Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Дергачівську ЦРЛ відкрито після капітального ремонту
З результатами виконаних у медичному закладі робіт ознайомилася голова ХОДА Юлія Світлична, яка 14 липня перебуває в районі з робочою поїздкою разом із народним депутатом Іриною Луценко.
Протягом 8 місяців у Дергачівській центральній районній лікарні відремонтували всі 4 відділення: хірургічне, терапевтичне, гінекологічне та пологове. Поліклінічне відділення привели до ладу ще минулого року.
До робіт підійшли комплексно: відновлене все - від даху до комунікацій.
«Такого підходу лікарня чекала близько 100 років, з моменту будівництва, - зауважила голова ХОДА Юлія Світлична. - Крім того, зміцнюємо технічну базу закладу. Сьогодні передали новий апарат УЗД та автомобіль і будемо продовжувати підтримувати установу».
Керівник області відзначила, що комплексна реконструкція лікарні стала можливою завдяки тому,що керівництво області долучило до робіт міжнародних партнерів, зокрема, німецьку організацію GIZ.
«У таких комфортних умовах, які тепер створені у вашому закладі, й лікарям працювати приємніше, і пацієнти відчуватимуть себе краще та надійніше, - звернулася Юлія Світлична до колективу закладу. -Здоров'я людини - це найважливіше. Коли в нас є такі професійні, віддані своїй справі медики та сучасні, комфортні медичні заклади - тоді в людей є віра та бажання жити».
Голова ХОДА запевнила, що подібні об'єкти відкриватимуться в області регулярно.
«Маємо відповідне фінансування, тож не зупиняємося. Ремонтуємо лікарні в усіх районах та містах. Завершуємо реконструкцію Ізюмської ЦМЛ, на черзі лікарні у Вовчанському районі, Новій Водолазі, Чугуєві, Краснокутському, Богодухівському районах. Також будемо закупати нове обладнання. Робимо все, щоб кожен мешканець області відчув зміни», - сказала Юлія Світлична.
Вітаючи жителів Дергачівського району з відкриттям відремонтованої лікарні, представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко зауважила, що сьогодні, завдяки фінансовій децентралізації, в країні є можливість направляти кошти на відновлення інфраструктури, в тому числі - медичної. Також це відбувається в рамках медичної реформи, ініційованої Президентом Петром Порошенком та спрямованої на зміцнення саме сільської медицини.
«Робимо все можливе, щоб покращувати умови роботи лікарів, щоб пацієнти мали ще більшу довіру до нашої медицини», - сказала Ірина Луценко.
Вона підкреслила, що Харківщина є прикладом для інших регіонів, як треба використовувати можливості децентралізації та ефективно розподіляти ресурси.
«У таких важких умовах, поруч із Російською Федерацією та фронтом, Слобожанщина показує кращі показники росту та приклад як, потрібно працювати та примножувати - кожен на своєму робочому місці - добробут держави», - наголосила Ірина Луценко.