Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 84

2019-02-08

Про це під час брифінгу 8 лютого розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр.
За його інформацією, під урожай 2019 року посіяно 547,8 тис. га озимих зернових культур, що на 3,3% більше, ніж у 2017 році. У т.ч. посіяно 517,3 тис. га озимої пшениці. Сходи є на всіх засіяних площах.
«Умови перезимівлі озимих культур по області переважно складаються задовільно. Снігу в цьому році досить, покрив - від 15 до 45 см. Температурний режим був і зберігається нормальним. Складаються дуже сприятливі умови для того, щоб рослини перебували в стані зимового спокою, - розповів Олександр Нездюр. - Дослідження показують, що рослини знаходяться в прекрасному стані, запас вуглеводів відповідає на 100%. Якщо погодні умови сприятимуть і комплекс агроробіт буде проведено правильно, на нас чекає непоганий урожай».

2019-02-08

Традиційно напередодні Дня Героїв Небесної Сотні голова ХОДА обговорила з рідними Євгена Котляра, Владислава Зубенка та Юрія Паращука всі питання, у вирішенні яких потрібна підтримка з боку керівництва області.
«Пам'ять про події Майдану в кожного з нас жива. І ми шануємо той внесок, який був зроблений. Бог забирає завжди найкращих. Я дуже сподіваюся, що хлопці там чують наші молитви. Цінності Майдану живі. І вони безцінні. Вони глибоко в душі в тих, хто їх ставить у пріоритет, хто їм слідує, - сказала Юлія Світлична, звертаючись до рідних Героїв. - Історія - це те, що дає стимул і задає вектор. Якщо не будеш знати, не будеш шанувати - ні до чого йти, ні до чого прагнути. Потрібно відстоювати принципи та дотримуватися їх. Якщо ми будемо єдині, ми зможемо зробити більше».

2019-02-07

Основні роботи на головному культурному об'єкті регіону завершені.
6 лютого голова ХОДА Юлія Світлична оглянула результати будівельних робіт, що були проведені в Харківській обласній філармонії, та повідомила, коли харків'яни зможуть особисто оцінити результати реконструкції, яка тривала понад 10 років.
«Завершення реконструкції філармонії – це, без перебільшення, довгоочікувана та вагома культурна подія в житті Харківщини. Основні роботи завершені, закінчуємо деталі. І вже 14 лютого харків'яни почують довгоочікуваний концерт у найкращій та найсучаснішій залі, яка розрахована на 777 місць», - повідомила Юлія Світлична.

2019-02-07

«Ми дуже ретельно попрацювали з січня. Саме зараз, 6 лютого ми з вами запускаємо  довгоочікувану систему монетизації субсидій, тобто грошових виплат малозабезпеченим верствам населення.  В середньому розмір виплати складає 1500 грн. І після того, як отримувач субсидії розрахується за спожиті послуги, готівкові кошти залишаються у його розпорядженні», - сказав Президент Петро Порошенко під час наради з питань запровадження монетизації субсидій для населення, яка відбулася в Міністерстві соціальної політики України.
«Хочу всіх  привітати, бо вже з 4 березня отримувачі субсидій отримають грошові кошти. І це значний крок у боротьбі з бідністю», - сказав Президент та уточнив, що це стосується в першу чергу малозабезпечених верств населення, серед яких більша частина – пенсіонери.

2019-02-07


Шановний Григорій Андрійович!
Прийміть щирі вітання з Днем народження!
Бажаємо міцного здоров'я, щастя, благополуччя, добробуту! Нехай у вашому домі завжди панує мир і злагода!

