Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 230

2016-11-03

Важливим напрямком реалізації екологічної політики та вирішення місцевих екологічних проблем полягає у впровадженні дієвих механізмів екологічної політики в органах місцевого самоврядування. В Україні національну екологічну політику окреслено в “Основних напрямах державної політики України у сфері охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки”, затвердженої постановою Верховної Ради України від 5 березня 1998 р. № 188/98-ВР. Однак реалізація даної проблеми стає ефективнішою під час виконання на місцевому рівні. Тому, що більшість проблемних питань пов'язаних з довкіллям вирішуються місцевими радами. Крім того вони більше можуть врахувати екологічні інтереси населення відповідної території. 

2016-11-02

З початку року ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз» перевірили роботу понад 800 тис. газових приладів мешканців регіону. Під час перевірки  1 тис. газових приладів були відключені через їх самовільну заміну, перенос та встановлення. В разі виявлення таких порушень, газорозподільне підприємство зобов'язанеприпинити подачу газу споживачу. Такі дії передбачені Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.
Щороку аварійні газові служби близько 35 тис. раз виїжджають за викликами споживачів. В багатьох випадках виклики спричиняє витік газу, що стався через самовільну заміну та встановлення обладнання.

2016-11-02

В останніх числах жовтня у м. Харкові пройшов  чемпіонат області серед юнаків та дівчат з шашок – 64. В цих змаганнях взяли участь спортсмени ДЮСШ «Колос» Дергачівського району на базі Малоданилівського ліцею. Супрунова Ксенія, Люліна Юлія, Величко Андрій, Федорчак Андрій посіли в своїх вікових категоріях другі місця. А Лисенко Ігор і Коротіна Лілія треті міста. На жаль не вистачило   одного очка для третього місця Лопіной Вероніці, яка зайняла четверте місце. 

2016-11-02

Спортсмени Дергачівського району показують високий професіоналізм на змаганнях різного рівня, а саме:
І місце у фінальних змаганнях обласної Спартакіади серед районів та міст обласного значення з шахів (тренер Михайліченко В.А.);
ІІІ місце у  фінальних змаганнях обласної Спартакіади серед районів та міст обласного значення з настільного тенісу (тренер Луніна Т.О.)
ІІІ місце у обласних змаганнях фізкультурних працівників (відповідальний за участь у змаганнях Галашко О.І.).
Вітаємо наших спортсменів та бажаємо подальших перемог!

2016-11-02

2 листопада 2016 року в залі засідань  райдержадміністрації пройшла зустріч у форматі  бізнес-семінару з представниками малого та середнього бізнесу Дергачівського та Золочівського району, представниками місцевих громад Дергачівського району. Даний захід проведено  під головуванням голови райдержадміністрації Політухи О.О. Бізнес-семінар проводився Департаментом економіки та міжнародних відносин ХОДА спільно з Регіональним фондом підтримки підприємництва та Асоціацією приватних роботодавців.

2016-11-01

28 жовтня 2016 року у залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання колегії райдержадміністрації під головуванням голови райдержадміністрації  Політухи О.О. з порядком денним:
1. Про соціально-економічний розвиток Дергачівського району та хід виконання бюджету району за 9 місяців 2016 року.
2. Про організацію  медичного забезпечення внутрішньо переміщених осіб.
В порядку контролю:
Протокольний розгляд:
3. Про стан виконання Плану заходів з реалізації Національної стратегії   профілактики соціального сирітства на період до 2020 року.

2016-10-28

Дорогі ветерани війни!
Сьогодні ми відзначаємо 72-ту річницю визволення України від нацистських загарбників.
Ця перемога дісталася нечувано дорогою ціною - ціною мільйонів життів наших співвітчизників.
У цей день наш святий обов'язок - вшанувати світлу пам'ять загиблих героїв, віддати данину поваги і підтримки нашим ветеранам, донести уроки справжнього патріотизму до підростаючого покоління.
Ні біль важких втрат, ні радість великих перемог не забулися за цей час, адже пам'ять про подвиги наших співвітчизників та вдячність за життя на вільній землі не мають історичного терміну давності – вони вічні.
У цей знаменний день слід згадати всіх і кожного з тих, хто віддав своє життя за свободу нашої Батьківщини, хто загинув на фронтах і в партизанських загонах, в окупації чи таборах смерті, хто пішов з життя від ран у повоєнний час.
Нажаль сьогодні це свято наповнилося новим змістом, адже українці знову боронять власну державу від зовнішнього агресора, а тому сучасникам, напевно, легше зрозуміти тих, хто свого часу виганяв окупантів з рідної землі.
У цей світлий мирний для нас день бажаю вам і вашим родинам благополуччя і процвітання, світлих перспектив вам і вашим нащадкам. Пам'ятайте, на якій героїчній землі ми живемо. Хай сила цієї землі допомагає долати труднощі, яких сьогодні, на жаль, багато у нашій державі. Та наш народ – сильний духом і вірний ідеалам добра і справедливості і це – назавжди!
Вічна пам'ять героям!

