Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 287
Чорнобиль – це трагедія, біда, яка болем відгукнулася у серцях мільйонів людей. Наша країна вперше зустрілася з такою грізною силою, як ядерна енергія, що вийшла з-під контролю. Чорнобиль дав усьому людству великий урок.
За підтримки голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Балути в період з 25 до 30 квітня в області формується підрозділ територіальної оборони Збройних Сил України, основним завданням котрого є у взаємодії з підрозділами Державної прикордонної служби України посилення державного кордону, охорона особливо важливих об'єктів, які забезпечують життєдіяльність міста Харкова та області. Про це повідомив в.о. військового комісара Харківської області полковник Олександр Біда.
Секція важкої атлетики «Характер» Дергачівського РБК у черговий раз підтвердила свою назву і виборола перемогу у Міжнародному турнірі з пауерліфтингу та жиму штанги лежачи OPEN KHARKOV 2014.
Секція працює у районному Будинку культури з 2010 року. Віктор Гилун та Андрій Покусай — не тільки тренери і наставники молодих спортсменів, а й учасники команди, яка бере участь у змаганнях з пауерліфтингу.
Василь Синчук звернувся до усіх мешканців Харківської області із застереженням не піддаватися на провокаційні заклики.
«На моє переконання, на Харківщині ситуація поступово вирівнюється. Є впевненість, що позитивна динаміка матиме ефективний розвиток. Сьогодні, на жаль, ще є люди, які не мають повної інформації щодо політичної та економічної ситуації в Україні. Їх довірою зловживають. І ці громадяни, не розуміючи всієї відповідальності за свої дії, беруть участь у несанкціонованих мітингах», - прокоментував нинішню ситуацію в регіоні прокурор області Василь Синчук.
23 квітня 2014 року в Дергачівському Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся обласний семінар-практикум для директорів позашкільних навчальних закладів області на тему: "Забезпечення наступності національно-патріотичного виховання дітей у системі єдиного виховного простору позашкільного навчального закладу".
В Дергачівській райдержадміністрації протягом березня - квітня було проведено перший тур щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець". Мета цього конкурсу - розвиток професійної та політично нейтральної державної служби, яка повинна слугувати інтересам людини і громадянина, бути відкритою і прозорою для суспільства. Всього у цьому році за звання «кращого» змагалися 8 державних службовців райдержадміністрації – 2 керівника структурних підрозділів і 6 спеціалістів.
Великдень — це головне свято християн, найдавніше свято України. Воно символізує воскресіння Ісуса Христа, а в більш широкому сенсі — весну, оновлення, початок нового життя. Цілий тиждень ми вітаємо один одного словами «Христос воскрес!», «Воістину воскрес!». У ці дні зазвичай усі збираються родинами за святковим столом, смакують великодніми наїдками, серед яких - паски та крашанки- невід'ємні атрибути свята.
23 квітня територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дергачівської райдержадміністрації влаштував для підопічних відділення соціально-побутової адаптації свято.
19 квітня в Харків приземлився літак, на якому на Харківщину привезли Благодатний вогонь.
В аеропорту представників духовенства з Благодатним вогнем зустрічали голови районних державних адміністрацій, серед яких був присутній голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко.
З нагоди світлого величного християнського свята – Воскресіння Христового, прийміть сердечні вітання та найкращі побажання – міцного здоров'я, добра, злагоди та Божого благословення.
У ці весняні дні сердечно вітаю Вас зі святом Воскресіння Христового, яке зміцнює нашу надію на вічне життя.
Віра у Воскресіння Христа вселяє в нас упевненість, що Бог завжди перемагає, дає нам надію, що й у земному житті добро перемагає зло.
У Дергачівському районі триває дія соціального проекту «Зробимо наш край квітучим!». Проект покликаний не лише упорядкувати території населених пунктів, але і виховати у мешканців району почуття прекрасного, об'єднати їх зусилля для суспільно корисних справ.
Гідним продовженням соціального проекту стала участь Дергачівщини у Всеукраїнській соціально-екологічній акції «Зробимо Україну чистою!».
У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дергачівської райдержадміністрації, який знаходиться за адресою: м. Дергачі, вул. 23 Серпня, 1- А. (телефон 2-06-15), в рамках факультету інформаційних технологій, продовжує працювати соціально-педагогічна послуга Університет третього віку.
16 квітня в громадській приймальні відбувся особистий прийом громадян головою райдержадміністрації А. Руденком. Були прийняті заяви про недостатню напругу в мережі, за словами заявниці, через ведення сусідом підприємницької діяльності з ремонту автомобілів; про сприяння в отриманні кадастрового номера на земельну ділянку; про матеріальну допомогу і допомогу в отриманні ділянки.
15 квітня 2014 року відбулося пленарне засідання ХLІІ сесії Дергачівської районної ради VІ скликання.
15 квітня голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко провів засідання колегії Дергачівської районної державної адміністрації за участю голови Дергачівської районної ради Михайла Бушева.