Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Будемо комплексно підходити до підтримки сфери охорони здоров’я. Юлія Світлична
6 лютого голова ХОДА відвідала Харківську міську лікарню № 2 ім. проф. О.О.Шалімова. Вона поспілкувалась з колективом медзакладу та передала державну нагороду заступнику головного лікаря - ендокринологу Людмилі Ведяєвій.
«Президент України відзначив одного з провідних фахівців вашого медичного закладу. Я впевнена, що це державне звання отримано завдяки особистому внеску всього робочого колективу, - відзначила Юлія Світлична, вітаючи колектив лікарні та Людмилу Ведяєву з наданням їй звання Заслуженого лікаря України. - Одна людина не може досягти результату без великої команди однодумців. Така команда однодумців є в медичній сфері Харківщини. Ми маємо надзвичайно великі традиції, потужне та знакове ім'я. Але гарний спосіб шанувати традиції – це їх продовжувати».
Керівник області відзначила, що міська лікарня № 2 продовжує традиції одного із засновників української хірургічної школи - академіка Олександра Шалімова, ім'я якого носить.
«Нещодавно виповнилося 100 років від дня народження академіка Шалімова. Ця лікарня продовжує найкращі традиції української хірургії. Щороку тут проводять близько 4000 операцій, до того ж понад 80% з них мають ступінь складних», - навела дані голова ХОДА.
Говорячи про перспективи розвитку сфери охорони здоров'я Харківщини в цілому, Юлія Світлична відзначила, що в 2018 році фінансування галузі збільшено на 40%.
«Маємо плани щодо зміцнення матеріально-технічної бази, щодо надання фінансування на ремонтні роботи, щодо підтримки медичного персоналу тощо. Будемо комплексно підходити до підтримки медичної сфери», - резюмувала керівник області.
Довідка. Звання «Заслужений лікар України» Людмилі Ведяєвій надано Указом Президента України №11/2018 від 20 січня 2018 року.
Людмила Ведяєва працює у сфері охорони здоров'я Харківщини 40 років. Розпочала трудову діяльність лікарем-ендокринологом, працювала в комунальних та державних закладах охорони здоров'я, в тому числі на керівних посадах. З 2001-го - заступник головного лікаря комунального закладу охорони здоров'я «Харківська міська клінічна лікарня № 2 ім. проф. О.О. Шалімова» з поліклінічного розділу роботи.
Людмила Ведяєва постійно веде роботу, спрямовану на організацію ендокринологічної допомоги жителям міста Харків, забезпечення хворих препаратами інсуліну та іншими гормональними препаратами для лікування ендокринних захворювань. За її ініціативи було створено центри «Діабетична ступня», «Центр для лікування дітей та підлітків з ендокринною патологією м. Харкова», «Центр для хворих на цукровий діабет з дитинства», а також центр «Діабетичне око». Також Заслужений лікар України є ініціатором створення для хворих «шкіл самоконтролю» на базі Харківської міської клінічної лікарні № 2 ім. професора Олександра Шалімова та Харківської міської поліклініки № 6.