Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 80

2019-03-04

05 березня о 14.00 відбудеться особистий прийом громадян заступником голови районної державної адміністрації Євгеном Жуваком в районній державній адміністрації.

2019-03-04

04 березня під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської, за участю заступника голови районної ради Віри Стрілець, керівників відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації відбулася розширена нарада з питання підготовки до проведення культурно-мистецького свята Масляна-2019, яке відбудеться 10 березня 2019 року в м Дергачі.

2019-03-04

04 березня в районній державній адміністрації відбулося засідання «круглого столу» з питання організації кейс-менеджменту у сфері зайнятості населення на території Дергачівського району.

2019-03-01

Підбиваючи підсумки пленарного засідання ХІХ сесії Харківської обласної ради VII скликання, голова ХОДА відзначила, що 2019-й рік буде роком розвитку та будівництва на Харківщині.
«Минулого року ми багато чого зробили: відремонтували та реконструювали або збудували майже 500 об'єктів по всіх куточках Харківської області. На цей рік плани такі ж амбітні. Ми приділимо увагу соціальній та гуманітарній сферам. Фінансування виділено на більше ніж 70 об'єктів охорони здоров'я, понад 20 об'єктів освіти, ЖКГ, освітлення, інфраструктурні проекти тощо. Також плануємо приділити увагу розвитку освіти та збільшити кількість місць у дитячих садочках на 1,5 тисячі», - повідомила Юлія Світлична.
Вона відзначила, що в області триватимуть масштабні ремонти доріг та реалізація програми «Енергія світла», яка за минулий рік дуже добре себе зарекомендувала.
«Програма «Енергія світла» набуває додаткових функцій. Ми будемо освітлювати під'їзди в багатоквартирних будинках, тому що люди зверталися з цією пропозицією, щоб забезпечити безпеку та комфорт проживання», - сказала голова ХОДА.
Вона відзначила, що цього року також збільшено фінансування Дорожнього фонду.
«Ми приділимо увагу ремонту доріг. Ми дійсно розуміємо ту напругу, яка є на місцях. Дороги потрібно ремонтувати. І потрібно було ще 20 - 30 або більше років тому, але, на жаль, такої роботи не було проведено. Тому зараз нам доводиться наздоганяти все те, що не зробили до цього часу. Будемо реагувати на потреби людей. Фінансування Дорожнього фонду збільшено. Маємо надію, що укріпляться й місцеві бюджети. Тому будемо співпрацювати з громадами для того, щоб вони долучалися до ремонту, реконструкції доріг», - сказала Юлія Світлична.
Керівник області також повідомила, що під час сесії обласної ради було прийнято низку важливих соціальних питань. Зокрема, виділено фінансування на компенсацію з обласного бюджету частини вартості житла для учасників АТО, закупівлю путівок для оздоровлення дітей та пільговиків, надання матеріальної допомоги різним категоріям громадян тощо.
«Бюджет розвитку повинен мати й соціальну складову», - наголосила голова ХОДА.

2019-03-01

01 березня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков взяв участь у пленарному засіданні позачергової ХLIII сесії Дергачівської районної ради VІІ скликання.

2019-03-01

Захід відбувається 1 березня в Гельсінкі (Фінляндія).
Учасники засідання розглядають питання підготовки 36-ї Сесії Палати Регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, в також інших майбутніх заходів, які Конгрес проводитиме цьогоріч.
«Продовжуємо співпрацю з ЄС на всіх рівнях, - прокоментувала голова ХОДА Юлія Світлична. - Як віце-президент Палати регіонів ініціюю активізацію економічних зв`язків між українськими та европейськими регіонами, а також посилення прямих відносин регіонів з міжнародними фінансовими інституціями».
Нагадаємо, 6 листопада 2018 року Юлію Світличну вдруге обрали Віце-президентом Палати Регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Уперше цю посаду очільник ХОДА обійняла в жовтні 2016-го. Вона також увійшла до складу Бюро Конгресу, в якому представлені члени Палати місцевих влад і Палати регіонів, та до Моніторингового комітету.

