Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Міцний «Характер» здобув перемогу
Секція важкої атлетики «Характер» Дергачівського РБК у черговий раз підтвердила свою назву і виборола перемогу у Міжнародному турнірі з пауерліфтингу та жиму штанги лежачи OPEN KHARKOV 2014.
Секція працює у районному Будинку культури з 2010 року. Віктор Гилун та Андрій Покусай — не тільки тренери і наставники молодих спортсменів, а й учасники команди, яка бере участь у змаганнях з пауерліфтингу. Секція важкої атлетики «Характер» за неповні чотири роки зросла з 5 до 15 спортсменів. Усі учасники секції працюють на результат – вдала участь у змаганнях і, що головне, робота над своїм тілом. Створена команда бере участь у змаганнях з пауерліфтингу.
Це вже четвертий турнір даної федерації, в якому наша команда взяла участь. В її складі дев'ять учасників: Анастасія Вінник - вагова категорія 56 кг, Таїсія Храмцова - ваг. кат. 56 кг, Владислав Катречко - ваг. кат. 56 кг, Віталій Гилун - ваг. кат. 67,5 кг, Олексій Шептуха - ваг. кат. 75 кг, Віктор Гилун - ваг. кат. 82,5 кг, Віталій Нарольський - ваг. кат. 82,5 кг, Віталій Ксендзов - ваг. кат. 90 кг, Андрій Покусай - ваг. кат. 100 кг.
Вони цілеспрямовано, з останніх сил, не шкодуючи себе, віддавалися боротьбі за перемогу. І недаремно - всі покращили свої результати. Анастасія Вінник виконала норматив кандидата у майстри спорту і зайняла друге місце. Храмцова Таїсія буквально наступає «на п'яти» званню майстер спорту і посіла перше місце. Владислав Катречко (на знімку вгорі), Віталій Гилун, Олексій Шептуха зайняли перші місця. Олексій Шептуха - «Геркулес» нашого залу, у віці 13 років зняв 100 кг, тим самим встановивши новий рекорд України, за віковими рамками у даній федерації, але і Таїсія Храмцова, як власник попереднього рекорду серед дівчаток підняла рекордну планку до 62,5 кілограма.
Юних спортсменів Анастасію, Таїсію та Олексія хотілося б ще відзначити й як учасників VIII Чемпіонату України WOP з пауерліфтингу та жиму лежачи. Вони показали добрі результати: Таїсія Храмцова - перше місце, Анастасія Вінник - друге, Олексій Шептуха - перше, чим заслужили право заявити себе на Чемпіонат Європи влітку цього року. З чим і вітаємо наших чемпіонів!
Віктор Гилун як ніколи наблизився до виконання нормативу майстра спорту. Бажаємо йому завоювати це звання найближчим часом.
Андрій Покусай виконав норматив майстра спорту і це довгоочікувана перемога для спортсмена.
Не можна не відзначити ще одного учасника Антона Зірченка, який безліч разів, завдяки своїй завзятості і працездатності, займав перші місця і також є першим майстром спорту у нашій секції. У рамках цих змагань він взяв участь у армліфтингу, де, як ви вже зрозуміли, посів перше місце! Побажаємо атлетові досягти ще більших висот.
Бажаємо учасникам неодноразових перемог, чемпіонського прагнення та усіляких гараздів.