Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 202
Захід відбувається в Харкові з 3 по 6 жовтня.
І Харківський міжнародний юридичний форум «Право та проблеми сталого розвитку в глобалізованому світі» зібрав у юридичній столиці України представників близько 20 країн світу. Участь у відкритті форуму та перших заходах у його рамках взяли керівник області, один зі співзасновників форуму Юлія Світлична, Генеральний прокурор України Юрій Луценко та Міністр юстиції України Павло Петренко.
Зокрема, Юлія Світлична та Юрій Луценко стали учасниками фахової дискусії, що розгорнулася на засіданні круглого столу «Проблеми імплементації правосуддя перехідного періоду в Україні».
Генеральний прокурор проінформував учасників дискусії про хід реформ у системі прокуратури та висловив своє бачення змін, що необхідні судовій системі. Зокрема, Юрій Луценко зупинився на питанні створення та функціонування антикорупційного суду.
«Україна потребує системи антикорупційних судів для всіх правоохоронних органів і для всіх випадків кримінальної корупції. Вищий антикорупційний суд, з моєї точки зору, має бути створений у конституційний спосіб - через Вищу раду правосуддя - під наглядом громадськості, у тому числі іноземних фахівців судочинства. Друге – він має мати відділення в усіх областях. Третє – він має стосуватися всіх справ щодо кримінальної корупції, в незалежності від того, який орган їх виявив. Якщо ми так зробимо, країна зробить величезний крок уперед», - відзначив Юрій Луценко.
Відбулася зустріч голови райдержадміністрації Костянтина Жидкова з мешканцями гуртожитку по вул. Центральній, 18. м. Дергачі за участю першого заступника голови райдержадміністрації І.Б. Гаплєвської, в.о. міського голови К.І. Бондаренко.
Під час зустрічі було обговорено питання придбання гуртожитку по вул. Центральній, 18 у комунальну власність громади Дергачівської міської ради та подальше вирішення питання щодо проживання мешканців гуртожитку на законних засадах.
Відділ містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської райдержадміністрації повідомляє, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території для визначення можливості розміщення об'єктів виробничо-складського призначення на території Русько-Лозівської сільської ради за межами населених пунктів Дергачівського району Харківської області».
З 3 по 6 жовтня в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого пройде 1-й Харківський міжнародний юридичний форум «Закон і проблеми сталого розвитку в глобалізованому світі».
Організаторами форуму є Національна академія правових наук України та НЮУ ім. Я. Мудрого. Участь у заході візьмуть політики, співробітники правоохоронних органів, держслужбовці та науковці з України та іноземних держав, посадові особи міжнародних організацій, інституцій ЄС, відомі правозахисники і представники юридичного бізнесу.
У рамках форуму заплановано проведення панельних дискусій, круглих столів, семінарів, майстер-класів та інших заходів. Основні теми дискусій форуму: «Міжнародне гуманітарне право: поточні проблеми в глобалізованому світі», «Світ без корупції: міф чи реальність?», «Право на справедливий судовий розгляд: європейська традиція та український контекст», «Правові засади екологічної безпеки: проблеми впровадження міжнародних стандартів».
У ході заходу учасники обговорять питання зобов'язань у галузі прав людини: досвід країн Вишеградської четвірки та країн Балтії для України, питання прав внутрішньо переміщених осіб, поліпшення доступу жінок до правосуддя, правової основи реформи сектора безпеки та ін.
Також у рамках форуму передбачено спеціальний курс лекцій для студентів.
В урочистому відкритті форуму візьме участь глава ХОДА Юлія Світлична. Відкриття форуму відбудеться 3 жовтня о 10:00 у Палаці студентів НЮУ ім. Я. Мудрого.
Об'єкти соціальної сфери області повністю готові до опалювального сезону.
Про це в ході селекторної наради повідомила голова ХОДА Юлія Світлична.
У селекторній нараді, що пройшла під керівництвом Віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, взяли участь голови РДА, керівники структурних підрозділів, представники всіх служб, яких залучено до підготовки до опалювального сезону.
Інформуючи про ситуацію в регіоні, Юлія Світлична зазначила, що об'єкти соціальної сфери та підприємства теплоенергетики підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років на 100%.
«Ми будемо слідкувати за температурним режимом та орієнтуватися на погодні умови. У разі необхідності відразу запустимо тепло в оселі наших громадян. Для того, щоб забезпечити комфортні умови жителям області та міста. Звертаю увагу на те, що аварійні бригади мають бути готові оперативно зреагувати в разі виникнення поривів чи аварійних ситуацій», - звернулася до представників відповідних служб Юлія Світлична.
