Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 75
03 та 04 квітня у Дергачівському районі на базі районного військового комісаріату відбулися спільні штабні тренування з територіальної оборони.
До проведення тренувань залучалися: керівництво району, особовий склад Дергачівського районного військового комісаріату, підрозділи поліції, представники служби ДСНС України у Харківській області, Державної прикордонної служби, комунальні служби району.
Президент України Петро Порошенко впевнений, що протягом найближчих п'яти років будуть завершені усі фундаментальні зміни, започатковані в попередні п'ять років.
«Однак, не слід розраховувати, що перемога вже у нас в кишені. Щоб її забезпечити, зараз з сьогоднішньої хвилини нам потрібна тотальна мобілізація всіх українських патріотів. Сама по собі перемога не прийде. Тотальна мобілізація всіх, хто бореться за Україну, відкинувши всі політичні забарвлення, відкинувши всі образи, можемо об'єднатися», - підкреслив Президент.
Глава держави зазначив, що в тому числі об'єднатися можна з тими кандидатами, які стоять твердо на патріотичній проукраїнській платформі і зараз не потрапили в другий тур. «Кожний голос від державницьких сил, голос кожного українця – на вагу золота. Це моє звернення до мешканців західних і центральних областей, і тих, хто проживає в східних областях, але знає, що таке український прапор і український тризуб», - підкреслив він.
Петро Порошенко зазначив, що це неправильно, коли явка на виборах менша, ніж в 2014 році. «Не можна зараз стояти осторонь. Ніхто не має права злегковажити і залишити долю країни на розсуд тих, хто голосує, як вони кажуть, по приколу. Приколи закінчилися», - наголосив Президент.
03 квітня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков, заступник голови районної державної адміністрації Євген Жувак, заступник голови районної державної адміністрації Антон Козлоков, заступник начальника управління – начальник відділу освіти управління освіти, культури і туризму райдержадміністрації Катерина Скрипка взяли участь в урочистих відкриттях спортивної зали у КЗ «Подвірський ліцей» та покрівлі у КЗ «Пересічанський ліцей» після капітального ремонту.
03 квітня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков провів особистий прийом громадян.
До голови районної державної адміністрації звернулися мешканці міста Дергачі з житлово-комунальних питань, а саме проведення ямкового ремонту дороги до села Лужок та оплати за житлово-комунальні послуги з енерго-газопостачання, а житель селища Козача Лопань прохав надати матеріальну допомогу на придбання ліків.
Костянтин Жидков дав доручення відповідним підрозділам районної державної адміністрації вивчити порушені питання та сприяти у їх вирішенні в межах компетенції районної державної адміністрації та чинного законодавства.
Ознайомитися з дитячими творами можна з 9 по 30 квітня з 10:00 до 17:30, крім вихідних, у КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62).
За словами організаторів – ГУ Держпраці у Харківській області, загалом для участі у I етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» надійшло 639 робіт від дітей віком від 6 до 18 років.
«Представлені творчі роботи дуже цікаві та різноманітні за своїми сюжетами, а об'єднує всі ці малюнки тема охорони праці та промислової безпеки. Малюнки – це специфічна мова, якою діти можуть відобразити навколишній, і часом незрозумілий світ, сповнений небезпеки та всіляких перешкод, котрі дитяча уява ще не здатна осягнути в повному розумінні», - підкреслили організатори.
Детальніше з подією можна ознайомитися на сайті Центру культури і мистецтва.
Про це повідомляють у Міністерстві оборони України.
З 1 березня 2019 року збільшено розміри виплат за участь в ООС на першій лінії зіткнення – на 2000 грн, на другій – на 1000 грн, крім того, встановлено виплату винагороди військовослужбовцям ВМС ЗС України за час виконання бойових завдань в акваторії Азовського моря з розрахунку 12000 грн за місяць пропорційно дням такої участі.
Таким чином, військовослужбовець-контрактник з-поміж рядового складу за виконання завдань в ООС на першій лінії зіткнення отримуватиме грошове забезпечення від 22157 грн, на другій лінії – від 15557 грн.
