Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 81

2019-02-25

25 лютого у приміщенні Протопопівського сільського клубу під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова за участю голови районної ради Геннадія Лазарєва відбулася виїзна апаратна нарада з керівниками відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, служб району, місцевими головами, депутатами Протопопівської сільської ради, представниками місцевої громади.
На початку апаратної наради керівники району привітали з Днем народження директора КЗ «Дергачівський ліцей №1» Ніну Зєнькову.

2019-02-25

27 лютого 2019 року у рамках впровадження проекту «Експорт. Ера-М» відбудеться безкоштовний вебінар «Фінансові інструменти підтримки представників малого та середнього бізнесу».
Цільова аудиторія: представники підприємств малого та середнього бізнесу Харківської області, менеджери відділів збуту, суб'єкти підприємницької діяльності – фізичні особи підприємці, що зацікавлені в активній присутності власної продукції на зовнішніх ринках. Програма заходу додається.
Під час вебінару товаровиробники регіону дізнаються про: інструментарій фінансової підтримки бізнес-проектів малого та середнього бізнесу ПАТ «Державний ощадний банк України», зокрема за рахунок участі у програмі підтримки малого бізнесу «Будуй своє!», а також алгоритм дій щодо отримання державної допомоги представниками сільськогосподарського, агропромислового сектору в рамках державної програми підтримки у 2019 році.
Захід відбудеться 27 лютого з 16:00 до 17:00 години. Долучитися до заходу зацікавлені особи можуть за посиланням: https://youtu.be/0-XzJQ6Try8.
Довідки за телефоном 3-03-73
.

2019-02-25

27 лютого о 10.00 відбудеться виїзний прийом громадян головою районної державної адміністрації Костянтином Жидковим  у Проходівській сільській  раді.

2019-02-25

28 лютого о 14.00 відбудеться особистий прийом громадян першим заступником голови районної державної адміністрації Інною Гаплєвською в районній державній адміністрації.

2019-02-25

26 лютого о 12.00 відбудеться виїзний прийом громадян заступником голови районної державної адміністрації Євгеном Жуваком у Прудянській селищній раді.

2019-02-22

22 лютого службою у справах дітей районної державної адміністрації було здійснено моніторинг стану виховної роботи та ефективності заходів з питань попередження правопорушень і злочинів серед учнів КЗ "Слатинський ліцей». Було проведено інформаційно-просвітницьку лекцію на тему «Булінг у дитячому середовищі».

2019-02-22

22 лютого перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Микола Іщенко та ректор Харківської державної зооветеринарної академії Дмитро Барановський взяли участь у науково-практичній конференції з питань ліквідації найбільш небезпечних хвороб сільськогосподарських тварин та профілактики подальшого занесення на територію Харківської області їх збудників, яка відбулася на базі Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини. 

2019-02-21

Доброго дня! Ми з дружиною виховали двох дітей, нині вони вже дорослі і живуть окремо,  але  нам хочеться подарувати любов та тепло дитині з дитячого будинку. В Інтернеті міститься багато різної інформації, однак немає розуміння, що за чим робити,  куди звертатися та які документи необхідно зібрати?  Буду вдячний за поради. 
 З повагою, Сергій Стеценко
Що таке усиновлення?
Згідно з українським законодавством усиновлення  - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України).

Хто підлягає усиновленню?
Усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку як:

- діти-сироти;
- діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.
Хто може бути усиновлювачем?
Законодавством України визначено коло осіб, які можуть бути усиновлювачами:

- дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;
- особа має бути старша за дитину  не менш як на 15 років. У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж 18 років;
- подружжя;
- особи, які проживають однією сім'єю;
- якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв'язку з усиновленням втрачають правовий зв'язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.
При цьому кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, необмежена.
Чи є якісь переваги у праві на усиновлення?
Так, переважне право над іншими усиновити дитину має громадянин України, в сім'ї якого виховується дитина; який є родичем дитини; якщо усиновлювачем є чоловік матері або дружина батька дитини; якщо особа усиновлює одразу кількох дітей, які є братами та/або сестрами.

Крім того,  переважне право на усиновлення дитини має подружжя.

2019-02-21

За результатами рішення конкурсного журі три проекти-переможці будуть реалізовані у Вовчанському і Краснокутському в районах області та місті Чугуєві.
Обалсний відкритий студентський конкурс на кращу проектну пропозицію  пам'ятника Захисникам України (учасникам АТО) проходить під патронатом голови ХОДА Юлії Світличної та за ініціативи Харківського університетського консорціуму.
У ньому взяли участь представники Харківського національного університету міського господарства ім.О.М.Бекетова, Харківської державної академії дизайну та мистецтв, Харківського національного університету будівництва та архітектури.
Підведення підсумків конкурсу відбудеться 23 лютого, о 10 годині, у Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова, за адресою: Маршала Бажанова, 17.

2019-02-21

21 лютого в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення населенню житлових субсидій, надання пільг та державної соціальної допомоги.
Комісією було розглянуто 96 заяв та прийняті відповідні рішення: 71 сім'ї надано житлову субсидію; 12 сім'ям відмовлено в призначенні субсидії; 10 сім'ям призначено субсидію на загальних підставах; скасовано 1 рішення про призначення субсидії; відмовлено 1 сім'ї в призначенні державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї; призначено 1 сім'ї державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї. 


Подождите...