Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 90
03 січня в районній державній адміністрації відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації.
Було розглянуто 5 питань, в тому числі: про розгляд матеріалів суду про надання висновку щодо доцільності визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням; про розгляд матеріалів суду про надання висновку щодо вирішення спору про доцільність визначення місця проживання малолітніх дітей з матір'ю; про розгляд питання щодо затвердження висновків та звітів про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях опікунів (піклувальників), прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу та інші. За результатами розгляду питань були прийняті відповідні рішення.
Це найкращий показник в Україні.
Для того, щоб влаштувати всіх дітей цих категорій в сім'ї, в області ведеться робота із забезпечення їх відповідними житловими умовами.
Так, у 2018 році було придбано 33 житлові об'єкти для створення дитячих будинків сімейного типу, а також для дітей-сиріт, які розпочали самостійне життя.
7 будинків закупили для родин, які хотіли взяти на виховання велику кількість дітей, але не мали відповідних житлових умов. Це дало змогу створити дитячі будинки сімейного типу в Близнюківському, Вовчанському, Зміївському, Коломацькому, Краснокутському, Нововодолазькому, Сахновщинському районах. Загалом в них влаштовано 50 дітей.
Подальший розвиток мережі дошкільних закладів в області голова ХОДА Юлія Світлична називає серед головних пріоритетів 2019-го року.
«Відновлюємо дошкільну освіту. За два останні роки відкрили 35 нових дитсадків і понад 100 груп. Таким чином створили 3000 додаткових місць», - розповіла Юлія Світлична.
Так, у 2018 році в області відкрили 21 дитсадок та 35 додаткових груп в наявних закладах. Загалом створено 1676 нових місць у дошкільних закладах освіти.
Нові садки та дошкільні підрозділи в НВК та ліцеях з'явилися, зокрема, в Балаклійському районі (при Бригадирівському та Залиманському ліцеях), Сахновщинському (Багаточернещинський ліцей), Зміївському (Чемужівська ЗОШ), Куп'янському (Гусинський, Лісностінківський, Кіндрашівський ліцеї та ліцей Куп'янської районної ради). Ще 5 закладів, у тому числі 2 приватних, відкрилися в м. Харкові.
Робота над розгалуженням мережі дошкільної освіти в області триває. Так, масштабні об'єкти сьогодні будуються в Пісочині та Південному Харківського району.
Заходи щодо запобігання надзвичайним ситуаціям під час погіршення погодних умов 4-5 січня обговорили у ході позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС.
Нарада пройшла 3 січня під головуванням першого заступника голови ХОДА Марка Беккера.
За даними Українського гідрометеорологічного центру, 4 січня у південних та південно-східних областях України очікується ускладнення погодних умов.
«О 15 годині 4 січня ми чекаємо на циклонічний випад у районі Азовського моря і під його впливом перебуватиме південно-східна частина України», - зазначив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.
За його словами, негода завершиться вже о 8 годині ранку наступного дня.
Директор Харківського регіонального центру з гідрометеорології Валентина Андрієнко уточнила, що погіршення погодних умов очікується в частині районів Харківщини.
«У самому Харкові в цей період очікуються опади у вигляді снігу, але не більш ніж 1 мм», - сказала Валентина Андрієнко.
08 січня 2019 року з 10.00 – 12.00 відбудеться виїзний прийом громадян в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Саранчею Василем Івановичем.
Прийом відбудеться у відділі у Дергачівському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області: пл. Перемоги, 2, 2 поверх, м. Дергачі.
Попередній запис здійснюється за телефоном: (0263) 2 06 02
Шановна Катерино Сергіївно!
Прийміть щирі і найкращі побажання з нагоди Вашого Дня народження!
Бажаємо, щоб підґрунтям щасливого життя і плідної роботи було міцне здоров'я, а віра, надія та любов завжди були вірними супутниками на вашому життєвому шляху. Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи!
Шановний Вікторе Васильовичу!
Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого Дня народження і побажання міцного здоров'я, щастя і благополуччя!
Нехай кожен Ваш день буде наповнений корисними справами і теплом людських відносин, мрії втілюються у життя та приносять бажану радість і задоволення. Хай Вас завжди підтримують рідні люди, а у Вашому домі панують мир і добро!
Кожен з нас підводить підсумки року минулого та планує задуми на майбутнє. Рік, що минає, для Харківщини став роком будівництва та відновлення. На наступний рік у нас також багато планів.
Це і філармонія, на яку чекали майже десять років. Це і будівництво нових станцій метро, шкіл, центрів адміністративних послуг, доріг, дитячих садочків, спортивних об'єктів.
Усе це обов'язково буде виконано. Але головне - це підтримка, турбота та увага до проблем людей.
Дорогі земляки!
Новий рік вже навколо.
Ми завжди очікуємо його із особливим святковим настроєм та відчуттям справжніх змін. Сподіваємося, що здійсняться наші бажання та найзаповітніші мрії.
Але, перш за все, – це родинне свято. Коли всі разом збираємося за святковим столом. Коли запрошуємо в гості справжніх, надійних друзів. Коли пробачаємо один одному пусті образи та помилки. Коли бажаємо один одному лише самого найкращого. Коли по-особливому відчуваємо любов до своїх близьких.
