Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 96

2018-11-28

Шановні мешканці Малоданилівської селищної ради, повідомляємо Вам, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території для визначення можливості розміщення на ній об'єктів індивідуального садівництва на території Малоданилівської селищної ради за межами населених пунктів Дергачівського району Харківської області» (далі – ДПТ).
Мета, склад, зміст та основні техніко-економічні показники ДПТ.
Метою ДПТ є уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, параметрів забудови при розміщенні об'єктів індивідуального садівництва та зони відпочинку.

Склад ДПТ – пояснювальна записка та графічні матеріали.
Зміст ДПТ складається з опису аналізу існуючої містобудівної ситуації, проектних пропозицій, заходів цивільного захисту та протипожежних заходів, основних техніко-економічних показників, які відображені у пояснювальній записці та графічних матеріалах ДПТ. 
Загальна площа території ДПТ становить орієнтовно 3,9253 га.
Замовник ДПТ:  Дергачівська районна державна адміністрація Харківської області.
Розробник ДПТ: комунальне підприємство «Архітектурне бюро Дергачівського району» (кваліфікаційний сертифікат архітектора серія АА № 001676 від 22.06.2013).
Інформація про місце ознайомлення: ДПТ для ознайомлення, розгляду та надання пропозицій знаходиться у відділі містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації.
Інформація про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій: головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. 1Травня, 8, тел.: (05763) 3-20-42, 2-00-51.
Термін надання пропозицій (зауважень) до проекту містобудівної документації один місяць з дня оприлюднення даного повідомлення.
Інформація стосовно запланованих інформаційних заходів:
- розмістити повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій у проекті ДПТ на стенді у приміщеннях відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації;

- провести громадські слухання у Дергачівській районній державній адміністрації 14 грудня 2018 року о 15:00 год.

Пояснювальна записка

Графічні матеріали

2018-11-28

28 листопада в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення населенню житлових субсидій, надання пільг та державної соціальної допомоги.
Комісією було розглянуто 671 заяву та прийняті відповідні рішення: 648 сім'ям надано житлову субсидію; відмовлено в житловій субсидії 3 сім'ям; призначено 1 сім'ї державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім'ї; 7 заяв не потребували винесення рішення комісії; 2 сім'ям надано дозвіл реалізовувати право на пільги по сплаті за житлово-комунальні послуги.

2018-11-27

Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що з 1 грудня розмір аліментів збільшиться?
Соня Гук
Хочу поінформувати шановну читачку, що на початку липня ми домоглися прийняття другого пакету законів у рамках проекту Уряду та Мін'юсту #ЧужихДітейНеБуває. Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.

Серед іншого ми прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Ця норма, як й інші положення пакету законів, почала діяти 28 серпня.
Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?
Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.

Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З 28 серпня це стало:
1. 1559 грн для дитини до 6 років,
2. 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.
З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:
1. 1626 грн для дітей менше 6 років,
2. 2027 грн для дітей 6 років і старших.

2018-11-27

З 9.00 28 листопада набуває чинності Указ Президента щодо запровадження воєнного стану в низці регіонів країни, в тому числі – Харківській області терміном на 30 днів.
Указ передбачає оборону, захист української землі, нашої території, територіальної цілісності, суверенітету і незалежності країни. Правовий аспект знаходиться в законодавчій площині.
Ми знайдемо баланс між діями, що забезпечать безпеку та дотримання прав і свобод громадян, які гарантуються Конституцією України.
Голова районної
державної адміністрації         Костянтин Жидков 

 

2018-11-27

27 листопада делегація Дергачівського району на чолі з заступником голови райдержадміністрації Євгеном Жуваком взяла участь в урочистостях з нагоди святкування Дня працівників сільського господарства у Палаці студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Кращі працівники агропромислового комплексу району відзначені нагородами:
Подякою Харківської обласної державної адміністрації нагороджено Кулика Олега Миколайовича – тракториста-машиніста фермерського господарства «Світанок»;
Грамотою Харківської обласної ради нагороджено Танцюру Володимира Васильовича  – тракториста-машиніста  товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Інвест»;
Подякою Харківської обласної ради нагороджено Биченка Максима Анатолійовича ­– голову селянського (фермерського) господарства «Відродження».

