Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 66
19 червня о 13.00 відбудеться особистий прийом громадян головою районної державної адміністрації Костянтином Жидковим в громадській приймальні райдержадміністрації.
Запис та довідки за телефоном: (05763) 3-03-69, 3-01-68.
14 червня за підтримки голови обласної державної адміністрації Юлії Світличної делегація Дергачівського району відвідала прем'єру вистави Харківського академічного драматичного театру ім. О.С. Пушкіна.
14 червня у дитячому оздоровчому таборі «Курорт Березівські мінеральні води» фахівцями Дергачівської районної філії Харківської обласної служби зайнятості, Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості організовано та проведено профорієнтаційний захід «Велика перерва».
Для дітей було організовано брейн-ринг «Вибір професії», майстер-класи, вікторини. Захід відвідали більше 140 дітей.
ДЕРГАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ
ЗАПРОШУЄ!!!
ЖІНОК ТА ЧОЛОВІКІВ ВІКОМ ВІД 18 РОКІВ
ПРИДАТНИХ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я, НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ ДО ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.
В сухопутних військах Збройних Сил України розмір грошового забезпечення в середньому стрільця складає від 10 200 до 12 500 грн., в залежності від роду військ.
Після виходу військової частини з пункту постійної дислокації на полігон, до основної заробітної плати нараховується - 3 000 грн.
Військовослужбовцям військової служби за контрактом виплачується одноразова грошова допомога після укладення першого контракту:
- особам рядового складу – 14 800 грн.,
- особам сержантського та старшинського складу – 16 700 грн.,
Матеріальна допомога для вирішення соціально – побутових питань у розмірі місячного забезпечення – від 10 200 грн. (щорічна).
Допомога для оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення – 10200 грн. (щорічна)
У разі переїзду військовослужбовця на нове місце військової служби в інший населений пункт виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення (від 10 200 грн.) на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім'ї, який переїхав з ним на нове місце військової служби;
За участь в ООС передбачено додатково щомісячна доплата:
- на лінії зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони, на території противника, в акваторії Азовського моря – 17 000 грн.
- в інших місцях дислокації в межах визначеного району проведення заходів забезпечення національної безпеки і оборони (ЗНБО) – 6 500 грн.
Виплата щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій (до 5 травня) встановлена у сумі – 1 265 грн.;
Всі військовослужбовці які підписали контракт зі Збройними Силами України забезпечуються житлом залежно від потреб (казарма, казарма покращеного типу, гуртожиток, гуртожиток сімейного типу).
Військовослужбовцям, які винаймають житло виплачуються грошова компенсація за піднайом (найом) житлових приміщень.
В середньому річне грошове забезпечення військовослужбовця військової служби за контрактом з вислугою від 1 до 3 років складає – 290 000грн
За більш детальною інформацією всіх бажаючих просимо звертатися до Дергачівського районного військового комісаріату за телефонами: 999 - 12 - 93 або 976 – 56 – 53
В Дергачівській районній філії Харківського обласного центру зайнятості відбулося засідання жіночого клубу «Відкрий для себе нові горизонти» за участю завідувачки відділення сімейної медицини м Дергачі. Тема зустрічі «Здоров'я та професійна діяльність жінки». Мета заходу – підвищення мотивації безробітних жінок до суспільної активності та реалізації професійних здібностей.
Про хід робіт розповіли у Службі автомобільних доріг у Харківській області.
«На цей рік заплановано 14 об'єктів. За трьома з них роботи вже завершені. Це ділянки на дорогах Харків – Вовчанськ, Харків – Зміїв – Балаклія, Чугуїв – Печеніги. Завершуються роботи на дорозі Дергачі – Козача Лопань. З 4,8 запланованих кілометрів вже відновлено 3,2 кілометра. Роботи ведуться згідно з графіком. Також майже на половину виконані роботи у напрямку до Старого Мерчика», - сказав заступник начальника з розвитку доріг Служби автомобільних доріг у Харківській області Сергій Пляка.
Ремонтні роботи ведуться на дорозі Мерефа – Лозова – Павлоград. Виконання по об'єкту становить понад 35%.
«Ремонт триває на 4 мостових спорудах: у Катеринівці, Таранівці та за Лозовою. Роботи за всіма об'єктами, які ми запланували, ведуться згідно з графіком», - сказав Сергій Пляка.
Розповідаючи про роботи з ліквідації ямковості, Сергій Пляка зазначив: щоденно на дорогах області працює від 18 до 20 бригад.