Огорнути своїх рідних підтримкою та теплом. Із вдячністю та турботою привітати своїх батьків. Подарувати дітям віру у справжнє новорічне чудо. Саме такі щасливі моменти зберігаються в серці на все життя.
Це істинні людські цінності, і саме вони дають нам наснагу робити кращим світ навколо нас. Саме вони зміцнюють наші зусилля на добрі справи та шляхетні вчинки.
Хай у новому році в житті кожного з нас відбудуться зміни на краще. Я бажаю вам родинного щастя, благополуччя, здоров'я в новому році. Єдності та розвитку нам, дорогі земляки!
З Новим роком! З Різдвом Христовим!
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична
Шановні друзі!
Щиро вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Рік, що минає, подарував нам новий професійний і життєвий досвід, нові перемоги і досягнення, згуртував і дав поштовх у майбутнє.
Завдяки спільним зусиллям у 2018 році зроблено багато гарних справ, зокрема, модернізація господарського комплексу і соціальної сфери району; впровадження міжнародних, регіональних,обласних та районних програм і заходів, спрямованих на формування привабливого та комфортного проживання громади, що є запорукою благополуччя та процвітання, економічного та соціально-культурного розвитку Дергачівського району.
Нехай чарівні зимові свята будуть радісними, подарують приємні зустрічі і здійснення найзаповітніших мрій, принесуть в кожен дім мир, добробут і стабільність, а всі добрі наміри й починання здійсняться.
Бажаю Вам щастя, міцного здоров'я, успіхів та натхнення!
Веселих свят!
Голова районної
державної адміністрації Костянтин Жидков
За даними УкрГідрометцентру, 27 грудня в Україні очікується ускладнення погодних умов: часом сніг, ожеледиця, вночі та вдень місцями пориви вітру 15-20 м/с.
Такі погодні умови можуть зумовити часткове порушення руху транспорту на автомобільних дорогах та вулицях. Районна державна адміністрація спільно з Дергачівським районним відділом ГУ ДСНС України в Харківській області звертається до мешканців та гостей Дергачівського району до обережного пересування на вулицях населених пунктів та дотримання правил безпеки.
27 грудня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков зустрівся з членами Національної скаутської організації України «Пласт».
Урочиста зустріч-передача Віфлеємського вогню миру відбулася за участю голови районної ради Геннадія Лазарєва, в.о. Дергачівського міського голови Катерини Бондаренко, першого заступника Дергачівського міського голови Владислава Кисіля.
27 грудня перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська провела особистий прийом громадян.
До першого заступника голови райдержадміністрації звернулася мешканка міста Дергачі щодо надання матеріальної допомоги на лікування онука. Мешканка с Руська Лозова звернулася щодо надання роз'яснення постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 280 щодо порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Сприяння у вирішенні питань, озвучених в ході прийому, Інна Гаплєвська взяла під особистий контроль.
27 грудня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков та голова районної ради Геннадій Лазарєв взяли участь у відкритті відремонтованого приміщення для Дергачівської міжрайонної філії Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану з 14:00 26 грудня. Це Глава держави заявив на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.
«Зараз рівно 14:00, і сьогодні, зараз о 14:00, припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення. Воно ґрунтується на аналізі всіх складових поточної безпекової ситуації в державі», - підкреслив Петро Порошенко.
Глава держави зауважив, що рішення про припинення дії воєнного стану ухвалюється попри те, що ситуація довкола України не дуже змінилась.
«Ви бачите, що ОБСЄ підтвердила дані нашої розвідки, і в районі Луганська знайдено підтягнуті засоби і реактивні системи «Град»; збільшено кількість артилерії; не відведені танки, які були зафіксовані супутниковими знімками наших союзників по НАТО; не зменшено кількість військової присутності Російської Федерації в Азовському морі. На жаль, і кількість особового складу не відведена», - перерахував Президент.
Водночас Глава держави наголосив, що «в абсолютно іншому вимірі перебувають зараз оборонні можливості українських Збройних сил і інших підрозділів сектору оборони і безпеки».
За його словами, проведена величезна робота з передислокації, зі скорочення термінів бойового злагодження, з доукомплектації резервів першої черги, з постачання у війська нового озброєння, і модернізованого озброєння, і воєнної техніки.
Президент доручив проінформувати про відповідні оновлення українське суспільство: «Люди повинні знати, що зроблено за цей місяць. Яким чином посилено оборонні спроможності держави».
«Ми говоримо не лише про захист територіальної цілісності, не лише про оборону кожного клаптика української землі, ми говоримо про безпеку людей. І головна вимога до Президента як Верховного Головнокомандувача, до уряду, до Збройних сил, до поліції, до прикордонників, до Національної гвардії, до Служби безпеки України – ключова позиція - захистити людей», - наголосив Петро Порошенко.
Шановні працівники енергетичної галузі!
Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята – Дня енергетика!
Енергетика є надзвичайно важливою галуззю економіки. Від неї залежить світло та тепло в наших оселях, стабільне функціонування промисловості, транспорту, зв'язку та соціальної сфери.
Бажаю вам безаварійної роботи, міцного здоров'я, добра, успіхів у праці, тепла і світла у домівках!
Голова районної
державної адміністрації Костянтин Жидков