Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 85

2019-02-04

Територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня» інформує про наявність вакансій станом на 04.02.2019 року:
– соціальний робітник в с Черкаська Лозова,

– соціальний робітник в смт Мала Данилівка,
– соціальний робітник  в с Безруки.
Офіційне працевлаштування, соціальний пакет.
За додатковою інформацією звертатися за телефонами: (05763) 2-03-74, 050-81-52-788

2019-02-04

05 лютого о 14.00 відбудеться особистий прийом громадян заступником голови районної державної адміністрації Євгеном Жуваком в районній державній адміністрації.

2019-02-04

08 лютого о 10.00 відбудеться особистий прийом громадян заступником голови районної державної адміністрації Антоном Козлоковим в районній державній адміністрації.

2019-02-04

06 лютого о 13.00 відбудеться особистий прийом громадян головою районної державної адміністрації Костянтином Жидковим в громадській приймальні райдержадміністрації.
Запис та довідки за телефоном: (05763) 3-03-69, 3-01-68.

 

2019-02-04

Культурно-спортивний проект, аналогів якому немає в Україні, втретє пройде в Харкові 9 лютого.
Виступи професійних фігуристів супроводжуватимуться живою музикою у виконанні МАСО «Слобожанський», який теж гратиме прямо на льоду. Цей унікальний проект традиційно проходить у Льодовому комплексі «Салтівський лід» один раз на рік.  У один день відбудеться два концерти. Початок-о 14: 00 та о 16:00.
«Поєднати ці два види мистецтва під одним дахом – завдання непросте, - каже автор ідеї, заступник директора МАСО «Слобожанський» Олександр Дворниченко. - Якщо для фігуристів лід – звична стихія, то для симфонічного оркестру - зовсім навпаки. Починаючи два роки тому цей проект, ми розуміли, що ризикуємо, але нам вдалося впоратися з технічними труднощами, і тепер ми прагнемо, щоб кожен наступний концерт був краще попереднього».
«Програма третього Ice Symphony буде особливо цікавою, - вважає одна з його організаторів Юлія Білецька. - Цього року глядачі побачать поодинокі, парні та групові виступи з елементами акробатики – «некласичні» для фігуристів, а також номери зі стрічками та полотнами».

2019-02-01

https://woman.edinstvennaya.ua/nominees/nathnennya-roku/oksana-shishkova?fbclid=IwAR2kasCyZ_qXmGE1gz0WwHKvgfZS81KNm3P6oKgyLS9oUOzM_zbS4siYqc8
Оксана Шишкова – заслужений майстер спорту України з лижних перегонів та біатлону, має порушення зору. Багаторазова призерка зимових Паралімпійський ігор з лижних перегонів та біатлону, багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу та етапів кубків світу. У 2018 році на XII зимових Паралімпійських іграх 2018 року у м. Пхьончхан (Республіка Корея) Шишкова Оксана стає багаторазовою чемпіонкою та призеркою Паралімпійських  ігор, виборовши: золоту медаль з біатлону, 10 км, середня дистанція (індивідуальні перегони), золоту медаль з лижних перегонів естафета 4×2,5 мікст змішана, срібну медаль з біатлону, 6 км, коротка дистанція (індивідуальні перегони),  срібну медаль з біатлону, 12,5 км, довга дистанція (індивідуальні перегони), срібну медаль з лижних перегонів, 15 км, довга дистанція (індивідуальні перегони); бронзову медаль з лижних перегонів, 1,5 км, спринт (класичний стиль). Нагороджена орденом княгині Ольги III ст., 2014 р.; орденом княгині Ольги II ст., 2018 р.

2019-02-01

Відповідний указ Глави держави опубліковано на офіційному сайті Президента.
Згідно з указом, стипендії Президента України призначено 8 видатним спортсменам з паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та їх тренерам.
Серед нагороджених: срібна призерка чемпіонату світу 2017 року з фехтування на візках Євгенія Бреус (стипендія 9 тисяч гривень), чемпіон ХІІ Зимових паралімпійських ігор 2018 року з біатлону Віталій Казаков (стипендія 15 тисяч гривень), чемпіон ХІІ Зимових паралімпійських ігор 2018 року з біатлону Віталій Лук'яненко (стипендія 15 тисяч гривень), чемпіонка ХІІ Зимових паралімпійських ігор 2018 року з лижних перегонів Людмила Ляшенко (стипендія 15 тисяч гривень), чемпіон ХІІ Зимових паралімпійських ігор 2018 року з лижних перегонів Руслан Перехода (стипендія 15 тисяч гривень), чемпіонка Європи 2018 року з плавання Марина Піддубна (стипендія 7 тисяч гривень), чемпіон ХІІ Зимових паралімпійських ігор 2018 року з лижних перегонів Юрій Уткін (стипендія 15 тисяч гривень), чемпіонка ХІІ Зимових паралімпійських ігор 2018 року з біатлону Оксана Шишкова (стипендія 15 тисяч гривень), тренер збірної команди України з біатлону та тренер чемпіонки ХІІ Зимових паралімпійських ігор 2018 року Оксани Шишкової Володимир Іванов (стипендія 15 тисяч гривень), старший тренер збірної команди України з лижних перегонів та тренер чемпіона ХІІ Зимових паралімпійських ігор 2018 року Максима Ярового Валерій Казаков (стипендія 15 тисяч гривень), головний тренер збірної команди України з лижних перегонів та тренер чемпіонки ХІІ Зимових паралімпійських ігор 2018 року Людмили Ляшенко Андрій Нестеренко (стипендія15 тисяч гривень), тренер срібної призерки чемпіонату світу 2017 року з фехтування на візках Євгенії Бреус Юрій Тридуб (стипендія 9 тисяч гривень).