Урочисте нагородження кращих спортивних закладів регіону відбулось 12 червня під час колегії Управління у справах молоді та спорту ХОДА за участю заступника голови ХОДА Анатолія Бабічева.
«Сьогодні підбиваємо підсумки роботи за 2018 рік. Спільними зусиллями зроблено багато, і у 2019 році ми продовжуємо нашу співпрацю», - зауважив Анатолій Бабічев.
За його словами, відзнаки отримали не лише кращі спортивні заклади Харківської області, а й райони, міста та ОТГ, що активно брали участь у спортивних змаганнях.
«Одне з центральних питань на сьогодні – розбудова спортивної інфраструктури, - сказав Анатолій Бабічев. – Рішенням останньої сесії обласної ради виділено кошти на будівництво 18 майданчиків з тренажерним та гімнастичним обладнанням. І вже до 1 вересня необхідно повністю завершити ці проекти».
За словами Анатолія Бабічева, майданчики створять у Балаклійському, Барвінківському, Богодухівському, Дворічанському, Дергачівському, Красноградському, Краснокутському, Нововодолазькому, Кегичівському, Харківському районах, містах Лозова та Люботин, а також у Мереф'янській, Роганській, Малоданилівській, Золочівській, Пісочинській та Циркунівській ОТГ.
13 червня відбулися районні заходи до Дня медичного працівника.
В урочистостях взяли участь заступники голови Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Бабічев, Вадим Данієлян, голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков, голова районної ради Геннадій Лазарєв.
Кращі медичні працівники закладів охорони здоров'я Дергачівщини були відзначені Почесними грамотами та Подяками облдержадміністрації, райдержадміністрації та районної ради.
Аматорські колективи району привітали медичних працівників концертною програмою.
Шановні мешканці Малоданилівської селищної ради, повідомляємо Вам, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території для визначення можливості розміщення об'єктів громадського та промислового призначення на території Малоданилівської селищної ради за межами населених пунктів Дергачівського району Харківської області» (далі – ДПТ).
Мета, склад, зміст та основні техніко-економічні показники ДПТ.
ДПТ розробляється з метою визначення можливості розміщення машинобудівельного підприємства, уточнення планувальної структури і функціонального призначення території.
Склад ДПТ – пояснювальна записка та графічні матеріали.
Зміст ДПТ складається з опису аналізу існуючої містобудівної ситуації, проектних пропозицій, заходів цивільного захисту та протипожежних заходів, основних техніко-економічних показників, які відображені у пояснювальній записці та графічних матеріалах ДПТ.
Загальна площа території ДПТ становить орієнтовно 1,8875 га.
Замовник ДПТ: Дергачівська районна державна адміністрація Харківської області.
Розробник ДПТ: фізична особа – підприємець Шуляк Сергій Володимирович.
Інформація про місце ознайомлення: ДПТ для ознайомлення, розгляду та надання пропозицій знаходиться у відділі містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. 1Травня, 8, тел.: (05763) 3-20-42, 2-00-51. Ознайомитися з ДПТ також можна на офіційному веб-сайті Дергачівської районної державної адміністрації за посиланням http://dergachirda.gov.ua/page_175682.
Інформація про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій: начальник відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації, головний архітектор за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. 1Травня, 8, тел.: (05763) 3-20-42, 2-00-51.
Термін надання пропозицій (зауважень) до проекту містобудівної документації один місяць з дня оприлюднення даного повідомлення.
Інформація стосовно запланованих інформаційних заходів:
- розмістити повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій у проекті ДПТ на стендах у приміщеннях відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації;
- провести громадські слухання у Дергачівській районній державній адміністрації 27 червня 2019 року о 15:00 год.
19 червня 2019 року в рамках впровадження проекту «Експорт. Ера-М» відбудеться безкоштовний вебінар «Фінансування міжнародної торгівлі: Банківські гарантії, експортний акредитив, документарне інкасо».
Цільова аудиторія: керівники підприємств, представники бізнес-асоціацій, менеджери відділів ЗЕД суб'єктів господарювання, приватні підприємці Харківської області, які націлені на розширення ділового співробітництва із міжнародними партнерами. Програма заходу додається.
Під час вебінару його учасники отримають інформацію щодо:
- міжнародних, національних нормативних документів, які регламентують розрахунки при здійсненні зовнішньоекономічних операцій;
- банківських інструментів сприяння діяльності експортерів Харківщини.
Захід відбудеться 19 червня з 15:00 до 15:50 години.
Долучитися до освітнього заходу можна за посиланням: http://youtu.be/I_my7BElEx4.