2019-02-07

Перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська провела особистий прийом громадян.
До першого заступника звернулися громадяни за допомогою у вирішенні питань зі сфери житлово-комунального господарства та інших. Так, громадянка із селища Пересічне звернулася стосовно заміни газового лічильника та проведення коригування показників за фактично спожитий газ, а громадянка із села Дементіївка просила сприяти у вирішенні таких питань як проведення вуличного освітлення у селі, розчищення вулиць від снігу та виділення приміщення загального користування (для проведення зборів мешканців села, прийому лікарів та облаштування поштового відділення).
Всі питання, озвучені в ході особистого прийому, Інна Борисівна пообіцяла вивчити і надати громадянам всю можливу допомогу, в межах повноважень районної державної адміністрації, та відповідно до чинного законодавства.

2019-02-06

5 лютого в Дергачівському районному військовому комісаріаті в рамках програми предмета «Захист Вітчизни» проведено інструкторсько-методичне заняття з вчителями закладів загальної середньої освіти району.
У ході занять відпрацьовані питання активізації роботи з національно-патріотичного виховання учнівської молоді; були підведені підсумки з допризовної підготовки юнаків у 2018 році, обговорені проблемні питання та шляхи вдосконалення спільної роботи.

2019-02-05

05 лютого в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації підприємством ТОВ «Актив Орто» було проведено виїзну консультацію та презентацію зразків ортопедичного взуття для здійснення замірів та підбору моделей за направленнями, виданими управлінням, для безоплатного забезпечення протезно-ортопедичними засобами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю. Послугу було надано 7 особам.

2019-02-05

Доброго дня, пане Міністре. Через місяць чекаємо з дружиною на первістка, хочемо дізнатися як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини?
                                                                                                   Іван Самойлов
Що потрібно зробити після народження дитини?
Батьки зобов'язані не пізніше 1 місяця від дня народження дитини зареєструвати народження дитини в органі ДРАЦС за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Які документи потрібні для реєстрації народження?
Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження дитини (усною або письмовою) подається:

- паспорт заявника, якщо заявниками є не батьки;
- документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;
- паспорти батьків або одного з них;
- документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини, або заява матері);
- за відсутності документа закладу охорони здоров'я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

2019-02-05

У кінотеатрі «Планета кіно» в глядачів буде нагода не тільки побачити фільм до офіційного старту в Україні, а й поспілкуватись з акторами, що зіграли головні ролі.
Спеціальний гість показу - харківський актор Сергій Дзялик, який зіграв роль Михайла Грушевського. Серед присутніх буде розіграно книжки «Крути 1918» за найцікавіші запитання. Початок заходу  - о 18:30
Історичний екшн «Крути 1918» знятий за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються в прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

2019-02-04

04 лютого в районній державній адміністрації під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова за участю голови районної ради  Геннадія Лазарєва відбулася розширена апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, служб району, громадських організацій, сільськими, селищними, в.о. міського головами.
В ході апаратної наради були розглянуті питання:
1.Про зафіксовані  випадки нападу собак на людей на території Дергачівського району.
2.Про стан захворюваності грипом, гострими респіраторними інфекціями, кором.
Про підсумки роботи щодо підписання декларацій між пацієнтами та лікарями у Дергачівському районі.
3.Про комплектування підрозділів Державної прикордонної служби.
4.Презентація центру моніторингу та медіаторства для інтеграції ромів  Харківської області.

2019-02-04

04 лютого перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська провела «гарячу» телефонну лінію.
До першого заступника голови райдержадміністрації звернулися мешканці смт Солоницівка щодо роботи організацій, що мають діючий дозвіл Держпраці і виконують обслуговування димоходів і вентиляційних каналів, газового обладнання домоволодінь мешканців Дергачівського району;  мешканка с Зарічанка просила сприяти розчищенню дороги; мешканці міста Дергачі звернулися з питання транспортного обслуговування пасажирів на маршруті «Дергачі – Харків», мешканка смт Солоницівка звернулася з питання перерахунку пенсії.
Сприяння у вирішенні всіх питань, які були озвучені в ході «гарячої» телефонної лінії, Інна Гаплєвська взяла під особистий контроль.
Відповіді на ці та інші питання читайте у наступному номері «Вісник Дергачівщини» від 08.02.2019 року.


Подождите...