Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 99

2018-11-09

Вітаю земляків із Днем української писемності та мови! Знати українську, розмовляти нею, любити її – це так природно і так просто. Адже в кожного з нас вона в душі та серці, в підсвідомості, що сформована поколіннями наших предків.
Крізь роки та століття українці пронесли своє слово. Від часів Преподобного Нестора-Літописця, якого ми вшановуємо саме 9 листопада, й до сучасності.
В українській мові – історія та сила нашого народу. І в ній – наше майбутнє. Адже українська – важливий чинник державотворення, потужний об'єднавчий фактор. Розуміючи це, противники нашої незалежності різних часів завжди були єдині в боротьбі проти українського слова. Але наша мова пережила всі утиски й зараз має ті можливості для розвитку, яких не мала ніколи.
Підтримати цей розвиток – природне бажання кожного, хто любить свою країну та вірить у її майбутнє. Тож, розмовляймо українською!
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична

2018-11-08

На сьогодні є актуальним питання налагодження дієвого діалогу між пасічниками, агровиробниками, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.Відносини щодо розведення, використання та охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, інших видів запилювальної флори, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, регулюються та визначаються законами України «Про бджільництво», «Про захист рослин», «Про ветеринарну медицину», «Про племінну справу у тваринництві», «Про тваринний світ», «Про рослинний світ», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та іншими нормативно-правовими актами.
Інформація щодо правового регулювання бджільництва

2018-11-08

Перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська провела особистий прийом громадян.
До першого заступника голови райдержавної адміністрації звернулися жителі міста Дергачі та селища Пересічне.

Мешканка міста Дергачі звернулася з питань землеустрою, а жителі селища Пересічне порушили питання щодо оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Питання, озвучені в ході особистого прийому, Інна Гаплєвська пообіцяла вивчити і надати громадянам всю можливу допомогу в межах повноважень районної державної адміністрації та відповідно до чинного законодавства.

 

2018-11-07

Таким став результат таємного голосування депутатів Палати, що відбулось 6 листопада.
Посаду Віце-президента Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Юлія Світлична обійматиме до 2021 року.
«Продовжуємо відстоювати інтереси України», - сказала керівник Харківської області.
Нагадаємо, вперше Віце-президентом Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Юлію Світличну обрали в жовтні 2016 року. Вона також увійшла до складу Бюро Конгресу, в якому представлені члени Палати місцевих влад і Палати регіонів, та до Моніторингового комітету.

2018-11-07

З настанням осіннього періоду, в рамках проведення безстрокової кампанії із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах району продовжуються здійснюватись заходи, направлені на прибирання парків, скверів та інших місць загального користування, при цьому спостерігаються масові випадки самовільного спалювання опалого листя та інших рослинних залишків.
Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: ст. 50 Конституції України, ст. ст. 9, 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовиша», ст. 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», п. п. 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, п. п. 3.6., 6.4.2. Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, Закону України «Про благоустрій в населених пунктах». Дії, які є порушенням зазначених норм законодавства, тягнуть відповідальність відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Випалювання опалого листя шкодить не лише довкіллю, але і здоров'ю людини. Листя є природним фільтратором повітря: за весну, літо та осінь вбирає в себе пил і багато різних шкідливих речовин, які потім виділяються під час спалення. Дим від таких вогнищ містить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низку канцерогенних сполук. У людини ці речовини викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
Відповідаючи на питання: «А що ж треба робити з опалим та зібраним листям?» можна сказати, що найбільш дружнім по відношенню до довкілля є компостування опалого листя. Метод компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю. Компостування є природнім видом перебігу органічних речовин, який допомагає зменшити щільність грунту та ерозію. Коли листя компостується разом з рештками трави, які містять азот, кінцевий продукт є дуже цінним органічним добривом.
Шановні мешканці району! Будьте господарями своєї рідної землі! Бережіть своє майно та природу!

 

2018-11-06

06 листопада голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков взяв участь у засіданні позачергової ХХХIX сесії Дергачівської районної ради VІІ скликання.

 

2018-11-06

Доброго дня, пане Міністре. Ми чекаємо через 6 місяців на первістка. Просимо Вас детально пояснити процедуру реєстрації. Бо від батьків допомоги не багато – все з їхнього часу змінилося, а друзі всі говорять по-різному. Дякую.                                                                                                                                   Тоня Симоненко
Що потрібно зробити після народження дитини?
Батьки зобов'язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Заявниками можуть бути як батьки дитини, так й інші особи. Присутність обох батьків є обов'язковою, якщо батьки мають різні прізвища.
Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.
Як визначається походження дитини?
Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.
Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.
При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

 

2018-11-06

06 листопада заступник голови районної державної адміністрації Євген Жувак, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Микола Іщенко взяли участь у нараді Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації з питання організації, підготовки та проведення заходів до Дня працівників сільського господарства.

