Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 74

2019-04-11

Квіти до пам'ятного знаку жертвам нацистських переслідувань поклали 11 квітня.
У заході взяли участь представники громадських організацій, ветерани АТО (ООС), духівництво, студенти і представники органів влади.
Заступник голови ХОДА Михайло Черняк звернувся до учасників заходу й від імені глави області Юлії Світличної побажав жителям нашого регіону мирного неба, а ветеранам Другої світової війни та колишнім в'язням нацистських концтаборів - міцного здоров'я.
Зараз у Харківській області проживають 8 колишніх в'язнів нацистських концтаборів. Серед них - 94-річний професор Української інженерно-педагогічної академії, голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору, колишніх в'язнів фашистських концтаборів Ігор Малицький.

2019-04-10

Шановна Наталія Олександрівна!
Щиро вітаємо Вас з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, гарного настрою та сімейного добробуту. Хай життя буде наповнене яскравими подіями, успіхами та щирими посмішками рідних і друзів.

2019-04-10

Про підсумки опалювального сезону - 2018/2019 і підготовку області до наступної зими розповів заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко в ході брифінгу 10 квітня.
За розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної опалювальний сезон у Харківській області завершився 9 квітня. У Харкові опалення почали відключати з 10 квітня.
«В області на відключення житлового фонду від опалення знадобиться 3-4 дні, в Харкові всі системи будуть відключені протягом двох тижнів», - уточнив Євгеній Шахненко.
Він зазначив, що в цілому по області опалювальний сезон пройшов стабільно, без серйозних аварійних ситуацій на системах водопостачання, теплопостачання та енергозабезпечення.
«Питання перебувало на постійному контролі голови ХОДА Юлії Світличної та обласного штабу, створеного її розпорядженням. Опалювального сезону передувала серйозна підготовча робота. Так, у Лозовій ми замінили аварійний колектор, у Куп'янську поміняли багато мереж та котельного обладнання. Масштабну роботу провели з переведення населення на індивідуальне опалення, повністю відійшли від централізованого опалення в Дергачівському районі. Багато котелень перевели на альтернативне паливо. За минулий рік у цілому газозаміщення склало 4,8%», - розповів Євгеній Шахненко.

2019-04-10

У регіоні проведуть чергову перевірку засобів оповіщення населення. Про це повідомили в Департаменті цивільного захисту ХОДА.
Сирени звучатимуть о 14:25.
«Уривчасте звучання електросирен означає: «Увага всім!». Почувши звучання, необхідно вмикнути обласне телебачення (UA:Харків), радіомовлення (дротове або ефірне на частоті 67,13 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. Надалі діяти відповідно до отриманої інформації, - нагадують у департаменті. – Під час планової технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи».

2019-04-09

У Дергачівському районі  зареєстровано випадок отруєння дитини нітратами, що містилися у питній воді з колодязя.
Водно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, обумовлене значним підвищенням вмісту метгемоглобіну в крові, який утворюється внаслідок токсичної дії нітратів на гемоглобін, що призводить до кисневого голодування тканин (гіпоксії).
Групи підвищеного ризику становлять немовлята віком до 1 року, які перебувають на штучному вигодовуванні та діти до 3-х років, чутливі до нітратів особи похилого віку, хворі на анемію, із захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи. Хворіють зазвичай немовлята, яких вигодовують сумішами, приготованими на воді з високою концентрацією нітратів (понад 50 мг/дм3) та нітритів. Основні симптоми хвороби у немовлят проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах, тому цю хворобу ще називають «блакитний синдром немовлят», може бути блювота і пронос.
Основними заходами по профілактиці водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей до 3 років є використання для приготування їжі та питних цілей чистої від нітратів питної води, а саме фасованої, бутильованої столової води.
Оскільки на сьогодні практично не існує ефективних методів видалення нітратів з води в умовах децентралізованого водопостачання для запобігання виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, передусім не слід вживати питну воду, забруднену наднормативними концентраціями нітратів, а також дотримуватись норм санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні джерел водопостачання, при проведенні санацій та при знезараженні води децентралізованих джерел питного водопостачання, що визначені ДержСанПіНом 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».
Звертаємо увагу, що мешканці Дергачівського району можуть провести дослідження води з індивідуальних колодязів, звернувшись до Дергачівської міжрайонної філії ДУ «Харківського ОЛЦ МОЗ України». Громадянам, у яких є діти віком до 3-х років дослідження води проводяться за державні кошти.
Телефон для довідок 0576331195

