Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 193
17 листопада 2017 року Харківським обласним військовим комісаріатом проведено показове інструкторсько-методичне заняття з питання розгортання попереднього пункту збору техніки національної економіки та поставки її до військових організаційних структур на базі ТОВ «САТТІ-2001», що розташоване у м. Харкові по вул. Виконкомівській, 30.
У заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська, військовий комісар Дергачівського районного військового комісаріату В.М. Тріщенко, завідувач сектору з питань оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та роботи з правоохоронними органами О.М. Шкредова.
Шановні працівники радіо, телебачення, зв'язку
Дергачівського району!
Вітаю вас з професійним святом – Днем працівників радіо, телебачення та зв'язку!
Сучасні інформаційні технології стали потужним поштовхом розвитку всіх галузей економіки, доступ до великого обсягу інформації дозволяє кожному з нас розширювати світогляд та орієнтуватися в процесах, що відбуваються в стрімко мінливому світі.
Завдяки достовірній, об'єктивній і якісно поданій інформації вибудовується діалог між владою і громадянами, формується громадянське суспільство, забезпечується прозорість діяльності органів державної влади.
Упевнений, кращі традиції працівників радіо, телебачення та зв'язку будуть не тільки збережені, а й обов'язково примножені.
Нехай Ваша праця приносить Вам радість та процвітання!
Бажаю всім працівникам радіомовлення, телебачення, зв'язку здоров'я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у роботі!
Голова Дергачівської районної
державної адміністрації Костянтин Жидков
16 листопада голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, відповідних служб району щодо стану готовності до проведення заходів до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933.
Голова ХОДА разом із дружиною Президента України Мариною Порошенко бере участь у роботі Першого національного форуму «Вчимося жити разом».
Захід, присвячений мультидисциплінарному підходу в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, проходить 16 листопада на Харківщині.
Вітаючи учасників форуму, Юлія Світлична зазначила, що його назва є дуже символічною для сучасної України, адже наша країна сьогодні також вчиться - бути ефективною державою, яка спирається на сильні інститути, та ефективним суспільством, яке формується відповідальними небайдужими громадянами.
«І утвердження соціальної інклюзії, як повсякденної форми життя, є одним з критеріїв невіддільної складової успіху України як частини європейської сім'ї», - підкреслила голова ХОДА.
Вона подякувала Марині Порошенко, яка півтора року тому очолила рух із впровадження інклюзивної освіти в Україні.
«Попри те, що проблема була відомою всім, ніхто не брався за її вирішення на державному рівні. Тепер у нас з'явилася можливість узгоджувати місцеві та загальнонаціональні ініціативи, координувати зусилля громадянських та міжнародних організацій», - сказала Юлія Світлична.
Вона також наголосила на важливості законодавчих ініціатив Президента Петра Порошенка у цій сфері.
16 листопада 2017 року в залі засідань райдержадміністрації під головуванням керівника апарату районної державної адміністрації Т. Д. Остропілець відбулося навчання з працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації на тему: «Про порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців».
16 листопада 2017 року з 13.00 год. до 15.00 год. у приміщенні управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації підприємством ПП «ФОРВАРД ОРТО» було проведено виїзну консультацію з залученням лікаря-ортопеда. Відбулася презентація зразків ортопедичного взуття для здійснення замірів та підбору моделей за направленнями, виданими управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, для безоплатного забезпечення протезно-ортопедичними засобами реабілітації. Послугу було надано 14 особам, які виявили бажання замовити вироби на даному підприємстві.
14 листопада парламент прийняв у другому читанні проект закону №7117, який має підвищити доступність та якість медичного обслуговування у сільській місцевості.
Сільська медицина сьогодні
Понад 13 мільйонів українців мешкає в селах. Лікарі ж не хочуть туди їхати, бо сільська медицина фінансується за залишковим принципом, а у сільських амбулаторіях немає навіть найнеобхідніших умов. 23 тисячі сіл і селищ мають 4 тисячі амбулаторій та 12700 ФАПів. Зараз вони, як правило, перенаправляють пацієнтів «у район» або «область», де є кваліфікована допомога. Для порівняння: в усьому світі первинна ланка в сільській місцевості ефективно працює і вирішує на місці до 80% медичних звернень.
Що зміниться в сільській медицині
Передусім, первинна медицина в селі мусить стати доступною і якісною. Тому медичні практики мають стати автономними та самокерованими (для цього вже ухвалено закон про автономізацію, він набув чинності). Не менш важливо для медичних практик в селах отримати реальне фінансування — і це зроблять закони №№6327, 6604 («Гроші ходять за пацієнтом»). Медики в селах зможуть заробляти гідні гроші.
