Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 126
З результатами виконаних у медичному закладі робіт ознайомилася голова ХОДА Юлія Світлична, яка 14 липня перебуває в районі з робочою поїздкою разом із народним депутатом Іриною Луценко.
Протягом 8 місяців у Дергачівській центральній районній лікарні відремонтували всі 4 відділення: хірургічне, терапевтичне, гінекологічне та пологове. Поліклінічне відділення привели до ладу ще минулого року.
До робіт підійшли комплексно: відновлене все - від даху до комунікацій.
«Такого підходу лікарня чекала близько 100 років, з моменту будівництва, - зауважила голова ХОДА Юлія Світлична. - Крім того, зміцнюємо технічну базу закладу. Сьогодні передали новий апарат УЗД та автомобіль і будемо продовжувати підтримувати установу».
Керівник області відзначила, що комплексна реконструкція лікарні стала можливою завдяки тому,що керівництво області долучило до робіт міжнародних партнерів, зокрема, німецьку організацію GIZ.
«У таких комфортних умовах, які тепер створені у вашому закладі, й лікарям працювати приємніше, і пацієнти відчуватимуть себе краще та надійніше, - звернулася Юлія Світлична до колективу закладу. -Здоров'я людини - це найважливіше. Коли в нас є такі професійні, віддані своїй справі медики та сучасні, комфортні медичні заклади - тоді в людей є віра та бажання жити».
Г
14 червня голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична та народний депутат, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко з робочою поїздкою відвідали Дергачівський район.
Керівники Харківської області, народний депутат, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, очільники Дергачівського району та міжнародні партнери – представники проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб Німецької федеральної компанії GIZ в Україні» Бербель Швайгер та Рене фон Прондцінскі взяли участь в урочистому відкритті стаціонару комунального закладу охорони здоров'я районного територіального медичного об'єднання «Дергачівська центральна районна лікарня» після капітального ремонту.
Юлія Світлична та Ірина Луценко вручили головному лікарю центральної районної лікарні Дмитру Дончаку сертифікат на отримання медичного обладнання, а саме приладу ультразвукового скануючого стаціонарного високого класу виробництва «РАДМИР» Україна.
Головному лікарю некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Дергачівської районної ради» Роману Кушнарьову були вручені Костянтином Жидковим та Геннадієм Лазарєвим ключі від автомобіля Volkswagen Caddy 4 Conceptline ORIGIN для надання невідкладної медичної допомоги.
Учасники заходу ознайомилися з роботою закладу та оглянули результати проведених ремонтних робіт.
Святкові заходи з нагоди Дня медичного працівника продовжилися святковою програмою в районному Будинку культури.
Голова обласної державної адміністрації, народний депутат, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, голова районної державної адміністрації та голова районної ради вручили найкращим медичним працівникам Дергачівщини почесні відзнаки.
14 червня перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська провела особистий прийом громадян.
До першого заступника голови районної державної адміністрації за допомогою звернувся мешканець м. Дергачі щодо виділення коштів на ремонт дороги по вул. Нагорна.
Сприяння у вирішенні питання в межах компетенції районної державної адміністрації, Інна Гаплєвська взяла під особистий контроль.
Шановний Олександре Федоровичу!
Прийміть щирі вітання з нагоди Дня народження!
Щиро зичимо Вам міцного здоров'я, щастя, сімейного добробуту.
Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, а Ваше життя завжди буде наповнене оптимізмом, повагою і підтримкою колег, теплотою і любов'ю рідних і близьких!
З 7 по 9 червня в Лос-Анджелесі, США, відбувся етап Світової серії з синхронного плавання, на якому збірна України завоювала вісім нагород.
Під час змагань українки здобули 6 золотих та 2 срібні медалі. Нагадаємо, що на сьомому етапі (тиждень тому відбувся в Канаді) збірна України, яка повністю складається з харківських спортсменок, виборола 4 золоті та 4 срібні нагороди.
Так, Єлизавета Яхно перемогла в технічній (89.4811 бали) та довільній (91.3667 бали) програмах соло. Друге місце посіла канадка Жаклін Сімону (88.0345 та 91.2000 бали). Третє - японка Мінамі Коно (85.5096 та 89.1667 бали).
У змаганнях дуетів Єлизавета Яхно разом з Анастасією Савчук посіли другі місця в технічній та довільній програмах (89.8886 та 91.8333 бали). Перевершили харків'янок лише суперниці з Китаю (90.0649 та 92.4667 бали). Бронзовими призерами в обох видах програми став дует з Японії (86.3859 та 90.2000 бали).
Глава держави зауважив, що 11 червня є історичним днем для України – минулого року у цей день було запроваджено безвіз ЄС для українців, а сьогодні підписує цей Закон у присутності майбутніх та діючих лідерів, студентів Української академії лідерства.
«Нарешті, ми перестали використовувати словосполучення «законопроект про Вищий антикорупційний суд» і робимо Закон України «Про Вищий антикорупційний суд», - сказав Петро Порошенко.
Глава держави наголосив, що для завершення формування антикорупційної інфраструктури не вистачало чесних, справедливих, об'єктивних і незалежних суддів. Президент подякував за підтримку реформи судової гілки влади, яка передбачала ліквідацію імунітету суддів. Вони не повинні переслідуватись за ухвалене рішення, але якщо скоїли злочин, то мають нести відповідальність. Реформа також дала можливість для повного перезавантаження суддівського корпусу.
12 червня службою у справах дітей районної державної адміністрації було проведено черговий профілактичний рейд на території Дергачівської міської, Малоданилівської селищної та Проходівської сільської рад.
