Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Ваш приклад дає наснагу і віру у власні сили. Президент – паралімпійцям
Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко зустрівся зі спортсменами української команди – учасниками ХІІ Зимових Паралімпійських ігор 2018 року.
Глава держави відзначив, що перемога спортсменів важлива для України.
«Паралімпійські медалі української збірної – це ті крила, які несуть нас вгору. І дуже важливі вони, ваші перемоги, наші спільні перемоги, для (травмованих – ред.) українських воїнів, для ветеранів АТО, до яких, дивлячись на вас, повертається бажання жити повноцінним життям», - наголосив Глава держави після перегляду відеоролика, присвяченого українським учасникам Паралімпійських ігор 2018 року.
Він зауважив, що під час зустрічі з паралімпійцями має схожі відчуття, які мав під час зустрічі з учасниками Invictus Games у Канаді восени минулого року.
Президент наголосив, що Україна зараз переживає дуже непрості часи – українці боронять свою землю від російського агресора і, на жаль, ховають своїх героїв-захисників. Глава держави додав, що понад 13 тис. українських військових поранені в цій страшній війні. «Вони потребують медичної допомоги, уваги суспільства, але головне, що вони потребують – психологічної допомоги. І кожен з вас відіграє цю надзвичайно важливу для України роль. Валерій (Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич – ред.) багато сказав про те, як важливо бачити прапор України на п'єдесталі, і яка велика гордість - представляти цю фантастичну і найкращу в світі державу – Україну», - зазначив Петро Порошенко.
Президент зауважив: «Було нелегко і не було відчуття такого свята, яке зараз демонструється у фільмі. Це була страшенно виснажлива концентрація зусиль, яка веде нашу націю до перемоги. І кожна з 22 медалей є гордістю України».
Глава держави наголосив, що завдяки перемогам українських паралімпійців Україна увійшла в перелік країн, які є лідерами Паралімпійських ігор 2018 року за кількістю золотих медалей і у загальному заліку. «Це ще одна нагода привернути увагу всього світу до України і стати поруч з нами, пліч-о-пліч в нашій боротьбі за наше майбутнє, за європейську та євроатлантичну перспективу України, за реформи і за власний суверенітет і територіальну цілісність», - зауважив Президент.
Глава держави підкреслив, що підтримував і надалі буде підтримувати паралімпійський рух. «Він аж ніяк не менш важливий для нас, ніж рух олімпійський. Саме тому це було спільне рішення – моє, уряду, міністра, коли ми розмір фінансової підтримки і винагород зробили однаковими для паралімпійців і олімпійців. Чому? Бо це справедливо. І паралімпійські перемоги для України аж ніяк не менш важливі, ніж перемоги олімпійські», - наголосив Президент.
«Дуже важливо, що ми разом. Дуже важливо, що це спільні перемоги всієї держави Україна», - сказав Петро Порошенко. Він додав, що мільйони прихильників спортсменів-паралімпійців підтримували їх у соцмережах.
«Ваш приклад надає наснаги і віри у власні сили тисячам і тисячам українських громадян, тисячам осіб з інвалідністю», - сказав Петро Порошенко.
Президент зазначив, що держава змінюється, в тому числі в питанні підтримки людей з інвалідністю. Він наголосив на важливості загальноукраїнських проектів розвитку інклюзивної освіти, які ініціювала та активно підтримує їх впровадження його дружина Марина Порошенко. «Я йду з дому - Марина пише підручник для інклюзивної освіти, повертаюся - вона планує їхати й відкривати в областях нові школи, об'єкти, нові програми. Три роки тому, коли говорили «інклюзивна освіта», ніхто не розумів, що це таке», - додав Президент.
Глава держави зазначив, що зараз внесені відповідні зміни до законодавства, надається бюджетна підтримка, започаткована програма в кожній області. «Це є ознака цивілізованої країни, ознака європейської країни. Ознака того, що ми рухаємось у правильному напрямку», - підкреслив він.
Президент висловив переконання, що інклюзивна освіта надихатиме тисячі дітей з інвалідністю займатися спортом, активно включатись в життя. «Давайте разом популяризувати спорт серед ветеранів та людей з інвалідністю. Давайте разом відкривати нові спортивні майданчики, нові спортивні зали. Робити все можливе для того, щоб створити гідні умови українським бійцям, які повертаються з фронту», - звернувся він до спортсменів-паралімпійців.
Глава держави побажав спортсменам доброго здоров'я і перемог, мирного неба та миру нашій країні.