2018-11-06

06 листопада перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська взяла участь у засіданні сесії Прудянської селищної ради.

2018-11-06

Про це Глава держави повідомив у Києві під час зустрічі зі студентами та аспірантами.
«Дуже важливо, щоб розвиток науки, щоб підтримка талановитої молоді, студентів, аспірантів, молодих вчених відбувалася ефективно і на державному рівні», - наголосив він.
Під час спілкування Петро Порошенко назвав незадовільною нинішню ситуацію, коли сотні, а може й тисячі талановитих молодих людей змушені виїжджати з України для того, щоб продовжити займатися наукою. Саме тому й було прийнято рішення про створення зазначеного фонду, який сприятиме роботі молодих науковців та розвитку галузі в нашій державі.

2018-11-06

06 листопада в КЗ «Солоницівський ліцей №2» відбулося відкриття сучасної медіатеки за участю заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Анатолія Бабічева, голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова, начальника управління освіти, культури і туризму районної державної адміністрації Наталі Давидової.
Нова медіатека обладнана сучасною мультимедійною дошкою й комп'ютерною технікою, новими меблями, забезпечено вільний доступ до швидкісного Інтернету та книжок. 
«За сприяння голови обласної державної адміністрації Юлії Світличної ми змогли зробити сучасну медіатеку, а все для того, щоб наші діти мали комфортні умови навчання та виростали достойними громадянами нашої держави», - зазначив Костянтин Жидков.

2018-11-05

05 листопада в районній державній адміністрації під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації.
Комісією розглянуто 6 питань, в тому числі: про розгляд матеріалів суду про надання висновку щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадянина, який належним чином не виконує батьківські обов'язки; про розгляд заяв громадян щодо визначення способу участі у вихованні та спілкуванні з їх дітьми; про розгляд питання щодо затвердження висновків служби у справах дітей про підтвердження місця проживання малолітніх дітей, для їх тимчасового виїзду за межі України; про доцільність позбавлення батьківських прав громадянки, яка належним чином не виконує батьківські обов'язки, та інші. За результатами розгляду питань ухвалені відповідні рішення.

2018-11-05

5 листопада голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков взяв участь у засіданні селекторної наради, яка відбулась під керівництвом Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка. Під час загальноукраїнського селектора розглянули питання щодо розвитку системи охорони здоров'я в сільській місцевості.
Реалізація проектів будівництва амбулаторій є важливою складовою виконання доручень Президента України Петра Порошенка, уряду та Верховної Ради щодо імплементації Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості»
На території Дергачівського району заплановано будівництво двох амбулаторій загальної практики сімейної медицини в селах Руська-Лозова та Великі Проходи. На сьогодні тривають тендерні процедури на визначення підрядної організації для будівництва. Отримання дозволу на початок будівельних робіт заплановано на кінець листопада 2018 року.

2018-11-04

Шановні працівники соціальної сфери Дергачівщини!
Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята!

День працівника соціальної сфери – професійне свято фахівців, які  присвятили себе добрій справі – роботі з людьми, що потребують допомоги і підтримки.
Ваша праця надзвичайно важлива для суспільства, сповнена високого гуманізму, милосердя та душевного тепла. На ваші плечі покладено одне з найважливіших і відповідальних завдань – забезпечення державної підтримки та соціального захисту громадян, заснованих на принципах індивідуального підходу до кожної людини.
У цей святковий день висловлюю Вам вдячність за самовіддане служіння обраній справі, високий професіоналізм та витримку, любов і співчуття.
Щиро бажаю міцного здоров'я, щастя, благополуччя, миру та злагоди.
Голова Дергачівської районної
державної адміністрації                                           Костянтин Жидков

 

2018-11-02

31 жовтня на базі Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Організація надання житлово-комунальних послуг та благоустрій в ОТГ».
Учасники семінару обговорили перспективи реформування комунальної сфери в ОТГ, правову, організаційну та фінансову складову реформи. Окремо зупинилися на темі впровадження системи енергоменеджменту як складової реформування комунальної сфери.
Директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА Сергій Магдисюк зазначив, що ОТГ, не дивлячись на збільшення бюджетів після об'єднання, важко утримувати та розвивати сферу ЖКГ. Саме тому потрібно залучати для розвитку цієї галузі усі можливі механізми, а особливо механізм співфінансування, та розвивати сферу ЖКГ із залученням міжнародних партнерів.


Подождите...