Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 127
Це наголосив Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді після ухвалення закону.
«Антикорупційний суд з таким рівнем незалежності, з таким рівнем захисту, з таким, я сподіваюсь, рівнем ефективності, ми маємо зробити якомога швидше. Дехто мене критикував, коли я звернувся з проханням завершити процедуру створення антикорупційного суду в Україні вже в 2018 році. Це не є обіцянка. Це є наша з вами спільна справа», - сказав Президент.
Глава держави звернувся до уряду і Міністерства фінансів ухвалити необхідні рішення, щоб відкрити фінансування зі створення антикорупційного суду.
Про це повідомив директор ДП «Дороги Харківщини» Ігор Турченко.
За його інформацією, за рік ремонти проведуть на 80 об'єктах, по 42 з них уже оголошено аукціони в системі ProZorro.
«З 42 об'єктів по 18 визначено переможців, по 2 об'єктах (під'їзд до селища Руська Лозова та під'їзд до Зеленого Колодязя) роботи вже розпочаті», - сказав Ігор Турченко.
Також виконуються роботи з експлуатаційного утримання доріг у всіх районах Харківської області. Основні напрямки роботи: дорога Харків – Липці, де роботи виконані на 80%. За 2 тижні вони будуть повністю завершені, буде зроблена розмітка.
Також виконуються роботи у Балаклійському районі (Нурове - Гусарівка), Великобурлуцькому (Аркушине - Яєчне - Гнилиця), Вовчанському (Ст. Салтів – Гонтарівка, через Томахівку), Дворічанському (В.Бурлук – Григорівка – Обухівка – Дворічна), Дергачівському (Харків - Липці – Борисівка, під'їзд до села Лозовеньки), Зміївському (Зміїв – Мохнач, Харків - Липці – Борисівка), Золочівському (Золочів – Довжик – Миронівка), Ізюмському (Сухий Яр – Попасне), Краснокутському (Качалівка – Костянтинівка), Куп'янському (Куп'янськ – Кругляківка), Лозівському (Панютине – Стара Володимирівка) Близнюківському (Близнюки – Дубове), Нововодолазькому (під'їзд до с. Просяного), Первомайському (Паризьке – Максимівка – Отрадове), Сахновщинському (Сахновщина – Краснопавлівка), Харківському (Харків – Липці – Борисівка), Красноградському (під'їзд до с. Високого), Куп'янському (під'їзд до села Піщане, Кіндрашівка – Шипувате).
08 червня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Комісією було розглянуто 44 заяв та прийняті відповідні рішення, а саме: 44 особам призначено виплати державної соціальної допомоги.
Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє, що відповідно до Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057, щодо учасникам війни та інвалідам війни з числа учасників антитерористичної операції мають право на послуги із психологічної реабілітації, за рахунок бюджетних коштів (визначено перелік суб'єктів надання послуг).
Послуги з психологічної реабілітації постраждалим учасникам антитерористичної операції можуть надаватися двома реабілітаційними установами:
№ п/п |
Назва реабілітаційної установи |
Адреса |
Контактна особа та телефон |
|
1 |
Дочірне підприємство «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт» |
вул. Гагаріна, 1а, смт Сергіївка, Білгород-Дністровський, Одеська область, 67780 |
Телефон (04849)48841, (050)3169954 Юрескул Іван Леонтійович |
|
2 |
Товариство обмеженої відповідальності «Санаторій «Токарі» |
вул. Санаторна, 96, с. Токарі, м. Лебедин, Сумська область, 42215 |
(05445)38935 Короткий Володимир Васильович |
|
Для отримання направлення на психологічну реабілітацію до вищезазначених реабілітаційних установ та додаткової інформації потрібно звернутись до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Дергачі, вул. 1 Травня, 8А, кабінет №5 або за телефоном: (05763)-3-02-05.
08 червня відбулося розширене засіданні колегії Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації на тему: «Стан та перспективи розвитку фізичної культури та спорту у Харківській області» за участю голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної, голови районної державної адміністрації Костянтин Жидков, завідувача сектору у справах молоді та спорту районної державної адміністрації Віктора Гилуна.
Під час засідання колегії голова обласної державної адміністрації Юлія Світлична провела церемонію нагородження. Дергачівський район отримав Кубок за III місце в обласній Спартакіаді 2017 року з видів спорту серед районів області та міст обласного значення.
Попередньо погоджено, що онкоцентр будуватимуть на вул. Лісопарковій, 4.
Про хід підготовки до будівництва нового онкоцентру під час брифінгу розповіли заступники голови ХОДА Михайло Черняк та Євгеній Шахненко.
