Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 291
Шановний Михайло Іванович! Щиро вітаю Вас з Днем народження! У цей святковий день від усього серця бажаю здоров'я, щастя і добробуту вам і вашій родині, великих успіхів і здобутків у всіх справах, наснаги та натхнення, довгих років життя у міцному родинному колі та серед вірних друзів і надійних партнерів. Нехай кожен день буде осяяний високим злетом душі, а добре самопочуття і гарний настрій стануть запорукою вашого процвітання. Миру, злагоди, шани, любові та достатку у вашому домі!
Дорогі жінки! За доброю традицією із святом 8 Березня приходить весна. І в цьому є певна закономірність. Бо жінка, як і весна, несе у світ особливу і велику місію природи – життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність. З прадавніх віків жінку в Україні величали Берегинею. Поняття Батьківщина, Україна, Мати однаково дорогі для кожного з нас. Щиросердечно вітаючи всіх з Міжнародним жіночим днем, низько вклоняємося вам, дорогі матері, дружини, сестри, доньки, колеги, від усього серця дякуємо, що ви завжди поруч з нами, що своєю повсякденною роботою і громадською діяльністю примножуєте добру славу Срібної Землі, здобутки держави. Щедро зичу вам міцного здоров'я і довголіття, щастя і достатку. Нехай у ваших оселях завжди лунає дитячий сміх, панує злагода і любов. Вічної вам весни і молодості.
В історії та культурі кожного народу є особистості, пам'ять про які не підвладна часу. Вона завжди зберігається у серцях людей і передається з покоління у покоління. Однією з таких особистостей в історії нашого народу є Тарас Григорович Шевченко. Великий Кобзар – знакова постать для всієї Української держави, людина, яка мріяла про те, щоб народ України жив у єдиній незалежній державі, у мирі і злагоді. Цьогоріч 9 березня Україна відзначатиме 200-річчя від Дня народження Великого Кобзаря. 7 березня на площі Перемоги у м. Дергачі відбувся урочистий мітинг, присвячений до Дня народження Тараса Шевченка.
Відповідно до Указу Президента України №224/2014 від 2 березня 2014 року відповідно до статей 112 та 118 Конституції України головою Харківської обласної державної адміністрації призначено БАЛУТУ Ігоря Мироновича.
Основною метою проведення навчального збору призначеного складу Дергачівсько-Золочівського об'єднаного районного військового комісаріату Харківської області є підвищення військових, мобілізаційних знань офіцерів, сержантів і солдат запасу. Заняття будуть проводитися на базі Дергачівсько-Золочівського об'єднаного районного військового комісаріату Харківської області.
Відповідно до вимог статті 12 «Фінансовий контроль» Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов'язані щорічно до 1 квітня 2014 року заповнити і подати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік за формою що додається до цього Закону.
1 березня відбувся районний конкурс «Від слова до слова». Цьогорічний конкурс був присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. 40 учасників, різного віку змагалися у 3-х номінаціях: «виконавська» - вірш чи проза; «усна народна творчість та гумор» - гумор; «авторська» - авторський твір.
1 березня відбудеться конкурс конкурс-фестиваль майстрів художнього слова «Від слова до слова», який 8-й раз поспіль надає можливість усім любителям художнього слова показати свою майстерність. У конкурсній програмі візьме участь 40 учасників, різного віку. І, як завжди, конкурсна програма складається з 3-х номінацій; «виконавської» - вірш чи проза;«авторської» - авторський твір; «усна народна творчість та гумор» - казки, билини та гумор. До складу журі восьмого конкурсу майстрів художнього слова входять компетентні фахівці, причетні до художнього слова: літератори та поети, журналісти та вчителі української мови. Запрошуємо усіх небайдужих до рідної мови на конкурс "Від слова до слова". Вхід вільний.
Уважаемые жители района! В первую очередь, я призываю вас к спокойствию. «Холодная» голова и рассудок помогут реально оценить происходящее в Украине. Давайте оставим политику Киеву, наша задача последовательно, методично и в полном объеме решать хозяйственные вопросы: это и подготовка к отопительному сезону 2015 года, и весенне-полевые работы, и решение проблем в сфере жилищно-коммунального хозяйства, вопросы питания детей, работы социальных сфер - образования и медицины, вопросы наполнения бюджета.
Шановні колеги, дорогі земляки! Оцінюючи ситуацію, яка сьогодні склалася в нашій державі, трагічні події, які призвели до численних людських жертв, висловлюю глибоке співчуття сім'ям загиблих на вулицях Києва та інших міст України.
УВАГА! Відділ статистики у Дергачівському районі змінює своє місцезнаходження. З 03 березня 2014 року відділ буде знаходитися за адресою: м. Харків , вул. Маршала Бажанова буд. 28. Телефон для довідок: 050-343-35-79
Прийміть співчуття з приводу тяжкої втрати – смерті Вашої матері Параски Іванівни Пліско. Важко знайти такі слова, які б змогли зменшити біль людини, яка втратила найближчу людину, неможливо висловити непоправне горе доньки, котра втратила найдорожчу людину на світі. На жаль, словами важко загоїти на серці рану від такої втрати. Світла пам'ять про Параску Іванівну буде жити в душах і серцях рідних, близьких та усіх тих, хто знав цю прекрасну, щиру людину. Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи.
"У ці трагічні дні, коли Україна понесла такі тяжкі втрати, коли загинули люди по обидва боки барикад, вважаю своїм обов'язком перед світлою пам'яттю загиблих заявити нема нічого важливішого над людське життя. І нема таких кроків, яких би ми всі разом не повинні були зробити, щоб відновити мир в Україні."
Президент Украини Віктор Янукович підписав Указ про оголошення в Україні дня жалоби. У зв'язку з людськими жертвами внаслідок масових заворушень в Україні постановляю:
1. Оголосити в Україні 20 лютого 2014 року днем жалоби.
2. У день жалоби на всій території України:
- приспустити Державний Прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій;
- відмінити розважально-концертні заходи, спортивні змагання, внести відповідні зміни до програм теле- та радіопередач.
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
«З самого початку нинішнього протистояння я закликав до діалогу, будучи категоричним противником силових варіантів, а тим паче - кровопролиття. Це мій життєвий принцип - жодна влада не варта й краплі пролитої за неї крові», - йдеться у зверненні Глави держави.