Вона доручила заступнику голови ХОДА Євгенію Шахненку цього тижня детально розглянути всі питання підготовки регіону до опалювального сезону в ході селекторної наради за участю керівництва всіх районів та міст області.
«Усі питання повинні відпрацьовуватися в штатному режимі. Якщо необхідна допомога обласної влади, ми допоможемо. Але кожен керівник повинен нести відповідальність за підготовку до опалювального сезону», - сказала Юлія Світлична.
Керівник області також дала доручення профільним структурам активізувати роботу стосовно обладнання житлового фонду приборами обліку теплової енергії – наразі багатоквартирний житловий фонд області оснащено лічильниками на 85%.
Також у ході наради приділили увагу питанню погашення споживачами заборгованості з оплати використаних енергоносіїв. Так, за 8 місяців 2017 року споживачі області (окрім промислових підприємств) розрахувались за природний газ на 84,6%. За електричну енергію споживачі розрахувались з АК «Харківобленерго» на 94,2%.
Обговорюючи підготовку дорожнього господарства області до зими, учасники наради відзначили, що спецтехніка готова на 100%, є домовленість щодо залучення додаткових 483 одиниць - на випадок непередбачених ситуацій. Посипальний матеріал заготовлено на 97% від плану.
02 жовтня 2017 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулася чергова апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, служб району, громадських організацій, сільськими, селищними, в.о. міського головами під головуванням голови районної державної адміністрації К.С. Жидкова за участю голови районної ради Г.Ю. Лазарєва.
В районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.
Зі словами привітання до учасників святкових заходів звернулися голова Дергачівської районної державної адміністрації К.С. Жидков, голова Дергачівської районної ради Г.Ю. Лазарєв, в.о. Дергачівського міського голови К.І. Бондаренко, помічник народного депутата України В.М. Кацуби Луханін А.М., помічник народного депутата України О.Б. Фельдмана, депутат Дергачівської районної ради Андрющенко В.В.
Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи», спрямований на належне відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, а також зважаючи на важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку України.
Шановні освітяни Дергачівського району!
Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем працівників освіти.
Ваша благородна професія займає одне з чільних місць у нашому житті, адже на освітян покладене надзвичайно відповідальне й почесне завдання — навчання та виховання підростаючого інтелектуального покоління, формування нової генерації громадян України. Саме ви передаєте молоді свої знання і навички, духовні цінності та національні традиції, свою енергію до творення й розбудови незалежної держави.
Бути Вчителем – це справжнє мистецтво, яке потребує таланту, наполегливості, відповідальності та самопожертви.
Прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі. Нехай у Вас завжди буде привід пишатися трудовими звершеннями та благородними справами своїх вихованців!
У цей святковий осінній день бажаю Вам довгої та світлої долі, міцного здоров'я, невичерпної життєвої енергії та творчої наснаги в ім'я кращого майбутнього рідної України.
Голова Дергачівської районної державної адміністрації Костянтин Жидков
Відділ містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської райдержадміністрації повідомляє, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території для визначення можливості розміщення об'єктів дорожнього сервісу на території Малоданилівської селищної ради за межами населених пунктів Дергачівського району Харківської області».
Замовником детального плану є Дергачівська районна державна адміністрація, розробником – приватне підприємство «Перспектива-ДІ», кваліфікаційний сертифікат серія АА № 001676 від 22.07.2013. Підставою для розроблення детального плану є розпорядження голови Дергачівської районної державної адміністрації № 575 від 30.11.2016 року «Про розроблення детального плану території для визначення можливості розміщення на ній об'єктів дорожнього сервісу на території Малоданилівської селищної ради за межами населених пунктів Дергачівського району Харківської області».
Шановні працівники бібліотек Дергачівського району!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Ваша професія надзвичайно важлива для нашого суспільства. За своїм призначенням бібліотеки є важливим чинником інтелектуального, духовного і естетичного збагачення кожної нації. Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків і державотворчих ідей, розкриваючи реальну картину світу, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.
Бажаю Вам міцного здоров'я, добробуту, благополуччя та родинного затишку.
Голова Дергачівської районної державної адміністрації Костянтин Жидков
29 вересня 2017 року голова районної державної адміністрації К.С. Жидков провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації з питання підготовки до проведення заходів до Дня захисника України та Дня українського козацтва.