«Голова ХОДА Юлія Світлична прийняла принципове рішення щодо побудови нового сучасного онкологічного центру в Харкові. У цьому є дійсно велика потреба, адже сьогодні по області налічується майже 80 тисяч осіб, хворих на онкологію. На жаль, ця хвороба не тільки розвивається, а й «молодшає». У таких умовах ми маємо збудувати на Харківщині новий, сучасний, технологічно оснащений онкологічний центр, що відповідатиме всім міжнародним стандартам», - сказав Михайло Черняк.
Він також нагадав, що на минулій сесії обласної ради були виділені кошти на першу частину проектування нової будівлі центру.
За словами Євгенія Шахненка, Юлія Світлична поставила завдання створити робочу групу з підготовки та проектних робіт щодо будівництва нового онкоцентру. До цієї групи увійшли спеціалісти з медицини, будівництва, інфраструктури, земельних питань, а також керівники Департаменту містобудування та архітектури ХОДА та Департаменту капітального будівництва ХОДА.
15 червня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Комісією було розглянуто 45 заяв та прийняті відповідні рішення, а саме: 45 особам призначено виплати державної соціальної допомоги.
У День Вашого народження прийміть найщиріші вітання і побажання доброго здоров'я і щастя!
Бажаємо, щоб Ваше життя було насичене радісними подіями, його нові сторінки заповнювалися яскравими зустрічами, приємними клопотами і плідними справами!
З 04 по 05 липня 2018 року у м. Краматорськ (гора Карачун) заплановано проведення Всеукраїнської акції «Донеччина зустрічає своїх захисників» (далі – Акція).
Акція спрямована на збільшення кількості проведених зустрічей дітей і молоді з учасниками антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.
Метою акції є:
- презентація проектів пов'язаних з ветеранами АТО;
- навчання для молоді щодо надання першої медичної допомоги у екстремальних ситуаціях;
- заходи присвячені дню визволення м. Краматорськ та Слав`янськ від незаконних збройних формувань.
До участі запрошуються представники громадських об'єднань військово-патріотичного виховання, представники ветеранських організацій учасників АТО.
Проведення заходу буде відбуватись в ІІ етапи.
І етап. 04 липня – Наметове містечко м. Краматорськ г. Карачун
- Відкриття заходу «Донеччина зустрічає своїх захисників»;
- Волонтерський сектор;
- Сектор спілкування з ветеранами АТО;
- Сектор відеопоказів;
- Сектор обміну інформації;
- Координаційний сектор;
- Навчальний сектор;
Зміни в обласному бюджеті в частині розподілу освітньої субвенції розглянули 7 червня під час пленарного засідання XVI сесії Харківської облради.
Як відзначили в Департаменті науки і освіти ХОДА, в рамках проекту «Нова українська школа» для закупівлі сучасних меблів, комп'ютерного забезпечення, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів наш регіон отримав субвенцію в розмірі 54,8 млн грн і пайову участь з обласного бюджету для обласних шкіл-інтернатів - 300 тис. грн. Кошти отримають всі школи, в яких є початкові класи. 40% від загальної суми спрямують на закупівлю нових меблів, таку ж частину фінансування - на придбання дидактичних матеріалів, ще 20% - на комп'ютерну техніку.
«За нашими підрахунками, цим коштом десь на 60% буде забезпечено всі класи. Постановою Кабінету міністрів передбачено співфінансування з місцевих бюджетів, з бюджетів ОТГ, міст та районів області. Завдання місцевим бюджетам: додати коштів, і таким чином всі перші класи з першого вересня будуть забезпечені новим обладнанням, новими дидактичними матеріалами», - сказав заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.
Цього року щодо вступу до закладів вищої освіти запроваджується низка новації.
Так, відтепер вступити до ЗВО можна за результатами ЗНО 2016, 2017, 2018 років (результати актуальні з усіх предметів, окрім іноземних мов), з низки спеціальностей замість творчих конкурсів проводитимуться творчі заліки, для вступу на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими (українська мова та література, профільний предмет).
Крім того, посилено вимоги для вступу на окремі медичні спеціальності – не менше 150 балів з профільних предметів (біологія, хімія або математика).
Кожен абітурієнт може подати не більше 7 заяв (раніше було 9) на вступ до ЗВО на бюджет не більш, ніж на 4 спеціальності.
07 червня 2018 року голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков бере участь у ХVI сесії Харківської обласної ради VII скликання.
07 червня в районній державній адміністрації представниками Громадської організації «Харківський антикорупційний центр» Дмитром Дроботом та Ігорем Синицьким проведено тренінг щодо застосування положень нормативно-правових актів, що регулюють проведення публічних закупівель в Україні за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської, відповідальних осіб та членів тендерних комітетів районної державної адміністрації, комунальних підприємств, сільських, селищних та міської рад.
07 червня службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено черговий профілактичний рейд на території Слатинської селищної ради. Під час рейду було обстежено 4 сім'ї в яких виховуються 8 дітей. За результатами обстеження було складено відповідні акти та проведено профілактичні бесіди з батьками.