Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 71
Шановні мешканці Проходівської сільської ради, повідомляємо Вам, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території кварталів садибної житлової забудови в районі вул. Іллінської та вул. Миру в селі Великі Проходи Дергачівського району Харківської області» (далі – ДПТ).
Мета, склад, зміст та основні техніко-економічні показники ДПТ.
ДПТ розробляється з метою визначення можливості розміщення кварталів індивідуальної присадибної забудови на вільних від забудови територіях (землі сільськогосподарського призначення, які підлягають зміні цільового призначення) в с. Великі Проходи Дергачівського району Харківської області.
Склад ДПТ – пояснювальна записка та графічні матеріали.
Зміст ДПТ складається з опису аналізу існуючої містобудівної ситуації, проектних пропозицій, заходів цивільного захисту та протипожежних заходів, основних техніко-економічних показників, які відображені у пояснювальній записці та графічних матеріалах ДПТ.
Загальна площа території ДПТ становить орієнтовно 5,85 га.
Замовник ДПТ: Проходівська сільська рада.
Розробник ДПТ: комунальне підприємство «Архітектурне бюро Дергачівського району» (кваліфікаційний сертифікат архітектора серія АА № 001676 від 18.06.2013).
Інформація про місце ознайомлення: ДПТ для ознайомлення, розгляду та надання пропозицій знаходиться у відділі містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. 1Травня, 8, тел.: (05763) 3-20-42, 2-00-51. Ознайомитися з ДПТ також можна на офіційному веб-сайті Дергачівської районної державної адміністрації за посиланням http://dergachirda.gov.ua/page_175682.
Пояснювальна записка
Шановні мешканці Малоданилівської селищної ради, повідомляємо Вам, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території для визначення можливості розміщення станції технічного обслуговування легкових автомобілів за межами населених пунктів на території Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області (смт Мала Данилівка, вул. Гагаріна, 83)» (далі – ДПТ).
Мета, склад, зміст та основні техніко-економічні показники ДПТ.
ДПТ розробляється з метою визначення можливості будівництва станції технічного обслуговування легкових автомобілів, уточнення планувальної структури і функціонального призначення території.
Склад ДПТ – пояснювальна записка та графічні матеріали.
Зміст ДПТ складається з опису аналізу існуючої містобудівної ситуації, проектних пропозицій, заходів цивільного захисту та протипожежних заходів, основних техніко-економічних показників, які відображені у пояснювальній записці та графічних матеріалах ДПТ.
Загальна площа території ДПТ становить орієнтовно 0,2977 га.
Замовник ДПТ: Дергачівська районна державна адміністрація.
Розробник ДПТ: приватне підприємство «Перспектива-ДІ» (кваліфікаційний сертифікат архітектора серія АА № 001676 від 18.06.2013).
Інформація про місце ознайомлення: ДПТ для ознайомлення, розгляду та надання пропозицій знаходиться у відділі містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. 1Травня, 8, тел.: (05763) 3-20-42, 2-00-51. Ознайомитися з ДПТ також можна на офіційному веб-сайті Дергачівської районної державної адміністрації за посиланням http://dergachirda.gov.ua/page_175682.
Інформація про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій: начальник відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації, головний архітектор за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. 1Травня, 8, тел.: (05763) 3-20-42, 2-00-51.
Термін надання пропозицій (зауважень) до проекту містобудівної документації один місяць з дня оприлюднення даного повідомлення.
Інформація стосовно запланованих інформаційних заходів:
- розмістити повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій у проекті ДПТ на стендах у приміщеннях відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації;
- провести громадські слухання у Дергачівській районній державній адміністрації 07 червня 2019 року о 15:00 год.
17 травня в КЗ Ліснянський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Барвінок» відбулися урочистості з нагоди 50-річчя заснування закладу.
У заходах взяли участь заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Бабічев, перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська, депутати районної та селищної рад.
