лютого о 14:30 і 16:30 у комплексі «Салтівський лід» (пр. Тракторобудівників, 55б).
Напередодні Дня закоханих проект приготував Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський». Вистава відбудеться за підтримки ХОДА.
За словами організаторів, понад 100 учасників, серед яких - музиканти симфонічного оркестру і професійні фігуристи, вийдуть на льодову арену для того, щоб продемонструвати свою майстерність глядачам.
«Віртуозна, запальна гра симфонічного оркестру в з'єднанні з іскрометними виступами фігуристів і світловими ефектами відкриють перед глядачами дивовижний магічний світ запаморочливих льодових танців, барвистої анімації і чудової музики - музики льоду і світла», - все це обіцяють організатори шоу.

2018-02-06

Триває приписка юнаків 2001 року народження при районних (міських) військових комісаріатах.
З 2 січня – дати початку цього всеукраїнського заходу, вже виконано 60% від всіх регіональних обсягів. Так, з усіх понад 8400 юнаків, яких організовано викликають до військових установ, понад 5000 вже відвідали військкомати та пройшли процедуру постановки на військовий облік.
«З усіх тих, з ким офіцери військкоматів уже попрацювали, близько 3500 осіб повністю придатні до військової служби, понад 800 хлопців ми відправили на додаткове медичне обстеження у районних чи спеціалізованих лікарнях і лише 19 чоловік ми ніколи не поставимо на військовий облік через наявність судимості чи серйозної хвороби. На жаль, приблизно 700 юнаків своєчасно не прибули за нашим викликом, але у них ще є час зробити це. Адже приписна кампанія - 2018 триватиме до 31 березня», - розповів військовий комісар Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін.

2018-02-06

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з новообраним Президентом Республіки Кіпр Нікосом Анастасіадісом.
Глава Української держави привітав колегу з переобранням на високу посаду та висловив сподівання на продовження плідної співпраці між Україною та Республікою Кіпр.
Президент України подякував співрозмовнику за незмінну підтримку кіпрською стороною суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема шляхом підтримки режиму санкцій ЄС щодо Росії, а також побажав скорішого мирного врегулювання «кіпрського питання».
Співрозмовник запросив Главу Української держави відвідати Республіку Кіпр з візитом.

2018-02-06

Загалом у новому реєстрі препаратів, що беруть участь у програмі, налічується 239 торгових назв, з них 47 – безоплатних.
5 лютого Міністерство охорони здоров'я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою – Наказ МОЗ України від 05.02.2018 № 177.
До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників - українських і 30 – іноземних. Раніше у програмі брали участь 198 препаратів 43 виробників.
Оновлений реєстр також був доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу - лозартаном (11 препаратів) та глібенкламідом (3 препарати). Загалом у програмі 23 діючі речовини.
У порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.

2018-02-06

Відомство очолила Наталія Дузь.
Нового начальника територіального управління по Харківській, Сумській та Полтавській областях відрекомендували колективу голова ХОДА та заступник голови Рахункової палати України Олександр Яременко. До призначення в Рахункову палату Наталія Дузь обіймала посаду першого заступника директора Департаменту фінансів Харківської облдержадміністрації. Представляючи Наталію Дузь підлеглим, Юлія Світлична охарактеризувала її як відповідальну, патріотичну, принципову та державницьку людину.
«Сьогодні обласна адміністрація втратила гарного фахівця, але для фінансової системи держави - це велика знахідка», - сказала керівник ХОДА.
Вона підкреслила значущість діяльності Рахункової палати в питанні забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

2018-02-06

Пропозиції щодо кандидатів на премію Кабінету міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України приймає Міністерство молоді та спорту до 1 березня.
Премія уряду призначається за роботу в таких напрямках: розвиток молодіжних ініціатив на місцевому рівні за напрямками правозахисної діяльності, боротьби з корупцією, вирішення питань ЖКГ, національно-патріотичного виховання, розвиток волонтерського руху, допомога учасникам АТО, створення нових робочих місць, захист навколишнього середовища, мистецтво, культура тощо.
Премія присуджується за досягнення 2017 року.
Пропозиції щодо кандидатів до Міністерства молоді та спорту подають органи місцевого самоврядування, РДА, громадські об'єднання, благодійні організації, місцеві або регіональні ЗМІ.
Більш детальна інформація щодо премії - за посиланням та за телефоном: (044) 284-30-26.

2018-02-06

6 лютого голова ХОДА відвідала Харківську міську лікарню № 2 ім. проф. О.О.Шалімова. Вона поспілкувалась з колективом медзакладу та передала державну нагороду заступнику головного лікаря - ендокринологу Людмилі Ведяєвій.
«Президент України відзначив одного з провідних фахівців вашого медичного закладу. Я впевнена, що це державне звання отримано завдяки особистому внеску всього робочого колективу, - відзначила Юлія Світлична, вітаючи колектив лікарні та Людмилу Ведяєву з наданням їй звання Заслуженого лікаря України. - Одна людина не може досягти результату без великої команди однодумців. Така команда однодумців є в медичній сфері Харківщини. Ми маємо надзвичайно великі традиції, потужне та знакове ім'я. Але гарний спосіб шанувати традиції – це їх продовжувати».

