Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Бронзові призери!
Четвертого травня в смт. Червоний Донець (Балакліївський район) відбувся фінал Харківщини на призи клубу «Шкіряний м'яч» серед хлопчаків 2003 р.н. Переможець здобував право захищати нашу область на Всеукраїнській арені в м. Києві. Серед учасників фіналу — переможці чотирьох обласних зональних груп – традиційні «чемпіони» команда Куп'янської «Мрії», Харківська ДЮСШ № 1, «господарі» фіналу команда Червоного Дінця та наш «ФК Дергачі», посилений двома кращими вихованцями Солоницівки.
Не зовсім вдалий для нас жереб звів у півфіналі традиційних суперників, й об'єктивно найсильніші команди цього дня, команди Куп'янська та Дергачів.
Гра розпочалась нервово і вже на п'ятій хвилині у ворота «дергачівців» був призначений досить сумнівний «пенальті», але наш воротар Олексій Їжак впевнено відбив підступний удар суперника. Та вже у наступній атаці наших хлопців, граючи на «випередження», Максим Полгуєв виводить команду вперед! 1:0 – так завершився перший тайм. На жаль, перевагу у другому таймі утримати не вдалося, більш досвідчені суперники, забивши два м'ячі, вийшли у фінал, залишивши нашим хлопцям надію на третє місце. І вона була підтверджена у грі з командою м. Харкова. Зробивши деякі тактичні зміни в складі, наша команда не дала жодного шансу супернику. Змінивши «воротарку» на футболку форварда, Олексій Їжак успішно асистував Івану Ачкасову, допомігши тому протягом 10 хвилин забити три голи у ворота харків'ян та стати кращим бомбардиром турніру. В результаті перемога з рахунком 3:1, бронзові медалі та кубок за третє місце. Ну, а в Київ закономірно поїде «Мрія» після перемоги в фіналі з рахунком 1:0 над командою Червоного Дінця.
Перед фінальною грою були проведені конкурси з футбольної майстерності серед всіх учасників, де вихованці «ФК Дергачі» виступили дуже пристойно: Іван Ачкасов посів друге місце у вправі «удар на влучність», а капітан команди Данило Воронцов переміг у вправі «удар на дальність».
Відзначимо поіменно склад команди, яка вперше (!) для Дергачівського району одержала «бронзу» у таких змаганнях: Лев та Іван Ачкасови, Данило Воронцов, Богдан Лаврушко, Олександр Клімов (Малоданилівський ліцей); Олексій Їжак, Максим Топалов, Дмитро Пасько (Дергачівська гімназія №3); Віктор Дикарєв, Максим Деменко (Дергачівський ліцей №2), Максим Полгуєв, Ігор Неледва (Солоницівський колегіум) та Михайло Муковоз (Слатинський НВК). Велика подяка керівництву та вчителям вище зазначених навчальних закладів за надані умови і можливості своїм учням для підготовки й участі у змаганнях та особисто заступнику начальника відділу освіти Сінюгіній В. І.-Є. за допомогу в організації поїздки.
Чекаємо наступних перемог!
Вадим Семенченко, виконавчий директор ДРГО РФК «Дергачі»
«ФК Дергачі» оголошує набір до молодшої підготовчої групи хлопчаків 2005 та 2006 років народження та додатковий набір у групи 2003 та 2004 років народження.
Довідки за телефонами: 2-00-38 та 050-500-04-88.