2019-04-09

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, керівник ХОДА Юлія Світлична та голова Українського представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік де Загон взяли участь у відкритті форуму Kharkiv SME day.
Вітаючи учасників заходу, якими здебільшого стали представники малого та середнього бізнесу регіону, Юлія Світлична відзначила: «Сподіваюся, що проекти, які сьогодні будуть запропоновані представництвом Європейського Союзу та нашими іноземними партнерами, нададуть вам нові можливості – для розвитку, підвищення конкурентоспроможності, реалізації бізнес-планів та підвищення прибутків. Розраховую, що це надасть поштовх для підвищення експортної спроможності нашого регіону».
Голова ХОДА наголосила, що нині на Харківщині багато робиться для розвитку малого та середнього бізнесу, а також налагодження конструктивної співпраці представників бізнесу та органів влади. Вона відзначила, що дуже важливим сьогодні є використання нових можливостей та пошук нових партнерів й інвесторів, і в цьому сенсі значну допомогу бізнесу можуть надати європейські інституції.

2019-04-09

09 квітня службою у справах дітей районної державної адміністрації було здійснено моніторинг стану виховної роботи та ефективності заходів з питань попередження правопорушень і злочинів серед учнів Філії «Протопопівська гімназія» КЗ «Вільшанський ліцей». Було проведено інформаційно-просвітницьку лекцію на тему «Булінг у дитячому середовищі», «Негативний вплив алкогольних та тютюнових виробів на організм дітей».

2019-04-09

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, керівник ХОДА Юлія Світлична та голова Українського представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік де Загон взяли участь у відкритті форуму Kharkiv SME day.
Вітаючи учасників заходу, якими здебільшого стали представники малого та середнього бізнесу регіону, Юлія Світлична відзначила: «Сподіваюся, що проекти, які сьогодні будуть запропоновані представництвом Європейського Союзу та нашими іноземними партнерами, нададуть вам нові можливості – для розвитку, підвищення конкурентоспроможності, реалізації бізнес-планів та підвищення прибутків. Розраховую, що це надасть поштовх для підвищення експортної спроможності нашого регіону».
Голова ХОДА наголосила, що нині на Харківщині багато робиться для розвитку малого та середнього бізнесу, а також налагодження конструктивної співпраці представників бізнесу та органів влади. Вона відзначила, що дуже важливим сьогодні є використання нових можливостей та пошук нових партнерів й інвесторів, і в цьому сенсі значну допомогу бізнесу можуть надати європейські інституції.

2019-04-09

Пане Міністре! 31 березня я голосувала на виборчій дільниці не за місцем своєї реєстрації, а фактичного проживання. Перед цим я зверталась до уповноваженого органу, через який мене додали до списку виборців на тій дільниці, на якій я хотіла проголосувати. Маю питання, чи потрібно ще раз перевіряти себе у списках під час другого голосування на виборах? Дякую за відповідь.
                                                                                           Анастасія Подорожня
Друзі, перш за все хочу нагадати, що 21 квітня відбудеться повторне голосування на чергових виборах Президента України, тому поінформую вас про деякі особливості, що стосуються голосування не за місцем реєстрації.  

Як змінити місце голосування  під час повторного голосування?
Для того щоб повторно  проголосувати на чергових виборах президента України  не за місцем реєстрації — необхідно пройти попередню процедуру зміни місця голосування.

Через органи ведення Державного реєстру  виборців до 15 квітня (включно) ви можете:
1. Подати заяву про зміну місця голосування, якщо бажаєте голосувати не за місцем реєстрації або належите до внутрішньо переміщених осіб.
2. Внести або змінити інформацію щодо себе  у списку виборців.

