Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 69

2019-05-31

31 травня біля районного Будинку культури відбувся святковий захід «Подорож у країну мрій» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей за участю заступника директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальника управління освіти і науки Володимира Ігнатьєва, голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова, першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської,  заступника голови районної ради Віри Стрілець, першого заступника Дергачівського міського голови Владислава Кисіля.
Справжнім подарунком для дітей стало безкоштовне морозиво від голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова.

Свято "Подорож у країну мрій!" організоване службою у справах дітей районної державної адміністрації,  подарувало радість, незабутні враження та позитивні емоції для більш ніж 800 дітей.
Для дітей організовано безкоштовні батути, карусель, атракціони, конкурси з подарунками,  катання на конях, солодощі.

2019-05-30

30 травня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков взяв участь у пленарному засіданні ХХ сесії Харківської обласної ради VII скликання.
За ініціативи Костянтина Жидкова  з обласного бюджету Дергачівському району виділено понад 30 млн грн. на умовах співфінансування.

2019-05-30

Рішення щодо виділення коштів на цей проект з обласного бюджету прийняли під час пленарного засідання ХХ сесії Харківської обласної ради.
Фінансування передбачено для реконструкції скверу відпочинку по провулку Парковий у м. Дергачі.
Підтримати місцеву громаду в питанні створення зони відпочинку пообіцяла голова ХОДА Юлія Світлична під час робочої поїздкина Дергачівщину 24 травня.
«Проект будівництва парку в місті Дергачі передбачатиме 2 пускові комплекси. Виділене фінансування дозволить у поточному році ввести в експлуатацію перший пусковий комплекс», - повідомили в Департаменті ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА.
За інформацією фахівців Департаменту, договір на розробку проектно-кошторисної документації вже складено, проектанти виїздили в Дергачі та спілкувалися з місцевим населенням з приводу облаштування парку. Побажання жителів будуть враховані у проекті.
Так, при створенні зони відпочинку передбачено упорядкування території, встановлення сучасного освітлення, влаштування сцени, будівництво спортивної зони та спеціального майданчика для воркауту й роликодрому, який взимку ставатиме ковзанкою. Також планують удосконалити скеледром, який розпочав роботу в Дергачах торік.

2019-05-30

Шановна Інна Вікторівна!
Вітаємо Вас з Днем народження!
Бажаємо здоров'я, щастя і благополуччя! Хай життя буде наповнене яскравими подіями, успіхами та щирими посмішками рідних і друзів. 

 

2019-05-30

Шановна Вікторія Анатоліївна!
Щиро вітаємо Вас з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, гарного настрою та сімейного добробуту. Хай життя буде наповнене успіхами та щирими посмішками рідних і друзів. 

2019-05-30

Відповідну ініціативу голови ХОДА Юлії Світличної підтримали депутати обласної ради.
Необхідні зміни до обласного бюджету внесли під час пленарного засідання ХХ сесії Харківської обласної ради.
Під час робочої поїздки до Дергачівського району 24 травня керівник області Юлія Світлична оглянула ремонтні роботи, які вже провели в Слатинському ліцеї, та оглянула ті приміщення, які потребують відновлення, зокрема – спортивну залу. Спілкуючись з громадою смт Слатиного, голова ХОДА відзначила: «Ваша школа потребує продовження ремонту. Ремонт фасаду буде завершено цього року. Також я знаю про поганий стан спортзали. На сесії обласної ради винесу питання виділення фінансування на ремонт спортзали в Слатинському ліцеї та розраховую на підтримку депутатів у цьому питанні».
За останні роки в Слатинському ліцеї вже капітально відремонтували малу спортивну залу та вхідну групу, оновили обладнання в їдальні. Також сучасне обладнання та меблі встановили в кабінеті фізики, а в дошкільному підрозділі відкрили додаткову групу. Зараз проводять утеплення будівлі закладу (роботи виконані вже на понад 75%). У найближчих планах також - облаштування тут ресурсної кімнати.

2019-05-30

Булінг – це дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.
ВИДИ БУЛІНГУ:
- фізичний;
-психологічний;
- економічний;
- сексуальний,
- із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг).
ОЗНАКИ БУЛІНГУ:
- систематичність (повторюваність);
- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;
- наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Відповідальність за вчинення булінгу
•Булінг (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи - штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.
•    Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб - штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
•    Якщо булінг (цькування) вчинить неповнолітній від 14 до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. 
•    Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.
18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.

2019-05-30

Як оформити аліменти за взаємною згодою?
Один із батьків може подати заяву за своїм місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про нарахування аліментів на дитину, вказавши розмір та строк. Заява подається особою, яка буде сплачувати аліменти, а не особою, на користь якої сплачуються аліменти. Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.
Чи потрібно підписувати договір?
Такого обов'язку немає, однак батьки можуть укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплат. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
У яких випадках слід звертатися до суду?
У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.
Яким може бути розмір аліментів?
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Рекомендований розмір аліментів на дитину складає 100% прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік. 
У 2019 році прожитковий мінімум на дітей становить: 
віком до 6 років: 
• 1 січня 2019 року – 1626 грн,
• з 1 липня – 1699 грн, 
• з 01 грудня – 1779 гривень; 
віком від 6 до 18 років:
• з 01 січня 2019 року – 2027 гривень, 
• з 01 липня – 2118 гривні, 
• з 01 грудня – 2218 гривень. 
Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. При досягненні повноліття найстаршою дитиною аліменти будуть стягуватись за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття. Для зміни розміру аліментів стягувач має право звернутися до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей. 
Той із батьків або інший законний представник дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: 
на 1 дитину – однієї чверті, 
на 2 дітей – однієї третини, 
на 3 і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів. 
При цьому, розмір аліментів на кожну дитину не повинен перевищувати десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. 
Суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. 
Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».
Чи можна змінити розмір аліментів?
Розмір аліментів може бути згодом змінено за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.