12 червня під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова відбулася нарада з питання завершення робіт по переведенню на індивідуальне опалення мешканців багатоквартирних будинків м. Дергачі, смт Солоницівка та смт Мала Данилівка.
З метою запобігання пожеж, недопущення порушень правил пожежної безпеки в лісах, враховуючи високу пожежонебезпечність хвойних насаджень, відповідно до пункту 8 статті 31, статті 88 Лісового Кодексу України та статей 6, 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», правилами пожежної безпеки в лісах України, затвердженими наказом Державного комітету лісового господарства України від 27 грудня 2004 року № 278, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 березня 2005 року за № 328/10608, Положенням про лісові пожежні інстанції, затвердженим наказом Державного комітету лісового господарства України від 28 грудня 2005 року № 526, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 січня 2006 року за №47/11921, розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 11 квітня 2019 року № 200 «Про заборону відвідування населенням хвойних лісів і в'їзду до лісів області транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки протягом 2019 року»,забороняється:
- доступ населення та автотранспортних засобів у хвойні насадження;
- спалювання сміття, стерні та сухої трави у смугах вздовж залізниць, автодоріг, інших місцях що прилягають до лісових масивів та лісосмуг.
Порушники правил пожежної безпеки в лісах будуть притягуватись до кримінальної відповідальності згідно з діючим законодавством.
Відповідно до ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, громадянам за порушення вимог пожежної безпеки у лісах загрожує штраф у розмірі від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів, а у разі знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі передбачено накладання штрафу на громадян від п'ятнадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Шановні мешканці Дергачівського району!
Закликаємо вас дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав'янистій підстилці. Спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.
Пам'ятайте, що лише дотримання правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.
Якщо ви помітили займання пожежі в лісах, посадках та на відкритих територіях, просимо негайно телефонувати в службу «101».
11 червня голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков взяв участь у пленарному засіданні ХLV сесії Дергачівської районної ради VІІ скликання.
Прийняті рішення про виділення коштів на пріоритетні об'єкти:
-будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу на території КЗ «Дергачівський ліцей № 2» (на умовах співфінансування);
-будівництво амбулаторії загальної практики – сімейної медицини в с Руська Лозова (обласний бюджет);
-будівництво амбулаторії загальної практики – сімейної медицини в с. Великі Проходи (обласний бюджет);
-капремонт фасаду Пересічанського сільського Будинку культури;
- виготовлення ПКД, експертиза, технічний та авторський нагляд по об'єкту «Капітальний ремонт актового залу КЗ«Пересічанський ліцей»;
- завершення капітального ремонту зовнішньої частини будівлі АЗПСМ КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Дергачівської районної ради" в с Черкаська Лозова (обласний бюджет);
- капітальний ремонт покрівлі багатоквартирного житлового будинку по вул. Центральна, буд. 13, 22 м. Дергачі (обласний бюджет);
- капітальний ремонт спортивної зали КЗ «Слатинський ліцей";
- придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами; придбання персональних комп'ютерів (обласний бюджет, на умовах співфінасування);
- капітальний ремонт внутрішніх приміщень 1-го поверху Солоницівської поліклініки;
- капітальний ремонт спортивної зали КЗ "Солоницівська гімназія "Перлина", придбання меблів (районний бюджет);
- виготовлення ПКД, експертиза, технічний та авторський нагляд по об'єкту «Капітальний ремонт актового залу КЗ «Пересічанський ліцей», «Капітальний ремонт спортивного залу 3-го поверху КЗ «Солоницівський ліцей №1» (районний бюджет);
Прийняті рішення щодо виділення субвенції місцевим радам з районного бюджету:
- Дергачівській міській раді на капітальний ремонт по утепленню фасаду аміністративної будівлі Дергачівської міської ради; на капітальний ремонт (облаштування) тротуарної доріжки від пров.Парковий до комплексу стадіону «Авангард»; на придбання спортивного майданчика м.Дергачі;
- Проходівській сільській раді на придбання метеріалів та профілювання, коткування ґрунтових доріг, на поточний ремонт покрівлі житлової будівлі по вул.Іллінській, 26 в с. Великі Проходи; доріг по вул. Річна, Набережна в с. Великі Проходи;
- Пересічанській селищній раді на капремнт фасаду клубу;
- Прудянській селищній раді на поточний ремонт дороги вул. Лагути;
- Токарівській сільській раді на поточний ремонт дороги по вул.Привокзальній в с Дубівка;
- Безруківській сільській раді на облаштування спортивного майданчика, благоустрій.