2019-04-08

08 квітня в районній державній адміністрації під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова за участю голови районної ради Геннадія Лазарєва відбулася розширена апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, служб району, громадських організацій, сільськими, селищними, в.о. міського головами.
На початку апаратної наради Костянтин Жидков представив учасникам наради новопризначеного начальника районного центру телекомунікацій № 323 Харківської філії ПАТ «Укртелеком» – Анатолія Ключку.
Голова районної державної адміністрації та голова районної ради привітали з Днем народження головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту райдержадміністрації Наталію Матвєєву.
Керівники району привітали Оксану Шишкову з врученням Всеукраїнської щорічної премії «Герої спортивного року – 2018».
Костянтин Жидков та Геннадій Лазарєв провели церемонію нагородження Подяками голови районної державної адміністрації та голови районної ради вихованців спортивного клубу «DIOMID» за високі спортивні досягнення на Чемпіонаті світу з кемпо-карате і кобудо в Угорщині.

2019-04-08

10 квітня о 10.00 відбудеться виїзний прийом громадян головою районної державної адміністрації Костянтином Жидковим  у Козачолопанській селищній  раді.

2019-04-05

05 квітня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання районної комісії з питань звільнення громадян від плати за соціальне обслуговування в територіальному центрі соціального обслуговування Дергачівської районної ради «Берегиня».
Комісією було розглянуто 6 заяв, за результатами прийняті відповідні рішення.

2019-04-05

Про реалізацію програми, ініційованої главою ХОДА Юлією Світличною, повідомили в Департаменті ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації.
«Програма була розроблена в минулому році. Крім реконструкції та капітального ремонту мереж вуличного освітлення, вона передбачає поточний ремонт мереж електропостачання вхідних груп багатоквартирних житлових будинків, тобто під'їздів. Завдяки чому вперше в області почали оновлювати світильники біля під'їздів багатоповерхівок», - підкреслив директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ХОДА Сергій Магдисюк.
За його даними, станом на 1 квітня в області провели монтаж у 511 під'їздах, а це 14% від запланованої кількості.
«Для того, щоб зрозуміти, скільки всього необхідно замінити приладів, ми зібрали інформацію у представників усіх органів місцевої влади. Усього слід встановити понад 5 тисяч світильників. У цьому році плануємо замінити 3600 - це понад 70% від плану», - навів дані Сергій Магдисюк.
Він зазначив, що від 20-ваттних світлодіодних світильників очікують значної економії. Крім нових світильників, встановлюють нові вимикачі з фотореле.

2019-04-05

05 квітня заступник голови районної державної адміністрації Антон Козлоков провів виїзний прийом громадян. До заступника голови райдержадміністрації звернулися мешканці  с Руська Лозова з земельних питань.
В ході прийому заявники отримали відповідні роз'яснення. Питання, які потребують детального вивчення, Антон Козлоков взяв під особистий контроль.

2019-04-04

Польоти за новим напрямком будуть виконуватися з 27 жовтня двічі на тиждень - щовівторка і щонеділі.
Так, виліт з Харкова - о 22:00, зворотний літак відправляється з Познані о 18:00 за місцевим часом. Час у дорозі - 2 години 25 хвилин. Квитки вже доступні на сайті авіакомпанії, їхня ціна стартує від €28.
Польща традиційно є одним з найпопулярніших напрямків серед харків'ян і гостей міста. З Харківського аеропорту вже доступні регулярні рейси до Варшави, Катовіце, Гданська і Вроцлава, які мають постійний попит.
Відкриває рейси в Познань найбільший лоукост-перевізник Європи Ryanair.
Довідка. Ryanair - ірландська авіакомпанія, літаки якої прямують за більш ніж 1600 напрямками між 215 аеропортами 34 країн. У кінці березня компанія розпочала співпрацю з Міжнародним аеропортом «Харків» й заявила про запуск перших напрямків. Так, крім Познані, в червні 2019 року літаки почнуть відправлятися за маршрутом Харків-Краків (Польща), а в жовтні - за маршрутом Харків-Вільнюс (Литва).


Подождите...