2019-02-28

28 лютого голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков та голова районної ради Геннадій Лазарєв взяли участь у засідання XIX сесії Харківської обласної ради VІІ скликання.
На  реалізацію заходів до програм соціально-економічного розвитку Дергачівського району з обласного бюджету виділені кошти у сумі 34 млн. грн.
Кошти виділені на:
- реконструкцію існуючої нежитлової будівлі під дошкільний начальний заклад в с. Безруки, вул. Шевченка, 22Б;
- капітальний ремонт частини житлового будинку в с. Великі Проходи, вул. Іллінська, 26;
- розробку проектно-кошторисної документації та реконструкцію скверу для короткочасного відпочинку населення по пров. Парковому в м. Дергачі;
- капітальний ремонт приміщення КЗ дошкільної освіти (ясла –садок комбінованого типу «Дзвіночок» Малоданилівської селищної ради;
- капітальний ремонт частини внутрішніх приміщень другого поверху поліклініки смт Солоницівка;
- реконструкцію очисних споруд каналізації Малоданилівської селищної ради;
- придбання сміттєвозів для с. Гоптівка та с. Великі Проходи;
- реконструкцію вуличного освітлення по вул. Садова в м. Дергачі;
- реконструкцію вуличного освітлення Малоданилівської селищної ради.

 

 

2019-02-27

Цьому питанню приділили увагу на засіданні обласного комітету із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об`єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
Учасники засідання сконцентрували увагу на забезпеченні в ОТГ контролю за станом виконання вимог чинного законодавства щодо доступності.
«Зараз у нашому регіоні проводиться масштабне будівництво нових об'єктів, реконструкція вже існуючих. Я наголошую на необхідності того, щоб всі ці об'єкти відповідали вимогам законодавства щодо доступності для осіб з інвалідністю. Повинен проводитися контроль не лише на стадії проектування об'єктів, але й на стадії впровадження. Це наша з вами відповідальність. І норми чинного законодавства повинні виконуватись, - підкреслив заступник голови ХОДА Михайло Черняк. -  Розвиток інклюзії в Україні – ініціатива Президента України Петра Порошенка та першої леді Марини Порошенко. І Харківщина має гарні результати роботи в цьому напрямку».

2019-02-27

Шановні мешканці Дергачівського району, керівники підприємств та установ, батьки,  призовники!
Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.  Громадяни проходять військову службу відповідно до закону.

Відповідно до Указу Президента України №22/2019 від 30.01.2019 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», з 1 квітня по 30 червня 2019 року триватиме призовна кампанія. Призовники будуть проходити службу в лавах Збройних Сил України, підрозділах Національної Гвардії, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту.
Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014:
військовослужбовців строкової служби до виконання завдань в зоні проведення Операції Об'єднаних Сил  на території Донецької та Луганської областей залучати заборонено.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 587 громадянам України, які будуть призвані на строкову військову службу, починаючи з осіннього призову 2015 року, здійснюється виплата грошової допомоги, в розмірі двох мінімальних заробітних плат, крім того, за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце на час служби та середньомісячна заробітна плата.

 

2019-02-27

Доброго вечора! Ми з нареченою плануємо одружитись навесні. Щоб не опинитися серед сімейних пар,  які сваряться через кожну копійку, хочемо укласти шлюбний договір. Знаю, що така практика для України є новою, тому  розкажіть, будь ласка, про неї більш детально?                                                                                                         Артем Миколайчук

На диво багато українців не знають, що у 1992 році Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін і доповнень до Кодексу про шлюб і сім'ю України», де вперше було зафіксовано таке поняття, як шлюбний договір. Однак цей вид договорів поки що не набув достатньої популярності серед українських родин. Минулого року такий договір підписали всього 2 544 подружжя, а це трохи більше 1% від кількості укладених у 2018 році шлюбів.
Як укладати шлюбний договір?
Шлюбний договір укладається у письмовій формі в 3 примірниках і нотаріально посвідчується державним або приватним нотаріусом. Хочу зауважити, що перед оформленням документів нотаріус повинен роз'яснити сторонам їхні права і обов'язки.