2019-05-30

 #ЧужихДітейНеБуває
Ініциатива Мін'юсту: права дитини на аліменти
Мінімальний рекомендований розмір аліментів:
- до 6 років - 1626 грн.
- від 6 до 18 років - 2027 грн.
Аліменти від батьків-нерезидентів не оподатковуються.
Суттєві обмеження до неплатників аліментів:
- Заборона виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати.
- Штрафні економічні санкції від 20% до 50% від суми боргу.
- Суспільно-корисні роботи.
- Конфіскація та продаж активів майна боржника.
Податкова знижка на розвиток дитини
Це сума, яка повертається державою зі сплаченого батьками податку на доходи.
Отримати знижку можна на оплату навчання дитини у:
• дитячих садочках
• гуртках, секціях
• школах
• профтехучилищах, коледжах
• закладах вищої освіти.
Орієнтовний розмір податкової знижки - 18% від фактично сплаченої за навчання суми.
Як отримати податкову знижку?
1. Оплатіть навчання та збережіть квитанцію для податкової про оплату
2. Отримайте від роботодавця довідку про доходи.
3. До 31 грудня поточного року заповніть податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік.
4. Подайте документи на отримання знижки в ДФС за місцем реєстрації та отримайте податкову знижку.
#МуніципальнаНаня
Ініціатива МінСоцу: відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років
Хто може бути муніципальною нянею?
- Будь-хто, хто зареєструвався як фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91)
- або юридична особа, яка надає послуги догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10).
 Розмір відшкодування становить з 1 січня 2019 року - 1626 гривень щомісяця.
Відшкодування сплачується за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею.
Як отримати відшкодування?
1. Укладіть договір з муніципальною нянею.
2. Зверніться у відділ соцзахисту відповідної ради за місцем проживання та надайте:
• копію офіційно укладеного з нянею договору;
• документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку);
• свій паспорт, ідентифікаційний код,
•свідоцтво про народження дитини;
• заяву на отримання компенсації.
 Необхідно:
- Подати документи протягом місяця з моменту укладання угоди з нянею.
- Щомісяця до 5 числа надавати документи про оплату праці няні.

 

2019-05-30

Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побачення і спілкуванні з дитиною
Не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини* на строк до 1 місяця.
*Якщо мета поїздки: лікування; навчання; участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинок.
Що потрібно зробити?
1) Повідом другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;
2) Пред'яви на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.
ВАЖЛИВО! За умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.
Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів
Якщо заборгованість понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою - можеш виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.
Що потрібно зробити?
1) Отримай довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів. 
2) На кордоні пред'яви довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:
- понад 4 місяці або
- понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

2019-05-30

У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають добре і радісне свято - Міжнародний день захисту дітей. Дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій.
Водночас це свято і дорослих – усіх тих, хто завжди поряд з дітьми, хто допомагає їм зростати, навчатися, пізнавати світ.
Усміхнені обличчя, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук – це те, задля чого ми живемо. Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безтурботним.
Щиро зичу вам, хлопчики та дівчатка, міцного здоров'я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул!Нехай здійсняться всі ваші мрії та задуми!
Голова районної державної адміністрації            Костянтин Жидков

2019-05-28

За чисельними зверненнями громадян та за сприяння голови обласної державної адміністрації Юлії Світличної та голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова вирішено питання  щодо курсування приміського поїзду Харків-Козача Лопань з 01.06.2019р. без змін.
А саме, 27 травня 2019 року відмінено розпорядження в.о. директора філії  «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця», яким попередньо планувалося скоротити курсування приміського поїзду за графіком на зазначеному залізничному маршруті.

2019-05-28

28 травня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков та Малоданилівський селищний голова Олександр Гололобов ознайомилися з ходом ремонтних робіт дороги Дергачі-П'ятихатки.
За підтримки голови обласної державної адміністрації Юлії Світличної, спільними зусиллями обласної державної адміністрації і районної державної адміністрації, Малоданилівської селищної ради (ОТГ) розпочаті роботи з поточного та експлуатаційного ремонту дороги Дергачі-П'ятихатки, яка проходить через територію Черкасько – Лозівської сільської ради до Дергачівського полігону твердих побутових відходів.

2019-05-27

Шановний Вадим Романович!
Прийміть щирі вітання з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добра, злагоди, родинного затишку! Нехай Вас завжди супроводжує удача, а будні і свята наповнюються радістю, світлом та любов'ю рідних та близьких.


Подождите...