Президент України Володимир Зеленський зустрівся зі Спеціальним представником США з питань України Куртом Волкером та Постійним представником США при Європейському Союзі Гордоном Сондландом.
Глава держави подякував американській стороні за послідовну підтримку України та зусилля США, спрямовані на досягнення мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
Володимир Зеленський обговорив із представниками адміністрації США поточну ситуацію в зоні проведення Операції об'єднаних сил, зокрема процес розведення сил і засобів навколо Станиці Луганської.
Під час зустрічі було відзначено необхідність здійснення окупаційною владою раніше узгоджених сторонами взаємних кроків, які дозволять успішно завершити процес розведення сил і покращити гуманітарну ситуацію на лінії розмежування.
Сторони висловили сподівання, що запроваджений 21 липня режим припинення вогню буде всеохоплюючим та сталим, і будь-які збройні провокації з боку окупованих територій будуть остаточно припинені.
Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 62
Шановний Олександр Миколайович!
Щиро вітаємо Вас з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добра, благополуччя, гарного настрою! Нехай у Вашому домі завжди панує мир і злагода!
06 серпня заступник голови районної державної адміністрації Євген Жувак провів особистий прийом громадян.
До заступника голови райдержадміністрації звернулася мешканка с Черкаська Лозова щодо вирішення земельного питання.
Заявниця отримала необхідні роз'яснення.
06 серпня фахівцем Дергачівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості проведено виїзний інформаційно-консультаційний захід із громадянами, які перебувають на обліку у Дергачівському міськрайонному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.
Під час заходу 13 особам, які засуджені до покарань без обмеження волі, надано інформацію про послуги служби зайнятості, про стан ринку праці, актуальні вакансії, вимоги роботодавців до претендентів на вакантні місця, можливість отримання робітничих професій у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Оновлено районну Дошку пошани, на якій відзначені кращі працівники та трудові колективи Дергачівського району за підсумками роботи у 2018 році.
Т Е Р М І Н О В О !
Дергачівською районною державною адміністрацією розпочато пошук об'єктів для придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та дитячих будинків сімейного типу
Придбання житла буде проводитися за рахунок субвенції, передбаченої в Державному бюджеті України на 2019 рік. Основною метою запровадження субвенції є надання державної фінансової допомоги для сприяння реалізації прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у сім'ї або в умовах, наближених до сімейних, шляхом забезпечення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування фінансовими ресурсами для придбання, будівництва або капітального ремонту/реконструкції житла для дитячих будинків сімейного типу, а також сприяння реалізації прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16-ти років, осіб з їх числа до досягнення ними 23-х років, на гідні умови самостійного життя.
Порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-проектні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 616).
Свої пропозиції щодо наявного житла органи місцевого самоврядування та мешканці району можуть надавати управлінню праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації (м. Дергачі, вул. 1 Травня, 8-А) за телефоном 3-10-06 з 8-00 до 17-00 год.
УВАГА!
ПОШУК КАНДИДАТІВ У БАТЬКИ - ВИХОВАТЕЛІ
ДЛЯ СТВОРЕННЯ
ДИТЯЧОГО БУДИНКУ СІМЕЙНОГО ТИПУ
НА ВИХОВАННЯ ТА СПІЛЬНЕ ПРОЖИВАННЯ ДО дитячого будинку сімейного типу влаштовується від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівнів акредитації - до його закінчення.
Діти, які виховуються в ДБСТ перебувають на державному забезпеченні: кожен місяць батькам-вихователям виділяються кошти на утримання кожної дитини у розмірі двох прожиткових мінімумів. Крім цієї матеріальної допомоги батьки-вихователі отримують від держави грошову винагороду за виховання дітей, у розмірі 35% від соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця, але не більше п'яти прожиткових мінімумів для працездатної особи.
Крім того, родині надається житловий будинок та пільги у розмірі 50% на всі комунальні послуги.