 

З повагою,
Голова Дергачівської районної
державної адміністрації                                                                            Олександр Політуха

2016-10-28

Шановні земляки!
28 жовтня ми відзначаємо 72-у річницю звільнення України від фашистських загарбників.
У першу чергу, це день пам'яті – пам'яті тих, хто ціною власного життя звільнив нашу землю та врятував мільйони людей не тільки в Україні, але й в усьому світі від найстрашнішої загрози всіх часів.
Також це день шани – у день вигнання з України загарбників ми вшануємо подвиг наших дідів і прадідів, адже саме завдяки їхньому героїзму, їхній самовідданості була переможена потужна ворожа армія.
Звичайно, це день віри, віри в силу українців, у непереможність нашого духу та в те, що перемога завжди буде з тим, з ким є правда.
Сьогодні, як і в 1940-і роки, нам довелося зіткнутися з військовою агресією. Сьогодні мужні українці знов захищають рідну землю, свою країну та нашу свободу. І вони гідні своїх дідів і прадідів.
У цей день хочу щиро привітати ветеранів Другої світової війни та сучасних героїв – учасників АТО. Бажаю вам здоров'я, сил, успіхів у всіх ваших починаннях та, звичайно ж, мирного неба над головою!


Голова Харківської обласної
державної адміністрації                                                                                       Юлія Світлична

2016-10-28

День визволення України від фашистських загарбників — це свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України, в день повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття.
Цей день було засновано згідно з указом президента "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні".
З нагоди 72-річчі визволення України від фашистських загарбників 28 жовтня 2016 року в м. Дергачі біля обеліску «Вічний вогонь» відбулась урочиста церемонія покладання квітів.

2016-10-28

26 жовтня  2016 року головою районної державної адміністрації Політухою О.О. відбувся виїзний прийом громадян на території Полівської  сільської ради.
На прийом зі своїми проблемами прийшла громада, якій не байдуже життя сільської ради. Так, порушувалися   питання житлово-комунального господарства, а саме ремонту дороги по маршруту Двурічний Кут- Григорівка, встановлення знаків «Увага діти» та «Пішохідний перехід», ремонт в Двурічнокутянсткій загальноосвітній школі, заміну вікон та ремонт Полівського НВК. Також активісти села наголосили на виділенні земельних ділянок місцевим жителям, які являються учасниками АТО.

2016-10-26

В рамках передплатної кампанії на 2017 рік, Укрпошта закликає всіх небайдужих до проблеми соціального сирітства в Україні долучитися до добрих справ.
Зробити добру справу може кожен бажаючий. Достатньо завітати до відділення Укрпошти та оформити передплату для будь-якого соціального закладу України на вітчизняні видання дитячої або юнацької тематики. Інформацію щодо дитячих закладів, а також найповніший перелік видань дитячої тематики можна отримати безпосередньо у поштовому відділенні.
Пам'ятаймо: наша небайдужість – щасливі посмішки дітей 

2016-10-24

Багата культура Дергачівщини на самобутні, талановиті колективи, ще однією нагородою поповнилася скарбничка перемог наших колективів.
Аматорський вокальний колектив «Мереживо» Прудянського сільського клубу, керівник Устименко В.П., зайняв І місце у регіональному фестивалі-конкурсі вокального мистецтва «Душі криниця», що відбувся 21 жовтня 2016 року у м. Харків.

2016-10-24

Вітаємо Пісарцову Поліну, ученицю 6 класу Дергачівської гімназії № 3.
У відбірковому турі проекту «Голос. Діти 3» її запросили до себе у команду відомі зірки українського шоу-бізнесу. Запальна пісня «На городі чорна редька...» не залишила байдужим жодного глядача у залі та біля екранів телевізорів. Бажаємо Поліні у команді відомої співачки Тіни Кароль досягти перемоги у проекті. Сьогодні Полінка уже гордість Дергачівщини.

2016-10-21

Зінченко Михайло Васильович народився 20 жовтня 1926 року в селищі Пересічне Дергачівського району Харківської області. Перед війною закінчив сім класів. Пережив важкі роки німецької окупації, ховався по хуторах і селах від угону у фашистське рабство. З 1943 року в рядах Червоної Армії бере участь у визволенні Білорусії та Литви. У складі 3-го Білоруського фронту бореться з фашистами в Східній Пруссії. Війну закінчив у районі міста Кенігсберга на косі Фріш Нерунг. Після війни працював на заводі «Бермінводи» начальником транспортного цеху. Навчався у вечірній школі, а потім в Московському технологічному інституті харчової промисловості. Закінчує аспірантуру при цьому ж інституті.

2016-10-20

19 жовтня 2016 року керівництвом районної державної адміністрації був проведений особистий прийом громадян.
Звернувся житель району з проханням надання роз'яснення щодо будівництва надвірних споруд. Завідувач сектору містобудування та  архітектури районної державної адміністрації, головний архітектор  надала пояснення шляхів захисту прав громадянина.


Подождите...