Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 21

2020-05-26

З метою протидії наслідкам пандемії співпраця Дергачівської районної філії з роботодавцями у період карантину направлена на інформування щодо можливості отримання компенсації витрат по частковому безробіттю.
Так, 20 травня керівництво філії підписало договір про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину з ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ПАТ «Укрпрофоздоровниця» та ФОП Городничим Б.В. Згідно договору 94 наймані працівника санаторію отримають допомогу із розрахунку 2/3 тарифної ставки за кожну годину втраченого робочого часу. Наймані працівники підприємця також мають змогу отримувати компенсацію заробітної плати через вимушене скорочення тривалості робочого часу.

На сьогодні ТОВ «Велмаш–Україна» за сприяння служби зайнятості отримало допомогу по частковому безробіттю для 50 працівників.
Така фінансова підтримка дозволить роботодавцю зберегти свій кадровий потенціал без додаткового навантаження на фонд оплати праці, а самим працівникам отримати передбачену законодавством матеріальну допомогу.
Дергачівська районна філія Харківського обласного центру зайнятості  закликає роботодавців району звертатися за підтримкою задля збереження робочих місць якомога більшої кількості працівників!

2020-05-25

Сьогодні, своє професійне свято відзначають філологи України. Філологія одна з найцікавіших наук, яка включає у себе цілу сукупність наукових напрямків, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як у літературній творчості, так і у мовній культурі.
«Філологія» перекладається з давньогрецької мови як «любов до слова». Любов до слова та мови – ось у чому секрет вашого професіоналізму. Ви щодня стоїте на варті культурних і духовних цінностей.
Бажаю вам міцного здоров'я, добробуту, сімейного затишку, здійснення мрій.

З повагою,

Голова Дергачівської
районної державної адміністрації                                                                        Володимир УСОВ

2020-05-25

25 травня голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов  взяв участь у позачерговій LІV сесії районної ради VІІ скликання.

2020-05-25

25 травня під головуванням голови Дергачівської районної державної адміністрації  Володимира Усова  відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації.
Було розглянуто 15 питань, у тому числі: про розгляд питань щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадян у відношенні їх дітей; про розгляд питань щодо визначення місця проживання дітей; про розгляд питання щодо доцільності визначення способу участі батьків у вихованні та спілкуванні з дитиною; про розгляд питання про продовження терміну перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя та інші.
За результатами розгляду ухвалені відповідні рішення.

2020-05-24

Щороку 24 травня в Україні відзначається День слов'янської писемності та культури. Цього дня ми вшановуємо пам'ять слов'янських первоучителів Кирила і Мефодія, що заклали основу слов'янської писемності. 20-річна просвітницька діяльність Кирила, Мефодія та їх учнів мала величезне всеслов'янське значення.
Мова – єдина і неповторна, культурне, національне та духовне надбання кожного народу світу. Галузь культури та писемності – основа існування будь-якого народу, його «генетичний код» та національна скарбниця. Адже лише любов та шана до власної історії і національних традицій, примноження культурної спадщини свого народу є основами духовного та морального розвитку нашого суспільства. Сьогодні, ми повинні не лише дбати про історико-культурну спадщину, а допомагати і підтримувати розвиток сучасної української культури.
У День слов'янської писемності і культури хочеться віддати шану та сказати: «Вічна пам'ять і вічна слава братам Кирилу і Мефодію».

Голова Дергачівської районної
державної адміністрації                                                                                                 Володимир УСОВ

2020-05-23

23 травня за ініціативи голови Дергачівської районної державної адміністрації  Володимир Усов колектив Дергачівської районної державної адміністрації та служби району долучилися до проведення Дня довкілля. Було приведено до належного санітарно-екологічного стану ділянку прибережної смуги річки Лопань.
«Ми повинні турбуватись та дбати про нашу екосистему. Особливо це стосується водних та лісових ресурсів, адже вода – це життя, а дерева – це свіже повітря. Кожен, починаючи з себе, може зробити свій вклад у збереження довкілля, для себе, для наших дітей, для нашого майбутнього» - зауважив Володимир Усов.
До цієї ініціативи долучилися місцеві мешканці. Також, голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов подякував усім за сумлінно виконану роботу. У зв'язку з послабленням карантинних заходів Володимир Усов закликав місцевих жителів та депутатський корпус долучитися до екологічної акції.


Подождите...