Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 284
25 травня 2014 року відбулися позачергові вибори Президента України. На території Дергачівського району вибори пройшли організовано, без порушень громадського порядку. Усі 56 виборчі дільниці, розпочали роботу вчасно, порушень в процесі їхньої роботи зафіксовано не було.
27 травня голова Дергачівської райдержадміністрації Микола Веретейніков провів апаратну нараду у залі засідань райдержадміністрації з сільськими, селищними, міським головами за участю голови районної ради Михайла Бушева. Згідно з порядком денним під час наради розглядалися 4 питання.
Шановні гості та мешканці району!
Сектор цивільного захисту районної державної адміністрації звертається до Вас з інформацією, що згідно повідомлення Українського гідрометцентру, в Україні очікується погіршення погодних умов.
Головне управління статистики у Харківській області оприлюднило інформацію про соціально-економічне становище Дергачівського району за січень-квітень 2014 року.
Ознайомитися зі статистичною інформацією можна за цим посиланням ...
Інформація представлена за посиланням на офіційний сайт Головного управління статистики у Харківській області: http://kh.ukrstat.gov.ua
Про це в ході брифінгу заявив голова Харківської ОДА Ігор Балута. Він зазначив, що для організації позачергових виборів Президента України, які відбудуться 25 травня 2014 року, в регіоні була проведена велика робота.
Станом на 21 травня в Харківській області зареєстровано 2 млн. 146 тис. 883 виборця. Також створено 14 територіальних виборчих комісій: 7 - у місті Харкові, 7 в Харківській області. З них створено 1689 виборчих дільниць: 1594 звичайних, 95 спеціальних.
Шановні мешканці Дергачівської міської ради повідомляємо вам, що розпочато процедуру проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів підчас розроблення проекту містобудівної документації на місцевому рівні «Детального плану території промислової зони по вул. Залізничній в м. Дергачі Дергачівського району Харківської області».
Найбільш чудовий відпочинок улітку - відпочинок на воді. Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.
Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді, адже на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.
Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил:
- не купайтеся, а тим більше не пірнайте у незнайомих місцях, не запливайте за буйки;
- не запливайте на надувних матрацах чи камерах далеко від берега;
- не купайтеся у нетверезому стані;
- не купайтеся під час шторму (якщо ви відпочиваєте на морі).
Шановний Миколо Митрофановичу!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня Вашого народження! Бажаємо Вам міцного здоров'я, родинного благополуччя, щастя та невичерпного натхнення у професійній діяльності!
Шановні хлібороби! У квітні-травні поточного року згідно із «Планом організаційних заходів щодо попередження втрат врожаю у 2014 році», Дергачівським РУ ГУ ДСНС України у Харківській області були проведені перевірки щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки цивільного захисту всіх фермерських господарств, які розташовані на території району.
21 травня 2014 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулось засідання районної робочої групи з питань сприяння органам місцевого самоврядування у здійсненні ними своїх повноважень на період підготовки та проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації, голови районної робочої групи Тетяни Малиніної за участю голови районної державної адміністрації Миколи Веретейнікова, голови районної ради Михайла Бушева, першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської, заступника голови районної державної адміністрації Катерина Каратаєвої, голови окружної виборчої комісії Сергія Бажинова, керівників силових відомств району, сільських, селищних та міського голів.
Активісти Дергачівщини можуть не тільки проїхатися районом на автівках з державною символікою, а й допомогти громаді. 11 травня вони зібралися разом, щоб відродити Удянський садок у Дергачах.
З 10 по 18 травня в місті Біла Церква відбувся – командний Кубок України з шашок – 64. За Харківську область виступали 8 спортсменів, 4 з яких Дергачівці. Це вихованці ДЮСШ «Колос», учні Малоданилівського ліцею, кандидат в майстри спорту Лисенко Ігор, першорозрядниці Супрунова Ксенія, Люліна Юлія та їх тренер міжнародний гросмейстер Бойко Сергій Михайлович.
19 травня 2014 року Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради проведені обласні змагання з водного туризму. У заході взяли участь понад 100 юних туристів із 8 районів (міст) області, а саме: Ізюмського, Дергачівського, Золочівського, Нововодолазького, Чугуївського районів, м. Первомайського, Жовтневого та Комінтернівського районів м. Харкова.
Четвертого травня в смт. Червоний Донець (Балакліївський район) відбувся фінал Харківщини на призи клубу «Шкіряний м'яч» серед хлопчаків 2003 р.н. Переможець здобував право захищати нашу область на Всеукраїнській арені в м. Києві. Серед учасників фіналу — переможці чотирьох обласних зональних груп – традиційні «чемпіони» команда Куп'янської «Мрії», Харківська ДЮСШ № 1, «господарі» фіналу команда Червоного Дінця та наш «ФК Дергачі», посилений двома кращими вихованцями Солоницівки.