Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 276
08 серпня 2014 року відбулася робоча поїздка голови Дергачівської районної державної адміністрації Веретейнікова М.М. до Слатинської селищної ради.
На виконання доручення Голови Держземагентства України Рудика С.Я. від 13 червня 2014 року, що надане начальникам головних управлінь Держземагентства в областях та місті Києві, щодо забезпечення реалізації права громадян – членів родин, загиблих під час подій, що відбулися на Майдані, Відділом Держземагентства у Дергачівському районі Харківської області, як представником Головного управління Держземагентства у Харківській області, що розпоряджається землями сільськогосподарського призначення державної власності відповідно до закону, надається всебічне сприяння родичам загиблих у Києві у разі їх звернень
07 серпня 2014 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Гаплєвської І.Б. відбулося засідання комісії районної державної адміністрації з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 4 питання, які стосуються прав та інтересів дітей, а саме: вирішення спорів щодо визначення місця проживання дитини; щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо; щодо визначення прізвища новонародженої дитині та надання дозволу батькам дитини на продаж житла.
07 серпня 2014 року відбулася робоча поїздка голови Дергачівської районної державної адміністрації Веретейнікова М.М. до Дергачівської міської ради. Голова районної державної адміністрації Микола Веретейніков спільно з Дергачівським міським головою Олександром Лисицьким відвідали навчальні заклади м. Дергачі.
06 серпня 2014 року відбулася робоча поїздка голови Дергачівської районної державної адміністрації Веретейнікова М.М. до Малоданилівської селищної ради.
Голова районної державної адміністрації ознайомився з роботою Малоданилівської музичної школи ім. Гната Хоткевича, Малоданилівського ліцею, ясел-садку «Дзвіночок», амбулаторії загальної практики сімейної медицини, Харківської державної зооветеринарної академії та селищної ради.
06 серпня головою районної державної адміністрації Веретейніковим М.М. проведено особистий прийом громадян.
Прийом проведено за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Гаплєвської І.Б., начальника відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Булгаковаої В.А., заступника начальника районного управління пенсійного фонду України в Дергачівському районі Спольнік О.М., заступника голови виконкому Солоницівської селищної ради Ткача М.О., провідного інженера виробничо-технічного відділу Дергачівської філії ПАТ «Харківгаз» Баришової Н.І., начальника Дергачівського району електромереж Тимофєєва Д.В.
Згідно з п.9 ст.1 Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контролю за операціями з ними» від 18.11.1997 № 637/97-ВР та Положенням про Державну пробірну службу України, затвердженим Указом Президента України від 13.04.2011 № 462/2011, суб'єкти господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним камінням, підлягають обов'язковій реєстрації в Державній пробірній службі.
Згідно п.4 ст. 22 вищезазначеного Закону України передбачена відповідальність за здійснення діяльності щодо операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов'язкової реєстрації в Державній пробірній службі.
Просимо звернути увагу щодо обов'язковості реєстрації в Пробірній службі України!
На виконання Указу Президента України від 21 липня 2014 року № 607/2014 «Про часткову мобілізацію» військовим комісаром Харківського обласного військового комісаріату було розроблено та затверджено наказ від 25.07.2014 № 245 «Про часткову мобілізацію».
У липні 2014 року за ініціативи голови Дергачівської районної державної адміністрації Миколи Веретейнікова, начальника відділу освіти районної державної адміністрації Сергія Крижного та голови районної організації профспілки працівників науки і освіти Валентини Серенко було проведено збір коштів серед освітян Дергачівського району на потребу допомоги пораненим, бійцям задіяних в антитерористичній операції.
За два тижні у всіх навчальних закладах району було проведено відповідну роботу, як результат, всі, без винятку працівники галузі освіти не залишилися байдужими та здали кошти на закупівлю медичних препаратів для поранених.
Відповідно до наказу відділу освіти Дергачівської райдержадміністрації від 22.07.2014 № 102 «Про проведення огляду готовності дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів району до роботи в 2014/2015 навчальному році» з 28 липня по 01 серпня членами комісії з перевірки готовності дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів до роботи в 2014/2015 навчальному році здійснено перевірку закладів освіти району до готовності роботи в новому навчальному році.
Шановні мешканці Дергачівського району!
Інформуємо вас, що з серпня починає діяти тимчасовий військовий податок!
Верховна рада України погодилася з пропозицією Кабміну ввести тимчасовий, до 1 січня 2015 року, загальнодержавний 1,5% збір на фонд оплати праці - "військовий збір".
За оперативною інформацією станом на 1 серпня по району із запланованої площі збирання 9680 га обмолочено 8236 га, що становить 85,1 %, намолочено 31237 тонн зерна при середній урожайності 37,9 ц/га. (У 2013 році на цю дату було обмолочено 11504 га, 88,8 % від плану, намолочено 37337 тонн при середній урожайності 32,5 ц/га).
01 серпня в залі засідань райдержадміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Миколи Веретейнікова відбулася нарада з сільськими, селищними, міським головами з питання ходу проведення організаційних заходів з часткової мобілізації на території Дергачівського району.
З інформацією виступив т.в.о. військового комісара Дергачівсько-Золочівського об'єднаного військового комісаріату Владислав Барибін.
31 липня в залі засідань Дергачівської районної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської за участю старшого інспектора групи соціально-виховної та психологічної роботи Дергачівської виправної колонії УДПтС України у Харківській області (109), капітана внутрішньої служби Віталія Доценка відбулось перше засідання спостережної комісії при районній державній адміністрації в новому складі.
Голова Дергачівської районної державної адміністрації Микола Веретейніков, голова Дергачівської районної ради Михайло Бушев та населення району висловлюють глибоке співчуття рідним та близьким Саіпова Кудайназара Алімбайовича у зв'язку з тяжкою втратою.
Життєвий шлях нашого земляка обірвався на 34-му році життя. Кудайназар Саіпов відправився добровольцем до зони АТО, аби захистити рідну землю, єдину Україну.
Важко знайти такі слова, які б змогли зменшити біль людини, яка втратила рідного або близького, коли покидають земне життя ті, хто намагався зробити його кращим, хто самовіддано служив народові України, ця втрата не має вимірів.
Світла пам'ять про Кудайназара, який проживав на Дергачівській землі, назавжди збережеться в серцях тих, хто його знав і працював разом з ним.
Вічна пам'ять та вічна слава Герою України, який віддав своє молоде життя за її майбутнє!