Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 237
Шановні ветерани, учасники війни!
Прийміть найщиріші вітання з 71-ю річницею Перемоги над нацизмом у Європі, Днем пам'яті та примирення!
Ваш бойовий, ратний подвиг та перемога викарбувана золотими літерами в окопах української історії, адже у Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті, вони оцінюються у 8-10 мільйонів наших співвітчизників.
Відтепер та назавжди наша держава на найбільш високому рівні відзначатиме річницю Перемоги над нацизмом в Європі. Адже ми перемогли у 1945 році. За нами правда про минуле і впевненість у своїх силах у майбутньому. Сила духу українських солдат непереможна.
Дорогі наші ветерани, Ви зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши кращими представниками однієї з націй-переможниць. Тож прийміть найщиріші вітання та подяку за Ваш подвиг заради миру та незалежності.
Ви назавжди залишитесь взірцем патріотизму та самовідданості для усіх прийдешніх поколінь!
Вічна слава всім тим, хто поліг у боротьбі за незалежність, та низький уклін всім тим, хто пройшовши через пекло війни, здобув Перемогу!
Від щирого серця бажаємо Вам та Вашим рідним, дорогі захисники, міцного здоров'я, добра й благополуччя. Нехай у Ваших домівках завжди панують мир, спокій та достаток.
Голова Дергачівської районної
державної адміністрації Олександр Політуха
Мешканці області мають змогу безкоштовно отримати другу вищу освіту у Академії праці, соціальних відносин і туризму (АПСВТ) (03680, м. Київ - 187, вул. Велика Окружна дорога, 3 за спеціальністю «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».
Проект надає можливість за державні кошти отримати другу вищу освіту (заочна форма навчання) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» за ваучером центру зайнятості.
З 01 травня 2016 року Кабінет Міністрів України скасував пільгову ціну на газ, яка діяла в опалювальному періоді для тих, хто опалює газом житло. Відтепер всі споживачі розраховуватимуться за єдиною ціною - 6,879 грн. за 1 кубометр палива. Однак підвищення вартості газу до рівня імпорту не передбачає покращення якості обслуговування споживачів, модернізацію газових мереж, підвищення їх безпеки. Тож, витрачаючи значно більше коштів на оплату послуг з газопостачання, споживачі Харківської області будуть позбавлені можливості відчуття реальних змін.
04 травня 2016 року керівництвом райдержадміністрації проведено особистий прийом громадян.На прийом прийшло 4 громадян району. Порушувалися питання стосовно оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, отримання довідки тимчасово переміщених осіб та забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку реалізація прав і свобод громадян.
На прийомі були присутні керівники служб району. На всі порушені питання мешканці громади отримали вичерпні відповіді та рекомендації.
29 квітня 2016 року у залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання колегії райдержадміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Політухи О.О. з порядком денним:
1. Про підсумки проведення в районі опалювального сезону 2015 – 2016 років та заходи щодо підготовки господарського комплексу та об'єктів соціальної сфери до опалювального сезону 2016-2017 років.
2. Про організацію медичного забезпечення та реабілітації демобілізованих військовослужбовців та членів їх сімей.
У житті кожного християнина Великдень - свято особливо шановане та величне. Й не тільки тому, що приходить воно з настанням справжньої, квітучої та теплої весни, але й тому, що є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри - над безнадією.
Кожен із нас сприймає його із відкритою душею і чистим серцем, почуттям радісної благодаті та очищення, віри у краще майбутнє.
У цей день ми дякуємо Господу Богу за те, що у дні випробувань ми відчували його захист і підтримку. Великодні дні зазвичай спонукають усіх віруючих по-новому побачити й відчути себе в світі, оцінити чистоту своїх помислів, бажань та вчинків, а ще - бути добрішими, милосерднішими, терплячішими один до одного.
Тож у ці радісні дні Пасхальних свят дозвольте побажати Вам всім душевної чистоти і гармонії, миру та спокою в сімейних оселях. Нехай чудо Воскресіння Христового надихає Вас на добрі та праведні справи. Нехай Пасхальне Свято стане для кожного початком нового життя - кращого і світлішого.
Хай Великодні дзвони наповнять серця рідних і близьких радістю, хай паска буде смачною, а святкові дні яскравими, як барви весни. Щастя, процвітання та Божої благодаті Вам, дорогі Дергачівці!
Христос Воскрес!
Голова Дергачівської районної
державної адміністрації Олександр Політуха
У ніч з 30 квітня на 01 травня 2016 року в 16 храмах Дергачівського району та в с. Польова (капличка Покрови Пресвятої Богородиці) віруючі християнських релігійних організацій східного обряду відзначатимуть велике християнське свято Пасху.
04 - 06 травня 2016 року на базі Харківської державної зооветеринарної академії відбудуться обласні змагання серед школярів «Дворовий футбол».06 - 07 травня 2016 року на базі Регіонального ландшафтного парку «Feldman Ecopark» відбудеться обласний фестиваль серед дітей Харківської області «Весняні дзвіночки».06 травня 2016 року в районному Будинку культури відбудеться районний захід присвячений Дню Перемоги та Дню пам'яті та примирення.06 травня 2016 року в навчальних закладах району відбудуться урочисті лінійки на тему: «Вклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити».
07- 08 травня 2016 року відбудуться змагання з автомобільного кросу в с. Черкаська Лозова.
09 травня 2016 року на Національному меморіальному комплексі «Висота маршала І.С. Конєва» відбудеться мітинг – реквієм з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та Дня Перемоги.