«ХАРКІВСЬКИМ РЕГІОНАЛЬНИМ ФОНДОМ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА спільно з Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації до 06 листопада 2017 року продовжено конкурс на отримання безвідсоткового мікрокредиту за рахунок коштів обласного бюджету на зворотній основі під бізнес-плани проектів серед суб'єктів малого і середнього підприємництва Харківської області у національній валюті України в розмірі від 50 до 75 тис. грн строком до 1 року, від 75 до 200 тис. грн – строком до 2 років. Мікрокредити надаються для виробництва, переробки і збуту виробленої продукції, придбання техніки, обладнання, інноваційних та енергозберігаючих технологій, будівництва і реконструкції виробничих приміщень, надання послуг, у тому числі у сфері сільського зеленого туризму. З умовами проведення конкурсу можна ознайомитись на сайті ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА – www.kharkiv.biz.ua.
Заявки на отримання мікрокредиту приймаються до 06 листопада 2017 року ХАРКІВСЬКИМ РЕГІОНАЛЬНИМ ФОНДОМ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА за адресою: м. Харків, площа Свободи 5, Держпром, 1 під'їзд, 5 поверх, к. 19-21. Довідки за телефоном: 757-42-32».
Оголошення щодо проведення бізнес-сесії у рамках реалізації
Програми для підприємств з експортно-імпортним потенціалом і менеджерів Fit for partnership with Germany
В рамках двостороннього співробітництва між урядом України та урядом Федеративної Республіки Німеччина Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та німецьке Товариство з міжнародного співробітництва GIZ GmbH за дорученням Федерального міністерства економіки і енергетики реалізують Програму для підприємств з експортно-імпортним потенціалом і менеджерів Fit for partnership with Germany (далі – Програма).
Дана Програма дає можливість отримати нові навички у сферах ведення бізнесу з німецькими та іншими іноземними партнерами, ведення переговорів з представниками інших країн, також, є елементом зовнішньоекономічної політики Німеччини і шляхом бізнес-сесій в Німеччині, вона сприяє:
- виходу українських підприємств на міжнародні ринки;
- підвищенню конкурентоспроможності українських підприємств;
- підвищенню кваліфікації українських менеджерів у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Учасники Програми отримують можливість:
- ознайомитися з Німеччиною як економічним партнером;
- встановити контакти з німецькими компаніями і знайти надійних партнерів;
- набути інформацію про можливості збуту своєї продукції в Німеччині;
- безпосередньо ознайомитися з обладнанням, матеріалами і технологіями німецьких компаній і придбати необхідне;
- набути інформацію, знання, навички та міжкультурні управлінські компетенції, що допомагають налагодити співпрацю з німецькими компаніями;
- набути практичного досвіду ведення переговорів з потенційними німецькими партнерами;
- стати фахівцем в міжнародному бізнесі, особливо з Німеччиною;
- кар'єрного зростання/розширення особистого кругозору/росту особистості;
- стати частиною міжнародної бізнес-спільноти з ексклюзивним виходом на випускників з 19 країн-партнерів Програми різних сфер діяльності (більше 12000).
Шановні співвітчизники!
Сьогодні, як і щороку в цей день, вшановуємо пам'ять про трагедію Бабиного Яру — масове вбивство мирного населення нацистськими окупантами у місті Київ.
Ми згадуємо у молитвах невинних жертв, чиї імена — відомі і невідомі — назавжди закарбовані на кривавих сторінках історії Другої світової війни та Голокосту.
Урочище Бабин Яр стало місцем вічного спокою для понад ста тисяч представників різних національностей — євреїв, українців, ромів та багатьох інших, а отже — місцем нашої спільної пам'яті, спонуканням до збереження миру та міжетнічної злагоди у світі.
Сьогодні вся Україна — від кордону, який єднає нас з демократичною Європою, до кордону, який відділяє від країни-агресора, — є територією толерантності, поваги до життя й гідності кожної людини, вільного розвитку представників різних етносів і віросповідань.
Засвоївши гіркі уроки минулого, Україна та увесь цивілізований світ єдині у своєму прагненні вберегти людство від свавілля тоталітарних режимів і гарантувати право народів на безпечне й гідне життя.
Вічна пам'ять невинно убієнним у Бабиному Яру, усім жертвам нацизму.
Пам'ятаємо і не допустимо. Ніколи більше!