Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 19
Адаптивний карантин запроваджений в усіх областях України, окрім трьох: Львівської, Рівненської та Чернівецької, і майже скрізь відбувся перехід до третього етапу пом'якшення обмежувальних заходів.
На нараді також було зазначено, що після початку впровадження карантинних пом'якшень значних спалахів хвороби в країні не відбулося. До того ж в Україні тримається плато захворюваності. За минулу добу одужало 388 осіб, а захворіло – 328.
«Нам насправді вдалося порівняно непогано пройти першу хвилю пандемії. Цьому сприяла і відповідальність українців, і стратегія стримування, яку ми детально й ретельно розробляли та змінювали за потреби. Тепер у нас є досвід, розуміння й витримка, якщо прийде друга хвиля. Сподіваюся, тоді людство буде більш готовим», – наголосив Президент України.
Додатково міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що договори з Національною службою здоров'я України уклали майже всі лікарні, і доплати медикам за боротьбу з COVID-19 уже перераховують. Наразі відбувається постачання великих партій лікарських засобів проти різних хвороб, що були закуплені в попередні роки.
Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що вже готують до відкриття перші контрольні пункти в'їзду/виїзду (КПВВ) на лінії розмежування в зоні проведення ООС після 10 червня.
Дорогі діти, шановні батьки Дергачівського району!
Щиро вітаю вас з Міжнародним Днем захисту дітей!
Діти – ви наш найдорожчий скарб, наше – натхнення. Ви – наше майбутнє, майбутнє України. Ваші щирі посмішки та сяючі очі роблять дорослих по справжньому щасливими.
Шановні батьки, хочу подякувати вам за любов, тепло, добро, сімейний затишок, якими ви огортаєте своїх дітей. На вас лежить дуже велика відповідальність за виховання, здоров'я, захист, добробут і розвиток дітлахів. Саме від вас залежать перші кроки дитини у її світле та надійне майбутнє.
Від щирого серця бажаю вам діти - міцного здоров'я, щастя, успіхів, здійснення мрій, мирного неба.
Батькам же хочу побажати частіше згадувати світлі історії зі свого дитинства та дитинства своїх дітей, адже це так прекрасно повернутися до тієї незабутньої пори.
Зі святом друзі!
З повагою,
Голова Дергачівської
районної державної адміністрації Володимир УСОВ
У Міжнародний день захисту дітей голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов та заступник голови районної державної адміністрації Костянтин Лизлов відвідали та оглянули житлово – побутові умови вихованців чотирьох дитячих будинків сімейного типу: дитячий будинок сімейного типу подружжя Зубенків, який функціонує у с. Безруки, до якого влаштовано 9 дітей позбавлених батьківського піклування та які виховують одну рідну дитину; дитячий будинок сімейного типу громадянки Білослюдцевої С.А., який функціонує у с. Малі Проходи, де виховується 10 дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дитячий будинок сімейного типу подружжя Дегтяр, який функціонує у с. Дворічний Кут, до якого влаштовано на виховання та спільне проживання 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, і в якому виховується двоє рідних дітей та дитячий будинок сімейного типу подружжя Юр'євих, який функціонує у м. Дергачі, в якому виховується 9 дітей, позбавлених батьківського піклування і одна рідна дитина.
Володимир Усов привітав родини зі святом та передав дітям подарунки.
«Дякую батькам - вихователям, які взяли відповідальність за виховання та розвиток дітей. Ви їх оберігаєте, даруєте їм своє тепло та такий омріяний сімейний затишок. Ви їхня опора та надія на світле майбутнє. Хочу побажати батькам – вихователям міцного здоров'я, невичерпної енергії та вдячності в очах дітей за те, що ви вкладаєте в них частину своєї душі. Дітям же хочу побажати здійснення мрій та не забувати про те добро, що дарували вам батьки – вихователі» - сказав Володимир Усов.
Дергачівська районна державна адміністрація висловлюю подяку за допомогу та співпрацю Васильченку Сергію Степановичу – директору ТОВ «Кондитерське підприємство «Сват».
Зараз навчальні заклади забезпечують засобами захисту та дезінфектантами.
Підготовку дитсадків до відкриття обговорили під час наради голови ХОДА Олексія Кучера з керівниками РДА області.
Так, за інформацією Департаменту науки та освіти ХОДА, наразі в Харківській області працюють лише 5 закладів - у Мереф'янській територіальній громаді, це 11 груп, до яких пішли 48 дітей.
Дитсадки Харкова розпочнуть роботу з 1 червня. По всіх інших закладах рішення також прийматимуть органи місцевого самоврядування.
Раніше рішенням регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки у Харківській області дозволили з 25 травня розпочати роботу дитсадків, але за умови виконання низки рекомендацій, у тому числі власники (це здебільшого органи місцевого самоврядування) мають забезпечити дитячі заклади засобами індивідуального захисту для робітників (діти – без масок), дезінфектантами, санітарним одягом для персоналу тощо. Також для робітників дитсадків проводять інструктаж щодо особливостей роботи під час карантину. Передбачена постійна термометрія для робітників закладу та дітей – на вході в дитсадок зранку та протягом дня.
Довідка. Завдяки співпраці ХОДА з Благодійним фондом «Серце матері» та підтримці IT-компанії Playrix було придбано 9000 літрів антисептиків, які передані до 27 районів Харківщини - у першу чергу, для дитячих садочків та опорних лікарень. Також 4000 літрів передано до Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні.
Сьогодні, під головуванням голови Дергачівської районної державної адміністрації Володимира Усова відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Дергачівського району у режимі онлайн.
У ході засідання комісії було обговорено питання ліквідації осередку спалаху небезпечної інфекції, викликаної гострою респіраторною хворобою, спричиненою коронавірусом у смт Козача Лопань.
Сьогодні, в Україні відзначається День хіміка!
Ваша професія складна та водночас захоплююча.
Ви майбутнє хімічної галузі усієї України.
Дякую вам за сумлінну працю та ваш професіоналізм. Дуже сподіваюся, що завдяки вам здобутки України у галузі хімії примножаться.
Бажаю усім міцного здоров'я, добробуту, сімейного затишку та мирного неба.
Зі святом!
З повагою,
Голова Дергачівської
районної державної адміністрації Володимир УСОВ
Шановна Інна Вікторівна!
Прийміть щирі вітання з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добробуту, вірних та надійних друзів.
Нехай усі заповітні мрії здійсняться, а кожен новий день дарує яскраві моменти життя.