Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 125
20 червня відбулося урочисте відкриття стоматологічного кабінету при амбулаторії загальної практики сімейної медицини смт Прудянка після капітального ремонту за участю голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова, Прудянського селищного голови Світлани Кучеренко, головного лікаря комунального закладу охорони здоров'я районного територіального медичного об'єднання «Дергачівська центральна районна лікарня» Дмитра Дончака.
Стоматологічний кабінет оснащений новим обладнанням – сучасною стоматологічною установкою, що дозволить кардинально покращити якість надання стоматологічної допомоги всім категоріям пацієнтів.
20 червня відбулося урочисте відкриття сучасного медичного центру «Мій офтальмолог» в м. Дергачі. Урочистий захід відбувся за участю голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова, головного лікаря комунального закладу охорони здоров'я районного територіального медичного об'єднання «Дергачівська центральна районна лікарня» Дмитра Дончака, головного лікаря Харківської міської клінічної лікарні № 14 ім. Гіршмана Михайла Ковтуна. Присутні заходу ознайомилися з роботою медичного центру та сучасним обладнанням.
Пацієнтам пільгового контингенту та соціально незахищеним верствам населення Дергачівського району послуги медичного центру будуть надаватися безкоштовно за графіком (графік узгоджується).
19 червня під головуванням керівника апарату районної державної адміністрації Таміли Остропілець відбулося навчання з працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації з питань:
–про запровадження нової інструкції з діловодства в райдержадміністрації;
–загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;
–про виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
19 червня у приміщенні Харківської обласної державної адміністрації відбулася урочиста церемонія вручення державної нагороди України «Мати – героїня». Посвідчення про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» та нагрудні знаки вручив заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Черняк. Урочистий захід відбувся за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської.
Згідно з Указом Президента України № 121 від 11.05.2018 р. за материнську самовідданість, зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку почесне звання «Мати-героїня» присвоєно жінкам Дергачівського району:
ГРУШЕНЦОВІЙ Надії Володимирівні – матері одинадцяти дітей, с. Безруки;
ЖИВОЛУН Тетяні Володимирівні – матері шести дітей, с. Подвірки.
Конкурс на отримання такої фінансової підтримки триватиме до 31 серпня.
«Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва спільно з Департаментом економіки і міжнародних відносин ХОДА до 31 серпня 2018 року продовжено конкурс на отримання безвідсоткового мікрокредиту за рахунок коштів обласного бюджету, - повідомили в Департаменті економіки і міжнародних відносин ХОДА. – Мікрокредити надаються на зворотній основі під бізнес-плани проектів серед суб'єктів малого та середнього підприємництва Харківської області в національній валюті України в розмірі від 50 до 75 тис. грн (строком до 1 року) та від 75 до 200 тис. грн (до 2 років)».
Мікрокредити надаються для виробництва, переробки та збуту виробленої продукції, придбання техніки, обладнання, впровадження інноваційних та енергозберігаючих технологій, будівництва та реконструкції виробничих приміщень, надання послуг, у тому числі у сфері сільського зеленого туризму.
З умовами проведення конкурсу можна ознайомитись тут.
Заявки на отримання мікрокредиту приймаються до 31 серпня 2018 року Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 1 під'їзд, 5 поверх, к. 19-21.
Довідки за телефоном: (057) 757-42-32.
Владислав Орлов здобув титул у парному розряді на турнірі ITF Futures, який з 11 по 17 червня відбувся в Шрі-Ланці.
Під час змагань у одиночному розряді даного турніру Владислав зміг повністю налаштуватися на гру в парному розряді, яка видалася успішною.
У дуеті з іспанським тенісистом Девідом Перес Сансом харків'янин впевнено дійшов до фіналу, де з рахунком 4:6, 6:1, 10:6 пара перемогла суперників з Бразилії Дієго Матоса та Тейса Туріні.
Таким чином, Владислав Орлов здобув свій третій титул у парному розряді в професійній кар'єрі та другий у цьому сезоні.
Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє, що для забезпечення вчасного та ефективного виконання Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057 щодо надання послуг з психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції, учасникам війни та інвалідам війни з числа учасників антитерористичної операції за рахунок бюджетних коштів до переліку суб'єктів надання послуг із психологічної реабілітації постраждалим учасникам антитерористичної операції було додатково включено:
№ п/п |
Назва реабілітаційної установи |
Адреса |
Контактна особа та телефон |
|
1 |
ТОВ «Пансіонат «Ірбіс» |
вул. Поповича 1, м.Скадовськ, Херсонська обл., 75700 |
Телефон (0970133769) Гриненко Сергій Юрійович |
|
Для отримання направлення на психологічну реабілітацію до вищезазначеної реабілітаційної установи та додаткової інформації потрібно звернутись до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Дергачі, вул. 1 Травня, 8А, кабінет №5 або за телефоном: (05763)30205.
За даними УкрГідрометцентру у східних і південних областях України утримається надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки.
Шановні громадяни!НАГАДУЄМО! Відповідно до розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 02 травня 2018 року № 321 з метою запобігання пожеж, недопущення порушень правил пожежної безпеки в лісах району, враховуючи високу пожежонебезпечність хвойних насаджень заборонено відвідування населенням лісових масивів і в'їзд до лісів (крім транзитних шляхів) транспортних засобів в пожежонебезпечний період. У разі виявлення пожежі негайно телефонуйте за номером 101.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою вашого життя та життя ваших дітей. В екстрених ситуаціях телефонуйте за номером Служби порятунку 101.
ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ:
ВИМОГИ, ПІЛЬГИ ТА ВАКАНСІЇ
На військову службу за контрактом до рядового, сержантського і старшинського складу приймаються: громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби; а також військовозобов'язані та жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою. Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом становить від 18 до 40 років (граничний вік прийняття в особливий період збільшується до 60 років для чоловіків, для жінок – до 50 років).
ОСНОВНІ ВИМОГИ ПІД ЧАС ВІДБОРУ
На військову службу за контрактом приймають якщо:
1. За станом здоров'я кандидат на військову службу придатний за медичними показниками та показниками профвідбору.
2. У претендента на проходження військової служби відмінна фізична підготовленість та психологічна стійкість.
3. Є загальноосвітній рівень.
4. Присутня мотивація до військової служби.
5. Сформований рівень ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.
6. Немає судимостей та скоєння тяжких злочинів.
ТЕРМІНИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ
Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, терміни військової служби наступні:
– військовослужбовці, прийняті на посади рядового складу – строк на 3 роки;
– військовослужбовці, прийняті на посади сержантського і старшинського складу – строк від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;
– особи, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію – строком на 6 місяців.
Особливості контрактної військової служби для жінок
Вік: від 18 до 40 років (граничний вік призову для жінок збільшується до 50 років на час особливого періоду).
Посади та спеціальності: Жінки-військовослужбовці призначаються на такі основні посади: зв'язку—”телефоніст”, “телеграфіст” та інші; тилу—”кухар”, “кравець” та інші; медичні—”фельдшер”, “медична сестра” та інші; штабу—”діловод”, “відповідальний виконавець”, “бухгалтер” тощо.
20 червня 2018 року о 13.00 відбудеться особистий прийом громадян головою районної державної адміністрації Костянтином Жидковим в громадській приймальні райдержадміністрації.
Запис та довідки за телефоном: (05763) 3-03- 69, 3-01-68.
Президент Петро Порошенко наголошує, що децентралізація є однією з найрезультативніших реформ з тих, що були проведені в країні останнім часом. «Децентралізація – це є моє дітище, і я наполегливо працюватиму над цим проектом рівно стільки, скільки мені відміряє бути при владі український народ», - сказав Президент під час виступу на XIV Українському муніципальному форумі.
Глава держави висловив переконання, що ця реформа має бути предметом спільної роботи. «Поки я Президент, ревізії цього курсу не допущу. Тому, що децентралізація відповідає інтересам громад, їхніх мешканців і всіх громадян України. І Україна стає сильнішою, коли стають сильнішими громади, коли ні в кого не підніметься голос пропонувати нам сепаратизм та федералізацію», - додав він.
«Час показав, що ми не помилилися в своїх розрахунках. Курс виявився абсолютно правильним, а децентралізація виявилася результативною», - констатував Глава держави.
Петро Порошенко нагадав, що курс на децентралізацію він проголошував ще у своїй передвиборчій програмі і розпочав його втілення одразу після виборів. Він назвав надзвичайно важливим, що зазначений напрямок був підтриманий Урядом України, Верховною Радою та отримав потужну підтримку органів місцевого самоврядування.
Засідання проходить 18 червня в Страсбурзі (Франція).
Головне питання, яке розглядають на засіданні Бюро, - формування порядку денного 35-ї сесії Конгресу, яка відбудеться 6 - 8 листопада 2018 року.
«Формуємо порядок денний і пріоритетні питання на пленарне засідання Конгресу, - повідомила Юлія Світлична. - Відстоюємо наші інтереси. Подальша інтеграція України до європейської спільноти, захист прозорого та чесного бізнесу, детінізація економіки, розвиток антикорупційних механізмів. Маємо повну підтримку».
Темою найближчій сесії Конгресу стане чесність і етична поведінка представників місцевого самоврядування. Зокрема, планують розглянути проект «Європейського кодексу поведінки для всіх осіб, що беруть участь у місцевому та регіональному управлінні».
Згідно ст. 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить розвиток підприємництва, зокрема:
а) управління майном, приватизації, сприяння розвитку підприємництва та здійснення державної регуляторної політики;
б) промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту і зв'язку.
Сприяння місцевої державної адміністрації розвитку підприємництва є безпосереднім повноваженням держадміністрації відповідно до чинного законодавства.
Рада голів державних адміністрацій інформує про проведення українською компанією Terrasoft, яка є одним з ключових гравців на міжнародному ринку корпоративного програмного забезпечення для управління бізнес-процесами і CRM, наймасштабнішої бізнес-події цього літа Форуму бізнес- і IT-лідерів, який відбудеться у м. Київ, 21 червня 2018 року.
Місце проведення: м. Київ, пр.-т. Лобановського, 119, концертний майданчик Stereo Plaza.
Умови участі: безкоштовно (обов'язкова попередня онлайн реєстрація).
На Форумі зберуться понад 2000 учасників для бізнес-спілкування, які зможуть розширити коло ділових контактів, знайти нових клієнтів і партнерів. Також у рамках Форуму буде працювати експозона, де всі учасники зможуть ознайомитися з продуктами в галузі BPM- i CRM-систем.
Шановні медичні працівники Дергачівщини!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди вашого професійного свята – Дня медичного працівника!
Ваш професіоналізм та відданість справі – це запорука кращого майбутнього України, адже життя та здоров'я людини є найбільшою цінністю держави.
Ваша професія не знає свят і вихідних, вимагає великого терпіння та мужності. Дякую вам за вірність благородному покликанню і обов'язку.
Щиро бажаю усім, хто турбується про здоров'я і життя громадян, міцного здоров'я та гарного настрою.
Нехай у вашому домі завжди панує мир і злагода, а праця завжди приносить вам радість і задоволення.
Зі святом! Щастя вам і добра!
Голова
Дергачівської районної державної адміністрації Костянтин Жидков