Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Юлія Світлична зустрілася з сім'ями Героїв Небесної Сотні
Традиційно напередодні Дня Героїв Небесної Сотні голова ХОДА обговорила з рідними Євгена Котляра, Владислава Зубенка та Юрія Паращука всі питання, у вирішенні яких потрібна підтримка з боку керівництва області.
«Пам'ять про події Майдану в кожного з нас жива. І ми шануємо той внесок, який був зроблений. Бог забирає завжди найкращих. Я дуже сподіваюся, що хлопці там чують наші молитви. Цінності Майдану живі. І вони безцінні. Вони глибоко в душі в тих, хто їх ставить у пріоритет, хто їм слідує, - сказала Юлія Світлична, звертаючись до рідних Героїв. - Історія - це те, що дає стимул і задає вектор. Якщо не будеш знати, не будеш шанувати - ні до чого йти, ні до чого прагнути. Потрібно відстоювати принципи та дотримуватися їх. Якщо ми будемо єдині, ми зможемо зробити більше».
Під час зустрічі, учасниками якої також стали духовний наставник Харківського Євромайдану отець Віктор Маринчак і координатор Євромайдану Володимир Чистилін, обговорили, в тому числі, заходи, які відбудуться в Харкові до Дня Героїв Небесної Сотні. Так, 20 лютого традиційним місцем збору всіх, хто хоче вшанувати пам'ять Героїв, стане майданчик біля пам'ятника Тарасу Шевченку.
«Цього року акцію вирішили назвати «Краще помовчати». Ми дуже не хочемо, щоб ця тема в передвиборчий період використовувалася різними політичними силами, тому це не буде мітинг, а буде просто мовчання та панахида», - пояснив Володимир Чистилін.
«Ми з вами, - сказав рідним Героїв отець Віктор Маринчак. - Це єдність, яка була скріплена кров'ю цих хлопців і яка не може розпастися. Вона не піддається розпаду ні в якому разі. І я буду дуже радий, звичайно ж, бути там, де згадують наших Героїв. І я дуже згоден з цією ідеєю мовчазної участі, мовчазної присутності».
Заходи, присвячені пам'яті загиблих Героїв, триватимуть у Харкові й після 20 лютого. 22 лютого, о 14:00, біля Палацу спорту вшанують пам'ять загиблих під час теракту 2015-го року. А 1 березня в кінотеатрі «Боммер» відбудеться показ фільму «Дні страху» журналіста Лідії Стародубцевої та режисера Дмитра Коновалова й дискусія, що буде присвячена подіям 2014-го року.
Також під час зустрічі з головою ХОДА обговорили хід підготовчих робіт до встановлення монумента Героям Небесної Сотні, торкнулися питання показу фільму «Герої не вмирають», присвяченого Євгену Котляру, Владиславу Зубенку та Юрію Паращуку, у вишах Харкова й виготовлення інформаційних стендів для шкіл області. Батько Євгена Котляра Микола Котляр підняв питання запровадження на обласному рівні іменних стипендій імені харківських Героїв Небесної Сотні - для активних школярів, молодих вчених і студентів. Юлія Світлична запевнила учасників зустрічі, що підтримує всі озвучені ініціативи.