2018-11-27

Голова ХОДА запевнила, що через запровадження на території регіону воєнного стану конституційні права жителів Харківщини обмежувати не будуть.
«Ситуація в Харківській області – стабільна та контрольована. Транспорт, у тому числі залізничний, аеропорт, заклади громадського харчування й торгівлі працюють у штатному режимі. Ніяких заходів, що обмежуватимуть конституційні права жителів регіону, не впроваджуватиметься. Усі заходи, які проводяться в регіоні, спрямовані на підвищення рівня безпеки та обороноздатності. Ми не скасовуватимемо спортивних змагань та масових свят. Наголошую: жоден ворог не порушить наші плани. Ми продовжуємо системно працювати, будувати та розвивати регіон. Порядок, безпеку та розвиток регіону буде забезпечено», - підкреслила Юлія Світлична.
Нагадаємо, Верховна Рада України затвердила Указ Президента «Про введення воєнного стану в Україні». Воєнний стан запроваджено в низці регіонів країни, в тому числі Харківській області.

2018-11-27

Станом на 9:00 дорожниками забезпечено проїзд шляхами Харківщини - рух великовантажних автомобілів не припинявся.
Про це повідомив перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області Сергій Пляка.
«На дорогах області працювало близько 100 одиниць спецтехніки ДП «Харківський облавтодор». Залучено 139 робітників. За добу на обробку покриття використано 630 куб. м піщано-сольової суміші та 66 тонн технічної солі, - надав дані Сергій Пляка. - Для оперативного реагування на можливе виникнення надзвичайних ситуацій на дорогах загального користування області відбувається цілодобове патрулювання техніки».
Він також зазначив, що з 25 по 27 листопада область перебуває під впливом циклону, який зайшов з боку Сумської області зі швидкістю вітру до 10 м/с при температурі від -1°С до +1°С. Найбільше снігу випало в Золочівському, Богодухівському та Краснокутському районах. Поступово опади у вигляді снігу змінилися на дощ та мряку і розповсюдилися по території всієї області. Товщина снігового покрову - від 2 см до 5 см.

2018-11-26

За даними Українського гідрометеорологічного центру вдень 26 листопада та протягом доби 27 листопада у Харківській області очікується ускладнення погодних умов: сніг та мокрий сніг, місцями сильний сніг (приріст снігового покриву 8-15 см), в окремих районах налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця.
Районна державна адміністрація спільно з Дергачівським районним відділом ГУ ДСНС України в Харківській області звертається до мешканців та гостей Дергачівського району до обережного пересування на вулицях населених пунктів та дотримання правил безпеки.

2018-11-26

26 листопада в районній державній адміністрації під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова за участю голови районної ради Геннадія Лазарєва відбулася розширена апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, служб району, громадських організацій, сільськими, селищними, в.о. міського головами.
На початку апаратної наради керівники району привітали з Днем народження головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства райдержадміністрації Анну Тагашову.
Костянтин Жидков та Геннадій Лазарєв висловили Подяку  учасникам чемпіонату Європи з хортингу за II місце.

2018-11-26

27 листопада о 15.00 відбудеться виїзний прийом громадян заступником голови районної державної адміністрації Євгеном Жуваком в Токарівській сільській раді.

2018-11-26

За результатами розгляду звернення громади селища Бермінводи Пересічанської селищної ради, які звернулися 01 листопада 2018 року до депутата районної ради Антона Козлокова та громадської організації «Ветеранське братерство» з питання незадовільних (на думку заявників) умов  проживання внаслідок надходження у повітря диму від твердопаливного котла, встановленого на ТОВ «Куховар» та забруднення навколишнього середовища.
Для розгляду та вивчення питання, за розпорядженням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова були залучені фахівці відповідних служб. За результатами розгляду звернення в межах компетенції вжито відповідних заходів щодо вирішення питання, а саме газифікації підприємства.

2018-11-23

В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» створено серію інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Мета ініціативи - формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя.
https://www.youtube.com/watch?v=9HL1kBu_ODI&feature=share
https://www.youtube.com/watch?v=9HL1kBu_ODI&feature=share
https://www.youtube.com/watch?v=zy-9n2OyVJQ&t=116s
https://www.youtube.com/watch?v=DC0_VsebIaM
https://www.youtube.com/watch?v=suhKqALG--Q
https://www.youtube.com/watch?v=D_6ai0hANVk
https://www.youtube.com/watch?v=G33zXXkFnWg
https://www.youtube.com/watch?v=EodQtGDEGBE&t=5s
https://www.youtube.com/watch?v=DfXpcnDVuRY&t=2s
https://www.youtube.com/watch?v=bRDeEC8Hs2E&t=3s
https://www.youtube.com/watch?v=kEt8BiWMLTU&t=3s
https://www.youtube.com/watch?v=2nO6ESG6Glc
https://www.youtube.com/watch?v=-PEToYHSEk8
https://www.youtube.com/watch?v=TGI8MYmJQ5Y&t=3s
https://www.youtube.com/watch?v=fwk5KUe_QSU&t=8s
https://www.youtube.com/watch?v=f_0IBnEvlbA&t=5s