Для забезпечення охорони громадського порядку та безпечного перебування великої кількості людей в місцях проведення урочистих заходів на території Дергачівського району задіяно співробітників Дергачівського відділ поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, Дергачівського районного управління Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області та представників громадських формувань з охорони громадського порядку.
Патріотизм (грец. – paths – батьківщина) – любов до Батьківщини, відданість їй и своєму народу.
Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності – віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином. Як синтетична якість, патріотизм охоплює емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства.
Дитинство – відповідальний етап в становленні особистості та її моральної сфери. Вчасно створене сприятливе педагогічне середовище сприяє вихованню в дітях основ патріотизму і гуманності.
Інтернет-сервісом «Особистий кабінет» користується 85 тис. клієнтів ПАТ «Харківгаз».
За півроку роботи новим клієнтським сервісом «Особистий кабінет», який дозволяє в режимі онлайн передавати показання лічильника газу, звіряти стан особового рахунку, отримувати платіжки та відповіді на запитання, скористалось понад 85 тис. мешканців Харківської області (без м. Харків). Нині «Особистий кабінет» є найзручнішим способом спілкування споживачів з газовими компаніями.
Пам'ятайте, що під час пожежонебезпечного періода забороняється:
-розпалювати вогнища можна тільки в місцях, де відсутній хвойний молодняк;
-якщо ви розводите вогнище – місце, де воно буде необхідно навколо обкопати, а коли вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою піску, або води;
- потрібно слідкувати, щоб не було розлітання іскор від вогнища;
- забороняється кидати не загашеними недопалки чи сірники, це може призвести до виникнення пожежі;
- залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною шматки тканини, відходи, тощо;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу;
- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі.
Цього дня тисячі людей схиляють голови у скорботі за всіма, хто став жертвою радіаційного випромінювання. 26 квітня 1986 року світ облетіла тривожна звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Чорнобильська трагедія забрала здоров'я багатьох наших співвітчизників, позбавила житла і скалічила долі мешканців чарівного українського Полісся.
Минають роки, але не вщухає чорний біль Чорнобиля, який озивається в серцях мільйонів українців. З кожною новою аварією у світі трагедія набуває нового звучання, нагадує нам про непередбачувані наслідки людської безвідповідальності, самовпевненості та байдужості.
Чорнобильська катастрофа торкнулася багатьох країн, тому й подолання її наслідків потребує об'єднаних зусиль міжнародної спільноти.
Глобальний масштаб Чорнобильської трагедії став причиною серйозного перегляду нашого ставлення до атомної енергетики. На сьогодні здійснюється комплекс заходів щодо підвищення безпеки та надійності експлуатації атомних електростанцій України, культури безпеки при поводженні з ядерним паливом.
Дякуємо тим, хто зараз працює у Чорнобильській зоні, а також всім, хто стоїть на сторожі нашої безпеки – за пожежників, рятувальників, інших працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які готові щомиті стати на захист нашого народу від наслідків природних і техногенних катастроф. Нехай Господь усім їм дасть сили й мужність у несенні служби.
Низько схиляємо голови перед самовідданими героями, які за покликом серця пішли того квітневого дня в ядерний вогонь, щоб зупинити страшне лихо, заплативши високу ціну за наш з вами спокій і щасливе життя.
Висловлюю глибоку пошану і вдячність людям, які працюють у сфері атомної енергетики, науковцям, які досліджують вплив ядерного випромінювання, лікарям, які рятують вражених атомом людей. Не можна зупинити науково-технічний прогрес, який забезпечує нам комфортне життя. Але ми всі повинні відчувати відповідальність за свої дії, адже у нас спільний дім – наша планета.
Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, бажаю Вам, вашим рідним і близьким доброго здоров'я, щастя та добробуту.
Вічна пам'ять загиблим, вічна шана подвигу героїв-ліквідаторів!
Голова Дергачівської
районної державної адміністрації Олександр Політуха
З метою забезпечення виконання законів України від 26 листопада 2015 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» у структурі Дергачівської районної державної адміністрації утворений відділ державної реєстрації, якому від органів юстиції повністю передано повноваження по державній реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців.
З 01 травня 2016 року набирає чинності новий Закон України від 10 грудня 2015 року № 889–VІІІ «Про державну службу». Його положеннями, зокрема, передбачено:
виведення за межі держслужби політичних посад та посад патронатної служби, а також посад працівників, які виконують функції з обслуговування та допоміжні функції;
системну класифікацію посад державної служби в залежності від характеру та обсягу повноважень державних службовців, їх кваліфікації та професійної компетентності;
єдині умови вступу на державну службу шляхом проведення відкритого конкурсу.
В Дергачівській райдержадміністрації протягом березня - квітня було проведено перший тур щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець". Мета цього конкурсу - розвиток професійної та політично нейтральної державної служби, яка повинна слугувати інтересам людини і громадянина, бути відкритою і прозорою для суспільства.
На даному етапі Всеукраїнського конкурсу фахівці повинні були продемонструвати свою компетентність та практичний досвід у знанні законодавства України, професійних обов'язків та сучасних комп'ютерних технологій, умінні складати ділові документи та працювати з персональним комп'ютером. Ці складові є одними з умов професійного виконання покладених на держслужбовців обов'язків.
З метою забезпечення виконання законів України від 26 листопада 2015 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» у структурі Дергачівської районної державної адміністрації утворений відділ державної реєстрації.