При цьому, договір  може бути укладено як особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, і тоді він вступає в силу в день реєстрації шлюбу, так і вже одруженою парою. У такому випадку документ почне діяти з моменту нотаріального посвідчення.


2019-02-26

Роз'яснення для громадян, керівників медичних закладів та лікарів надали в Міністерстві охорони здоров'я України.
Відповідно до Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» громадяни України з 2020 року отримуватимуть гарантований, тобто на 100% оплачений державою, пакет медичних послуг та лікарських засобів. Згідно із Законом єдиним замовником медичних послуг і платником за їх якісне надання виступає Національна служба здоров'я України.
Уже з квітня 2019 року до НСЗУ перейде на адміністрування урядова програма «Доступні ліки». Найближчим часом буде прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання реімбурсації», яка регулюватиме роботу програми реімбурсації, тобто відшкодування державою вартості лікарських засобів для лікування трьох соціально важливих груп захворювань: серцево-судинних, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. Програму реімбурсації лікарських засобів було впроваджено в 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та підвищення доступності ліків. За програмою можна отримати 258 препаратів, з них 64 — безоплатно.
З переходом програми «Доступні ліки» в адміністрування НСЗУ відшкодування вартості лікарських засобів буде відбуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку».

2019-02-26

Про це повідомила голова ХОДА Юлія Світлична під час засідання постійної комісії Харківської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва.
На засіданні комісії обговорили питання, які винесуть на розгляд чергової сесії Харківської обласної ради 28 лютого. Серед них – звіти про виконання обласного бюджету та Програми економічного та соціального розвитку Харківської області в 2018 році.
Заслухавши звіти керівників профільних департаментів, Юлія Світлична відзначила: «Нам вдалося побудувати програму соціально-економічного розвитку так, щоб вона мала й економічний важель зростання, і соціальну спрямованість. Такий баланс важко витримати».
Усі показники, що були заплановані в програмі, виконані або перевиконані. Так, індекс промислового виробництва за результатами року склав 102,9% (більше цільового показника на 1%).

2019-02-26

26 лютого заступник голови районної державної адміністрації Євген Жувак взяв участь у засіданні сесії Токарівської сільської ради.

2019-02-25

Голова ХОДА та Посол США в Україні обговорили подальший розвиток співробітництва між Харківським регіоном і Сполученими Штатами Америки.
Зустріч Юлії Світличної та Марі Йованович стала другою за трохи більше ніж тиждень. Сторони обговорили варіанти розширення співпраці в економічній і бізнес- сферах, культурі та освіті, а також - подальшу реалізацію спільних проектів.
Увагу також приділили питанням безпеки і забезпечення законності в ході виборчої кампанії, що відбувається в Україні.
«Маємо повне взаєморозуміння щодо напрямів співробітництва, дій з розвитку Харківської області, а також забезпечення прозорості майбутніх виборів», - підвела підсумки зустрічі голова ХОДА.

2019-02-25

Про це повідомили в Управлінні у справах молоді та спорту ХОДА.
УЄФА прийняла заявочні досьє від дев'яти національних асоціацій, які претендують на проведення єврокубкових фіналів у 2021 році. Заявки на проведення Суперкубку УЄФА – 2021 у встановлений термін (до 15 лютого) поряд із харківським стадіоном «Металіст» подали мінський «Динамо», «Віндзор Парк» у Белфасті (Північна Ірландія) та «Олімпійський» у Гельсінкі (Фінляндія). Також УЄФА прийняв заявки на проведення фінальних матчів Ліги чемпіонів (серед чоловіків і жінок) та Ліги Європи.
«Виконком УЄФА визначить приймаючі міста 29 травня цього року. Додатково заявки не прийматимуть. Обиратимуть між існуючими претендентами», - відзначили в Управлінні у справах молоді та спорту ХОДА.


Подождите...