Якщо Ви виявили бажання поповнити Вашу сім'ю та допомогти дітям, які залишились без батьківської турботи, звертайтесь до:
Дергачівського районного ЦСССДМ,
Служби у справах дітей Дергачівської районної державної адміністрації
за адресою: площа Перемоги, 1, Будинок культури, кімн. 224-227,
м. Дергачі
тел. (057-63) 3-20-96; 2-04-85; 3-01-49; 3-41-76
За даними УкрГідрометцентру, 04 серпня в місті та області очікується ускладнення погодних умов: пориви вітру 15-20 м/с, сильний дощ, гроза.
Такі погодні умови можуть зумовити часткове порушення руху транспорту на автомобільних дорогах та вулицях. Районна державна адміністрація спільно з Дергачівським районним відділом ГУ ДСНС України в Харківській області звертається до мешканців та гостей Дергачівського району до обережного пересування на вулицях населених пунктів та дотримання правил безпеки.
У Дергачівській районній філії Харківського обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій Акціонерного товариства «Новий стиль», яке є лідером у виробництві офісних крісел та стільців в країнах СНД та Східної Європи. Представники роботодавця презентували такі вакансії, як вантажник, водій навантажувача, оператор-гальваніки, полірувальник, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, ливарник пластмас, оператори котельні, швачка, слюсар-електрики.
У заході взяли участь 17 безробітних.
Шановні мешканці Малоданилівської селищної ради, повідомляємо Вам, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території для визначення можливості розміщення об'єктів дорожнього сервісу на території Малоданилівської селищної ради за межами населених пунктів Дергачівського району Харківської області» (далі – ДПТ).
Мета, склад, зміст та основні техніко-економічні показники ДПТ.
ДПТ розробляється з метою визначення можливості будівництва постів технічного огляду, шиномонтажу, мийки і ремонту легкових автомобілів, уточнення планувальної структури і функціонального призначення території.
Склад ДПТ – пояснювальна записка та графічні матеріали.
Зміст ДПТ складається з опису аналізу існуючої містобудівної ситуації, проектних пропозицій, заходів цивільного захисту та протипожежних заходів, основних техніко-економічних показників, які відображені у пояснювальній записці та графічних матеріалах ДПТ.
Загальна площа території ДПТ становить орієнтовно 0,7293 га.
Замовник ДПТ: Дергачівська районна державна адміністрація.
Розробник ДПТ: приватне підприємство «Перспектива-ДІ» (кваліфікаційний сертифікат архітектора серія АА № 001676 від 18.06.2013).
Інформація про місце ознайомлення: ДПТ для ознайомлення, розгляду та надання пропозицій знаходиться у відділі містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. 1Травня, 8, тел.: (05763) 3-20-42, 2-00-51. Ознайомитися з ДПТ також можна на офіційному веб-сайті Дергачівської районної державної адміністрації за посиланням http://dergachirda.gov.ua/page_175682.
Інформація про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій: начальник відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації, головний архітектор за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. 1Травня, 8, тел.: (05763) 3-20-42, 2-00-51.
Термін надання пропозицій (зауважень) до проекту містобудівної документації один місяць з дня оприлюднення даного повідомлення.
Інформація стосовно запланованих інформаційних заходів:
- розмістити повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій у проекті ДПТ на стендах у приміщеннях відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації;
- провести громадські слухання у Дергачівській районній державній адміністрації 16 серпня 2019 року о 15:00 год.
Вона спрямована на поширення інформованості населення щодо необхідності вакцинації від дифтерії та правця.
Уляна Супрун, Володимир Курпіта та Сергій Жадан зробили щеплення від дифтерії та правця і закликали українців підтримати кампанію «Вакциновані – значить захищені».
«Пацієнтам слід вакцинуватися до вересня, оскільки з початком навчального року кількість випадків захворювання на інфекційні хвороби зростає, отже ризик виникнення спалаху підвищується, - зазначають у МОЗ. - В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 70% дітей, дорослих – ще менше. 2018 року кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. За таких умов експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху. Єдиний спосіб захиститися – зробити щеплення».
