Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 197
Про особливості проведення ЗНО та вступної кампанії 2018 року розповів під час прес-конференції заступник голови - керівник апарату ХОДА Анатолій Бабічев.
«Новий закон про освіту вже набув чинності, і сьогодні ми працюємо над його реалізацією. Головне завдання - забезпечити якість та рівний доступ до освіти, - зауважив заступник голови ХОДА. - Два останні роки Харківська область займає лідируючі позиції у рейтингу Кабінету міністрів за показниками якості та доступності освіти. Ми не збираємося зупинятися, будемо й надалі працювати над розвитком освітньої галузі».
Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року розпочнеться з 6 лютого, основна сесія - з 22 травня.
24 жовтня 2017 року голова райдержадміністрації Костянтин Жидков бере участь у засіданні Ради регіонального розвитку.
Захід проходить у м. Києві під головуванням Президента України П.О. Порошенка.
Розглядаються наступні питання:
1.Стратегія розвитку України: ключові пріоритети та цілі державної економічної політики, масштабні інфраструктурні проспекти, цифрова економіка, європейська політична ініціатива – «план Маршалла для України».
2.Економічна модернізація України: позиція бізнесу, інвестиційна привабливість країни, дерегуляція, план промислової модернізації країни, фінансування розвитку, досвід успішних компаній, боротьба з корупцією.
3.Нова державна політика сільського розвитку: пріоритети у сфері розвитку сільської інфраструктури, модернізація амбулаторій, нова якість медичних послуг у сільській місцевості, пріоритети підтримки сільського розвитку у Державному бюджеті 2018 року, підтримка особистих селянських господарств, оформлення земельних ділянок та укладення договорів оренди землі, антирейдерська політика.
Дергачівська районна державна адміністрація висловлює подяку Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області за професійну консультативну допомогу та надання роз'яснень про зміни до законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності.
Про це повідомила голова ХОДА Юлія Світлична. 24 жовтня вона взяла участь у шостому засіданні Ради регіонального розвитку.
Захід відбувся під головуванням Президента України в Києві.
Коментуючи одне з ключових питань розвитку – залучення інвестицій у регіон, керівник області відзначила, що на Харківщині цьому процесу приділяється підвищена увага.
Засідання Ради регіонального розвитку
24 жовтня 2017 року в залі засідань районної ради відбулося пленарне засідання чергової ХХIV сесії Дергачівської районної ради VІІ скликання.
В порядку денному було розглянуто питання:
Про внесення доповнень до Регламенту роботи Дергачівської районної ради VІІ скликання, затвердженого рішенням ІV сесії Дергачівської районної ради VIІ скликання від 09 лютого 2016 року № 44-1.
Про переобрання голови постійної комісії Дергачівської районної ради VІІ скликання з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики, планування, бюджету, фінансів та податків.
Про затвердження районної цільової Програми розвитку цивільного захисту та запобігання і реагування на надзвичайні ситуації Дергачівського району на 2017 - 2019 роки (нова редакція).
Про затвердження Програми «Концепція розвитку інформаційних технологій управління Державної казначейської служби України у Дергачівському районі Харківської області на 2017 - 2019 роки».
Про внесення доповнень до Програми економічного та соціального розвитку Дергачівського району на 2017 рік, затвердженої рішенням ХV сесії районної ради VІІ скликання від 14 лютого 2017 року № 297-3.
Президент Петро Порошенко поспілкувався із мешканцями Авдіївки та наголосив, що місто стало символом стійкості українського духу, символом єдності українського народу.
«Я буду робити все від мене залежне, щоб нарешті на українську землю прийшов мир. Мир, якого конче потребує Україна», - підкреслив Петро Порошенко.
Президент зазначив, що необхідно зробити все для того, щоб примусити агресора вивести окупаційні війська, забрати зброю, артилерію і військову техніку, роззброїти незаконні формування та дати українським військам вийти на кордон.
Він нагадав, що у 2015 році виступив з пропозицією щодо миротворців ООН на Донбасі.
Президент підкреслив, що у 2017 році абсолютна більшість країн ООН Україну підтримують.
Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким утворено Організаційний комітет з питань перспективного розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», та затвердив його персональний склад.
Як зазначається в документі № 331/2017, метою акта є увічнення пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру, вшанування пам'яті жертв інших злочинів, скоєних нацистами та їх союзниками на території України під час Другої світової війни, запобігання повторенню злочинів проти людяності.