Колектив та працівники дошкільного закладу відзначені почесними Грамотами обласної та районної державних адміністрацій та Подяками голови районної державної адміністрації.
Колектив Дергачівської районної державної адміністрації долучився до святкування Дня вишиванки та прийшли на роботу в українському національному вбранні.
Фахівцями Дергачівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості проводиться робота щодо профорієнтації учнівської молоді. Так, протягом квітня-травня поточного року для учнів закладів загальної середньої освіти району проведено профорієнтаційні екскурсії на ТОВ «АВВ-100», ТОВ «Видавництво Фоліо», ТОВ «Велмаш Україна», ТОВ АФ «Астарта», ФГ «Планета», ТОВ «Слобожанський миловар», ТОВ "ХарківСкан", Дергачівське відділення "Ощадбанк".
У профорієнтаційних заходах взяли участь учні 8-11 класів комунальних закладів «Дергачівський ліцей №1», «Дергачівський ліцей №2», «Дергачівський ліцей №3», «Черкаськолозівський ліцей», «Солоницівський ліцей №3», «Козачолопанський ліцей», «Безруківський ліцей».
Учні отримали професійну консультацію та інформацію щодо особливостей діяльності підприємств, працевлаштування та можливостей навчання на робочому місці.
Саме такі заходи мотивують учнівську молодь до вибору актуальних на ринку праці професій.
16 травня відбулося урочисте відкриття І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в селі Караван Малоданилівської селищної ради (ОТГ).
У відкритті взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Антон Козлоков, перший заступник міського голови Владислав Кисіль, голова громадської організації «Дергачівська районна спілка Ветеранів АТО» Сергій Густілін, заступник начальника управління - освіти, культури і туризму районної державної адміністрації Катерина Скрипка.
15 травня в Дергачівській районній філії Харківського обласного центру зайнятості відбулося засідання жіночого клубу «Відкрий для себе горизонти». Мета заходу – підвищення мотивації безробітних жінок до суспільної активності та реалізації професійних здібностей. Тема зустрічі «Сучасна жінка – керівник».
Доброго дня! Мій сусід орендує земельну ділянку вже декілька років, але тиждень тому до нього приїхали невідомі люди з документами і заявили що віднині вони є орендарями. Він звернувся до поліції, там зареєстрували заяву і більше нічого. Цього року я теж планував взяти землю в оренду, але тепер побоююсь. Підкажіть, як бути?
Петро Василишин
Що таке самовільне зайняття земельної ділянки?
Це дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Що таке подвійна державна реєстрація права оренди земельних ділянок?
Нагадаю, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки підлягають обов'язковій державній реєстрацій.
Подвійна державна реєстрація права оренди земельних ділянок - це наявність двох зареєстрованих прав оренди за різними орендарями.
Як запобігти подвійній реєстрації?
Перед укладанням договору оренди земельної ділянки та державною реєстрацію цього права рекомендую попередньо отримати витяг з Державного земельного кадастру про таку земельну ділянку задля того, щоб володіти повною інформацію.
Як захистити своє право?
Законодавство передбачає два шляхи захисту - у досудовому та судовому порядку.
Досудовий порядок передбачає звернення до:
- правоохоронних органів;
- Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України;
- регіональних оперативних штабів, які працюють у режимі оперативного реагування на спроби рейдерських захоплень земель або вирощеного врожаю. Контакти штабів шукайте на сайті Головного територіально управління юстиції у Вашій області;
- мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги з метою повідомлення про факт рейдерської атаки та консультування щодо подальших дій;
Крім того, реальний власник земельної ділянки може звернутися до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій, яка невідкладно реєструється в базі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Які скарги розглядає Комісія?
Мін'юст розглядає скарги:
- на рішення державних реєстраторів про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
- на рішення, дії або бездіяльність Головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України (з питань розгляду скарг, які належать до їх компетенції).
Проте, до компетенції Міністерства юстиції України не відноситься розгляд скарг:
- на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, коли таке право набуто на підставі рішення суду;
- коли наявний судовий спір;
- розгляд скарг на реєстраційні дії, проведені на підставі рішення суду.