Про попередні підсумки вступної кампанії – 2019 розповів заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев під час брифінгу 30 липня.
«Вступна кампанія на Харківщині пройшла дуже спокійно, планово, без зривів і напруги. У нас працював телефон «гарячої лінії», куди міг звернутися кожен абітурієнт з будь-яким питанням. Було всього близько 40 звернень, які переважно стосувалися організаційних питань, а також користування електронними кабінетами», - зазначив Анатолій Бабічев.
Він нагадав, що прийом заяв та документів для осіб, які вступають тільки за результатами ЗНО на перший курс на місця державного замовлення, закінчився 22 липня. Усього вступники подали понад 160 тисяч заяв (понад 11 тисяч – до коледжів, технікумів, училищ, майже 150 тисяч - до закладів вищої освіти).
«Тут треба пам'ятати, що кожен абітурієнт зміг подати кілька заяв до кількох закладів вищої освіти. Кількість зарахованих будемо розуміти вже за декілька тижнів», - додав заступник керівника області.
Найбільшу кількість заяв подано до ХНУ ім. В.Н. Каразіна, НТУ «ХПІ», ХНЕУ ім. С. Кузнеця, НЮУ ім. Я. Мудрого, ХНУРЕ, ХНУМГ ім. О.М.Бекетова, НАУ ім. М.Є.Жуковського «ХАІ», ХНПУ ім. Г.С. Сковороди.
ДЕРГАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ
ЗАПРОШУЄМО ЖІНОК ТА ЧОЛОВІКІВ ВІКОМ ВІД 18 РОКІВ,
ПРИДАТНИХ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я, НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ ДО ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.
НАЯВНІСТЬ ВАКАНТНИХ ПОСАД ДО:
- 93 ОКРЕМОЇ МЕХАНІЗОВАНОЇ БРИГАДИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.
- ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.
У сухопутних військах Збройних Сил України розмір грошового забезпечення стрільця в середньому складає від 10 200 до 12 500 грн.
Військовослужбовцям військової служби за контрактом виплачується одноразова грошова допомога після укладення першого контракту:
- особам рядового складу – 14 800 грн.,
- особам сержантського та старшинського складу – 16 700 грн.,
Матеріальна допомога для вирішення соціально – побутових питань у розмірі місячного забезпечення – від 10 200 грн. (щорічна).
Допомога для оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення – 10200 грн. (щорічна).
У разі переїзду військовослужбовця на нове місце військової служби в інший населений пункт виплачується підйомна допомога у розмірі місячного грошового забезпечення (від 10 200 грн.) на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім'ї, який переїхав з ним на нове місце військової служби;
За участь в ООС передбачено додатково щомісячна доплата:
- на лінії зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони, на території противника, в акваторії Азовського моря – 17 000 грн.
- в інших місцях дислокації у межах визначеного району проведення заходів забезпечення національної безпеки і оборони (ЗНБО) – 6 500 грн.
Виплата щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій (до 5 травня) встановлена у сумі – 1 265 грн.;
Військовослужбовці, які підписали контракт зі Збройними Силами України, забезпечуються житлом залежно від потреб (казарма, казарма покращеного типу, гуртожиток, гуртожиток сімейного типу).
Військовослужбовцям, які винаймають житло виплачуються грошова компенсація за піднайом (найом) житлових приміщень.
У середньому річне грошове забезпечення військовослужбовця військової служби за контрактом з вислугою від 1 до 3 років складає – 290 000грн
За додатковою інформацією просимо звертатися до Дергачівського районного військового комісаріату за телефонами: (050) 999-12-93 або (096) 976–56–53
25 липня у дитячому оздоровчому таборі «Курорт Березівські мінеральні води» проведено профорієнтаційний захід «Велика перерва» за участю фахівців Дергачівської районної філії Харківської обласної служби зайнятості, Дергачівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, представників Харківських вузів.
Для дітей було організовано профорієнтаційні ігри, майстер-класи, вікторини. Захід відвідали більше 300 дітей.