Співголовами Організаційного комітету є Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та Глава Адміністрації Президента України Ігор Райнін. Передбачається, що співголови оргкомітету можуть у разі потреби вносити зміни до його персонального складу, утворювати робочі групи для забезпечення його діяльності, залучати до роботи в ньому представників органів виконавчої влади, наукових установ, громадських об'єднань, а також вітчизняних та іноземних учених, експертів.
Відповідне рішення було прийнято під час зустрічі Бюро Конгресу в Страсбурзі.
Про це повідомила Віце-президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, голова ХОДА Юлія Світлична.
«Візит делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи в Україну заплановано на 21 та 22 листопада. Програму візиту під час зустрічі Бюро Конгресу обговорили з президентом Конгресу. До України їдуть сама Гудрун Мюслер-Торнстром (президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи), президенти обох палат Конгресу - Палати місцевих влад та Палати регіонів, керівництво Моніторингового комітету», - відзначила Юлія Світлична.
На її думку, таке рішення говорить про високу оцінку та досягнення роботи української делегації в Конгресі та інтерес до України.
23 жовтня 2017 року під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова за участю заступника голови районної ради В.П. Стрілець у приміщенні актового залу Харківської державної зооветеринарної академії відбулася виїзна апаратна нарада з керівниками відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, служб району, місцевими головами, керівниками установ, розташованих на території селищної ради, депутатами Малоданилівської селищної ради, представниками селищної громади.
У нараді взяла участь заступник директора Департаменту – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області Євгенія Іванська.
21 жовтня 2017 року виповнюються 70-ті роковини трагічних подій - масової депортації цивільного населення західноукраїнських областей до східних регіонів колишнього СРСР, що увійшла в історію під кодовою назвою операція «Захід». Головним завданням операції радянських каральних органів було послабити національно-визвольний рух в Україні. Протягом одного дня тоді примусово виселили понад 76 тис. осіб.
Петро Порошенко відзначає важливість старту медичної реформи, яка зробила ще один крок – схвалення Верховною Радою в першому читанні внесеного ним проекту закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості».
«Давши старт медичній реформі, Верховна Рада зробила ще один важливий крок – прийнято також у першому читанні внесений Президентом закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», - зазначив Петро Порошенко.
Необхідну медичну техніку для дітей з вадами слуху закупили вперше за останні п'ять років. На ці цілі виділили 183 тис. грн з обласного бюджету.
18 жовтня заступник голови ХОДА Михайло Черняк передав сертифікат на 41 слуховий апарат керівництву 1-ї обласної дитячої клінічної лікарні, на базі якої проходять лікування діти з порушеннями слуху.
«Сфера охорони здоров'я, безумовно, є пріоритетною для обласної адміністрації, особливо, коли мова йде про дітей. Сьогодні, завдяки бюджетній децентралізації, на місцях є достатньо коштів, які ми можемо спрямовувати на розвиток, у тому числі цієї галузі, - зазначив Михайло Черняк, спілкуючись з пацієнтами та колективом лікарні. - У цьому році за ініціативи очільника області Юлії Світличної для обласної дитячої лікарні закуплено нове обладнання. Крім того, в рамках обласної програми «Здоров'я Слобожанщини» ми закупили слухові апарати для дітей, які їх потребують».
Про це розповів заступник голови ХОДА Михайло Черняк у ході перших міжгалузевих зборів голів первинних профспілкових організацій Харківської області, які відбулися 19 жовтня.
Михайло Черняк привітав учасників заходу від імені керівника області Юлії Світличної.
«Саме первинні профспілкові організації становлять основу профспілкового руху. До голів первинок у першу чергу звертаються люди, тому основне кредо первинної профспілкової організації повинно бути - «Профспілка - для людини!», - зачитав Михайло Черняк звернення голови ХОДА.
Заступник керівника області відзначив, що на загальноукраїнському рівні наш регіон характеризується досить високим рівнем добробуту населення, ємним ринком праці та високим трудовим потенціалом.
Президент Петро Порошенко заявляє, що недоторканність народних депутатів буде скасована в Україні. Глава держави очікує, що вже на наступній сесії Верховна Рада підтримає трьомастами голосами відповідні зміни до Конституції України для остаточного й безповоротного вирішення цієї проблеми.
«Як і обіцяли, недоторканність в Україні буде ліквідована. Минулого року необмеженого імунітету ми позбавили суддів», - зазначив Петро Порошенко у коментарі на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.