15 листопада 2017 року голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков взяв участь у форумі «Будуємо майбутнє разом», який відбувся в м. Харків в готелі «Прем'єр Палац».
Під час заходу представники місцевих органів влади та неурядових організацій Харківщини разом з представниками німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH презентували практичні результати спільних проектів у сфері інтеграції внутрішньо переміщених осіб та зміцнення спроможностей приймаючих їх громад та обговорені спільні проекти з удосконалення громадської інфраструктури, підтримки потужностей державних установ, покращення соціальної інтеграції та їх результати, яких було досягнуто за останні два роки.
15 листопада 2017 року в приміщенні Дергачівської районної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань звільнення громадян від сплати за соціальне обслуговування в структурних підрозділах територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації.
Комісією було розглянуто 15 заяв щодо надання безоплатного соціального обслуговування у відділенні денного перебування громадян у вигляді відвідання лекцій, бесід, зустрічей, занять у гуртках, занять ЛФК, екскурсій, участі в самодіяльних художніх колективах.
Розглянувши заяви громадян, комісія вирішила дати дозвіл на безоплатне обслуговування у відділенні денного перебування.
15 листопада голова Дергачівської районної державної адміністрації Костянтин Жидков провів особистий прийом громадян.
До керівника району звернулися жителі м. Дергачі та с. Черкаська Лозова з різних питань соціального і правового характеру.
Зокрема, учасник бойових дій в зоні АТО, житель с. Черкаська Лозова просив допомогти у виділенні житла. Один із заявників звернувся з питання встановлення газового котла.
Також, до очільника району звернулася мешканка м. Дергачі з питання надання матеріальної допомоги на лікування дитини.
Всі питання, озвучені в ході особистого прийому, Костянтин Жидков пообіцяв вивчити і надати громадянам всю можливу допомогу в рамках повноважень районної державної адміністрації та відповідно до чинного законодавства.
14 листопада 2017 року в залі засідань районної ради відбулося пленарне засідання позачергової ХХV сесії Дергачівської районної ради VІІ скликання.
В порядку денному було розглянуто питання:
Про внесення змін та доповнень до додатків 1, 2 на 2017 рік районної Програми підтримки організації надання соціальних послуг на 2015-2018 роки, затверджених рішенням ХII сесії районної ради VІІ скликання 13 грудня 2016 року № 257-16.
Про внесення змін до Заходів на 2017 рік щодо виконання Програми соціального захисту населення Дергачівського району Харківської області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням позачергової ІІ сесії районної ради VІІ скликання від 15 грудня 2015 року № 23-11.
Про внесення змін до Програми підтримки учасників Антитерористичної операції та членів їх сімей Дергачівського району Харківської області на 2017 рік, затвердженої рішенням ХV сесії районної ради VІІ скликання 14 лютого 2017 року № 304-10.
Про внесення змін до рішення ХІІ сесії Дергачівської районної ради VІІ скликання від 13 грудня 2016 року №264-23 «Про районний бюджет на 2017 рік» (зі змінами).
У форумі «Будуємо майбутнє разом» 15 листопада візьме участь заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
Під час заходу представники місцевих органів влади та неурядових організацій Харківщини разом з представниками німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH презентують практичні результати спільних проектів у сфері інтеграції внутрішньо переміщених осіб та зміцнення спроможностей приймаючих їх громад. Крім того, учасники дискусії висловлять своє бачення реалізації таких проектів до 2019 року.
Прес-брифінг відбудеться з 9:00 до 9:30 в готелі «Прем'єр Палац» (пр-т Незалежності, 2).
15 листопада 2017 року о 13.00 відбудеться особистий прийом громадян головою районної державної адміністрації К. С. Жидковим в громадській приймальні райдержадміністрації.
Попередній запис та довідки за телефоном: (05763) 3-03- 69, 3-01-68, 3-01-68.
16 листопада 2017 року о 10.30 відбудеться виїзний прийом громадян першим заступником голови районної державної адміністрації І.Б. Гаплєвською у Протопопівській сільській раді.
Попередній запис та довідки за телефоном: (05763) 3-03- 69, 3-01-68.
13 листопада 2017 року під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова за участю заступника голови районної ради Віри Стрілець у приміщенні Мало-Проходівського сільського Будинку культури відбулася виїзна апаратна нарада з керівниками відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, служб району, місцевими головами, керівниками установ, розташованих на території сільської ради, депутатами Проходівської сільської ради, представниками сільської громади.