Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 60

2019-09-02

Перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська, заступник голови районної ради Віра Стрілець, перший заступник Дергачівського міського голови Владислав Кисіль привітали зі святом Першого дзвоника учнів комунальних закладів «Дергачівський ліцей № 1» імені Данили Бакуменка, Дергачівських ліцеїв № 2, №3.

2019-08-30

Президент України Володимир Зеленський під час оголошення послання до Верховної Ради наголосив на викликах і завданнях, що стоять перед народними депутатами. Зокрема, це лібералізація економіки та зміцнення національної безпеки й оборони.
«Перед вами – низка викликів та завдань. Це і впровадження народовладдя, і довгоочікуване зняття депутатської недоторканності, і закон про імпічмент. Це дієва реформа правоохоронних органів та судової системи. Продовження реформ децентралізації та євроінтеграції», – сказав Глава держави, звертаючись до депутатів Верховної Ради України ІХ скликання.
Серед головних завдань парламенту Президент також назвав лібералізацію економіки, створення потужного «інвестиційного магніту» для залучення іноземних інвестицій, побудову цифрової держави у смартфоні, коли черги в державних установах та бюрократія відійдуть у минуле.
Крім того, серед пріоритетів – подолання рейдерства, монополій і контрабанди, досягнення реальної енергетичної незалежності, енергоефективності та вирішення проблем з тарифами, розбудова промисловості, аграрного сектору, інфраструктури, медицини, покращення освіти та відродження української науки.

2019-08-30

29 серпня делегація Дергачівського району взяла участь в обласних урочисто-траурних заходах з нагоди Дня пам'яті захисників України, які відбулися біля пам'ятника Тарасу Шевченку та на Алеї слави воїнів, загиблих у зоні АТО.

2019-08-29

29 серпня відповідно до Указу Президента України  від 23 серпня 2019 року № 621/2019 «Про День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» в Україні вперше на державному рівні відзначається День пам'яті захисників України.
У цей день ми вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість наших Героїв, які віддали життя за кожного з нас, майбутнє своєї країни, продемонстрували щире прагнення жити у вільній, демократичній державі. Вони стали гордістю, прикладом для майбутніх поколінь та залишаються в пам'яті народу.
Вічна слава нашим захисникам! Слава Україні!
Перший заступник голови
районної державної адміністрації           Інна Гаплєвська

2019-08-29

29 серпня вперше на державному рівні відзначається День пам'яті захисників України. З цієї нагоди керівники районної державної адміністрації, районної та міської рад, представники депутатського корпусу, воїни АТО та ООС ушанували пам'ять наших захисників, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

2019-08-29

29 серпня перший заступник голови районної державної адміністрації  Інна Гаплєвська, голова районної ради Геннадій Лазарєв, начальник управління освіти, культури і туризму райдержадміністрації  Наталя Давидова взяли участь у районному педагогічному форумі, який відбувся в КЗ «Дергачівський ліцей №3».

2019-08-29

Сьогодні вперше на державному рівні відбуваються заходи з нагоди Дня пам'яті захисників України. Цього року Президент України підтримав ініціативу родин загиблих, їх бойових побратимів та волонтерів і офіційно затвердив День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Насправді, пам'ятати наших Героїв кожен з нас має кожного дня. Адже мирним небом над Харківщиною, нашим щоденним спокоєм, можливістю планувати та будувати своє майбутнє, власним життям – усім цим ми завдячуємо захисникам України. Вони віддали життя, захищаючи свою країну та кожного з нас. У цей день ми вшановуємо Героїв усіх часів. Тих, хто захищав Україну та загинув за неї.
Вічна шана та вічна слава нашим захисникам. Слава Україні!
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична

2019-08-28

28 серпня перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська, начальник управління освіти, культури і туризму райдержадміністрації Наталя Давидова та делегація освітян Дергачівського району беруть участь у засіданні обласного педагогічного форуму на тему: «Сучасна освіта Харківщини: доступність, якість, визнання».

2019-08-27

Автобусні оглядові екскурсії, які охоплюють історичну частину міста, були приурочені до Дня міста та Дня Незалежності України.
За словами директорки обласного комунального закладу «Харківський організаційно-методичний центр туризму» Валентини Холодок, ініціативу проведення соціальних оглядових екскурсій було започатковано в 2018 році. Цього року екскурсанти мали змогу ознайомитися з містом за маршрутом: майдан Конституції – Благовіщенський майдан – вул. Полтавський шлях – Павлівська площа – вул. Пушкінська – вул. Весніна – вул. Сумська – майдан Свободи – вул. Сумська – майдан Конституції.

2019-08-24

Дорогі українці!
Кожен мій ранок починається з sms-повідомлення.