2018-02-06

Щоб взяти участь у ЗНО, спочатку потрібно за допомогою сервісу «Зареєструватися» сформувати та роздрукувати реєстраційну картку.
Вона є одним з обов'язкових документів для подальшої реєстрації.
Після створення картки майбутні учасники ЗНО мають сформувати комплект реєстраційних документів. Учні, які цьогоріч проходять ДПА у формі ЗНО, подають такий комплект до закладу освіти, де навчаються. Решта осіб, які бажають пройти ЗНО, надсилають комплект самостійно (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, вказану в контрольно-інформаційному листі.
Повний перелік документів, необхідних для реєстрації, а також докладні рекомендації розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Учасникам/Процедура реєстрації». 

2018-02-06

Під час засідання 6 лютого підбили підсумки роботи за минулий тиждень, а також розглянули хід вирішення питань, порушених на попередніх засіданнях.
Так, у першу чергу члени комісії розглянули ситуацію, що виникла в селі Пархомівка, де у місцевих жителів є складнощі з оформленням права власності на земельні ділянки. Для детального розгляду цього звернення на нараді був присутній голова Пархомівської сільської ради Євген Сілін. За його словами, деякі з місцевих жителів є власниками державних актів на постійне користування земельними ділянками, але не мають кадастрового номера, через що виникають суперечки.
Як зазначив перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру в Харківській області Василь Саранча, в населеному пункті Краснокутського району провели роботу з районним землевпорядником і головою сільради, уточнивши кількість громадян, які зіткнулися з цією проблемою, та площу земель, за яку йдуть суперечки.

2018-02-06

06 лютого 2018 року під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова відбулася нарада з питання внесення змін до найменування робочого проекту «Реконструкція Дергачівської школи-інтернату I ступеню «З любов'ю до дітей» м. Дергачі за участю першого заступника голови райдержадміністрації Інни Гаплєвської, заступника голови райдержадміністрації Євгена Жувака та керівників відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації.

2018-02-05

Експозицію «Врата вечности» можна подивитись з 6 по 27 лютого.
Долучитись до творчого надбання Валерія Моругіна стало можливим завдяки ентузіазму жительки смт Подвірків Тетяни Голикової. Репродукції робіт підготовлені до експонування куратором Херсонського центру спадщини Валерія Моругіна Іриною Скидановою.
На відкритті виставки відвідувачі матимуть унікальну можливість почути презентацію творчого надбання художника від кандидата технічних наук, доктора філософії Ольги Федотової. Вона займається проблемами синтезу науки та мистецтва та багато років особисто спілкувалась з Валерієм Моругіним.
Відкриття виставки відбудеться 6 лютого о 16:00.
Вхід - вільний.

2018-02-05

До роботи були залучені 163 робітники дорожнього господарства. Для обробки доріг використано 42 тонни технічної солі та 953 куб. м. піщано-сольової суміші.
За інформацією Служби автомобільних доріг Харківської області, станом на 9 годину ранку 5 лютого проїзд автотранспорту забезпечено на усіх автомобільних дорогах загального користування регіону.
Нагадаємо, 4 лютого в області спостерігалась хмарна погода, туман видимістю 200-500 метрів. Удень по області спостерігався невеликий дощ, місцями - з мокрим снігом. Також спостерігались пориви західного вітру 15 - 20 м/с. Температура повітря вдень становила 4-7°С тепла.

2018-02-05

Про це повідомив заступник глави ХОДА Анатолій Бабічев під час робочої поїздки до Шевченківського району.
Анатолій Бабічев ознайомився з роботою Шевченківського ліцею - першого опорного навчального закладу в районі, де навчаються понад 600 дітей.
«Це найпотужніша школа в районі. Однак тут були проблеми з дахом, вікнами, теплопостачанням. Керівник області Юлія Світлична особисто опікувалась вирішенням цих питань, з обласного бюджету було виділено кошти на проведення ремонтних робіт. Ремонт даху завершується, в будівлі замінили половину вікон. Вже є домовленість, що в цьому році ми закінчимо цю роботу. У школі тепло, комфортно і затишно», - сказав заступник глави ХОДА.
Більш того, в Шевченківському ліцеї встановили перший і єдиний серед сільських шкіл області скеледром. У грудні 2017 роки для навчального закладу закупили сучасне мультимедійне обладнання (в кабінети хімії, біології та фізики).
Анатолій Бабічев повідомив, що на даний момент в області працюють 22 опорні школи, ще 19 планують створити до кінця 2018 року.

2018-02-05

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків».
Указом встановлюються президентські стипендії дітям журналістів Віктора Гурняка – Юстині Гурняк (2012 року народження) та Олександра Чернікова – Олені Черніковій (2014 року народження).
Віктор Гурняк та  Олександр Черніков загинули захищаючи незалежність нашої держави у районі проведення антитерористичної операції.
Документ було розроблено за ініціативи громадськості на виконання попереднього рішення Глави держави від 16 вересня 2017 року щодо запровадження додаткових заходів стосовно соціального захисту дітей журналістів, які загинули або яким встановлено інвалідність у зв'язку з виконанням професійних обов'язків, і підвищення ефективності державної підтримки працівників засобів масової інформації та їхніх сімей.


Подождите...