Який порядок і форма подачі скарги до Комісії Мін'юсту?
Скарга на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації прав або територіального органу Міністерства юстиції України подається особою, яка вважає, що її права порушено. Скарга подається за формою, встановленою законом. Вимоги до оформлення скарги розміщені на сайті Міністерства: https://minjust.gov.ua/m/4626
Фахівці Дергачівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості провели гендерний тиждень для безробітних. Мета заходу – сприяти забезпеченню гендерної рівності і конституційних прав громадян на ринку праці.
До програми заходів увійшли семінари: «Особливості зайнятості молоді», «Семінар з гендерних питань», «Жінка на ринку праці»; тренінг – семінар для осіб з інвалідністю «Особистість, дім, кар'єра».
Учасникам семінарів надані необхідні консультації.
У заходах гендерного тижня взяли участь 37 осіб.
17 травня 2019 року з 10:00 до 13:00 у приміщенні прокуратури Харківської області (м. Харків, вул. Богдана Хмельницького, 4) заступником прокурора Автономної Республіки Крим Поночовним Ігорем Миколайовичем буде проводитись прийом громадян, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя за допомогою програмного забезпечення Skype. |
Шановна Наталя Олександрівна!
Щиро вітаємо Вас з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, гарного настрою та сімейного добробуту. Хай життя буде наповнене яскравими подіями, успіхами та щирими посмішками рідних і друзів.
10 травня в районній державній адміністрації під головуванням керівника апарату районної державної адміністрації Таміли Остропілець, відбулося чергове засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
На засіданні були розглянуті питання:
1. Розгляд конкурсних робіт (науково-методичних матеріалів) на кращу організацію правової освіти та правового виховання в закладах загальної середньої освіти району.
2. Про хід проведення роз'яснювальної роботи стосовно практичної реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».
3. Про хід проведення в районі інформаційно-просвітницького заходу «Стоп – боулінг».
Шановні Дергачівці! Дорогі ветерани!
Прийміть найщиріші вітання з Днем пам'яті та примирення і 74-ю річницею Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
8 травня – День пам'яті та примирення, день вічної і незгасної пам'яті за загиблими в роки війни.
9 травня – день беззаперечної перемоги над ворогом. Це свято – символ героїзму, нескореної сили духу захисників Вітчизни.
Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління в ім'я перемоги над фашизмом - істинний приклад патріотизму для нащадків, який надихає нинішніх захисників незалежності України, в ім'я європейського майбутнього держави.
Щиро бажаю усім миру, єдності, свободи, щастя, злагоди, добробуту кожній родині та віри у те, що завтрашній день буде мирним, світлим і щасливим!
Голова районної
державної адміністрації Костянтин Жидков
09 травня на Національному меморіальному комплексі «Висота маршала І.С. Конєва» відбулися урочистості з нагоди 74-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
В урочистих заходах взяли участь ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій на території інших держав, воїни АТО, представники громадськості, керівництво області та району.
Цього року виповнюється 80 років із початку найбільш нищівної війни всіх часів – Другої світової. Історія цієї війни живе в пам'яті кожного українця, адже події 1939 – 1945 років торкнулися кожної родини та кожної людини на нашій землі. У ці дні ми згадуємо всіх, хто загинув.
У ці дні дякуємо тим, хто відбивав нацистську навалу на передовій, хто працював у тилу, хто не здавався на окупованих територіях та робив внесок у спільну перемогу, знаходячись у підпіллі. Щиро бажаємо сил і здоров'я нашим ветеранам та дітям війни.
Скільки б не минуло років від тих подій, маємо пам'ятати їх завжди. Пам'ять об'єднує нас: один - з одним, покоління - з поколінням, українців - з усім світом.
І всі разом промовляємо ключові слова, які є наслідком нашої спільної пам'яті: «Ніколи знову!».
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична