Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 148

2018-04-02

30 березня в районній державній адміністрації відбулося чергове засідання громадської ради при Дергачівській районній державній адміністрації на 2017-2019 роки. Голова громадської ради Олександр Анчишкін прозвітував про роботу громадської ради у I кварталі 2018 року.

 



2018-03-30

Це на загальних зборах Асоціації ОТГ заявив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
За його словами, наразі є синергія зусиль органів місцевої влади, уряду і міжнародних партнерів щодо розбудови мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) на місцях.
«Таке партнерство сприяє створенню сучасних ЦНАПів за кошти місцевих бюджетів, ДФРР, субвенції для ОТГ та програми «U-LEAD з Європою». Тому від місцевої влади та громад важлива ініціатива в цьому напрямку, яку ми, як уряд, будемо підтримувати і впроваджувати», - сказав Геннадій Зубко.
Він додав, що на часі - впровадження трирівневої системи ЦНАПів.

2018-03-30

29 березня в ХОДА відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
На засіданні комісії директор Департаменту соціального захисту населення  ХОДА Юрій Шпарага зазначив, що питання погашення боргів з виплати заробітної плати знаходиться на постійному контролі керівництва обласної державної адміністрації.
«13 березня питання стану оплати праці, погашення боргів з виплати заробітної плати розглядалося на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації та представників прокуратури Харківської області, - зазначив Юрій Шпарага. - У ході засідання колегії голова ХОДА Юлія Світлична дала доручення структурним підрозділам облдержадміністрації разом із контролюючими органами посилити роботу щодо оплати праці на підприємствах, де утворилася або збільшилася заборгованість із заробітної плати».
Також було наголошено на персональній відповідальності кожного керівника щодо дотримання законодавства, прав та норм з виплати заробітної плати.

2018-03-30

Заходи проходять для дітей і дорослих. Запис - за телефоном (050) 301-42-31.
«Ще в давнину, до початку існування християнської традиції фарбувати яйця на Великдень, у слов'ян, наших предків, був звичай розфарбовувати яйця, які шануються як символ життя і сонця», - розповідають організатори.
Групи на майстер-класи з писанкарства набираються в галереї «Мистецтво Слобожанщини» (Держпром, 4 під., 1 пов.).

2018-03-30

Про нововведення в оцінюванні знань під час брифінгу 30 березня розповіли заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев та директор ХРЦОЯО Олександр Сидоренко.
Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти відзначив, що суттєві зміни цього року стануться в проведенні ЗНО з іноземної мови.
«Уперше за 10 років нашої роботи в тестах з іноземної мови вводиться такий розділ, який називається «аудіювання». Це сприйняття тексту на слух. Процедура полягає в тому, що за допомогою відповідних пристроїв двічі озвучується текст, абітурієнту дається час на роздуми, після чого він повинен дати відповіді на питання», - розповів Олександр Сидоренко.
Задля забезпечення абсолютної рівності умов для всіх учасників ЗНО пункти тестування необхідно було облаштувати однаковою апаратурою.
«На останній сесії обласної ради були виділені кошти державної освітньої субвенції на забезпечення технічними засобами аудіювання. Ці кошти були спрямовані до бюджету міста Харків. Це дозволить обладнати приблизно 400 аудиторій у 27 закладах загальної середньої освіти», - повідомив Анатолій Бабічев.

2018-03-30

Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко зустрівся зі спортсменами української команди – учасниками ХІІ Зимових Паралімпійських ігор 2018 року.
Глава держави відзначив, що перемога спортсменів важлива для України.
«Паралімпійські медалі української збірної – це ті крила, які несуть нас вгору. І дуже важливі вони, ваші перемоги, наші спільні перемоги, для (травмованих – ред.) українських воїнів, для ветеранів АТО, до яких, дивлячись на вас, повертається бажання жити повноцінним життям», - наголосив Глава держави після перегляду відеоролика, присвяченого українським учасникам Паралімпійських ігор 2018 року.
Він зауважив, що під час зустрічі з паралімпійцями має схожі відчуття, які мав під час зустрічі з учасниками Invictus Games у Канаді восени минулого року.
Президент наголосив, що Україна зараз переживає дуже непрості часи – українці боронять свою землю від російського агресора і, на жаль, ховають своїх героїв-захисників. Глава держави додав, що понад 13 тис. українських військових поранені в цій страшній війні. «Вони потребують медичної допомоги, уваги суспільства, але головне, що вони потребують – психологічної допомоги. І кожен з вас відіграє цю надзвичайно важливу для України роль. Валерій (Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич – ред.) багато сказав про те, як важливо бачити прапор України на п'єдесталі, і яка велика гордість - представляти цю фантастичну і найкращу в світі державу – Україну», - зазначив Петро Порошенко.

2018-03-30

Питання розвитку агропромислового комплексу регіону розглянули 30 березня під час селекторної наради під керівництвом першого заступника голови ХОДА Марка Беккера.
Відкриваючи нараду, Марк Беккер зазначив, що минулий рік був непростим для агропромислового комплексу Харківщини, незважаючи на один з найкращих урожаїв в історії області.
«Через випадки африканської чуми свиней значних втрат зазнала галузь тваринництва, якою завжди славилася наша область, - пояснив Марк Беккер. - Тим не менш, сьогодні ми маємо одні з найвищих показників розвитку агропромислового комплексу по Україні».
Зокрема, вже протягом січня - лютого 2018 року на аграрних підприємствах збільшилися обсяги виробництва молока на 0,5% шляхом продуктивності дійного стада: у порівнянні з минулим роком надої зросли на 6%. Загалом в області вироблено 37,3 тис. тонн молока.

2018-03-29

Найближчі пожежно-тактичні навчання з гасіння пожежі та евакуації ДСНС проведе вже 30 березня в ТЦ «Французький бульвар» у Харкові.
Питання запобігання виникненню пожеж на об'єктах з масовим перебуванням людей розглянули 28 березня під час позачергового засідання регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засідання комісії були запрошені керівники торговельно-розважальних комплексів регіону.
Відкриваючи захід, перший заступник голови ХОДА Марк Беккер відзначив, що позачергове засідання комісії вирішили провести у зв'язку з наслідками надзвичайної ситуації, що сталася в місті Кемерово. Голова комісії наголосив, що в подібних надзвичайних ситуаціях завжди є причини та винні.
«Частіше за все подібні ситуації пов'язані з недостатнім виконанням або відсутністю виконання заходів протипожежної безпеки. Хочу звернутися до кожного керівника, всіх членів регіональної комісії: ви повинні мати соціальну відповідальність, власну відповідальність за життя та здоров'я всіх людей, які перебувають у ваших будівлях», - сказав Марк Беккер.

2018-03-29

Керівник області виступила з доповідями під час засідання Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.
Одним з ключових питань для обговорення під час засідання Палати регіонів 28 березня стала тема регіональної самобутності та єдності нації й держави. Про досвід України в питанні збереження територіальної цілісності та безпеки розповіла Віце-президент Палати регіонів Конгресу Юлія Світлична. Вона підкреслила, що інколи прагнення регіонального самовизначення або розширення автономії реалізується незаконними методами, що стає прямою загрозою для європейської безпеки.
«Набагато простіше запобігти виникненню проблеми, ніж усувати її наслідки, - сказала керівник області. - Саме тому Україна почала масштабну децентралізацію. Ця реформа закладає ефективний баланс національних, регіональних і локальних інтересів. Вона має вражаючі результати, за оцінкою самих українців і наших європейських колег. І я переконана, що сучасний досвід України може та повинен бути використаний на новому етапі удосконалення загальноєвропейських підходів до регіональної політики, необхідність в якому ми всі відчуваємо».
Вона відзначила, що досвід протистояння деструктивним технологіям є на Харківщині, адже в регіоні вдалося зберегти мир, на відміну від сусідніх Донецької та Луганської областей.

2018-03-29

Про це повідомляють на офіційному сайті Глави держави.
Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік».
Річна національна програма (РНП-2018) має забезпечити виконання пріоритетних завдань співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, а також відповідних рішень, прийнятих під час засідання Комісії Україна - НАТО на рівні глав держав та урядів 9 липня 2016 року у Варшаві (Республіка Польща), інших важливих домовленостей зі стороною НАТО.
РНП-2018 є системним стратегічним документом, що визначає пріоритетні завдання на 2018 рік та середньострокові цілі, які планується досягти до 2020 року. Також документ визначає відповідні практичні заходи в рамках реалізації політики євроатлантичної інтеграції України, реформування сектору безпеки і оборони країни відповідно до стандартів і рекомендацій Альянсу.
Програма спрямована на залучення і використання потенціалу та практичної і консультативно-дорадчої допомоги НАТО та держав - членів Альянсу з метою підвищення обороноздатності України в умовах збройної агресії Російської Федерації, а також запровадження цілеспрямованих та планомірних заходів з підготовки держави до набуття членства в НАТО.
Координацію роботи з виконання Річної національної програми покладено на Кабінет міністрів України.

2018-03-29

Кампанія з вибору терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) стартує вже з 2 квітня.
Ви обираєте лікаря і підписуєте з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує, що ви стали пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надає вам медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта. Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. Вже з липня медичні заклади почнуть фінансуватись за цим принципом. Щоб кожен українець отримував якісну медичну допомогу, а лікар – гідну зарплату.
Якщо ви вже маєте лікаря, до якого звертались за допомогою і задоволені результатом, або лікаря, що лікує членів вашої родини, і ви йому довіряєте, ви зможете підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає – запитайте у друзів, родичів, колег, чи можуть вони когось вам рекомендувати. Розпитайте знайомих про лікарів, які працюють у найближчій до вашого місця проживання поліклініці чи амбулаторії. Прив'язка медичного обслуговування до місця проживання скасовується, проте вам буде зручно, якщо лікар практикує поруч.
Щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов'язково. Декларацію з лікарем у цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.
Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що під'єднані до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря».
Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе ваші дані в електронну систему. Після чого на ваш мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою.
До обов'язків вашого лікаря входить лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків.

2018-03-29

Стан готовності медичних закладів регіону до початку впровадження медреформи на первинній ланці обговорили під час розширеної наради Управління охорони здоров'я ХОДА.
Учасниками заходу стали близько 700 медичних працівників з усіх районів області.
«Зміни, що відбуваються у сфері охорони здоров'я, вимагають проведення активної та всебічної роз'яснювальної роботи. Причому не лише серед пацієнтів, але й серед лікарів та медичного персоналу, - відзначила голова ХОДА Юлія Світлична. – Саме з цією метою на Харківщині ми вже провели та продовжуємо реалізовувати низку інформаційних заходів, а також тематичних семінарів та нарад. Маємо донести суть медичної реформи та план дій на найближчий час кожному громадянину, щоб уникнути будь-яких непорозумінь чи панічних настроїв».
Саме з цією метою в Харківському медичному університеті провели нараду за участю медпрацівників регіону. Керівництво ХОДА на заході представляв заступник керівника області Михайло Черняк. Відкриваючи нараду, він розповів про заходи, які вже здійснено в регіоні.
«Проведено роз'яснювальну роботу як серед медичного персоналу, так і серед населення. Для лікарів було організовано навчальні курси, які допоможуть їм працювати в електронній системі. Закуплена необхідна комп'ютерна техніка, - зазначив Михайло Черняк. - Попередньо можна казати, що в районах області, у сільській місцевості, де лікарі ближче до пацієнтів, впровадити реформу буде нескладно. Там вже є позитивна динаміка, люди звертаються до лікарів щодо підписання декларацій, і багато фахівців уже мають 1000-1500 пацієнтів».


Подождите...