Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 292
Голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко, голова Дергачівської районної ради Михайло Бушев та населення району висловлюють глибоке співчуття рідним та близьким Олексія Миколайовича Іваненка, прапорщика військової частини 3005 Східного територіального командування внутрішніх військ МВС, чий життєвий шлях обірвався під час виконання службових обов'язків на 36-му році життя. Світла пам'ять про Олексія, який народився на Дергачівській землі, назавжди збережеться в серцях тих, хто його знав і працював разом з ним.
19 лютого відбувся черговий прийом громадян головою райдержадміністрації. Більшість громадян, які прийшли поспілкуватися із керівником району скаржилися на роботу районного відділу Держземагенства. Після чергової скарги на багаторічні перебування в чергах і неможливість отримання необхідних документів, Андрій Руденко, голова райдержадміністрації запропонував провести зустріч з ліцензіатами, їх клієнтами та представниками Відділу Держземагентства у Дергачівському районі для того, щоб особисто «виправляти помилки» , які стають на шляху отримання громадянами документів на землю. Крім земельних, на прийомі звучали питання ремонту доріг, незгоди з нарахуваннями за газ та матеріальної допомоги на лікування дитини. Заяви були прийняті і взяті на контроль.
18 лютого голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко провів спільне засідання колегії Дергачівської районної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу району за участю голови Дергачівської районної ради Михайла Бушева.
18 лютого 2014 року у Департаменті цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації відбулося підведення підсумків роботи за 2013 рік. Сектор цивільного захисту Дергачівської райдержадміністрації отримав ІІІ місце серед відділів (секторів) цивільного захисту райдержадміністрацій Харківської області. Працівники сектору цивільного захисту – Ірина Шептуха (завідувач) та Світлана Зеленська (головний спеціаліст) були нагороджені подякою Департаменту цивільного захисту Харківської облдержадміністрації.
Про це сьогодні після покладання квітів до меморіального комплексу загиблим в Афганістані на виконання завдань Президента України сказав заступник голови ХОДА - керівник апарату, учасник бойових дій в Республіці Афганістан Василь Хома.
Президент України Віктор Янукович виступає за мирне врегулювання політичної кризи і наголошує, що ні одна сторона не повинна порушувати закон. Про це він сказав під час інтерв'ю журналісту Віталію Коротичу. «Мене штовхали і штовхають до різних способів, як розібратися в цій ситуації. Але я хочу сказати, що не хочу воювати. Я не хочу, щоб будь-які рішення приймались таким радикальним шляхом, і не хочу воювати. Я хочу зберегти державу», - сказав Віктор Янукович.
14 лютого керівники району – голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко та голова районної ради Михайло Бушев зустрілися з громадою села Питомник Русько-Лозівської сільської ради.
З настанням потепління зростає небезпека підйому рівнів води на водоймах Дергачівщини, і, як наслідок, підтоплення населених пунктів.Одним із визначальних чинників безаварійного пропуску льодоходу та повені є справність гідроспоруд та здатність обслуговуючого персоналу вміло, а головне, вчасно вжити усіх вичерпних заходів щодо пропуску талої води.
З метою реалізації завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій, керівництво району, керівники організацій та безпосередні очевидці страшних подій вшанували пам'ять загиблих біля пам'ятного знака воїнам-інтернаціоналістам на Алеї Слави біля Дергачівської гімназії №3.
Сьогодні в Палаці студентів НУ "Юридична академія ім. Ярослава Мудрого" відбувся урочистий прийом з нагоди відзначення 25-ї річниці виведення Радянських військ з Республіки Афганістан. У заході взяли участь голова Харківської ОДА Михайло Добкін, заступник голови – керівник апарату ХОДА, учасник бойових дій в Афганістані Василь Хома, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, Харківський міський голова Геннадій Кернес, голова Харківської обласної Спілки ветеранів Афганістану Володимир Рижков, Генеральний консул Російської Федерації в Харкові Сергій Семенов.
При Дергачівській районній державній адміністрації на виконання Закону України «Про адміністративні послуги» розпорядженням голови райдержадміністрації від 17.07.2013 р. № 245 створено Центр надання адміністративних послуг. Це інтегроване об'єднання адміністративних органів, їх структурних підрозділів, у якому забезпечуються в межах району надання якісних адміністративних послуг фізичним та юридичним особам за принципом «Єдиного вікна», що передбачає оптимізацію внутрішньо-адміністративних процедур надання адміністративних послуг, за якою залучення громадянина до процесів міжвідомчих погоджень, збирання факультативних довідок та інших супровідних документів має бути мінімальним. Ідеально налагоджений механізм надання послуг передбачає, що всі внутрішньо-організаційні процеси відбуваються всередині органу або між органами, коли споживач подає заяву і через визначений час отримує потрібний йому результат або обґрунтовану відмову.
За підтримки голови Дергачівської райдержадміністрації Андрія Руденка та згідно з наказом Дергачівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області про поліпшення, організацію роботи з виявлення та упередження порушень податкового та іншого законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадян було розроблено графік фактичних перевірок підприємств району з питань встановлення неоформлених працівників, легалізації заробітної платні, зарплатні в "конвертах" тощо.
2013 рік був не простий для нашої служби. Указом Президента № 726/2012 від 24.12.2012 року була проведена реорганізація Міністерства надзвичайних ситуацій та Державної інспекції техногенної безпеки України та утворено Державну служби України з надзвичайних ситуацій, яка підпорядковується Міністерству оборони України. Післяреорганізаційний період завжди складний для роботи любої служби, але рятувальники Дергачівського районного управління з честю справилися з поставленими перед ними задачами.
Чергові сходи громадян пройшли 12 лютого у селі Лобанівка Токарівської сільської ради під керівництвом голови райдержадміністрації Андрія Руденка та за участі голови районної ради Михайла Бушева. Перш за все, громада довела до відома керівників району про внутрішні проблеми села: це недієздатна стокова магістраль, благоустрій колодязів, влаштування дороги біля місцевого цвинтаря, вуличне освітлення і заміна стовпів лінії електропередач по вулиці Котовська.
З нагоди 25-річчя виводу радянських військ з Афганістану та з метою реалізації завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, у центральній дитячій бібліотеці 12 лютого відбувся вечір-реквієм «Ти – вічний біль, Афганістан», на який були запрошені учні 9 класу Дергачівського НВК «ЗШ-ДЗ», воїни-інтернаціоналісти Дергачівщини: Г.М. Муринець, М.М. Хорошев, Г.М. Белаш та В.В. Белаш, та й Почесний голова Пересічанської первинної ветеранської організації, Почесний житель сел. Пересічне М.В. Зінченко.