2018-11-23

Шановний пане Голово!
Шановні народні депутати!
Дорогі співвітчизники!
Власне кажучи, я зараз майже не маю жодних сумнівів, що зараз Верховна Рада в першому читанні точно підтримає законопроект змін до Конституції. Вони силою Основного Закону України зобов'яжуть будь-яку українську владу, наголошую - будь-яку і всі її гілки, - працювати для того, щоб забезпечити вступ України до Європейського Союзу, вступ України до НАТО.
Я не бачу аргументів не голосувати, не розумію цих аргументів і не сприймаю. І ось чому. За чотири роки ми з вами, ми з вами – це наше спільне досягнення, ми здолали величезну дистанцію на шляху до європейської і євроатлантичної інтеграції. Як вчора заявив один із єврокомісарів, Україна та Євросоюз наблизилися один до одного як ніколи - завдяки людям, які п'ять років тому розпочали Революцію гідності. Я додам від себе, що жодна держава, яка не є членом НАТО, не має сьогодні таких близьких відносин з Альянсом, як зараз має Україна. І це теж завдяки людям, які п'ять років тому розпочали Революцію гідності, і які в тому числі сидять в цьому залі.
Але якщо взяти за основу порівняння з нашими сусідами, ми, на жаль, надзвичайно сильно запізнюємось, сильно відстаємо. Польща, Угорщина, Чехія ще в березні дев'яносто дев'ятого вступили до НАТО, а в травні дві тисячі четвертого - до Євросоюзу, разом із Словенією, Словаччиною, країнами Балтії. А ми на той момент навіть у двері не постукали до цих двох найуспішніших міжнародних союзів! А ми в тому ж таки четвертому році ледве-ледве зірвали план прикувати Україну до єдиного російського економічного простору.

2018-11-22

Відкриття та освячення дошки відбулося 21 листопада, у День Гідності та Свободи.
Участь у заході взяли представники громадськості, ветерани АТО та ООС, духівництво.
Від імені голови ХОДА Юлії Світличної до присутніх звернувся її заступник Михайло Черняк. Він наголосив, що відкриття меморіальної дошки патріотам, які відстояли область від російських загарбників у 2014 році, - ініціатива громадськості, яку, безумовно, підтримало керівництво області.
«Ця ініціатива об'єднала всіх - громадськість, владу, духівництво Харківщини. Ця єдність є дуже важливою. Адже пам'ятаємо, як Президент сказав, що «вистоїть Харків – вистоїть вся Україна». Так воно і сталося. Всі харків'яни-патріоти доклали зусиль для того, щоб Харківщина вистояла. І я переконаний, що попереду в нас ще багато перемог, які стануть результатом нашої спільної роботи», - сказав Михайло Черняк.
Координатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін зазначив, що важливо пам'ятати та відзначити внесок абсолютно всіх, хто в 2014-му відстояв Харківщину від загарбників.
«Два роки тому Президент Петро Порошенко відкривав в обласній адміністрації дошку бійцям «Ягуару», які звільнили будівлю від сепаратистів у 2014-му. Але заради справедливості ми мали встановити дошку і звичайним харків'янам-патріотам, які навесні 2014 року відстояли місто. Тим, хто в березні та квітні отримував поранення, але вистояв. Ультрас харківського «Металіста», які брали активну участь у тих подіях. Нашим жінкам, які потім стали рушійною силою волонтерства. Представникам влади, які боролися за область і не здали її, як це відбулося в Луганську та Донецьку», - сказав Володимир Чистилін.

2018-11-22

22 листопада перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська провела особистий прийом громадян.
До першого заступника райдержадміністрації звернулися мешканці міста Дергачі з земельних питань та щодо перепадів напруги в електромережі по пров. Шкільному, 176, заміни електричного кабелю, електричних опір.
Всі громадяни, які звернулися до першого заступника голови районної державної адміністрації, отримали необхідні роз'яснення. Питання, які потребують детального вивчення, Інна Гаплєвська взяла під особистий контроль.


Подождите...