02 квітня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков, заступник голови райдержадміністрації Євген Жувак та перший заступник Дергачівського міського голови Владислав Кисіль ознайомилися з ходом робіт на ключових об'єктах будівництва Дергачівського району: фізкультурно – оздоровчого комплексу на території КЗ «Дергачівський ліцей №2»; Дергачівської районної центральної бібліотеки; приміщення тиру КЗ «Дергачівський ліцей №3»; дошкільного навчального закладу по пров. Корсіковський в м. Дергачі; дошкільного навчального закладу в с Безруки; медичних амбулаторій в с Руська Лозова та с Великі Проходи.
03 квітня о 13.00 відбудеться особистий прийом громадян головою районної державної адміністрації Костянтином Жидковим в громадській приймальні райдержадміністрації.
Запис та довідки за телефоном: (05763) 3-03-69, 3-01-68.
04 квітня о 10.00 відбудеться виїзний прийом громадян першим заступником голови районної державної адміністрації Інною Гаплєвською у Прудянській селищній раді.
02 квітня о 10.00 відбудеться особистий прийом громадян заступником голови районної державної адміністрації Євгеном Жуваком в районній державній адміністрації.
05 квітня відбудеться виїзний прийом громадян заступником голови районної державної адміністрації Антоном Козлоковим у Русько-Лозівській сільській раді.
Вітаю, шановний Міністре! Мені 21 рік, шукаю першу роботу після закінчення ВНЗ. Розкажіть, будь ласка, на що потрібно звернути увагу під час працевлаштування?
Артем Ліванов
Конституція України гарантує кожному право на працю та можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Що є основою для виникнення трудових правовідносин?
Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою, отже трудовий договір є основною, базовою формою виникнення трудових правовідносин. Особливою формою трудового договору є контракт.
Що таке трудовий договір?
Трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Як укладається трудовий договір?
Трудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим у випадках:
- при організованому наборі працівників;
- при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;
- при укладенні контракту;
- у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
- при укладенні трудового договору з неповнолітнім;
- при укладенні трудового договору з фізичною особою;
- в інших випадках, передбачених законодавством України.
Новий вид соціальних виплат запроваджено урядом з 1 квітня 2019 року.
Як повідомляють на урядовому порталі, допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях, призначатиметься на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами у щомісячному розмірі 1700 гривень, та виплачуватиметься щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.
Для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 року включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях, зазначена допомога призначатиметься з 1 квітня 2019 року.
31 березня віддати свій голос за Президента України мають можливість близько 2 млн 110 тисяч жителів Харківщини.
В області сформовані 14 окружних та 1681 територіальна виборчі дільниці.
«Сподіваємося, що явка сьогодні буде висока. На цю годину вона трошки вища, ніж на минулих виборах. Для забезпечення виборчого процесу було зроблено все необхідне. Правопорядок та охорону дільниць здійснюють близько 10 тисяч правоохоронців», - повідомила голова ХОДА Юлія Світлична, проголосувавши на своїй виборчій дільниці.
Керівник області відзначила, що остаточні дані щодо явки виборців у області розраховують отримати до 20 години, та повідомила, що на даний час суттєвих порушень виборчого законодавства в області не зафіксовано.
Відповідаючи на запитання про власний вибір, Юлія Світлична сказала: «Я проголосувала сьогодні за сильну країну. За безпеку. Та за політику, яка буде підтримувати харків'ян та жителів нашої області».
Сільськогосподарськими підприємствами району розпочато комплекс весняно-польових робіт 2019 року. Одними з перших вивели свої агрегати в поле механізатори ТОВ СП "Вікторія ВТ" та С(Ф)Г "Обрій".
Першочерговий технологічний захід – підживлення озимих культур. Станом на 29.03.2019 року вже підживлено 6483 га (81 %) озимої пшениці та 1160 га (76 %) озимого ріпаку.
Господарствами району проводиться прикриття вологи та передпосівна культивація. Забороновано 16 тис.га та проведено культивацію на площі 1,8 тис.га. Посіяно 715 га ранніх зернових та зернобобових культур, в т.ч. 430 га ячменю (43 % до прогнозу), вівсу – 90 га (100 %), гороху – 195 га (38 %).
Працівники агропромислового комплексу району докладають усіх зусиль для проведення комплексу весняно-польових робіт в оптимальні агротехнічні терміни.