Під час рейду було обстежено 3 сім'ї в яких виховуються 6 дітей. За результатами обстеження з батьками проведено профілактичні бесіди та складено відповідні акти.
12 червня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков взяв участь у пленарному засіданні чергової ХХХI сесії Дергачівської районної ради VІІ скликання.
У нашому регіоні польська делегація взяла участь у низці заходів, присвячених вшануванню пам‘яті жертв комуністичного режиму.
У Міжнародному аеропорту м. Харкова Віце-прем'єр-міністра, Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща Пьотра Ґлінського зустрів перший заступник голови ХОДА Марк Беккер. Він передав представникам польської делегації слова вітання від керівника області Юлії Світличної.
Під час візиту на Харківщину разом із Марком Беккером та Віце-прем'єр-міністром України Павлом Розенком представники польської делегації та члени «Катинських родин» поклали квіти до меморіальної дошки, присвяченої розстрілу польських громадян та офіцерів, на будівлі колишнього обласного управління НКВС.
11 червня на базі Солоницівської загальноосвітньої школи №2 відбулася виїзна апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, служб району, громадських організацій, сільськими, селищними, в.о. міського головами під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова за участю голови районної ради Геннадія Лазарєва.
На початку апаратної наради Костянтин Жидков та Геннадій Лазарєв вручили Почесну грамоту Дергачівської районної державної адміністрації та Дергачівської районної ради з нагоди Дня народження директору Солоницівського дитячого клубу «Орлятко» Миколі Пластунову.
11 червня відбулися урочисті церемонії відкриття спортивних залів у Солоницівському колегіумі, Пересічанському навчально-виховному комплексі за участю голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова, голови районної ради Геннадія Лазарєва, начальника управління освіти, культури і туризму районної державної адміністрації Наталії Давидової, Солоницівського та Пересічанського селищних голів.
З 11.06.2018 Управління Укртрансбезпеки у Харківській області, відповідно до місця реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців здійснюватиме прийом повідомлень про зміну даних до ліцензійної справи за адресою:
№ п/п |
Управління Укртрансбезпеки |
Адресасектору надання адміністративних послуг |
Контактні телефони сектору надання адміністративних послуг |
1 |
Управління Укртрансбезпеки у Харківській області |
61022, м. Харків, площа Свободи, буд. 5, Держпром, 6 під'їзд, 7 пов. |
(057) 705-62-50 (057) 705 67 50 |
Наголошуємо, що автоперевізник,відповідно до вимог частини другої статті 15 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», повинен повідомити Укртрансбезпекупро всі зміни даних, які були зазначені в документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, не пізніше ніж один місяць з дня настання таких змін!
Внесення інформації про зміну даних до діючої ліцензії є безоплатним.
При зверненні особисто, ліцензіат повинен мати при собі оригінал документу, що посвідчує особу.
При зверненні уповноваженої особи ліцензіата необхідно мати при собі довіреність на подачу документів (довіреність повинна містити: назву органу до якого подаються документи, дату видачі довіреності та термін дії, перелік прав на дії уповноваженої особа та зразок її підпису ін.) та оригінал документу, що посвідчує особу (зазначений у цій довіреності).
Шановна Ніно Адамівно!
Прийміть щирі вітання та теплі побажання з нагоди Вашого ювілею!
У цей святковий день бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, благополуччя і радісних подій.
Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події і благородні справи, а Ваше життя завжди буде наповнене невичерпною енергією і оптимізмом, повагою і підтримкою колег, теплотою і любов'ю рідних і близьких!
Голова ХОДА окреслила коло важливих рішень, які прийняли депутати обласної ради в ході пленарного засідання 7 червня.
Зокрема, були підтримані декілька ініціатив керівника області Юлії Світличної. Одна з них стосується ремонту обласної лікарні для чорнобильців.
«Було виділено майже 10 млн грн, диспансер не бачив таких коштів упродовж багатьох років. У закладі буде зроблено все необхідне. Буду особисто контролювати хід ремонтних робіт. Також я долучила до цього питання органи прокуратури щодо контролю над якісним використанням коштів. Будемо працювати, підтримувати чорнобильців не тільки у свята, а й впродовж усього року. Це питання не тільки соціальної справедливості, це питання совісті», - сказала Юлія Світлична.
Також за ініціативи голови ХОДА виділено додаткові кошти для надання матеріальної допомоги жителям області.
Із завершенням навчання лейтенантів цивільного захисту привітали голова ХОДА Юлія Світлична та голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.
Цього року дипломи Національного університету цивільного захисту отримали 299 молодих фахівців – за спеціальностями «пожежна безпека», «екстремальна та кризова психологія», «екологія», «хімічні технології та інженерія», «цивільний захист та безпека» та унікальним напрямком «інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт».
«Майже вчора ви обрали справою свого життя рятувати, а вже завтра зможете на повну міць показати та довести, що ви гідні цієї справи, - сказала, звертаючись до випускників, Юлія Світлична. – Немає нічого більш приємного та більш відповідального, ніж рятувати життя людей. Вірю, що ви зробите все, щоб гідно пронести своє звання крізь роки. Бажаю якомога більше надзвичайно приємних подій у вашому житті!».
Керівник області передала всім присутнім слова вітання від Президента України Петра Порошенка та подякувала викладачам і батькам молодих рятувальників за надану ними підтримку й знання, а керівництву ДСНС України – за увагу, яку служба приділяє питанням зміцнення матеріально-технічної бази та підвищенню кваліфікації спеціалістів.