Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 20

2020-05-30

Сьогодні, своє професійне свято відзначають працівники видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження.
В умовах розвитку сучасних технологій, ви не даєте нам забути про друковані видання. Книга в усі часи була скарбом, історичним та культурним надбанням народу.
Дякую вам за ваш професіоналізм, сумлінну працю і любов до свої творчої професії. Бажаю усім міцного здоров'я, добробуту, життєвої вдачі, сімейного затишку та мирного неба.
Зі святом!


З повагою,
Голова Дергачівської
районної державної адміністрації                                                                          Володимир УСОВ

2020-05-29

28 травня, у газеті Верховної Ради України «Голос України» опублікувано Закон України «Про внесення змін до податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короно вірусної хвороби (COVID-19) (http://www.golos.com.ua/article/331317), де передбачені важливі зміни в законодавстві, спрямовані на підтримку бізнесу в період карантину. Зокрема йдеться про допомогу по частковому безробіттю.
Згідно закону отримувати таку допомогу зможуть не лише працівники малого та середнього бізнесу, а й фізичні особи-підприємці, які є застрахованими особами.
Звертатися за отриманням допомоги по частковому безробіттю можна протягом 90 календарних днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності, а не 30, як було раніше.
Допомогу по частковому безробіттю не оподатковуватимуть податком з доходів фізичних осіб та військовим збором.
Отримати допомогу і консультацію можливо звернувшись  до Дергачівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості.

 

2020-05-29

29 травня під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Костянтина Лизлова  відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Комісією було розглянуто 10 заяв щодо призначення (відновлення) соціальних виплат та прийняті відповідні рішення: дев'яти особам призначено щомісячну адресну допомогу на наступний 6-місячний термін та одній особі призначено допомогу на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування.

2020-05-29

Сьогодні, голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов взяв участь у нараді під головуванням голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Кучера.

2020-05-28

Шановні мешканці Дергачівського району!
Вітаю вас з одним з найважливіших православних свят –Вознесінням Господнім.
Бажаю усім міцного здоров'я та добробуту. Нехай ваша душа буде чистою, серце – люблячим, а у кожній родині панує сімейний затишок, мир і злагода.
Божого вам благословення!
З повагою,
Голова Дергачівської
районної державної адміністрації  Володимир УСОВ                                                                  

2020-05-28

Децентралізація фактично виходить на фінішну пряму: уряд затвердив перспективні плани для всіх областей України. Вони стануть основою для формування територіальних громад та побудови успішної країни, у якій комфортно жити, заявив Президент України Володимир Зеленський.
Глава держави зазначив, що з формуванням територіальних громад зменшиться вплив центральної влади на розпорядження коштами. Місцеві мешканці зможуть всередині власної громади обирати, що розвивати, де будувати школу чи дитячий садок.
«Українці зможуть отримувати якісніші й більше послуг на місцях – там, де вони живуть. Зможуть розбудовувати свої міста та села, зробити їх зручнішими та комфортнішими», – сказав Президент.
Перспективні плани вже затверджені для всіх областей України, за винятком тимчасово окупованої території АР Крим. Тимчасово окуповані території Донбасу потрапляють у план.

2020-05-28

Це питання внесли на розгляд сесії.
Керівник області ініціював внесення змін до програми «Здоров'я Слобожанщини»,  до неї додали пункт щодо додаткового стимулювання працівників медичної галузі Харківщини в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Це дозволить медикам, які захворіли, отримати допомогу від обласної ради та адміністрації у розмірі 10 тис. гривень на підтримку та лікування.
«Ми прийняли рішення вийти з ініціативою, аби коштом обласного бюджету ми змогли фінансувати медиків, які захворіли на COVID-19, - зазначив Олексій Кучер. - На Харківщині, як і в Україні, кожен п'ятий захворілий - це медик. Це буде додаткова допомога, з одного боку, а з іншого - це доказ, що влада піклується про наших лікарів».
Депутати обласної ради підтримали ініціативу голови ХОДА. Відповідні зміни внесли до обласної програми "Здоров'я Слобожанщини".

2020-05-27

Такі явища, як «зарплата в конвертах» та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.
Перш за все, це втрата страхового стажу для призначення пенсії. Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, оскільки до кишені надходять  «чисті доходи». Коли вони надають згоду працювати на таких умовах, то самі позбавляють себе соціальних гарантій.
Використовуючи працю людей без належного оформлення документів, роботодавці порушують Кодекс Законів про працю України. Тому хотілося б звернутися до осіб, які  мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані. Вимагайте від роботодавця укладання з вами трудової угоди. І навіть, якщо така угода укладена, дізнайтеся чи зареєстрована вона належним чином, чи сплачується за вас єдиний внесок. На сьогоднішній день, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються. Громадяни, які працюють без укладеного трудового договору, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, відпустки.
Пам'ятайте, що отримуючи заробітну плату в «конверті» - ви маєте досить забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім!

2020-05-27

Сьогодні, голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов провів робочу зустріч з начальником Харківської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Олександром Горбачовим.
Під час зустрічі були обговорені нагальні питання залізничної інфраструктури Дергачівського району, а саме: поновлення залізничного пасажирського перевезення у зв'язку з пом'якшенням карантинних заходів; збільшення кількості вагонів рухомого складу приміських електропоїздів; питання компенсації за залізничне перевезення пасажирів пільгової категорії та питання дотримання зупинки приміських електропоїздів на станції «Моторна» у м. Дергачі.
«Збільшення кількості вагонів рухомого складу електропоїздів є необхідністю для безпечного та комфортного користуватися послугами руху приміських електропоїздів, особливо в умовах пандемії коронавірусу COVID-19» - наголосив Володимир Усов.
Володимир Усов подякував Олександру Горбачову за порозуміння та наголосив на подальшій співпраці.


Подождите...