2019-01-30

Шановна Катерина Євгенівна!
Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого Дня народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, благополуччя, щастя та гарного настрою. Хай життя буде наповнене яскравими подіями, успіхами та щирими посмішками рідних і друзів.

2019-01-30

Шановний Ігор Володимирович!
Прийміть щирі вітання з Днем народження!
Бажаємо міцного здоров'я, щастя, сімейного добробуту, благополуччя, здійснення мрій!

2019-01-30

Таке рішення ухвалено на засіданні Кабміну 30 січня.
Муніципальна няня - додатково до щомісячних виплат на дитину
Кожній українській сім'ї, в якій народжуються діти, уряд надає грошову допомогу в розмірі 41280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців. Протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж.

З вересня 2018 року уряд впровадив ще один вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Кожна жінка, в якої з'явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.
З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від уряду молодим сім'ям.
Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім'я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1626 гривень на відшкодування послуги няні. На це уряд у державному бюджеті заклав 500 мільйонів гривень.

2019-01-29

9 січня в Україні відзначають День пам'яті героїв Крут. У цей день в 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов'язку – боронити її. Визначально, що жертовна любов зародилася у серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
Слава Героям Крут! Слава захисникам України! Слава Україні!
Голова районної
державної адміністрації                       Костянтин Жидков

2019-01-29

Бій під Крутами – безперечно, одна з найгероїчніших сторінок в історії України. І чим більше ми дізнаємося про ті події, тим більше розуміємо, чому так багато зусиль було покладено в радянські часи для замовчування правди.
Адже бій під Крутами довів готовність українців відстоювати незалежність своєї держави зі зброєю в руках та покласти життя за Україну. Своїм прикладом, своєю сміливістю та жертовністю Герої Крут надихали наступні покоління українців на боротьбу. Вони стали національною легендою, яка пережила багаторічні утиски й замовчування. І ця легенда не просто дійшла до наших часів. Вона отримала нове втілення.
Тоді, в 1918-му, українські воїни на кілька діб затримали наступ ворога, який вдесятеро перевищував їх кількістю та був у рази краще озброєний. Сьогодні Героїв Крут називають першими українськими «кіборгами», відзначаючи зв'язок поколінь захисників України.
Знати історію бою під Крутами важливо не лише для розуміння віх становлення української державності. І, навіть, не тільки для того, щоб зробити висновки на майбутнє – щодо ролі збройних сил у ствердженні незалежності. Історія Героїв Крут дає натхнення на боротьбу, вміння ніколи не здаватися, відстоюючи правду, свободу й рідну землю. Слава Героям Крут! Слава захисникам України! Слава Україні!
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична

2019-01-29

Захід відбувається 29 січня в Парижі.
«У Парижі на засіданні Бюро Конгресу регіональних влад Ради Європи говоримо про Україну, про прозорість політичних процесів під час виборів, про співпрацю з європейськими партнерами, про спільні проекти та програми, - повідомила голова ХОДА. - Маємо повну підтримку».
Нагадаємо, 6 листопада 2018 року Юлію Світличну вдруге обрали Віце-президентом Палати Регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Уперше цю посаду керівник Харківщини обійняла в жовтні 2016-го. Вона також увійшла до складу Бюро Конгресу, в якому представлені члени Палати місцевих влад і Палати регіонів, та до Моніторингового комітету.

2019-01-29

Пане Міністре! Я мати-одиначка, виховую двох малолітніх дітей. Працюю на 0,5 ставки у маленькому підприємстві. Отримую мінімальну заробітну плату. Більше доходів немає. Скажіть будь ласка, чи маю я право на податкову пільгу? Дякую!
                                             Ірина Комаровська
Що таке податкова соціальна пільга (ПСП)?
Відповідно до ст. 169 Податкового кодексу України, це право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати.

Хто має право отримати ПСП?
Працівники, які отримують зарплату до 2690 грн., мають право на зменшення оподаткованого доходу на 960,50 грн. Право на збільшену податкову соціальну пільгу мають:

- батьки, які утримують двох і більше дітей віком до 18 років (розмір пільги складає 960,50 грн. на кожну дитину);
- одинока мати (батько), вдова (вдівець) чи опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) до 18 років;
- особи, які утримують дитину-інваліда (дітей-інвалідів) віком до 18 років (для двох останніх категорій розмір пільги складає 1440,75 грн. на кожну дитину).
Для зазначених категорій громадян граничний дохід для отримання пільги також збільшується пропорційно кількості дітей: на 2 дитини - 5380 грн., на 3 дитини - 8070 грн. і т.д.
Як розраховується ПСП?
Загальна податкова соціальна пільга застосовується для будь-якого працівника в розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

*З 1 січня 2019 року сума прожиткового мінімуму для працездатної особи становить 1921 грн.
1921 грн х 50% = 960,50 грн.
Крім того,  ПСП застосовується до зарплати, якщо її  розмір  не перевищує суму, яка дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи, помноженого на 1,4.

1921 грн х 1,4 = 2690 грн.


Подождите...