Це sms від Генерального штабу. За минулу добу обстрілів – сім, втрат – дві. Цифри можуть бути різними, але тільки одна робить ранок добрим. Це – нуль.
Обстрілів – нуль. Втрат – нуль.
І давайте для початку подякуємо тим, завдяки кому ми можемо сьогодні бути тут, під яскравим сонцем і чистим блакитним небом.
І щоб ці оплески почули наші захисники, які зараз боронять Україну на сході.
Завдяки вам ми відзначаємо сьогодні 28-му річницю дня проголошення Незалежності.
Хоча не зовсім правильно казати, що Україні – 28. Адже до 91-го року ми встигли чимало. Відбулося хрещення Київської Русі, Іван Федоров видав у Львові «Апостол», засновано Києво-Могилянську академію, козаки на чолі з Богданом Хмельницьким та Іваном Сірком підкорили фортецю Дюнкерк, на світ з'явилася Конституція Пилипа Орлика. Україна була однією із засновниць ООН, а Сергій Корольов зробив вагомий внесок у підкорення космосу людством. Це – лише декілька важливих подій яскравої історії нашої багатовікової та, водночас, молодої країни.

2019-08-23

Щиро вітаю земляків із подвійним святом – Днем Державного Прапора України та днем найкращого міста на землі – нашого Харкова. Традиційно ці два великих та важливих свята ми відзначаємо в один день і не можемо не помічати всю символічність такого збігу.
Харків та харків'яни несуть славу й велич українського прапора по всьому світу. Під синьо-жовтим прапором харківські воїни АТО та ООС, харківські волонтери одними з перших стали на захист нашої держави. Перемоги харківських спортсменів підіймають синьо-жовтий прапор у небо в усіх куточках земної кулі. Винаходи харківських вчених прославляють Україну далеко за її межами. Продукція харківських промисловців є візитівкою нашої країни, за якою Україну відкривають для себе жителі всіх континентів. Харківські медики рятують життя людям з багатьох країн. Хліб із зерна, зібраного нашими хліборобами, подають на стіл господині, що говорять десятками різних мов.
Під синьо-жовтим українським прапором Харків стверджується як яскраве, перспективне, прогресивне місто – невід'ємна частина молодої та сильної європейської країни.
Сьогодні в нас подвійний привід для радості та гордості. Тож святкуймо День міста та День Державного Прапора разом!
Зі святом!
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична

2019-08-23

Шановний Євген Костянтинович!
Щиро вітаємо Вас з Днем народження!

Прийміть найкращі побажання міцного здоров'я, благополуччя, злагоди, добробуту, щастя та гарного настрою.
Нехай кожен новий день буде наповнений теплом людських відносин, щедрим на приємні події. Бажаємо підтримки і розуміння з боку колег та близьких людей. Хай у Вашому домі завжди панує мир і злагода.

 

2019-08-23

23 серпня на майдані Перемоги міста Дергачі відбулася церемонія підняття Державного Прапора України. 
У церемонії взяли участь керівництво районної державної адміністрації, районної та міської рад, представники депутатського корпусу, організацій, установ, служб району, громадськість та молодь.
Учасники заходу відвідали книжкову виставку "Від незалежності до держави".

2019-08-23

23 серпня керівниця області виконала обіцянку, яку дала вільшанцям під час однієї з робочих поїздок до Дергачівського району, та завітала на святковий захід у селищі.
День визволення Вільшан від нацистських окупантів традиційно відзначають 23 серпня – разом із Днем міста Харків та Днем Державного Прапора України. Юлія Світлична привітала жителів селища з місцевим та державним святами.
«Коли ми святкуємо день визволення, то завжди поділяємо це свято на радісне та сумне. Сумне, адже розуміємо, скільки життів поклали наші діди й прадіди, щоб ми змогли насолоджуватися мирним життям. Сьогодні гідні їхньої пам'яті подвиги втілюють у життя вже їх онуки, відстоюючи цілісність та незалежність нашої держави на сході країни. Вічна шана тим, хто пішов у історію, та велика вдячність тим, хто залишився з нами, - сказала Юлія Світлична. - А яскраве й радісне це свято тому, що ми маємо змогу розвиватися, планувати та жити. Вільшанці можуть пишатися своїми історичними подіями, своїми людьми та досягненнями. Бажаю вам та вашому славному краю розвитку, процвітання та зміцнення. А всім нам – миру, здоров'я, щастя та любові».
Під час святкового заходу голова ХОДА передала керівництву селища Вільшани ключі від новенького шкільного автобуса.

2019-08-23

ХАРКІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА (далі – ХРФПП) спільно з Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації в рамках Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016-2020 роки, проводить конкурс на отримання безвідсоткового мікрокредиту за рахунок коштів обласного бюджету серед суб'єктів малого та середнього підприємництва Харківської області в розмірі:
- від 50 до 75 тис. грн. – строком до 1 року;
- від 75 до 200 тис. грн. – строком до 2 років.
Мікрокредити надаються для виробництва, переробки і збуту виробленої продукції, придбання техніки, обладнання, інноваційних та енергозберігаючих технологій, будівництва і реконструкції виробничих приміщень, надання послуг, у тому числі у сфері зеленого туризму.
Початок конкурсу 28 серпня 2019 року. Дедлайн для подачі заявок – до 18:00 години 28 жовтня 2019 року.
З умовами проведення конкурсу можна ознайомитись на сторінці ХРФПП у соціальній мережі Facebook (за посиланням –https://www.facebook.com/groups/248067341932731/).
Адреса подачі заявок: Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва, м. Харків, площа Свободи, буд. 5, ДЕРЖПРОМ, 1 під'їзд,  5 поверх, кабінети № 19-21.
Контактні телефони: (057)757-42-20, (057)757-42-32.
Порядок
Додаток 1
Додаток 2


Подождите...